Kuglarz Wszechmogący

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Ja powiem tylko że odkąd gram w MiMa NIGDY jeszcze nikt z graczy nie grał Kuglarzem , a graliśmy dosyć często. Co do samej różdżki to też nie trafia się aż tak często.


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Cały ten temat jest burzą w szklance wody.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Peter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 12:21
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Peter »

RK pisze:Tak, ale nadal się to nakłada, a Twoje tłumaczenie tego całkiem nie rozjaśnia, bo co w przypadku gdy w danej turze gracz zostanie zaatakowany po raz drugi przez innego poszukiwacza - Twój opis w 2 sugeruje, że nie ma wtedy oddzielnego limitu czarów.
P.2 dotyczy pojedynczego ataku. Jeżeli zostanie zaatakowany przez kolejnego Poszukiwacza, obowiązuje pełny limit.
RK pisze:Ad. 3. A w swojej turze nie może dowolnie używać czarów niwelujących? Jak będzi dłuższa wymiana ciosów...
Patrz p.1 - wszystkich czarów w swojej turze może rzucić tyle, ile pozwala mu posiadać Moc

Gasin:
W kwestii formalnej - tura to ruch jednego gracza, zobacz opisy na kartach czarów "w swojej turze", "na początku swojej tury" itp. Ale, imho, sama zasada zbyt ogranicza możliwości rzucania czarów.

PS. Ograniczenie w rzucaniu czarów zaproponowane przez mnie, nie wynikają z istnienia w grze postaci Kuglarza.
Ostatnio zmieniony czwartek 07 wrz 2006, 07:46 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Gasin pisze:jesli banowac kuglarza, to tez wypadaloby zbanowac lesnego duszka lub czarnoksieznika
Kto powiedział żeby banować kuglarza? Jakoś nie zauważyłem.
gdy im trafi sie rozdzka i dodatkowo magiczny pomocnik. przy braku limitu czarow taka postac bedzie mogla cala kupke czarow przerzucic co doprowadzi do tego ze jest za dobra i trzeba ja wywalic, a uwierzcie dzieki takiemu czemus mozna sie niezle dojebac.
po 1 - chyba nie wiesz na czym polega problem kuglarza skoro porównujesz go do tych postaci
po 2 - nie widzę żadnego problemu w "przerzuceniu" całej kupki czarów zwłaszcza że i tak w praktyce prawie nie da się tego zrobić.
po 3 - można dzięki temu do...walić i o to właśnie w tych postaciach chodzi.
zolnierz stajac sie szeryfem szybko sie bogacil
zdolności starej postaci nie działają po zmianie profesji, to tak na marginesie :P

I naucz sie mówić normalnie, bo aż mi się nie chce czytać twoich "zajebiście hardkorowych" postów :twisted:
RK pisze:Bez sensu jest nieograniczona możliwosc rzucania czarów
Twoim zdaniem, moim nie.
Zastrzeżenia były zawsze do zasad rzucania czarów, które są kiepsko opracowane.
Cóz, ja się z takimi w swoich grach nigdy nie spotkałem.
bo poza tą zdolnością kuglarz jest na tyle cienki, że nikt go zwykle nie brał.
w takim razie co powiedzieć o czarnoksiezniku? to dopiero cienias :twisted: przy okazji - my zawsze postacie losujemy więc nie nma znaczenia czy jest cienki czy nie, jak się trafi to się nim gra.
Michael pisze:Ja powiem tylko że odkąd gram w MiMa NIGDY jeszcze nikt z graczy nie grał Kuglarzem , a graliśmy dosyć często.
Bardzo ciekawe, tylko w takim razie nie wiem po co ten post 8)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

no to macie problem. wychodzi na to ze chyba nic nie mozna zrobic!! bo przeciez nie mozna zmienic niczego co jest napisane w instrukcji. musicie grac tak jak jest jota w jote w instrukcji, a jesli odbiera wam to chec grania to hmmm....OJEJ... chyba musicie przestac w to grac!!! straszne, no ale przynajmniej nie bedzie tak ZAJEBISCIE HARDKOROWO.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Niech ktoś zamknie ten temat bo naprawdę nie widzę żeby coś nowego zostało wnoszone do tematu o rzekomym kuglarzu wszechmgącym. To przypomina przekomarzanie się przekupek na bazarze. Wyolbrzymianie problemu, nic więcej i jakieś protezy rozwiązań kiedy instrukcja miasta (przypomnę ostania strona) daje jasną sugestię na temat zmian w zasadach rzucania czarów... Ile razy jeszcze w kółko będziecie to samo powtarzać? To się robi nudne.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Do tej pory nikt nie rozwiązał problemu z Błyskawicą ;) Nawet instrukcja tego nie rozwiązuje. Co do ograniczenia, że działa tylko w jedenj krainie - mozna siedzieć wjednej aż zdobedzie się przewagę, a przeciwnikowi się odechce grać :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »



Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

boze to niech wam sie odechce grac i przestancie grac i koniec tematu.
problem rozwiazany.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Uwielbiam takie mądre rady :)
Pytanie: Co zrobić gdy...
Odpowiedź: nic, przestań grać, albo coś...

PS. Zauważyłem, że szwankuje Ci klawiatura - nie działa prawy Alt, Shifty chyba obydwa, przecinek też nie wskakuje ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

ja mam male pytanie: jak Kuglarz wyglada i jak sie nazywa po angielsku?bo po polsku mam tylko podstawke, a reszte sciagniete z Talisman Island i jest po angilesku wlasnie. a niebardzo wiem o kogo chodzi... :oops:


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

CONJURER - takie jest jego miano w języku Brytów


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

jakbys kolego nie zauwazyl bylo juz pelno odpowiedzi, sugestii i pomyslow jak ten problem rozwiazac. uczepiles sie swojej wersji ze ten pomysl zly, ten jeszcze gorszy, tak wiec nie ma juz innych pomyslow i zostalo ostatnie wyjscie: przestac grac bo to bez sensu jak kuglarzowi sie trafi rozdzka, wiec przestan grac i nie bedzie problemu.

dla wiekszosci z nas sprawa jest jasna i prosta z tym przypadkiem.

i tak: nie mam alta sziftow i przecinka na klawiaturze. SORRY za to.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

dla wiekszosci z nas sprawa jest jasna i prosta z tym przypadkiem.
Szkoda, ze nie czytasz postów zanim odpowiesz ;) Nikt nigdzie nie rozwiązał sprawy z błyskawicą w pojedynkach :) Jak to dla Ciebie jest jasne i proste to gratuluje ;) Żadne z rozwiązań nie blokuje tego połączenia, a połączenie jest dość porąbane. Jedyny pomysł jaki padł, polegał na tym, aby oczekiwać że Kuglarz wyjdzie do innej krainy albo coś go zabije - jeżeli jednak Kuglarz jest złośliwy i nie wyjdzie, a ma na tyle szczęscia, że przez godzinę przezyje, co nie jest wielkim wyzwaniem, to przez tą właśnie godzinę gra tylko kuglarz, a przeciwnik siedzi i się nudzi. Jak masz jeszcze jakieś ciekawe uweagi na ten temat to chętnie posłucham, ale nie spodziewam się żadnej błyskotliwej odpowiedzi. Conajwyżej kolejny tekst w stylu - to nie graj :P Bardzo ambitne są Twoje posty - tak trzymaj ;)

Jak pokazałeś wyżej, potrafisz jednak jakoś wstukać wielkie litery - sugeruję jednak zacząć używać chociaż interpunkcji, bo czytanie takich postów jest naprawdę męczące - zwłaszcza jak po przeczytaniu dochodzi się do wniosku, że treści tam nie ma żadnej... zero treści, zero interpunkcji...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Było podane rozwiązanie, ale to chyba Ty nie czytasz postów... Problem z błyskawicą istnieje tylko przy spełnieniu pewnych bardzo mało prawdopodonych warunków:

1. Ktoś z pośród sterty poszukiwaczy na starcie musi wylosować Kuglarza (co jest naprwadę trudne jeżeli losuje się zgdonie z zasadami).

2. Przeżyć w grze na tyle, żeby zdobyć błyskawicę i różdżkę ponieważ normalni ludzie znający moce kuglarza będą na niego polować już od początku gry.

3. Dostać/znaleźć/kupić czar Błyskawica.

4. Ze stosu kart przygód musi wyciągnąć różdżkę lub odebrać ją poszukiwaczowi, który ją znalazł. Im więcej graczy tym prawdopobieństwo wyciągnięcia przez kuglarza rzeczonej różdżki mniejsze. Jeżeli inny gracz wyciągnie różdżkę to powinien ją natychmiast zniszczyć i odesłać na stos kart zużytych i problemu nie ma do końca rozgrywki.

