Biali Poszukiwacze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Zgadzam się w stu procentach z powyzszym postem Isztwana.
Co do problemu profesji- bialych poszukiwaczy, od dawna juz z nimi wogole nie gram z powodow wymienionych na pierwszej stronie tego tematu.
Jednak poszukiwacze Isztwana sprawily, ze moze profesje wroca do moich lask, moze autor pokusilby sie o przerobienia ich do MiM- a [-o<


wisnia
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

wisnia pisze:moze autor pokusilby sie o przerobienia ich do MiM- a [-o<
Nie mam MiM więc raczej tego tego nie zrobię, szczególnie teraz przed sesją i w trakcie pisania pracy. Ale nie mam nic przeciwko by ktoś dostosowywał moje rzeczy do MiM. Jak komuś podoba się któraś moja Postać i chce ją przekonwertować na MiMa to proszę bardzo.
Lens pisze:jesli juz ktos mimo wszystko zdecyduje sie pokazac je innym musi liczyc sie rowniez z tym, ze moze spasc na nie miast zachwytow krytyka.
To jest oczywiste. Tylko czasami niektórzy z tą krytyką trochę przesadzają.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

a jesli juz ktos mimo wszystko zdecyduje sie pokazac je innym musi liczyc sie rowniez z tym, ze moze spasc na nie miast zachwytow krytyka.
Cenię krytykę (konstruktywną), nie dopuszczam bełkotu. Jeśli sądzisz, że to co pisałem wynikało z krytyki mojego pomysłu to przeczytaj wszystko raz jeszcze. Pret i Pokrak piszą kompletne bzdury i piszą o rzeczach, które nie miały miejsca.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Morgoth... zastanów się, przecież tak nie można prowadzić dyskusji. Dałeś się wpuścić przy serdecznej pomocy m.in. Pretorianstalkera w krzaki, wyszedłeś obszarpany i z etykietą niewyparzonej gęby. Twoje pomysły i argumentacja zostały gdzieś w tych krzakach i powoli przestają mieć znaczenie, bo coraz więcej użytkowników zaglądających w ten temat i widzących to mordobicie nie wnika już w szczegóły tylko wskazuje winnego.

Niestety, niezależnie od wiary we własne pomysły dałeś popis fanatyzmu w walce o ich istnienie. To co ja mam myśleć, może sam się mylę i faktycznie są tak denne że jedynie siłą można jakoś je ocalić? Jak widzisz mosty płoną. Dostałeś ostrzeżenie które całkowicie popieram. Ale to naprawdę nie było konieczne.

Ja osobiście uważam, że zdeponowanie w Sklepie Magicznym kilku mocnych przedmiotów to nie jest zły kierunek. Niekoniecznie zestaw który zaproponowałeś, ale coś zbliżonego. Talizman - jak najbardziej.

W pewnym momencie pojawiła się w wątku myśl, żeby ubić Duchów na sumę 7 pt. Mocy. To też jest jakieś rozwiązanie. Mnie w tę strone przyszedł do głowy taki pomysł (zupelny szkic):

Każdy kto w Sklepie Magicznym zostawi Talizman staje się członkiem Gildii Magów w mieście. Każdy członek Gildii może zostać Arcymagiem, jednak musi dowiesć swego męstwa / wielkiej Mocy - i wypełnić zadanie. Tu może być kilka zadań do wylosowania, ja wymyśliłem jedno - pokonać w Walce Psychicznej Demona (tego z Mocą 10). Pokonac w walce, a nie dzięki Krzyżowi.

Coś w ten deseń. To tylko pomysł. Pozdrawiam.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Ciekawe. Tylko demon mógłby zostać gdzieś przywołany. Bo jest też rzadki, a poza tym łatwo go sprzątnąć. Krzyżem, czarem, odrzucić w wyniku działania kuli jasnowidzenia, pozwolić zabić innemu poszukiwaczowi, etc. A może taki quest - poszukiwacz, który oddał talizman musiałby iść do czarodziejki, dostać się do otchłani i doprowadzić do spotkania z demonem z nadprzestrzeni ? Może ujść z życiem i nie stracić punktu wytrzymałosci po spotkaniu z nim, co udowodni jego spryt, jeśli nie wielką moc (a demona z otchłani da się pokonać krzyżem ? w końcu to też Duch, czyli istota walcząca mocą). Albo po prostu przejść otchłań. Mógłby być też ten zwykły demon z podstawki, ale proponowałbym go przywołać. Jeśli się przegra to dodatkowo naruszy się prawo, a jeśli wygra, zostanie uznanym bohaterem gildii, nie złamie prawa i zostanie wynagrodzonym profesją arcymaga. Ale w przypadku otchłani trzeba by wprowadzić tą planszę, żeby uznać za możliwe zostanie arcymagiem, który ponoć ma mieć dużą wiedzę i jakoś zmusić kogoś do wejścia w otchłań :). A w ogóle w przypadku questu możliwy jest wyścig kilku graczy przez tą planszę :).


