Miasto - poruszanie sie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.

Co robię wychodząc z miasta:

Kontynuuję ruch na planszy głównej i nie rzucam na placu miejskim
14
52%
Kontynuuję ruch na planszy głównej i rzucam na placu miejskim
1
4%
Zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (nie rzucam na placu miejskim)
8
30%
Zatrzymuję się na obszarze miasta na planszy głównej (rzucam na placu miejskim)
2
7%
Decyduję czy w przypadku możliwości kontynuacji ruchu na planszy głównej, zatrzymuję się na polu miasta na rzeczonej planszy, czy wykonuję ruch o pozostałą ilość oczek
2
7%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A tak jak pisało przy strażnikach - kontrolują wchodzenie i wychodzenie.
To, że kontrolują wchodzenie i wychodzenie nie ma żadnego znaczenia w świetle zasad, gdyż nie jest wyjaśnione na czym to polega. Gdyby pisało: Kontrolują wchodzenie i wychodzenie, co powoduje utratę tury etc - wtedy to co innego, ale w takiej formie kazdy mógłby wymyślić inny typ kontroli. Skoro nie pisze jak to się ma do mechaniki, to znaczy że ma się nijak.
Od tego tam są.
Przypomniał mi się cytat z Kononowicza: Od tego tam są, od tego są oni, od tego są! :)
Musisz zapłacić za to, ze możesz wejść i za to, że możesz wyjść. Zamiast zabierać ci 2 miechy na wstępie biorą na raty.
Nie widzę ŻADNYCH podstaw do tego, żeby płacić podczas wychodzenia :/ A jak nie zapłacę to co? Wywalą mnie na pobliskie pola? Skąd wziąłęś tą zasadę? Przy wchodzeniu też się nie płaci tylko rzuca kostką, więc nie wiem skąd w ogóle pomysł z płaceniem podczas wychodzenia...
pisze wyraźnie, że trzeba się zatrzymać na strażnikach wchodząc ?
Trzeba, bo trzeba wybrać jedną z metod na wejście - rzut kostką lub walka ze strażnikiem. Nie ma natomiast żadnych tego typu procedur podczas opuszczania miasta.
A to, że się nie naprzykrzają przechodniom to pewnie znaczyło tyle, że jak przechodzisz to nie rzucasz kostką.
Pewnie... niepewnie... a może tak, a może nie... I to właśnie podstawowy problem jest :) Hasło o nienaprzykrzaniu się przechodniom nie znaczy dosłownie nic w świetle zasad. Robi klimat i tyle ;) Każdy mógłby to interpretować inaczej. Nie ma wskazówek co do mechaniki to nie wymyślamy nic ;)
A wychodzący i wchodzący muszą.
Jak wychodzący muszą, to trzeba by grać tak, że wychodząc rzucasz K6 na placu miejskim, żeby sprawdzić co się stało, bo inaczej tego obszaru badać nie można - nie ma po prostu innych zasad. A skoro miałbyś badać to pole podczas opuszczania miasta to masz takie opcje jak wyrzucenie na pola czyli pozytywna rzecz w tmy przypadku, a występuje do wyboru z zapłatą MZ. Po co więc płacić skoro nas na pola wyrzucą? Instrukcja placu miejskiego jest stworzona wybitenie pod wchodzenie do Miasta - po ptrostu w innych momwentach nie ma sensu.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Wg mechaniki gry to powinieneś się zatrzymywać za każdym razem w miejscach - poza bramą. Więc i na placu i na przystani.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Chodząc obok granicy też nie trzeba się zatrzymywać, ale przechodząc w jedną lub w drugą stronę tak. A tak jak pisało przy strażnikach - kontrolują wchodzenie i wychodzenie. Od tego tam są. Musisz zapłacić za to, ze możesz wejść i za to, że możesz wyjść. Zamiast zabierać ci 2 miechy na wstępie biorą na raty. Ew. sprawdzają cię, bo nie muszą wiedzieć kim jesteś (mogłeś się dostać na barce) i chcą wiedzieć co wynosisz z Miasta. Sens sprawdzania wychodzących jest.
Za dużo próbujesz fabularyzować ;) To mimo wszystko jest gra planszowa przede wszystkim. Zasady są moim zdaniem w tym przypadku jasne. Jedyne nad czym się można zastanawiać to czy na pewno przy wychodzeniu z miasta człowiek musi kontynuować ruch na planszy bo w instrukcji jest użyte słowo "może" :D Ale o tym już wcześniej wspomniałem.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

SeSim pisze:Jedyne nad czym się można zastanawiać to czy na pewno przy wychodzeniu z miasta człowiek musi kontynuować ruch na planszy
Napisane jest, że może to dlaczego miałoby się nie móc ? :]