5. Żeby skutecznie używać tego czaru poszukiwacze muszą znajdować się w tej samej krainie oraz muszą być to poszukiwacze, którzy są podatni na działanie czarów. Niby zdecydowana większość, ale to też wnosi swoje trzy grosze do równania.

6. Zgodnie z sugestią do zasad podaną w instrukcji do miasta można rzucać jeden czar ofensywny na turę. Zatem jeżeli gra kilkoro graczy i wystąpi ten nieprawdopodbny przypadek spełniający wszystkie powyższe warunki, że kuglarz ma na raz i różdżkę i błyskawicę zapewne wszyscy zmówią się na niego i wszyscy na raz wejdą do tej krainy, w której jest on przebywa żeby spuścić mu społecznie wpierdul na śmierć lub w jakiś sposób zabrać mu różdżkę.

No sorry ale ja nie rozumiem nad czym tu się dalej rozwodzić. Jeszcze raz powiem. To jest gra. W grze dzieją się różne losowe rzeczy i na ogół jest tak, że część graczy jest słabsza od innych. To nie demokracja ino prawa dżungli. Masz pecha — przegrywasz. Proste i logiczne.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

SeSim pisze:Zgodnie z sugestią do zasad podaną w instrukcji do miasta można rzucać jeden czar ofensywny na turę
No... pisałem już o tym raz czy dwa to dawno temu. Ale jak ktoś się uczepi swojej wersji to gadaj z nim :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Było podane rozwiązanie, ale to chyba Ty nie czytasz postów...
Nie - to Ty nie czytasz ;)

1.
1. Ktoś z pośród sterty poszukiwaczy na starcie musi wylosować Kuglarza (co jest naprwadę trudne jeżeli losuje się zgdonie z zasadami).
W założonym przypadku akurat prawdopodobieństwo wynosi 100%, bo nie jest problemem to jak uniknąć takie sytuacji, ale to jak ją rozwiązać.

2.
2. Przeżyć w grze na tyle, żeby zdobyć błyskawicę i różdżkę ponieważ normalni ludzie znający moce kuglarza będą na niego polować już od początku gry.
W założeniu sytuacji mamy pojedynek - tutaj każdy poluje na każdego - znowu więc nie trafiłeś ;)

3.
Dostać/znaleźć/kupić czar Błyskawica.
To samo... zakładamy, że czar posiada.

4.
4. Ze stosu kart przygód musi wyciągnąć różdżkę lub odebrać ją poszukiwaczowi, który ją znalazł. Im więcej graczy tym prawdopobieństwo wyciągnięcia przez kuglarza rzeczonej różdżki mniejsze. Jeżeli inny gracz wyciągnie różdżkę to powinien ją natychmiast zniszczyć i odesłać na stos kart zużytych i problemu nie ma do końca rozgrywki.
To samo.

5.
5. Żeby skutecznie używać tego czaru poszukiwacze muszą znajdować się w tej samej krainie oraz muszą być to poszukiwacze, którzy są podatni na działanie czarów. Niby zdecydowana większość, ale to też wnosi swoje trzy grosze do równania.
No comment :)

6.
6. Zgodnie z sugestią do zasad podaną w instrukcji do miasta można rzucać jeden czar ofensywny na turę. Zatem jeżeli gra kilkoro graczy i wystąpi ten nieprawdopodbny przypadek spełniający wszystkie powyższe warunki, że kuglarz ma na raz i różdżkę i błyskawicę zapewne wszyscy zmówią się na niego i wszyscy na raz wejdą do tej krainy, w której jest on przebywa żeby spuścić mu społecznie wpierdul na śmierć lub w jakiś sposób zabrać mu różdżkę.
<zalamka>
No sorry ale ja nie rozumiem nad czym tu się dalej rozwodzić. Jeszcze raz powiem. To jest gra. W grze dzieją się różne losowe rzeczy i na ogół jest tak, że część graczy jest słabsza od innych. To nie demokracja ino prawa dżungli. Masz pecha — przegrywasz. Proste i logiczne.
Rozwodzę się na sytuacją, kiedy takie coś stanie się faktem - przeciwnik nie może zrobić wtedy zupełnie nic! Poprzedni post jest w 100% nie na temat, bo wykazujesz tylko jak coś takiego trudno osiągnąć i co zrobi stado gtraczy gdy spotka kuglarza, a ja mówię jaką mamy sytuację i pytam co w niej zrobić. Co więcej - gdybyś czytał posty to byś zauweażył, że mówię o pojedynku. Nadal nie ma odpowiedzi, a sytuacja to tzw Broken Combo :) Nie można zrobić nic na dobrą sprawę.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

pretorianstalker pisze:
Nadal nie ma odpowiedzi, a sytuacja to tzw Broken Combo :) Nie można zrobić nic na dobrą sprawę.
sam sobie odpowiedziales na dobra sprawe