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Pret i Pokrak piszą kompletne bzdury i piszą o rzeczach, które nie miały miejsca.
A jak zamkniesz oczy to znikasz ;) Pewny rzeczy nie da się wymazać poprzez stwierdzenie, że coś nie miało miejsca :) Ja zawsze opieram się na tym co widzę...
Ja osobiście uważam, że zdeponowanie w Sklepie Magicznym kilku mocnych przedmiotów to nie jest zły kierunek. Niekoniecznie zestaw który zaproponowałeś, ale coś zbliżonego. Talizman - jak najbardziej.
Jak już coś takiego obmyślać, to poza talizmanem nie podawałbym żadnych innych konkretnych nazw - będzie zbyt cięzko to wykonać. Jak już to na ilość, a nie jakość iść. Z doświadczenia wiem, że znalezienie nawet jednego konkretnego przedmiotu jest trudne - testowane na dodatku Wyspa.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Ja bym proponował:
- przede wszystkim jakiś konkretny poziom magii własnej, czyli bez przyjaciół i przedmiotów, powiedzmy 7-8.
- oddanie talizmanu + 1-2 innych dowolnych przedmiotów magicznych.
- 10-15 punktów pokonanych demonów i innych stworzeń jakie tam w MiMie są.

Myślę, że maxy z tego co podałem to już spoko wymagania.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

JA uważam, że jakiekolwiek pkt za duch nie są na miejscu. Pkt mocy w MiM się nie zbiera, bo nic nie dają. Wszystkie duchy standardowo trafiają na stos kart zużytych, więc nie wiem czy jest sens to zmieniać dla jednego Arcymaga.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

pretorianstalker pisze:JA uważam, że jakiekolwiek pkt za duch nie są na miejscu. Pkt mocy w MiM się nie zbiera, bo nic nie dają. Wszystkie duchy standardowo trafiają na stos kart zużytych, więc nie wiem czy jest sens to zmieniać dla jednego Arcymaga.
Dla jednego, ale jakiego! :) Właściwiew niczym to nie przeszkadza jak sobie odłożysz na bok i pozbierasz. Oczywiście tylko wtedy jeśli zamierzasz się w niego zmieniać. Jak nie to nie zbierasz i po kłopocie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

- przede wszystkim jakiś konkretny poziom magii własnej, czyli bez przyjaciół i przedmiotów, powiedzmy 7-8.
- oddanie talizmanu + 1-2 innych dowolnych przedmiotów magicznych.
- 10-15 punktów pokonanych demonów i innych stworzeń jakie tam w MiMie są.
Za to ledwie uniknąłem linczu ze strony Pokraka i Preta. Ale nadal bym przy tym przystawał, gdyby nie fakt, że bardziej mi się podoba pomysł z samym talizmanem i questem. I dlaczego nie wysłać kogoś do otchłani ? :) Często ta plansza jest unikana. Choć ja tam lubiłem się przenosić.

A z tym zbieraniem Duchów to Pret naprawdę nie wiem w czym widzisz problem :]. Tak się zbiera jak punkty siły. Tak jak gural mówi - chcesz być arcymagiem to zamiast na stos kart zużytych kładziesz je zaraz obok dzika, węża, czy goblina, których wcześniej zabiłeś.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Do mnie też bardziej przemawia rozwiązanie z talizmanem i questem niż zabijaniem demonów. Minimalna moc też może być ale czy aż 7,8? Nawet 6 starczy. W każdym razie lepiej oddać talizman, gdzieś pójść i coś zrobić niż bić demony. Staramy sie zostać Arcymagiem, nie Arcyegzorcystą ;)


