Gnilec

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Zgadzam się z Korczykiem. Jest jasno opisane co się dzieje w przypadku przegranej walki. Tracimy punkt siły i na tym koniec.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Stwierdze, że jest to "jasno opisane" to już lekkie przegięcie. Sam fakt, że ta dyskusja wyszła, jasno ukazuje, że opis jest lipny, bo stwarza wątpliwości, a nie powinien.
Karty powinny mieć zawsze jednoznaczną interpretację.


Cała argumentacja jest i tak zaledwie prawdopodobna. Nie sposób udowodnić, że jest tak i koniec.

Ja, nie patrząc na budowę opisów innych Kart, z miejsca bym powiedział, że traci się i punkt Siły i Wytrzymałości, zresztą tak zawsze grałem.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Czciciel Smoków: "Jeżeli, przegrałeś, a na planszy znajduje się Kamień Ofiarny, tracisz punkt Wytrzymałości i (...)"
Chiński Smok: "Przegrywając, tracisz nie tylko 1 punkt Wytrzymałości, ale również (...)"

Przykładów można mnożyć -> gry traci się i punkt Wytrzymałości i coś jeszcze, jest to zawsze jasno zaznaczone :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Rogo pisze:Czciciel Smoków: "Jeżeli, przegrałeś, a na planszy znajduje się Kamień Ofiarny, tracisz punkt Wytrzymałości i (...)"
Chiński Smok: "Przegrywając, tracisz nie tylko 1 punkt Wytrzymałości, ale również (...)"

Przykładów można mnożyć -> gry traci się i punkt Wytrzymałości i coś jeszcze, jest to zawsze jasno zaznaczone :P
Roguś ;) ma rację. Jednak gram tak jak Artownik, zawsze traci się punkcika, niezależnie od tego, czy oprócz tego tracimy coś jeszcze jak Siłę, Moc, Przedmiot, Czar, whatever. Po prostuj jest ciekawiej.
Przyznać aczkolwiek należy, że utrata punkt Wyt. po przegranej walce jest niejako domyślna i Gnilec stanowić może jedynie wyjątek, gdyż nie zabiera wyt., a Siłę.


ODPOWIEDZ