A co do wychodzenia z miasta i strażników - miasto sie musi z czegoś utrzymywać, to nie wypuszczają ludzi , bo robią na nich interes :P. Więc jak wychodzą to nie puszczają, biorą złoto, albo pozwalają sobie pokazowo i haniebnie dla poszukiwacza go wykopać. Jeśli nie ma złota to może wtedy trafić na straż miejską. Mogą go ew. puścić z jakiegoś powodu - bo losowo nie wzbudził podejrzeń. Wg mnie powinno być Spotkanie przy wyjściu z miasta, żeby pociągnąć dodatkową kartę i sprawdzić czy dostanie się do ciemnicy za np. brak złota czy nie. A jak jest w Talismanie z wychodzeniem ?


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Morgoth61 pisze:Więc jak wychodzą to nie puszczają, biorą złoto, albo pozwalają sobie pokazowo i haniebnie dla poszukiwacza go wykopać.
Nie masz żadnych podstaw żeby tak twierdzić, poza własnym "widzimisię". Nigdzie nie znajdziesz nawet pół słowa na ten temat, a zwłaszcza w instrukcji.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Opis strażników - po coś tam jest. Jak pewnie zauważyłeś instrukcja MiM nie jest bogata w bezcelowe opowiadania i opisy - w ogóle ich tam nie ma.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Zacytuj ten fragment jeśli możesz.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Cytowałem już na początku. Ale zacytuje jeszcze raz.

" "Miejsce" to każdy nazwany obszar nie będący ulicą, który znajduje się na planszy "Miasta". Oto lista wszystkich Miejsc w Mieście:"

Nieważne jaka jest lista - każde pole poza ulicą jest MIEJSCEM, na którym należy się zatrzymać (poza bramą), co pisze w innym fragmencie instrukcji.

Dla przykładu opis bramy:

"Brama Miasta - Stanowi ekwiwalent obszaru Miasta i jest głównym wejściem do niego"

Masz gdzieś opis w jakim stylu była zrobiona ? Czy jest przyrdzewiała ? Jak wysoka jest ? NIE !! Bo po co ? To tylko zasada, która mówi, że brama jest wejściem co świadczy o tym, że się przez nią wchodzi O_o. A skoro głównym, to znaczy, że głównie przez bramę się wchodzi, ale są też inne sposoby. Każdy opis miejsca jest po to, żebyś wiedział do czego służy i na jakiej zasadzie się z niego korzysta. Teraz Plac Miejski :

"Plac Miejski - Ośrodek ożywionej działalności. Tutaj szczególnie aktywni są stróże prawa sprawdzający ludzi wchodzących lub WYCHODZĄCYCH z Miasta (To nie jest wg ciebie zasada ?). Uważa się, że zwykłym opłatom za wejście podlega cały tranzyt Z lub DO Miasta. (Co WYRAŹNIE mówi o tym, że podczas wychodzenia płacisz to samo co podczas wchodzenia - i po to to jest, żeby rozwiać wątpliwość czy się rzuca podczas wychodzenia czy nie - nie masz nigdzie napisane jakie stroje mają na sobie strażnicy, jak długo tam stoją, czy to męcząca praca, jakie miny mają patrząc na ciebie. To sucha ZASADA !), ale stróże prawa nie naprzykrzają się wielu (Znaczy niektórym się naprzykrzają i nie wiem co o tym myśleć - jak nie masz złota to z daleka nie widać, ale jak jesteś cyborgiem, albo jesteś poszukiwany listem gończym to widać. Jak cyborgiem to widać od razu, a skoro masz list to już wiedzą jak wyglądasz.Więc uznałbym, że zakazani poszukiwacze i ci z listem nie mogą przechodzić przez plac, bo ich widać. A skoro wg ciebie na przechodniów nie zwraca się uwagi, a wyjść można od razu, to dlaczego ktoś z listem gończym nie może się spokojnie przemknąć zakłądając kaptur na głowę ? Dalej jest napisanę, ze nie może,ale powód jest oczywisty - bo strażnicy kontrolują ludzi podczas wychodzenia.) przechodniom (Ten kto wchodzi i wychodzi to nie przechodzień), koncentrując swoją uwagę na tych, którzy wyglądają podejrzanie (więc to już moje osobiste zdanie - uznałbym za podejrzanych tych z listem i poszukiwaczy zakazanych - reszta niech sobie przechodzi po tym polu w mieście swobodnie, żeby niepotrzebnie nie tracić tury)"