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Cóż, jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić że postać może rzucić tylko jeden czar na turę to pewnie nie rozwiążesz tego problemu nigdy, ale wkońcu każdy gra jak chce.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Cóż, jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić że postać może rzucić tylko jeden czar na turę to pewnie nie rozwiążesz tego problemu nigdy, ale wkońcu każdy gra jak chce.
Pomyśl zanim napiszesz ;) Pomaga.
Jedna błyskawica w turze załatwia przeciwnika w pojedynkach i wystarczy rzucenie jednego czaru na turę! O czym wy wogóle piszecie? Czy naprawdę tak trudno zrozumieć sytuację:
Kuglarz + Różdżka + Błyskawica w pojedynku?
Jak przemnożymy ilość gier rozgrywanych dziennie - załóżmy 3 gry na całą Polskę (pewnie nie przesadziłem), załóżmy, że są to 3 pojedynki. Dzienni wystepuję więc 6 postaci. Jak przemnozymy to przez 365 dni w roku, to mamy już 2190 postaci wykorzystanych rocznie w pojedynkach. Z tego co około 70 postaci trafia się Kuglarz, czyli około 15 razy do roku Kuglarz znajduje różdżkę, a błyskawica to już tylko kwestia czasu posiadania różdżki. Nie jest to więc wcale tak rzadkie zjawisko :) Myślę, że dla tych kilkunastu wydarzeń do roku warto przemyśleć pewne sprawy. Jeżeli założymy, że nie ma sensu rozwiązywać czegoś bo występuje zbyt rzadko to może wogóle zaprzestać rozwiązywania problemów, z którymi nie zetknął się już każdy minimum, powiedzmy 15 razy :?

Chciałbym zobaczyć waszą reakcję gdybyście znaleźli się na miejscu lekarza, do którego przyszedł chory na ptaisą grypę pacjent :) Ciekawe jaki miałby wyraz twarzy gdyby usłuszał od was: "Szansa zachorowania na tą chorobę jest tak mała, że to prawie niemożliwe, weź człowieku nie zawracaj mi głowy bo inni ludzie tu przychodzą z przeziębieniem - na to choruje się znacznie częsciej, a jak nie rozumiesz, że zachorowanie na ptasią grypę graniczy z cudem to juz Twój problem" :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi?

Cytat z instrukcji do Miasta:
Poszukiwacz może jednocześnie rzucić maksymalnie jeden czar zgodnie z ograniczeniami przedstawionymi na karcie.
I jest to właśnie taka mała errata do instrukcji głównej dla tych którzy doszukali się błędów w ilości rzucanych czarów.

Jeśli Kuglarz rzuci Błyskawicę na powiedzmy Trolla to ów Troll jest ogłuszony ale tylko on, nikt inny gdyż Błyskawica działa tylko na jeden obszar na który została rzucona. W tym momencie np. Rycerz może się poruszyć normalnie i zaatakować Kuglarza który choć może ponownie wziąć Błyskawicę musi czekać na swoją kolej aby ponownie ją rzucić tym razem np. na Rycerza (wtedy Troll rusza się normalnie).

Jeśli jednak nie pasuje ci że postać może rzucić tylko jeden czar na turę to ogranicz zdolności Kuglarza, wywal Błyskawicę albo Różdżkę. Ja gram z ograniczeniem czarów zaproponawym w instrukcji Miasta i jeszcze nie miałem problemów z Kuglarzem Wszechmogącym.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

:lol: To jest po prostu nie do wiary :lol:
HunteR pisze:Jeśli Kuglarz rzuci Błyskawicę na powiedzmy Trolla to ów Troll jest ogłuszony ale tylko on, nikt inny gdyż Błyskawica działa tylko na jeden obszar na który została rzucona. W tym momencie np. Rycerz może się poruszyć normalnie i zaatakować Kuglarza
:shock: Nie no, nie mogę, facet NAUCZ SIĘ CZYTAĆ!
pretorianstalker pisze:Jedna błyskawica w turze załatwia przeciwnika w pojedynkach i wystarczy rzucenie jednego czaru na turę! O czym wy wogóle piszecie? Czy naprawdę tak trudno zrozumieć sytuację:
Kuglarz + Różdżka + Błyskawica W POJEDYNKU?
POJEDYNEK = gra 1 na 1, tylko DWÓCH graczy.

