Nielegalni i Ścigani Poszukiwacze w Mieście

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kymil [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Nielegalni i Ścigani Poszukiwacze w Mieście

Post autor: kymil »

W ostatniej roz(g)rywce w MiMa dodatek Miasto był szalenie popularny i nasunęło nam się kilka wątpliwości odnośnie nielegalnych Poszukiwaczy w Mieście i ograniczeń z nimi związanych.

1. Z uwagi na to, że gramy z ogromną ilością dodatków autorskich wielu Poszukiwaczy z nich pochodzących nie jest nielegalnych w Mieście, choć aż się o to prosi. Co prawda część autorów przewidziała te problemy i zaznaczyła to na kartach właściwych Poszukiwaczy, ale część nie i pojawił się problem jak to rozwiązać.
Czy macie jakieś sposoby/ reguły, które pozwalają określić czy Poszukiwacz jest nielegalny w Mieście.
Przykładowo, czy Czarny Rycerz jest legalny?

2. Czy bycie nielegalnym uniemożliwia ubieganie się o Posadę Szeryfa/Królewskiego Czempiona? Jeśli nielegalny zyskiwałby posadę, to przecież stawałby się legalny?
I od razu czy jeśli Poszukiwacz posiada list gończy to czy może się ubiegać o te posady?

3. Czy można wejść do Miasta przez Bramę, jeśli jesteśmy nielegalni bądź poszukiwani listem gończym? Czy to nie jest do pewnego stopnia to samo?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

kymil pisze:Przykładowo, czy Czarny Rycerz jest legalny?
Trzeba by spytać twórcę Czarnego Rycerza ;)


What a view.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

2. Czy bycie nielegalnym uniemożliwia ubieganie się o Posadę Szeryfa/Królewskiego Czempiona? Jeśli nielegalny zyskiwałby posadę, to przecież stawałby się legalny?
I od razu czy jeśli Poszukiwacz posiada list gończy to czy może się ubiegać o te posady?
W regułach miasta nie pisze, że nie wolno, więc chyba wolno;)
3. Czy można wejść do Miasta przez Bramę, jeśli jesteśmy nielegalni bądź poszukiwani listem gończym? Czy to nie jest do pewnego stopnia to samo?
Wejść można, ale wyjść już się tą samą drogą nie da posiadając list gończy. Nie wiem co masz na myśli pisząc "będąc nielegalnym". W mieście po popełnieniu nielegalnego czynu ciągnie się kartę miasto by sprawdzić czy nie jest to strażnik. Ale popełnienie nielegalnego czynu nie jest równoznaczne z otrzymaniem listu gończego.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
kymil [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Nielegalny Poszukiwacz to -zgodnie z instrukcją pkt 9 statutu m.in. Wampir, Cyborg, Hobgoblin.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Re: Nielegalni i Ścigani Poszukiwacze w Mieście

Post autor: Hellhound »

Czy Czarny Rycerz jest legalny?
Teoretycznie tak.
Czy bycie nielegalnym uniemożliwia ubieganie się o Posadę Szeryfa/Królewskiego Czempiona?
Tak.
Jeśli nielegalny zyskiwałby posadę, to przecież stawałby się legalny?
Prawda.
I od razu czy jeśli Poszukiwacz posiada list gończy to czy może się ubiegać o te posady?
Tak.
Czy można wejść do Miasta przez Bramę, jeśli jesteśmy nielegalni bądź poszukiwani listem gończym? Czy to nie jest do pewnego stopnia to samo?
Według mnie jako nielegalny można wchodzić z tym, że co kolejkę ciągnie się dodatkową kartę i sprawdza czy to nie Straż. Jeśli chodzi o list gończy to wydaje mi się, że wchodząc z nim na Plac miejski od razu się jest aresztowanym, niezależnie czy się wchodzi czy wychodzi.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

