Czym jest Duch?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
selene [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Czym jest Duch?

Post autor: selene »

Od razu zaznaczę: jestem nowa na forum, nie znalazłam takiego tematu jeszcze na forum (jest potężne dlatego mogłam nie znaleźć) dlatego ośmielam się zapytac tutaj ;)

Jestem od niedawna dumną posiadaczką I edycji MiM (powrót do korzeni ;) )

Zaczęliśmy grać z mężem w podstawkę i wybrałam sobie postać Necromancera i mam pytanie odnośnie jego opisu:

cytat:
"3. Możesz wymykać się Duchom
4. Jeżeli nie wymykasz się Duchowi możesz spróbować się z nim zaprzyjaźnić(...)"

I pytanie:

Czym jest Duch a raczej dokładniej- czy Duchem określa się wszelkie istoty walczące mocą czy jak to jest?


I jeszcze drugie pytanie: czy mozna łączyć starą wersję gry (1, 2 edycja) z nową (talisman 4,5)


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Jeśli chodzi o podstawową MiM to duchem określa się wszystkich wrogów walczących na moc, tych z numerkiem 3 (przynajmniej ja tak robię). Gdy w grę wchodzą dodatki to sytuacja się komplikuje.


Tyle miałem do powiedzenia.
selene [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: selene »

tzn? ( Dodatki dopiero dostanę w przyszlym tygodniu ;) )


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

selene pisze:Czym jest Duch
W podstawce nastąpił mały błąd, gdyż Wrogowie walczący na Moc, powinni się nazywać WRÓG 3 DUCH. Czyli każdy wróg walczący na Moc w podstawowej wersji gry jest DUCHEM (nawet jak jest Demonem z nazwy ;) ). Jak napisał Hrabia, w dodatkach dochodzą kolejne kategorie kart, nie mówiąc już nawet o autorskich rozszerzeniach. Podział ten jest bardzo płynny i sam wielokrotnie złapałem się na tym, tworząc własne karty.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie duchem jest każdy Wróg pochodzący z podstawki/dodatków oryginalnych walczący na Moc z opisem:

a) Wróg 3 Duch
b) Wróg 3 Wróg

(nie pamiętam w tej chwili czy zdarzają się jakieś wyjątki od powyższego ale możliwe, że tak)

Zdaje się (choć nie jestem pewny), że Harpia ma "Wróg 3 Potwór" więc już duchem nie jest mimo że walczy na Moc. Jeśli chodzi o karty z moich dodatków, to zapis "Wróg 3 Wróg" nie kwalifikuje się pod ducha bo może to być np jakiś mag walczący na Moc.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Gieferg pisze: Jeśli chodzi o karty z moich dodatków, to zapis "Wróg 3 Wróg" nie kwalifikuje się pod ducha bo może to być np jakiś mag walczący na Moc.
Podobnie jest i u mnie.

W dodatkach (ogólnie) znajdziesz min. takie kategorie jak:
- Demon
- Zwierzę
- Potwór
- Ożywieniec
- Obcy
Te z kolei zawierają "podkategorie" związane z nazwą karty. Np. Goblin jest POTWOREM, jednoczesnie Specjalne Zdolności niektórych Poszukiwaczy odnoszą się bezpośrednio do nazwy karty: "Każdego napotkanego Goblina możesz zabrać ze sobą jako Przyjaciela", a jednocześnie jest POTWOREM i zdolności innego Poszukiwacza również się go dotyczą np. "W walce z każdym potworem możesz dodać 1 do swej skuteczności".


selene [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: selene »

Narazie mam tylko podstawkę i czegoś takiego jak "Wróg 3 Duch" nie znalazłam :) (jest tylko Wróg 3 Wróg) więc rozumiem że to dopiero pojawi się w dodatkach ;). Ale ogólnie rozjaśniło mi to sprawę dziękuję :)


ODPOWIEDZ