Jak wybieracie postać przed grą?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zendar
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 162
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 16:38
Lokalizacja: Południe
Płeć:

Post autor: Zendar »

Losowanie 2 poszukiwaczy ma sens jeśli po rozgrywce danym poszukiwaczem odrzucamy go na stos tych którymi juz graliśmy. Magiem Chaosu grał kiedyś mój znajomy i też padł szybko na potworach siła 8 moc 9 coś takiego. Poszukiwacze rozpoczynający bój w otchłani mają naprawde cięzko :P koniec offtopu :P


Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

Z reguły losowanie, chociaż ostatnio grałem z kolegę i wpadliśmy na ciekawy pomysł urozmaicenia rozgrywki: ja wybierałem postać jemu, a on mnie.


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

killy9999 pisze: ja wybierałem postać jemu, a on mnie.
I pewnie graliście samymi cieniasami?

Jakoś sobie nie wyobrażam aby mojemu przeciwnikowi w MiMa wybrać np. Jasnowidza albo Monarche czy tam innego przegięciucha z Jaskini. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

Katiusha pisze:I pewnie graliście samymi cieniasami?
Oczywiście. Kto powiedział, że ma być łatwo? :)

Jeszcze jeden wariant (ale to już dla większej liczby graczy): każdy wybiera jednego Poszukiwacza, po czym tak wybrani Poszukiwacze są przydzielani graczom losowo.


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

ten pomysł jest zdecydowanie lepszy, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie na własny użytek jakiejś tabeli losowania poszukiwaczy.
Takową zrobiłem w tym tygodniu, poszukiwaczy jest 180 i problem rozwiązany. Za pomocą pierwszego rzutu kostką k6 wybieramy "setkę". Wynik parzysty oznacza 1, nieparzysty 2. Następnie rzut k100 i poszukiwacz wybrany. W zamyśle ma być równo 200 poszukiwaczy więc nie będzie żadnego problemu. Pomysł sprawdził się od razu.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

I później ich szukaj...


Ja nawet nie mam Talismana.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie na własny użytek jakiejś tabeli losowania poszukiwaczy
Od dawien dawna wisi taka mojego autorstwa na stronie Valdiego. Zarówno do MiM jak i MM.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zgadza się. Jednak każdy gracz ma własny komplet poszukiwaczy i z nimi gra. Ja po prostu wolałem stworzyć swój własny i takowy powstał, zawiera poszukiwaczy z oficjalnych dodatków, prac Gieferga, Stave'a, Lensa i kilku ciekawych znalezionych na forum i wśród innych dodatków.


Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Od ponad miesiąca gramy w ten sposób, że jedziemy z poszukiwaczami wg alfabetu.. Tak dla jaj.. Losowanie tylko kto pierwszy i przypada i poszukiwacze przypadają kolejno.. Jesteśmy przy literze S ale już mam dość tej głupiej metody..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Tasujemy karty i rzucamy kostką k6 określając Poszukiwacza "z góry" :)


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

Jak ja gram to tasuje wszystkich poszukiwaczy oprycz profesji te 70 poszukiwaczy i mówiny która karta czy z góry lub czy z dołu np. 13 z góry lub 7 z dołu i tak ciągne 3 poszukiwaczy a później wybieram jedną z nich.
Ostatnio zmieniony środa 02 wrz 2009, 22:02 przez T-Bone, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Zawsze gdy gram losujemy POSZUKIWACZY. Jeśli komuś nie pasuje, to może jeszcze raz i kolejny. Trzeciego POSZUKIWACZA już musi zatrzymać.
Ja tam zawsze biorę pierwszego jakiego wylosuję, choćby był największą ciotą. Wtedy jest ciekawiej.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Nie ma czegoś takiego jak Poszukiwacz-ciota.. Są tylko tacy przy których bardziej trzeba naciągnąć gumę od majtek.. Czyli się wysilić żeby do czegoś dojść.. I masz rację że bierzesz pierwszego wylosowanego bo ja robię tak samo.. Kiedyś losowaliśmy tak że losowało się dla każdego gracza po 3 Poszukiwaczy i gracz po jego prawej stronie wybierał którym ten po lewej będzie grał..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

kayoy pisze:Nie ma czegoś takiego jak Poszukiwacz-ciota..
Co powiesz na Morloka, Trolla czy Druida ? ;)

Na tle pozostałych Poszukiwaczy wypadają dość słabo...


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Troll z 6 Siły szybko się dalej dopakuje i wtedy inni wyglądają dość słabo ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

TA.....hm... ale można go na Moc pieprznąć i wcale taki super hiper to on nie jest,zresztą może mieć pecha.... jest mnóstwo różnych kombinacji... jedni są lepsi drudzy gorsi.......


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Uwielbiam grać druidem.. I lubię tę różnorodność u Poszukiwaczy.. Ale zboczyliśmy już z tematu..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
rinaldo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: rinaldo »

Przez losowanie. MiM jak dla mnie jest przede wszystkim grą przygodową, której największa siła nie kryje się w bardzo zaawansowanej taktyce rozgrywki, planowaniu i przewidywaniu, ale właśnie w przygodzie - w tym, że gra jest w dużej mierze losowa, nieprzewidywalna i za każdym razem inna. Wybieranie poszukiwaczy psułoby dla mnie ten klimat.