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ośrodek ożywionej działalności.
A to nie jest może zasada? A może jednak jest... któż to wie...
Tutaj szczególnie aktywni są stróże prawa sprawdzający ludzi wchodzących lub WYCHODZĄCYCH z Miasta
No na jakiej zasadzie to działa? Skoro to zasada, to zakładam, że odnosi się do mechaniki gry :) Tłumacz więc znawco...
Uważa się, że zwykłym opłatom za wejście podlega cały tranzyt Z lub DO Miasta.
Co obejmuje określenie TRANZYT? Może jakaś definicja z MiMa? A może nie ma? I co to jest zwykła opłata? Ile wynosi za sztukę/osobę? Podaj taryfy :P
Co WYRAŹNIE mówi o tym, że podczas wychodzenia płacisz to samo co podczas wchodzenia
Szkoda, że podczas wchodzenia nie płaci się nic :p Rzuca się kostką jakbyś nie dał rady doczytać.
To sucha ZASADA !
To szkoda, że nijak ma się do mechaniki. Skoro to zasada, to jak działa? Ilu graczy tyle interpretacji bo nie ma ani słowa konkretu. Zasada jest jasna - wchodzą do Miasta musisz rzucić kostką, a nie płacić. Kolejny przykład na to, że piszesz pierdoły ;)

Znaczy niektórym się naprzykrzają i nie wiem co o tym myśleć - jak nie masz złota to z daleka nie widać, ale jak jesteś cyborgiem, albo jesteś poszukiwany listem gończym to widać. Jak cyborgiem to widać od razu, a skoro masz list to już wiedzą jak wyglądasz.Więc uznałbym, że zakazani poszukiwacze i ci z listem nie mogą przechodzić przez plac, bo ich widać. A skoro wg ciebie na przechodniów nie zwraca się uwagi, a wyjść można od razu, to dlaczego ktoś z listem gończym nie może się spokojnie przemknąć zakłądając kaptur na głowę ? Dalej jest napisanę, ze nie może,ale powód jest oczywisty - bo strażnicy kontrolują ludzi podczas wychodzenia
Kolejna pierdoła :) Skoro wymyśliłeś sobie, że jedno widać, a drugiego nie, to czemu ktoś inny nie może wymyślić inaczej? Zasada z wychodzeniem z listem gończym jest jasna i nie ma żadnego związku z opisem miejsca Plac MIejski.
Ten kto wchodzi i wychodzi to nie przechodzień
Źródło: Słownik dziwnej polszczyzny Morgotha 2007
Skąd masz te dane? Bo tak wymyśliłeś? :) Zlituj się. Jeżeli chcemy roztrząsać zasady w oparciu o tego typu teksty to może lepiej sobie darujmy, bo i tak nic z tego nie wyniknie. Powtarzam po raz trzydziesty już pewnie - zasady muszą odnościć się do mechaniki. Pograj może w jakieś CCG to zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Tam umiejętność odróżniania Color textu od zasad jest kluczowa :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

No na jakiej zasadzie to działa?
Sprawdzanie działa na zasadzie, jaką masz opisaną na planszy MIASTO.
TRANZYT
Cały ty. Chyba, że wolisz brać pod uwagę tylko poszuwkiwaczy zwanych kupcami i mających muły i konie i wozy. Ale to będzie twoja indywidualna zasada. Dziwi mnie fakt, że od tak wychodzisz sobie z Miasta z koniami i wozami, mułami, pełen ekwipunku, który tu przez ostatnie tury kupowałeś i nabywałeś i nie zatrzymujesz się na strażnikach.
Szkoda, że podczas wchodzenia nie płaci się nic
To zależy od humoru strażników
Rzuca się kostką jakbyś nie dał rady doczytać.
To jest właśnie humor strażników. Którzy czasem na coś przymykają oko, bo są zmęczeni.
Kolejny przykład na to, że piszesz pierdoły
Nie jest kolejnym i nie jest w ogóle przykładem. Ty niszczysz trzęsieniem ziemi smoczy najazd, kiedy reszta robi inaczej.
Kolejna pierdoła


Największą pierdołą z poprzedniego postu jesteś ty. To co uznałeś za pierdołę było moim pomysłem co niżej napisałem. Nie uznałem, że cyborg musi się zatrzymywać, tylko uznałem, że po przeczytaniu opisu tak najlepiej grać.
czemu ktoś inny nie może wymyślić inaczej?
Owszem - z zatrzymywaniem przechodniów może, bo to ja bym tak grał. Z zatrzymywaniem się na strażniku podczas wychodzenia też może grać inaczej - ale zasada nakazuje się zatrzymać.
Słownik dziwnej polszczyzny Morgotha 2007
Syneczku, nie chcesz skończyć z własną pustą głową we własnym obłym odwłoku to lepiej odgryź sobie ozór jak nie potrafisz go kontrolować. O co ci niby chodzi z tym słownikiem ?

