Zmiany instrukcji walki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ale po co tak kombinować? Wielokrotnie to już powtarzałem, siła MiMa tkwi w relatywnej prostocie jego zasad. Komplikowanie ich, zwłaszcza przez ulogicznianie, spowoduje moim zdaniem zbytnie zamieszanie.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

SeSim pisze:Ale po co tak kombinować? Wielokrotnie to już powtarzałem, siła MiMa tkwi w relatywnej prostocie jego zasad. Komplikowanie ich, zwłaszcza przez ulogicznianie, spowoduje moim zdaniem zbytnie zamieszanie.
Tak. Popieram.

MiM to jest gra, a żeby gra była grywalna muszą być w niej uproszczenia.


Tyle miałem do powiedzenia.
Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

zgadzam się z SeSimem. To juz będzie lekkie przegięcie.
co do kolejnego rzutu przy 6 może być fajny pomysł, choć mogłaby to być faktycznie specjalna zdolność lub właściwość broni, artefaktu.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

samba_mamba pisze:może jakieś rozwiązanie typu: ogólna skuteczność Poszukiwacza nieuzbrojonego = siła + k6 - 1?
Takie rozwiązanie nie tylko zły pomysł, bo stanowi to komplikację zasad, ale ogólnie rzecz biorąc zły pomysł.

Zasada ta będzie promować Poszukiwaczy wyposażonych w broń, co w praktyce będzie oznaczać, że Ci co zostaną w tyle będą mieć jeszcze bardziej przechlapane i będzie im jeszcze gorzej nadgonić. Są to same minusy.

Poza tym takie założenie względem wszystkich Poszukiwaczy byłoby dyskusyjne, bo czy powinno dotyczyć chociażby Karateki?


Z drugiej strony sama idea jest wartościowa, bo uwaga jest oczywiście sensowna. Wydaje mi się, że Poszukiwacz z taką zdolnością byłby jak najbardziej na miejscu. ;)

Prawdę mówiąc sam na pewno któremuś tę zdolność wcisnę, także dzięki za pomysł. :D


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Takie rozwiązanie nie tylko zły pomysł, bo stanowi to komplikację zasad, ale ogólnie rzecz biorąc zły pomysł.
;)

Tylko tyle offtopem ;)


Awatar użytkownika
Havocm
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 19
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 09:15
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Havocm »

Ja mam inną koncepcję walki,a mianowicie wszystkie stwory reprezentowane przez karty i obszary czy w jakikolwiek inny sposób korzystają z dorzutów jeśli uzyskają wynik 6 na kostce,i wszyscy poszukiwacze UZBROJENI w jakąkolwiek broń mają szansę dorzutu przy wyniku 6.Nieuzbrojeni poszukiwacze przy wyniku 6 na tym kończą sumowanie skuteczności ataku,taka zmiana zasad nie komplikuje za bardzo rozgrywki.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Havocm pisze:Ja mam inną koncepcję walki,a mianowicie wszystkie stwory reprezentowane przez karty i obszary czy w jakikolwiek inny sposób korzystają z dorzutów jeśli uzyskają wynik 6 na kostce,i wszyscy poszukiwacze UZBROJENI w jakąkolwiek broń mają szansę dorzutu przy wyniku 6.Nieuzbrojeni poszukiwacze przy wyniku 6 na tym kończą sumowanie skuteczności ataku,taka zmiana zasad nie komplikuje za bardzo rozgrywki.
Taki pomysł pojawił się kilka postów wyżej i osobiście nadal uważam go za zły. Po prostu, po co komplikować sobie życie? ](*,)
Dodatkowo, takie pomysły lepiej nadają się na jakieś specjalne zdolności Poszukiwaczy/Wrogów/Broni, a nie jako powszechny skill.


Awatar użytkownika
samba_mamba
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: sobota 28 sie 2010, 21:27
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: samba_mamba »

ta koncepcja jest o tyle zawodna, że jeśli ktoś wyrzuci 6, to dorzutu już nie potrzebuje. byłoby to więc pomocne jedynie w przypadkach, gdy Poszukiwacz toczy walkę pozornie "nie do wygrania", bo jakimś cudem może wypaść k6 i na skutek dorzutu Kosmonauta uzbrojony w miecz pokona w walce wręcz Księcia Smoków.
już ciekawiej byłoby, gdyby dorzutem owocowało wyrzucenie skuteczności 1 :) albo fakt bycia uzbrojonym a)przechylał na szalę Poszukiwacza walki zremisowane b)wytwarzał konieczność pokonania go 2-ma punktami (w przypadku zsumowanego wyniku np. 7:8 na niekorzyść Poszukiwacza, walka byłaby zremisowana).


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Jak zaczniecie dodawać zależności, mnożyć dorzuty, odejmować bezbronność itp. itd. to tak te zasady się rozrosną, że przez wszelakie obliczenia gra stanie się niegrywalna.
Moim zdaniem dobrze jest i basta.
Gra ma być grywalna a nie realna. Jeśli jest realna to dobrze, ale nie kosztem grywalności.
Ale grajcie jak chcecie.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

A może po prostu ci, który uważają że jest dobrze jak jest po napisaniu jednego posta w tym temacie, w którym to powiedzieli daliby sobie spokój z dalszym udzielaniem się w nim u zostawili go tym, którzy chcą sobie jakieś modyfikacje wprowadzić.

Nie sądzicie że dobrze by było tak zrobić panie moderator? :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Gieferg pisze:Nie sądzicie że dobrze by było tak zrobić panie moderator? :P
Jest tylko jedna racja, moja racja :P A tak na poważnie, to sam kiedyś kombinowałem jak koń pod górę z modyfikacjami tej gry dodając proponowane kombosy, modyfikatory dodatnie/ujemne, cuda niewidy i efekt jest ten sam: to się nie sprawdza!
Jak widzę, każdy ma jakiś dobry pomysł, super /respekt tylko, że nikt go nie sprawdził. Proponuję zagrać z tymi kombosami za 1 i 6 to zobaczycie jakie cuda będą w grze :roll:
Gieferg pisze:daliby sobie spokój z dalszym udzielaniem się w nim u zostawili go tym, którzy chcą sobie jakieś modyfikacje wprowadzić
Jak ktoś zda sensowny raport i przytoczy mi argumenty (których notabene przytaczać mi nie trzeba, bo sam grałem w różnych wariantach modyfikacji walki) to się zamknę lub gdy braknie mi sił :roll:


ODPOWIEDZ