(a wtrącając dwa słowa do off-topu Druidycznego, Druida akurat nie nazwałbym ciotą. Możliwość korzystania zarówno z Kapliczki, jak i Cmentarza, oraz z Gildii Anarchistów (nie mówiąc o kartach przygód) jednak nie jest taką złą umiejętnością. Nie mówię, że to nie-wiadomo-co, ale jednak się przydaje.


Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

rinaldo pisze:Druida akurat nie nazwałbym ciotą. Możliwość korzystania zarówno z Kapliczki, jak i Cmentarza, oraz z Gildii Anarchistów (nie mówiąc o kartach przygód) jednak nie jest taką złą umiejętnością. Nie mówię, że to nie-wiadomo-co, ale jednak się przydaje.
No dobra przekonaliście mnie. Wymieniłem z rozpędu trzech Poszukiwaczy, którzy przyszli mi do głowy. Zamiast Druid mogłem napisać Zulus ;)
A ciekawe czy Druid mógłby zmienić charakter na swoją korzyść w momencie gdy zostaje wyciągnięta karta Sądu Kapturowego, Anioła, Diabła, Mefistofelesa czy Pokuty ? Jeśli tak, to byłby z niego nawet niezły 'paker'. Przy Sądzie Kapturowym zamiast on wszystko stracić mógłby stracić inny gracz \:D/


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

yabollo pisze:
rinaldo pisze: A ciekawe czy Druid mógłby zmienić charakter na swoją korzyść w momencie gdy zostaje wyciągnięta karta Sądu Kapturowego, Anioła, Diabła, Mefistofelesa czy Pokuty ? Jeśli tak, to byłby z niego nawet niezły 'paker'. Przy Sądzie Kapturowym zamiast on wszystko stracić mógłby stracić inny gracz \:D/
Wszystko jest jasno opisane:

"Możesz dowolnie zmieniać swój charakter, jednak w każdej chwili musi on być ściśle określony. Np. jeśli masz Magiczny Miecz, a chcesz pomodlić się w Kaplicy, musisz odrzucić Miecz, pozostawiając go podczas swej następnej tury na tym Obszarze, na którym zmieniłeś charakter."

Zmieniasz kiedy chcesz, tylko "albo albo".
Jest z niego niezły "paker" tylko akurat ja o zdolnościach tego typu zapominam gdy są najbardziej potzrebne. :mrgreen:


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

Jak ja gram to zawsze tasuje wszystkich poszukiwaczy oprócz profesji te 70 poszukiwaczy i mówimy która karta czy z góry lub czy z dołu np. 13 z góry lub 7 z dołu i tak ciągnę 3 poszukiwaczy a później wybieram jedną z nich.

np. Kanibal , Mnich i Wampir takie wylosowałem i później biorę jedną z nich np. Mnich .

To najlepszy mój sposób jaki losowania poszukiwacze.

Jeszcze jeden post z tyloma błędami z Twojej strony i poleci kolejne ostrzeżenie.
Valdi
Ostatnio zmieniony czwartek 03 wrz 2009, 07:44 przez T-Bone, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

yabollo pisze:Morloka
Gra tą postacią to duże wyzwanie :) Ale ja zawsze ją lubiłem. Nic to, że przeważnie się kończy "w piachu", ale jaka jest radocha gdy jakoś Ci się udaje grać :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

SeSim pisze:
yabollo pisze:Morloka
Gra tą postacią to duże wyzwanie :) Ale ja zawsze ją lubiłem. Nic to, że przeważnie się kończy "w piachu", ale jaka jest radocha gdy jakoś Ci się udaje grać :D
Jeśli szybko po wyjściu z Podziemi na główną Planszę uda się nam trafić na Skały, aby wejść do Jaskini to jeszcze gra może być ciekawa. Ale nie zawsze się zdąży uciec do Jaskini przed stratą wszystkich punktów Wytrzymałości... Dlatego właśnie powinno być bezpośrednie przejście z Podziemi do Jaskini bez potrzeby ujrzenia "światła dziennego" ;)


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

yabollo pisze:Dlatego właśnie powinno być bezpośrednie przejście z Podziemi do Jaskini bez potrzeby ujrzenia "światła dziennego
Takie połączenie jest ponoć w dodatku Leviathana Pieczara Kanibali i projekcie Stave'a, gdzie jest cały podziemny dodatek, łączący ze sobą Jaskinię, Podziemia i Kanały. Swoją drogą polecam Ci zapoznanie się z nim...Pomimo, że stanowi integralną część projektu i jego bezpośrednie zaadaptowanie do MiMa może być problematyczne, to jednak po uzyskaniu zgody autora na wykorzystanie planszy, można sporo podziałać.


Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Po latach głupiego kombinowania utarł się jeden jedyny sposób wyboru postaci..
Normalne losowanie któryś z dołu lub któryś z góry i jeśli poszukiwacz nie pasuje, można go wymienić na następnego losując w ten sam sposób.. Drugiego już trzeba zaakceptować..
A granie słabą postacią jest o wiele ciekawsze i robienie czegoś takiego jak grać aby zginąć i wylosować nowego to głupota..

My zawsze gramy w prosty sposób.. Jeśli grają 4 osoby to nie można losować nowego poszukiwacza po śmierci pierwszego, jeśli ktoś ginie to odpada.. Jeśli grają 3 osoby, mozna losować następnego poszukiwacza, ale tylko jednego, i jeśli ten drugi też ginie - gracz odpada.. Jeśli grają 2 osoby, można losować nowych poszukiwaczy do woli..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
ODPOWIEDZ