Jak wybieracie postać przed grą?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raphalus [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 08 maja 2005, 09:53
Lokalizacja: Seyda Neen - głowne miasto portowe w krainie Vanderfell
Płeć:

Jak wybieracie postać przed grą?

Post autor: Raphalus »

Jak wybieracie postać przed grą?

Ja na przykład wybieram sobie numer karty od góry i od dołu i z tych dwóch muszę wybrać jedną (np 5 od góry i 10 od dołu (z kupki kart poszukiwaczy) wtedy mam dwie i z nich wybieram sobie tą którą chcę grać)

Uważam że wybieranie samemu poszukiwacza z kupki kart jest nieuczciwe bo kto pierwszy ten lebszy

A co wy o tym sądzicie :?: Opiszcie swój sposób wybierania poszukiwacza.


Zmieniony na życzenie Wilczego
Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

Kiedys jak grałem to normalnie wybierałem.Teraz tym samym sposobem co ty tylko ze losuje 5 kart i wybieram jedną:)


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Instrukcja zaleca aby każdy wylosował jedną kartę poszukiwacza. Ja jednak zawsze wybierałem. A jeżeli chodzi o zasadę "kto pierwszy ten lepszy" to jest proste rozwiązanie. Każdy gracz rzuca kostką a potem osoba która miała najwyższy wynik wybiera pierwsza a reszta w kolejności zgodnej z ruchem wskazuwek zegara (bądź też ilością oczek na kostce czyli jako drugi wybiera ten kto miał słabszy wynik, następnie ten kto miał jeszcze słabszy itd.).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
sweetrommie
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2005, 16:44

Post autor: sweetrommie »

troche glupio wtedy zawsze graja te same postacie:?

najciekawiej losowac ale zeby ktos niebyl z gory przwegrany wybor jedna z dwuch jest najsensowniejszy


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Dlaczego od razu przegrany? Przecież każdą postacią da sie wygrać. Jeżeli więc losować to tylko jednego. Poza tym co będzie jak trafią Ci się dwie postacie których nie lubisz albo mają cieńkie umiejętności?
A jeżeli chodzi o to że zawsze każdy gra tym samym to mało prawdopodobne bo zawsze każdy wybierał sobie innego z pośród ulubionych.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

No nie... kazdy raczej bierze cały czas jedną postac z tego co ja doświadczyłem... ja tak juz pisałem najczęsciej losuje 5 kart postaci i
drogą eliminacji wybieram tą jedną najlepszą...a co do wybierania samemu kart to jeśli sie tak gra to mysle ze można conajmniej połowe kart postaci wywalic... bo i tak nikt nimi nie gra.


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
Awatar użytkownika
Pablito
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 19:33
Płeć:

Post autor: Pablito »

u mnie losowanie przebiega tak że każdy losuje 3 postacie i wybiera z nich jedną lub może te karty wymienić kosztem 2 za 1, czyli po 1 wymianie zostają 2 stary i nowy a jak te nie pasują to można jeszcze raz również 2 za 1 i już ostateczną kartę należy zaakceptować


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ale udziwniacie. Jedni losują trzy karty, inni pięć. Za chwilę ktoś wyskoczy z tekstem że losuje piętnaście. Karty te wymienia kosztem dwa za jedną minus ulubione postacie do tego jak wogóle nikt mi się nie trafi ciekawy to jeszcze rzucam kostką :lol: :lol: :lol:
Dlatego ja (i ci z którymi gram) albo losuję jedną i tylko jedną, albo wybieram sobie też jedną i tylko jedną. Nie ma po co mieszać. A ja właśnie zwsze wybieram nową postać (grałem już przynajmniej połową poszukiwaczy).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jezu robicie problemy i niewiem po kij takie topiki jak ten lub mój ulubiony przedmiot/przyjaciel/miejsce i bog wie co i co to ma wnosić do forum chyba powiększyć jedynie ilość postów u każdej osoby...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Raphalus [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 08 maja 2005, 09:53
Lokalizacja: Seyda Neen - głowne miasto portowe w krainie Vanderfell
Płeć:

Post autor: Raphalus »

Valdi, Forum jest poto żeby zadawać pytania i dzięki odpowiedziom ludzi uzyskać na nie odpowiedź. Ten dział jest właśnie poto, a ja spytałem o zwykłą formalność. Jak ci się nie podoba to tu nie zaglądaj :wink:


Zmieniony na życzenie Wilczego
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przecież był już gdzieś inny topik o wybieraniu postaci. Powtarzacie to samo.


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

zawsze losuje, np w ten sposob: gracz po mojej lewej stronie tasuje karty do tad az powiem stop, potem rzucam kostka i biora z gory odpowiednia karte (rozwiazuje to problem rozpoznawania kart po kolorze koszulek)


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Losuję 3 karty, wybieram jedną. Proste i moim zdaniem najciekawsze i mało okrutne (nie tak jak losowanie tylko jedej postaci, bo można trafić na morloka np...).


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Losuję 3 karty, wybieram jedną. Proste i moim zdaniem najciekawsze i mało okrutne (nie tak jak losowanie tylko jedej postaci, bo można trafić na morloka np...).
Dokładnie w ten sam sposób. Aby dalej zwiększyć "losowość", karty można wyciągać ze środka kupki, tasując po każdym wyciągnięciu Poszukiwacza.