kymil pisze:Czy macie jakieś sposoby/ reguły, które pozwalają określić czy Poszukiwacz jest nielegalny w Mieście.
Biorąc pod uwagę kto został wypisany w punkcie 9 Statutu Miasta założyłbym, że pod nielegalny pobyt podpadają Poszukiwacze o nieludzkim wyglądzie - potwory i różni dziwni obcy, także roboty (w końcu Cyborg jest nielegalny). Można ewentualnie dodać do tego członków Kultu Smoka, ale to już wg uznania.
kymil pisze:Czy bycie nielegalnym uniemożliwia ubieganie się o Posadę Szeryfa/Królewskiego Czempiona?
Zarówno Poszukiwacze przebywający nielegalnie, jak i posiadający List Gończy mogą się ubiegać o te posady i dzięki nim ich pobyt staje się zupełnie legalny, co zostało zresztą ujęte na ich Kartach.
kymil pisze:Czy można wejść do Miasta przez Bramę, jeśli jesteśmy nielegalni bądź poszukiwani listem gończym? Czy to nie jest do pewnego stopnia to samo?
Tu sprawa się komplikuje.

Nielegalny pobyt i poszukiwani Listem Gończym.
Wydaje się, że to to samo, ale są to dwie zupełnie różne rzeczy.

Poszukiwacz ujęty w 9 punkcie Statutu Miasta przebywa w Mieście nielegalnie i tym samym popełnia przestępstwo. Tak więc po każdorazowym badaniu Obszaru taki Poszukiwacz musi dociągnąć dodatkową Kartę Miasta i jeśli są to Stróże Prawa, to zastosować się do treści Karty.

Jeśli taki Poszukiwacz wyciągnie w czasie badania Obszaru Kartę Stróżów Prawa to oczywiście także dochodzi do walki.

Z drugiej strony posiadanie Listu Gończego przestępstwem wg zasad nie jest (nie zostało to ujęte w Statucie Miasta). Taki Poszukiwacz nie dociąga co turę dodatkowej Karty. Walczy jednakże ze Stróżami normalnie, jeśli ich spotka.

Wejście i wyjście z Miasta.
Wejść może każdy. Wyjść przez Bramę może Poszukiwacz ujęty w 9 punkcie Statutu Miasta (inaczej Poszukiwacze bez złota nie mogliby opuścić Miasta).
Poszukiwany Listem Gończym nie może opuścić Miasta przez Bramę.
Mimo wszystko zawsze jest jeszcze Przystań lub Czarodziejka.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Przykładowo, czy Czarny Rycerz jest legalny?
Mój?

Przyjąłem zasadę że żeby poszukiwacz który nie jest ujęty w miejskim statucie był nielegalny musi byćo tym wzmianka na jego karcie. Jeśli takowej nie ma, Poszukiwacz jest legelny choćby na swojej grafice buchał płomienia z pyska i tyłka jednocześnie :P
2. Czy bycie nielegalnym uniemożliwia ubieganie się o Posadę Szeryfa/Królewskiego Czempiona?
Jak dla mnie nie.

Tak więc po każdorazowym badaniu Obszaru taki Poszukiwacz musi dociągnąć dodatkową Kartę Miasta i jeśli są to Stróże Prawa, to zastosować się do treści Karty.
Jak dla mnie jeśli masz List Gończy albo zaliczasz się do Poszukiwaczy nielegalnych, czy też nie masz złota (czyli każdy "nielegalny stan trwający czasowo lub permanentnie" a nie "czyn") to za każdym razem gdy podczas normalnego badania obszaru wyciągniesz Straże, atakują cię i próbują aresztować ale nie dociągasz żadnych dodatkowych kart. Natomiast dodatkowe dociąganie kart by sprawdzić czy straże nie nadchodzą jest u nas tylko po popełnieniu konkretnego nielegalnego czynu (jak walka, rzucanie czarów, kradzież itp).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Gieferg pisze:Jak dla mnie jeśli masz List Gończy albo zaliczasz się do Poszukiwaczy nielegalnych, czy też nie masz złota (czyli każdy "nielegalny stan trwający czasowo lub permanentnie" a nie "czyn") to za każdym razem gdy podczas normalnego badania obszaru wyciągniesz Straże, atakują cię i próbują aresztować ale nie dociągasz żadnych dodatkowych kart. Natomiast dodatkowe dociąganie kart by sprawdzić czy straże nie nadchodzą jest u nas tylko po popełnieniu konkretnego nielegalnego czynu (jak walka, rzucanie czarów, kradzież itp).
Instrukcja do "Grodu" mówi co innego. Wiem, że to inna gra ale ja zawsze grałem tak, że jeśli coś było niejasne w MiM, a zostało sprecyzowane w MM to gram właśnie tak. Ale oczywiście to tylko mój punkt widzenia i nikogo do niczego nie namawiam.