Dobra, nie będę rozmawiał z ludźmi, którzy trzęsieniem ziemi usuwają smoczy najazd (co jest już przykładem skrajnego debilizmu i nie zamierzam się zachowywać kulturalnie w rozmowie z idiotami - mogę sobie odpuścić tylko wtedy, kiedy on przestanie p@#$ć głupoty). Zignoruj mnie, będzie spokojnie. Zignoruj wszystkich będzie spokojnie i z sensem.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No i lecą kolejne ostrzeżenia. Jak nie umiecie być mili to będziecie je dostawać coraz częściej. do słownych utarczek to na PM panowie a stąd mi won!


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Valdi pisze: Jak nie umiecie być mili to będziecie je dostawać coraz częściej
Pokazowa forma bezosobowa. No powiedz śmiało, że znowu JA DOSTAŁEM OSTRZEŻENIE !! Ok. <część Postu wycięta> Tylko jeszcze uzupełnijcie profile o adres. Do dąbrowy niedaleko.

I nie mów do mnie won, nie jestem twoim psem :[.

POST Ocenzurowano Pogróżki są łamaniem regulaminu, jak i prawa polskiego, także daruj je sobie tutaj.
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 15:13 przez Morgoth61, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Dziwi mnie fakt, że od tak wychodzisz sobie z Miasta z koniami i wozami, mułami, pełen ekwipunku, który tu przez ostatnie tury kupowałeś i nabywałeś i nie zatrzymujesz się na strażnikach.
Skoro nie ma nakazu, to nie zatrzymuję się :) Jakby pisało, że muszę zapłacić strażnikom VAT od każdego przedmiotu, to pewnie bym tak grał. Ale ponieważ nie znam taryfy za poszczególne przedmioty, to nic nie płacę. Jak z Ciebie zdzierają kasę to już Twój problem :D JA się nie daję :)
To jest właśnie humor strażników. Którzy czasem na coś przymykają oko, bo są zmęczeni.
Ale ten HUMOR, jak wcześniej wykazałem, ewidentnie odnosi się do procedury wchodzenia do Miasta.
Ty niszczysz trzęsieniem ziemi smoczy najazd, kiedy reszta robi inaczej.
Po pierwsze - nie wszyscy :) Po drugie - to wynika jasno z zasad, co gdzieś tłumaczyłem. Jak komuś to się nie podoba, to gra inaczej i tyle. Pokazałem dokładnie zapisy na kartach, które mówią po kolei co i jak robić. Jeden będzie tak grał, bo nie chce mu się w każdej kontrowersyjnej kwestii ustalać własnych zasad, a inny wymyśli coś co mu bardziej pasuje. Suche zasady jednak wskazują na to, że Najazd trzeba usunąć - może to błąd tłumaczy, czy kogoś innego odpowiedzialnego za redagowanie, ale zapisów nie zmienisz.
ale zasada nakazuje się zatrzymać.
Do tej pory jeszcze nie raczyłeś poprzeć tego cytatem, poza jakimś bzdurnych hasłem o pracy strażników.
Syneczku, nie chcesz skończyć z własną pustą głową we własnym obłym odwłoku to lepiej odgryź sobie ozór jak nie potrafisz go kontrolować. O co ci niby chodzi z tym słownikiem ?
Buahaha :) Ze słownikie sprawa prosta - mniej więcej połowa słów jakich używasz, jest wykorzystywana w nieprawidłowy sposób, więc podejrzewam, że masz jakieś inne ich definicje niż przeciętny Polak.
Dobra, nie będę rozmawiał z ludźmi, którzy trzęsieniem ziemi usuwają smoczy najazd (co jest już przykładem skrajnego debilizmu i nie zamierzam się zachowywać kulturalnie w rozmowie z idiotami - mogę sobie odpuścić tylko wtedy, kiedy on przestanie p@#$ć głupoty). Zignoruj mnie, będzie spokojnie. Zignoruj wszystkich będzie spokojnie i z sensem.
Przykładów skrajnego debilizmu mógłby znaleźć całkiem sporo, ale nie zamierzam dostawać ostrzeżeń za cytowanie Ciebie ;)
Pisałem już gdzieś o ignorowaniu - nie zamierzam zostawiać takich wypowiedzi jak Twoje na końcu tematu, bo ktoś jeszcze pomyśli, że faktycznie jest tak jak napisałeś ;) I potem nieświadomy będzie grał w myśl nieistniejących zasad. Żeby wiec było wszystko w oparciu o instrukcję (bo takie zasady na forum powinny być - domowe modyfikacje mają chyba swoje miejsce na tym forum, no i oczywiście poza forum, w domowym zaciszu ;) ) to odpowiadam, na to co piszesz tu i tam. Jak do tej pory ciągle trzymasz się mocno, kilku zapisów, które z zasadami nie mają nic wspólnego i na tym się opierasz.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