Zbycho
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Żetony MIM
Posty: 17
Rejestracja: piątek 05 cze 2009, 13:19
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Zbycho »

the MackaN pisze:Losuję 3 karty, wybieram jedną. Proste i moim zdaniem najciekawsze i mało okrutne (nie tak jak losowanie tylko jedej postaci, bo można trafić na morloka np...).
też tak samo losuję - 3 karty losowe to rozsądna ilość no i zawsze mozna wybrac coś ciekawego :wink:


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Tak jak poprzednicy tasuję karty , póżniej każdy dostaje po trzy i wybiera jedną i musi wybrać jedną z pośród nich , nie podoba się żadna postać ? trudno :D
życie też nie jest sprawiedliwe , niektórzy są piękni i bogaci a inni rodzą się murzynem w rodzinie szefa Ku Klux Klanu :D trudno zawsze możesz strać się żeby zginąc wcześniej i liczyć na to że następnym razem bedzie lepiej w losowaniu , no ale cóż wcale nie musi :D reinkarnacja też nie jest uczciwa


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Ja losuję 6 poszukiwaczy i z nich wybieram trzech. Dawniej losowałem 6 poszukiwaczy. 6 poszukiwaczy jest dla rozgrywki dwuosobowej. Dzięki temu że każdy ma więcej poszukiwaczy, bardzo rzadko zdaża się by ktoś skończył grę przed czasem. W czasie moich rozgrywek jeszcze się to nie przydarzyło mimo że poszukiwacze nie zyskują punktów siły za wrogów.Średnio połowa poszukiwaczy ginie z tych którzy zaczynali grę.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

6?nie za duzo troche?ja losuje 2 i z nich wybieram lepszego(chyba ze trafie zulusa i trolla to mam kosmiczny wybor wtedy...)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

6 poszukiwaczy na jedną osobę to dużo, ale mi to przez dłuższy czas nie przeskadzało.Teraz gram z trzema postacjami i raczej nie wrócę do 6. Dla mnie jeden poszukiwacz na osobę, to zbyt duże ryzyko że szybko skończy się gra z powodu złych kart przygód.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

A ja lubię to ryzyko...


Czarna Hrabina
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 21:16

Post autor: Czarna Hrabina »

Moim zdaniem. Powinno się wybierać postacie które tobie najbardziej odpowiadaj. Zarówno wizerunkowo jak i cech poszukiwacza które tobie się podobają. I oczywiście umiejentnosci danego poszukiwacza potrafisz jak najlepiej zastosować. Wtedy dopiero zaczyna się gra :!:



Wyobraźcie sobie tylko. Grasz ze swoim przyjacielem który wybiera swoją postać którą jest najlepszy. I ty wybierasz swoja ulubiona postać. Obydwoje jesteście najlepsi swoimi postaciami. Dzięki czemu gra staje się bardziej ciekawsza. :D :wink:


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Niekoniecznie ,bo wtedy wszyscy grają wg utartych wzorców i gry się prawie nie różnią , z wyjątkiem wyciągniętych kart .
A co do identyfikacji z postacią , czyli jak jest obrazek który mi się nie podoba to znaczy że nie będę grał tą postacią ? Zawsze można poszukać w necie i znaleźć obrazek który odpowiada twojemu wyobrażeniu tej postaci wydrukować i przykryć ten na karcie :D
albo wydrukować kartę jeszcze raz.

a co do wybierania kart to ostatnio wprowadziłem trochę ryzyka , i nawet się sprawdziło . Losujesz 3 karty , jeżeli ci się nie podobają to oddajesz dwie z nich ale losujesz tylko jedną , tak że wybierasz między dwoma ; jeżli dalej nie ma tego kim chcesz zagrać to oddajesz te dwie i losujesz 1 którą już musisz grać .
Wierzcie mi to poważnie skraca siedzenie i zastanawianie się nad tym kim grać , no i nikt już nie blokuje przez kilkanaście minut gry bo on nie wie czy dzisiaj czuje się Leśnym Duszkiem czy Łowcą :)


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Czarna Hrabina pisze:Moim zdaniem. Powinno się wybierać postacie które tobie najbardziej odpowiadaj. Zarówno wizerunkowo jak i cech poszukiwacza które tobie się podobają. I oczywiście umiejentnosci danego poszukiwacza potrafisz jak najlepiej zastosować. Wtedy dopiero zaczyna się gra :!:



Wyobraźcie sobie tylko. Grasz ze swoim przyjacielem który wybiera swoją postać którą jest najlepszy. I ty wybierasz swoja ulubiona postać. Obydwoje jesteście najlepsi swoimi postaciami. Dzięki czemu gra staje się bardziej ciekawsza. :D :wink:
Według mnie to niema żadneo sensu, niepoto jest tylu poszukiwaczy żeby zawsze grać jednym(ulubionym)


Czarna Hrabina
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 21:16

Post autor: Czarna Hrabina »

Ciekawe stwierdzenie ale kto powiedzial ze musisz miec tylko 1 ulubionom postac :!: :wink:


A zreszta chodilo mi tu miendzy inymi oto ze gra staje sie zacienta.
I przesto bardziej ciekawa. :wink: :D


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hmm no nie przesadzajmy. MiM to nie klasyczny RPG. Tutaj aż tak nie wczuwasz się w postać :) Zgadzam się ze skwarem. Gra jest ciekawsza jak grasz różnymi postaciami. Za każdym razem musisz grać troszkę inaczej. Nie sztuka np grać np Elfem... sztuką jest przeżyć Morlokiem :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