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Może lepiej, przyjść z Talizmanem, pokazać i pójść gdzieś z nim? To utrudni questa, bo możemy go po drodze stracic.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

JA uważam, że jakiekolwiek pkt za duch nie są na miejscu. Pkt mocy w MiM się nie zbiera, bo nic nie dają. Wszystkie duchy standardowo trafiają na stos kart zużytych, więc nie wiem czy jest sens to zmieniać dla jednego Arcymaga.
Skoro odrzuca się je na stos kart zużytych to można je bez problemu kłaść na obok karty poszukiwacza na "kupkę" jako fragi :) Różnicy za bardzo nie ma, no chyba, że się skończą karty :P. Dlatego takie fragowanie można by wprowadzić dopiero po przyniesieniu talizmanu do sklepu magicznego żeby zostać członkiem gildii tak jak to wilczy zaproponował.

Nie powiem, opcja z misją w otchłani i stoczeniem zwycięskiego pojedynku z demonem z nad przestrzeni bardzo mi się podoba. W sumie warto wypisać tutaj kilka pomysłów, być może ktoś skorzysta. Przecież nic co tutaj piszemy nie jest obligatoryjne.

EDIT:
Teleportowałem dyskusję o Otchłani do nowego tematu....


http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1295


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

No to powiedzmy tak:

Gildia Magów przyjmie w swoje szeregi każdego, kto odda Talizman, ponieważ jest łasa na przedmioty magiczne. Będąc członkiem tej Gildii można (ale nie trzeba) spróbować zostania Arcymagiem. Wówczas Gildia zleca zadanie (losowane z odpowiedniej talii questów) które jest aktualne aż do momentu, gdy nie może zostać formalnie dopełnione z przyczyn niezależnych (np. przykładowego Demona ubił kto inny). Wówczas wygasa i można pójść do Gildii po następne.

Zadania sa łatwiejsze i trudniejsze, to z Demonem owszem, nie jest sympatyczne. Może przerastać siły kandydata, może - odwrotnie - urągać jego dumie :mrgreen: to nieważne, jednak może się zdarzyć że kandydat poprosi Gildię o zmianę aktywnego wciąż zadania (z przyczyn rzecz jasna osobistych).

Gildia przystanie na taką prośbę ponieważ jest łasa na przedmioty magiczne i dlatego aby zostało przydzielone nowe zadanie poza kolejnością - trzeba oddać na własność Gildii jeden dowolny przedmiot magiczny.

Może być?


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Może, może! :)


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

Wówczas wygasa i można pójść do Gildii po następne.


A skoro ktoś zabił mojego demona, a talizman już oddałem to co teraz ? Oddać drugi ? Lub jakikolwiek magiczny przedmiot ?

Tylko tutaj trzeba dodać talie questów. A jeśli tak to nie wiem czy warto dla samego arcymaga. A jakąś zasadę na szybko do zapamiętania, bez drukowania kart ? (Chyba, że losujemy kostką).


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Kiedyś wymyśliłem z JaRem cos takiego do MM:
Aby zostać Mistrzem Czarnoksięskim należy ofiarować Gildii Magów magiczny przedmiot. To pozwoli ci podjąć w niej naukę (2 tury), po zakończeniu której zostaniesz teleportowany na Kamienne Wrota w Labiryncie Magów (Podziemia w MiM). Po dotarciu do Komnaty Magów musisz rozwiązać zadaną ci przez nich zagadkę analogiczną z Zagadka Sfinksa z Krypty Upiorów (z 5 różnych kart wybiera się 3 i co najmniej 1 z tych trzech trzeba poprawnie wskazać; oczywiście są one zakryte). Możesz podjąć dwie próby jej odgadnięcia (1 na turę). Jeśli nie zgadniesz nie zostaniesz Mistrzem. Niezależnie czy ci się uda, czy nie w następnej turze stosujesz się do opisu Komnaty Magów.
Nie bardzo to sie chyba do MiM nada ze względu na brak czegos takiego jak talia do gry w Smoka i Księżniczkę oraz dlatego, że Labirynt Magów, jak sama nazwa wskazuje, ma coś wspólnego z magami a na pewno więcej niż podziemia. Ale dla chcącego nic trudnego ;)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Eee Isztwan :) Jakoś to takie nie MiMowe rozwiązanie :D

Wilczy dobrze gada - dać mu wódki ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