hmm jeżeli w instrukcjach jest tyle nieścisłości, to może ktoś napisze ją z poprawkami.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

zbynu - już jest nowa instrukcja. Pretorian ma swoją własną - co zresztą widać w każdym jego poście :]. Tylko szkoda, że te jego poprawki tylko ją psują :].


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

O ile się nie mylę, moja instrukcja to wersja dołączana do gry ;) Jeżeli natomiast idzie o interpretację zasad - tutaj jak widać są pewne rozbieżności. Ale wynika to tylko i wyłącznie z tego, że niektórzy podpinają pod zasady, opisy przyrody i tym podobne. Standardowa instrukcja wystarcza do wyjaśnienia 99% problemów, a jedynym mankamentem jest to, że czasem rozwiązania w niej zawarte są mało realistyczne w odniesieniu do fabuły gry - tutaj ktoś móże zasady zmieniać, albo grać zgodnie z nimi i to właśnie tutaj najczęściej powstają problemy :)

Instrukcja Miasta nie jest do końca precyzyjna w odniesieniu do kwestii opuszczania Miasta, ale sugeruje, że wychodzi się przez bramę i nie trzeba się na niej zatrzymywać. Również nie widzę żandej zasady nakazującej zatrzymywać się placu miejskim podczas gdy przechodzimy przez niego z jednej ulicy Miasta na kolejną. Instrukcja nakazuje zakończyc ruch jeżeli zatrzymujemy się na Polu miejsca - i zgodnie z zasadami planszy głównej, wejście do miejsca spowoduje koniec ruchu, gdyż nie możemy zmieniać kierunku ruchu, czyli wrócić z powrotem na ulicę. Żeby wejść do Miasta trzeba poddać się określoneju procedurze - patrz Plac Miejski. W innych wypadkach nie widzę sensu korzystać z zapisów Placu miejskiego, bo są robione właśnie pod wchodzenie ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Pret - zbynu też widzi nieścisłości. Może masz jakieś magiczne gogle, że widzisz instrukcje poprawioną :].
Po pierwsze - nie wszyscy :) Po drugie - to wynika jasno z zasad, co gdzieś tłumaczyłem.
No nie wszyscy - jeszcze twoi koledzy :] ... i pokrak.

"JASNO wynika z zasad". Widzę, że uważasz reszte za trochę ociemniałych skoro oni tego nie potrafili zauważyć. Czy to nie jest obraza użytkowników ? :]
może to błąd tłumaczy, czy kogoś innego odpowiedzialnego za redagowanie, ale zapisów nie zmienisz.
Trzeba umieć przepisy rozsądnie interpretować, nie sztywno wymyślać najgłupsze rozwiązanie. Ale MiM to gra niestety dla kogoś kto potrafi ruszyć głową, i głowa ta nie stanowi funkcji dekoracyjnej jak balonik na odpuście :] (nikogo nie obrażam - stwierdzam tylko fakt, że tak jest - nie ukierunkowuje tego do żadnej osoby, chyba, że jakaś osoba potrafi to ukierunkować do siebie :] .. ale to już nie z mojej winy :])
Do tej pory jeszcze nie raczyłeś poprzeć tego cytatem
Nie wiem czy wiesz Pret - cytaty oznacza się przez " <tekst> " (pouczam użytkownika, ktory nie potrafi wyszczególnić cytatów z moich powyższych postów) - jak znajdziesz takie znaczki w moich powyższych postach to to są cytaty :].
mniej więcej połowa słów jakich używasz, jest wykorzystywana w nieprawidłowy sposób, więc podejrzewam, że masz jakieś inne ich definicje niż przeciętny Polak.