HunteR :arrow: O czym ty w ogóle piszesz??????
Masz postawioną sytuację taką a nie inną a piszesz ciągle o limitach rzucania czaerów które w tej sytuacji niczego nie zmieniają, oraz o trzecim graczu, którego nie ma, bo mowa jest o grze na dwóch graczy.

Polecam czytać dokładniej o czym ludzie mówią zanim się weźmiesz za odpowiadanie.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Po przeczytaniu całego tematu od początku zauważyłem kilka ciekawych rzeczy :

1) pretorianstalker przez cały temat ogranicza się do dwóch rzeczy : pisania Kuglarz i różdżka to za mocna kombinacja , niech KTOŚ coś z tym zrobi ; oraz wdawanie się w dyskucje z Hunterem w których to naskakuje na niego za to że ten cytuje instrukcję , no bo przecież ona się myli.
2) wiekszość postów to wspomniana kłótnia pomiedzy Hunterem a pretorianstalkerem , a tak na dobrą sprawę nie rozpoczęła się normalna dyskusja , zamiast tego piszący się obrażają wzajemnie

Zatem doszedłem do następujących wniosków :
1) HunteR , nie wdawaj się w pretorianstalkerem w dyskusje bo sam widzisz że to do niczego nie prowadzi . Przedstawiłeś rozwiązanie z instrukcji i dobrze , a jak go nie chcą zaakceptować to nie twój problem.
Chyba że lubisz takie kłócenie się tylko dla samej przyjeności awantury , wtedy pisz ile chcesz .
2) pretorianstalker . skoro uważasz że Kuglarz to taki problem to może zaproponujesz swoje rozwiązanie tego problemu , zamiast kłócić się z Hunterem i pisać Kuglarz jest za mocny zróbcie coś z tym.
3) Jeżeli nie zacznie się tu sensowa rozmowa o Kuglarzu , to należy zamknąć ten temat i tyle.


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Michael :arrow: czy ty również nie czytasz ze zrozumieniem????
HunteR nie przedstawił żadnego rozwiązania a sytuację o której mowa.

Limit rzucania czarów nie ma tu nic do rzeczy, przeczytaj jeszcze raz to może zauważysz żeod jakiegoś czasu dyskusja dotyczy przypadku : Kuglarz + Różdżka + Błyskawica w gzre na 2 graczy. Co ciekawe częśc osób na to nei zważa i wypisuje wciąż to samo i to bez żadnego związku z problemem.

Jakbyś zareagował gdybyś np poszedł do serwisu z telewizorem i powiedział: "Nie ma obrazu" a gośc w serwisie sprawdził i odpowiedział : "głos działa dobrze" ?? HunteR własnie robi za takiego serwisanta w tym temacie... spróbuj normalnie rozmawiać w takiej sytuacji, kiedy powtarzasz w kólko o co ci chodzi a ktoś w kółko powtarza że jest ok tylko akurat nie to o czym mówisz :lol:


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Więc ty też nie czytasz gdyż mój post nie dotyczył problemu Kuglarza ale kłotni w tym wątku
Chodzi mi głównie o to żeby Hunter z pretorianstalkerem przestali się kłócić i naskakiwać na siebie i wrócili do zasadniczego problemu jakim jest ten Kuglarz z różdżką

Ja wyobrażam sobie to tak

Rozmówca 1 : Ja proponuje coś takiego
Rozmówca 2 : Ciekawe , ale trzeba chyba zrobić coś takiego
rozmówca 3 : hmm a może tak
idt

zamiast tego jest tak
R1 - zróbmy tak
R2- eeee tam bzdury
R1 - wcale nie
R2- wcale tak
R1- głupi jesteś
R2 nie bo ty
itp
rozwiązujcie ten problem zamiast sie do kłocic o to kto ma rację a kto nie !!!


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
ODPOWIEDZ