Awatar użytkownika
kymil [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Gieferg pisze:Cytat:
Przykładowo, czy Czarny Rycerz jest legalny?


Mój?
Tak, Twój.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Instrukcja do "Grodu" mówi co innego.
Wyciąganie karty co turę żeby sprawdzić czy się nie pojawiły straże to dla mnie zbyt uciążliwa opcja żebym miał taką przyjąć, zwłąszcza że to zbyteczne, skoro straże i tak można spotkać całkiem często i bez tego.
Tak, Twój.
No to masz odpowiedź na swoje pytanie w poprzednim poście.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Gieferg pisze:Jak dla mnie jeśli masz List Gończy albo zaliczasz się do Poszukiwaczy nielegalnych, czy też nie masz złota (czyli każdy "nielegalny stan trwający czasowo lub permanentnie" a nie "czyn") to za każdym razem gdy podczas normalnego badania obszaru wyciągniesz Straże, atakują cię i próbują aresztować ale nie dociągasz żadnych dodatkowych kart. Natomiast dodatkowe dociąganie kart by sprawdzić czy straże nie nadchodzą jest u nas tylko po popełnieniu konkretnego nielegalnego czynu (jak walka, rzucanie czarów, kradzież itp).
Też mam takie zdanie na ten temat z tym, że ciągnę jedną dodatkową kartę w momencie wkroczenia do miasta postaci zakazanej, lub straceniu złota. W wypadku otrzymania Listu Gończego dodatkowej karty nie ciągnę.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

To poniżej jest głupie: :D

A ja gram z oryginalnymi zasadami miasta co do dociągania kart - tak jak jest w instrukcji. Dzięki temu gracz wie, że dosłownie na każdym kroku, gdy coś przeskrobie, może go dopaść straż miejska i ucieka czym prędzej z miasta. Tyle było lamentów na forum jak to łatwo zdobyć profesję Arcymaga, a tu ułatwiacie sobie sprawę jeszcze bardziej modyfikując zasady ;) Ktoś to niegłupio wymyślił. Może i profesję łatwo zdobyć, ale najpierw musisz być bez zarzutu dla władz miasta :P W naszych rozgrywkach miasto zawsze jest zdradliwe dla wędrowców, zwłaszcza takich nieobytych z miastem (jak w życiu :P). Także bardzo często lądują w ciemnicy :D
Ostatnio zmieniony czwartek 19 sie 2010, 10:25 przez SeSim, łącznie zmieniany 2 razy.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

A ja gram z oryginalnymi zasadami miasta co do dociągania kart - tak jak jest w instrukcji.
Powiedz mi więc jak jest w instrukcji (najlepiej z cytatem) i co robię inaczej niż w niej jest.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Blach, dobra cofam to co powiedziałem :) Właśnie przeczytałem dokładnie jeszcze raz ten kawałek instrukcji. Nie wiem coś mi się ubzdurało, że jak ma się list gończy to się ciągnie kartę miasta co podczas ruchu celem sprawdzenia czy to nie strażnik :oops:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