Przykład proszę :]. Wszystko jest napisane czysto gramatycznie i ortograficznie. Czasem zdarzają się literowki. Może chodziło ci o słowo "przechodzień" ? Tak wiem - osoby w twoim wieku może jeszcze nie spotkały się z czymś takim. Nie martw się Pret - szkoła Óczy :].
Przykładów skrajnego debilizmu mógłby znaleźć całkiem sporo, ale nie zamierzam dostawać ostrzeżeń za cytowanie Ciebie
Pret uważa, że to co piszę jest przykładem skrajnego debilizmu. Ja za to dostałem ostrzeżenie - teraz jego kolej. Już jedno ma, ale za inną obrazę. Najwyraźniej to nie wystarczy.
domowe modyfikacje mają chyba swoje miejsce na tym forum
Zgadza się :]. I dlatego twoje zasady powinny znaleźć się w twórczości graczy nie tutaj :].
Jak do tej pory ciągle trzymasz się mocno, kilku zapisów, które z zasadami nie mają nic wspólnego i na tym się opierasz.
Skoro instrukcja nie ma wg ciebie wiele wspólnego z zasadami to wg czego grasz ? Wg własnych zasad ? :] Zawsze sądziłem, że instrukcja to zasady do gry ... ale Pret ma inne zdanie - nie przypuszczałbym, że ktoś taki się znajdzie.

Dobrą masz profesję ... Kuglarz :]. Nie powinna się zmieniać. Po 3-cim ostrzeżeniu zostaniesz nim na co najmniej 2 tygodnie :].
tutaj najczęściej powstają problemy
Jak ty bierzesz udział w dyskusji to na pewno :]
Instrukcja nakazuje zakończyc ruch jeżeli zatrzymujemy się na Polu miejsca
Brawo - bystre spostrzeżenie. Jestem wprost zszokowany. Zmieniasz się Pret :]. Myslałem, że zakończyć ruch i zatrzymać się to to samo :]. Ciekawe - nie wiedziałem, że można zatrzymać się nie kończąc ruchu. Cały czas sądziłem, że należy zatrzymać się znajdując sie na Miejscu. To pozwalało przy wyniku 6 odwiedzić sklep oddalony o 3 pola. Ty pewnie potrafisz odwiedzić wszystkie sklepy naraz korzystając z bezruchu. Ja nie.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Morgoth61 pisze:Pret - zbynu też widzi nieścisłości. Może masz jakieś magiczne gogle, że widzisz instrukcje poprawioną :].
Tak - jasne :) Jakbyś może śledził forum, to byś wiedział, że zbynu sugeruje się tylko tym co czyta, bo chyba MiMa nie ma chwilowo :P
"JASNO wynika z zasad". Widzę, że uważasz reszte za trochę ociemniałych skoro oni tego nie potrafili zauważyć. Czy to nie jest obraza użytkowników ? :]
Jakbyś może czytał uważnie tu i tam, to byś zauważył, że zauważyli to równiez, ale mimo to wybrali opcję z własnym rozwiązaniem.

Taka mała uwaga - skoro nie czytasz tego co piszą inni, to może również nic nie pisz.
Trzeba umieć przepisy rozsądnie interpretować, nie sztywno wymyślać najgłupsze rozwiązanie.
I tu właśnie masz pole do popisu przed kolegami w domu ;) Na forum zastanawiamy się nad tym co mówi instrukcja i z reguły jej dotyczą dyskusje, a nie tego co wymyśli ktoś z tak bujną wyobraźnią jak Ty.
Nie wiem czy wiesz Pret - cytaty oznacza się przez " <tekst> " (pouczam użytkownika, ktory nie potrafi wyszczególnić cytatów z moich powyższych postów) - jak znajdziesz takie znaczki w moich powyższych postach to to są cytaty :].
Wiesz co - spojrzałem na instrukcję tak się złożyło, w miejsce skąd bierzesz te sowje poża się Boże cyataty. W tych miejscach nie ma ANI JEDNEJ ZASADY! Tak sie głupio składa, że w opisie miejsc nie ma ani słowa, które w jakikolwiek sposób mozna odnośić do zasad. Wierzę, jednak, że Ty znalazłbyś pare przykładów jak zinterpretować słowa:
"Najgłośniejszy lekarz w całym mieście" albo "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości".

Tak wiem - osoby w twoim wieku może jeszcze nie spotkały się z czymś takim. Nie martw się Pret - szkoła Óczy :].
HAHAHA :) No tak, osoba w tak sędziwym wieku jak ty, może faktycznie w ten sposób odnośić się do ludzi tak młodych jak ja :) Wiesz chociaż ile mam lat? :) Bo walisz hałsa w stylu Synu itp, robiąc z siebie idiotę :)
A co do szkoły - jak starsz się usilnie pokazać, nie wszystkich uczy ;)
Pret uważa, że to co piszę jest przykładem skrajnego debilizmu. Ja za to dostałem ostrzeżenie - teraz jego kolej. Już jedno ma, ale za inną obrazę. Najwyraźniej to nie wystarczy.
Cytowałem CIebie :P
Zgadza się :]. I dlatego twoje zasady powinny znaleźć się w twórczości graczy nie tutaj :].
Myślę, że nie myślisz pisząc posty ;) To Ty masz skłonności do bajkopisarstwa i zmyślania dziwnych historii.
Zawsze sądziłem, że instrukcja to zasady do gry ... ale Pret ma inne zdanie - nie przypuszczałbym, że ktoś taki się znajdzie.
I Ty to mówisz? Przecież sam jesteś fanem wrzucania fabuły gdzie się tylko da. W instrukcji jakoś nie zauważyłeś, że opisy miejsc nie mają nic wspólnego z zasadami - jak uważasz, ze jest inaczej, to zinterpretuj zasady z tego spisu, albo chociaż przykłądy jakie wyżej wymieniłem.
Dobrą masz profesję ... Kuglarz :]. Nie powinna się zmieniać. Po 3-cim ostrzeżeniu zostaniesz nim na co najmniej 2 tygodnie :].
Niby jakim ostrzeżeniu? To Ty ludzi wyzywasz, nie ja :P Ja tylko cytuję Twoje własne słowa, a że są obraźliwe, to już Twoja wina, a nie moja :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

Tak - jasne :) Jakbyś może śledził forum, to byś wiedział, że zbynu sugeruje się tylko tym co czyta, bo chyba MiMa nie ma chwilowo :P
a przypadkiem nie od czytania się zaczyna??, jeżeli widzę nieścisłości w tym co piszecie to chyba coś jest nie tak, prawda??. Dlatego można napisać nową instrukcję lecz jeżeli ona zawiera błedy to powinno się ją skorygować, ale jeżeli jesteś tak samo uparty jak Pokrak no to ciężko będzie z tobą dojść do porozumienia, nie mówię o całkowitej zmianie instrukcji.
Podsumowując, popraw instrukcję jeżeli ona zawiera kolejne nieścisłości, ponieważ gra powinna opierać się na instrukcji a nie na domysłach.
Pozdrawiam


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Zbynu - instryukcja jest jasna i klarowna, nie wymaga żadnych poprawek /ciach/. Instrukcję wystarczy uważnei przeczytać i porównać z tym co pisze na planszy, a 99% problemów sama się wyjaśni. Trzeba tylko uważa, żeby ni epomylić fragmentów z zasadami, z fragmentami, które są napisane bardziej "dla klimatu" i żadnych zasad nie określają, co wyraźnie podkreślił Pret.

Przejrzyj sobie tematy /ciach/.

Wyciąłem - wilczy. Jakieś obiekcje?
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 17:56 przez PoKrAk, łącznie zmieniany 2 razy.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Wierzę, jednak, że Ty znalazłbyś pare przykładów jak zinterpretować słowa:
"Najgłośniejszy lekarz w całym mieście" albo "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości".
Oczywiście, że tak. Oba cytaty tłumaczą, dlaczego tylko jeden lekarz (poza anarchistycznym) i jeden zbrojmistrz znaleźli się na tej planszy. Widzę, że nie rozumiesz tego co pisze w instrukcji :]. A że "najlepszej jakości" .. jak sądzisz inaczej to spróbuj kupić zbroję płytową na planszy głównej .. albo miecz oburęczny, pełny hełm, wielką tarczę. Po to jest ten tekst, żeby ci wyjaśnić pewne zasady. Nie napisali jak widzisz "jedyne źródło zbroi i broni wysokiej jakości" - nie stosując takiej zasady. Jest inny płatnerz w mieście ? Nie ma. Kupisz gdzieś indziej w mieście czy nawet poza lepszą broń i zbroje ? Nie. To co ci się tutaj nie zgadza z zasadami ?

Wiesz chociaż ile mam lat?


To wpisz wiek w profilu.
/ciach/ - tu cenzura a reszta we fiolecie to czysty i mało sympatyczny off-top. wilczy
Cytowałem CIebie


Tak - a ja dostałem ostrzeżenie - więc teraz powinieneś dostać je ty.

Myślę, że nie myślisz pisząc posty


"Myślę" ... to jest popis bajkopisarstwa :]. Znów zostałem obrażony ! Po raz 3-ci.

To Ty masz skłonności do bajkopisarstwa i zmyślania dziwnych historii.


Pewnie dlatego dobrze się ze mną gra w RPG :]. Ale nie wiem jaki to ma związek z tematem.

W instrukcji jakoś nie zauważyłeś, że opisy miejsc nie mają nic wspólnego z zasadami


Nie zauważam rzeczy niewidocznych i nie tworzę czegoś z niczego - nie ja jestem kuglarzem :]

Ja tylko cytuję Twoje własne słowa, a że są obraźliwe, to już Twoja wina, a nie moja


Cytujesz czy nie - wycelowane w moim kierunku są obraźliwe dla mnie. Nieważne czy cytujesz czy nie. Należy ci się kolejne ostrzeżenie.

Zbynu. Z pretem się nie rozmawia i nie tłumaczy. On ma jakiś amulet, który uniemożliwia mu zrozumienie tego co się do niego pisze. Bo jak sam napisał - nie rozumie (nie obrażam użytkownika tylko powtarzam to co o sobie pisze :]). Pretowi się wytyka błędy. Zacznę go chyba traktować jak maskotkę na forum. Wytykasz Pretowi oczywisty błąd i on się wtedy uruchamia :P.
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 18:02 przez Morgoth61, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

ja wiem jak Morgoth pisze, ale jeżeli mówisz że instrukcja wyjaśnia 99% problemów ( już 2 razy spotkałem się z tym stwierdzeniem) to w czym jest problem?? jeżeli ktoś specjalnie chce narobić szumu ( odnośnie instrukcji) to napiszcie tylko " To jest wyjaśnione w instrukcji i ew. jeszcze numer strony można podać i tyle"
Pozdrawiam i życzę WSZYSTKIM Użytkownikom spokoju i zrozumienia
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2007, 18:52 przez zbynu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Zbynu - instryukcja jest jasna i klarowna, nie wymaga żadnych poprawek
Grats. Takiego zdania to chyba nawet Pret nie ma.
naczelny troll tego forum Morgoth 61
Obraza. Zgłaszam post do administratora :]. Jak nic powinno być ostrzeżenie.
gdyż nie ma nic innego do zaoferowania
Już tam doskonale zbynu i reszta użytkowników potrafi sobie ocenić kto co ma do zaoferowania :]
Instrukcję wystarczy uważnei przeczytać i porównać z tym co pisze na planszy, a 99% problemów sama się wyjaśni.
Jeszcze trzeba wymówić magiczną formułę <hahaha>. Profesja też dopasowana. Filozof. Tylko w tym przypadku są to filozofie bez pokrycia.
Trzeba tylko uważa, żeby ni epomylić fragmentów z zasadami, z fragmentami, które są napisane bardziej "dla klimatu" i żadnych zasad nie określają, co wyraźnie podkreślił Pret.
Niech mi ktoś poda przykład - który fragment pisany dla "klimatu" nie zgadza się z zasadami i wtedy ustąpię (inny fragment niż ten o Placu Miejskim, bo tutaj widać - Pret ma inne zdanie niż ja .. i jak zawsze nie ma racji).
Przejrzyj sobie tematy które masowo Morgoth zakładał a z których nic nie wynikało, i zobacz w jaki sposób się w nich wypowiadał, może da ci to jasny obraz z kim masz do czynienia.
Śmiało zbynu. Gorąco zachęcam. Ze wszystkich wyniknęło tyle, ze wspólnie zawsze do czegoś dochodziliśmy. Poczytaj sobie wszystkie inne posty Pokraka i zauważysz, że są do siebie podobne - nic nie wnosi, ale za każdym razem pisze, że się z tym nie zgadza, bo to jest kiepskie. Ja bym traktował Pokraka jako formę bota.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

to w czym jest problem??
w niczym. Problemu nikt nei robił dopóki nie wparował tu Morgoth ze swoimi z kosmosu wziętymi pomysłami opartymi an niezrozumieniu faktu, że nie wszystko co piszą w instruckji to zasady gry i stąd całe zamieszanie. Jesli masz jakieś pytania co do tematu to dawaj, a na Morgotha najlepiej nie zwracać uwagi to się uspokoi jak każdy typowy troll.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Pretorianstalker i Morgoth61: Proponuję zacznijcie od początku. Każdy niech wypisze swój pogląd na rozbieżność w przepisach oraz w tym samym poście argumenty popierające to stanowisko.

Proszę nie odnoście się do żadnych postów, zarówno cudzych jak i własnych, proszę cytaty wrzucajcie z informacją skąd dokładnie pochodzą. Spróbujcie po prostu wyłożyć kawę na ławę.

Prosze też wstrzymajcie się przez jakiś czas (dzień?) z komentowaniem siebie nawzajem, pozwólcie zrobić to innym użytkownikom. PoKrAk - Ty też się proszę wstrzymaj, ponieważ podejrzewam że nie jesteś bezstronny. Myślę że Twoja cenna opinia znajdzie dobre miejsce po innych, a i ja się dopiszę dopiero po Tobie.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ODPOWIEDZ