Zasady Turniejowe

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A ja bym zakazał wchodzenia wszelkich zwierząt i platform anty grawitacyjnych do Podziemi :) To ograniczy cwaniakowanie przez Skarbiec do korony :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

SeSim, a nie ma takiej zasady w instrukcji Podziemi? Bo w MM nie wolno zabierać zwierząt do Labiryntu magów, Jaskini i Krypty upiorów.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Jest zasada która mowi o Rumakach Koniach, Koniach z Wozami. O mułach przykładowo nic, ale to juz gra sie na logike ze nie mozna.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

ale to juz gra sie na logike ze nie mozna.
kto gra ten gra \:D/


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

A fakt... zapomniałem xD No w każdym razie sprawa do ustalenia. Na turnieju, jak najbardziej dopisać do zasad moim zdaniem.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Na dniach zdecyduje jakie komba odgornie beda zakazane, a reszta bedzie dopuszczona vel do decyzji aktualnej ekipy przy stole (zgodnie z zasada ze decyduja osoby nieuczestniczace w sporze lub gdy wszyscy uczesnicza to sedzia).
To jedna z większych porażek :) Ot i czemu:
1.Nie jesteś w stanie opisać wszystkich kombosów
2.Jak mi jakieś wpadnie do głowy zgodne z zasdami, aczkolwiek nie do końca zgodne z logiką to przemilcze je w taki wypadku, bo jeszcze ktoś og zakaże.
3.Oczywistym jest, że reszta graczy momentalnie zakaże jakiegoś kombosa jak tylko ktoś wymyśli coś mocnego.
4.Przy innym równoległym stole to samo może być legalne w tym samym czasie, gdy w pierwszym jest nielegalne.

Trzeba jansno napisać - gram zgodnie z tym co mówi instrukcja, ale obowiązują takie i takie odstępstwa. To co wymienione zostanie jest oficjalną zasadą turnieju, a to co wypłynie w wyniku dwóch różnych interpretacji będzie rozstrzygane przez sędziów.

PS. Którego dnia i o której godzinie ma być ten turniej?? Chciałbym się z czasem wpasować :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Turniej zaleznie od ilosci chetnych, ale pamietaj ze to dosc czasochlonne niestety

co najmniej 1 runda 2-3 h eliminacji (na PZ vel dojscie do KW) i Final (najlepiej do oporu)

jesli graczy bdzie bardzo duzo to beda 3 rundy

oczywiscie tak to czasowo rozplanujemy by mozna bylo korzystac z innych atrakcji konwentu, ale zazwyczaj tak to juz jest ze sie wszystkim nie dogodzi


Pierwotnie chcemy zaczac pierwsza runde (lub pierwsza czesc 1 rundy gdy bedzie wielu graczy) jeszcze w piatek, by ewentualnie dac cala sobote do popoludnia na inne sprawy

wiec jak ktos moze przyjechac w piatek by wziac udzial w turnieju to niech przyjezdza. Bedzie mial luzniejsza sobote i nam ulatwi zycie.

Dalej wieczorem/poznym wieczorem w sobote 2ga runda lub final (chyba ze gracze sie dopasuja jakos i dogadaja)

W skrajnym przypadku np 40 graczy (a na to sie zanosi) final moze zostac rozegrany dopiero w niedziele (lub przy woli wszystkich w sobote 'z biegu')

wszystko zalezy od ilosci chetnych. Postaramy sie tak zrobic, by nie zajmowac zbyt wiele czasu innym i by kazdy mogl sobie pospac, polardpowac, pograc w karcianki czy chociazby wyjsc na miasto.

Rozpiska konketna w weekend.


Co do kombosow to wlasnie mi o takie kombosy jakie wymieniles chodzi. W sensie ze je wypisze, a reszta decyzja graczy przy stole lub sedziow.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

a reszta decyzja graczy przy stole lub sedziow.
Nie podoba mi się to. To jest bez sensu, albo są wspólne zasady dla całego turnieju albo nie.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A jak było rok temu? jakieś nieścisłości wynikły może lekko tamte zasady by poprawić i bedzie dobrze? albo ich w ogóle nie poprawiać ?? Jak działały i były skuteczne?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

tylko ze problem jest z tym taki ze tych niescislosci jest taka masa ze glowa boli

dlatego w tym roku kazdy sedzia bedzie mial notatnik i bedzie zapisywal problemy - pozniej poddamy je obrobce


SeSim - problemu z roznymi zasadami na roznych stolach jesttylko gdy do np awansu do nastepnej rundy porownywane beda wyniki graczy z kilku stolow (np po 2 miejsca ze stolu + najlepsze z 3cich), wtedy rozne zasady zaburzaja rownowage i sprawiedliwosc w zdbywaniu PZ

ale jesli z kazdego stolu awansuje konkretna ilosc graczy to na potrzeby rundy reguly moga byc ustalane (chodzi wlasnie o owe komba) przez graczy. jak wiekszosc graczy/sedziow zdecyduje ze cos przechodzi to nei jest powiedziane ze w nastepnej rundzie taka osoba nei bedzie grala z ina interpretacja przepisow

to ciekawe rozwiazanie, zwlaszcza ze wielu graczu ma wiele intepretacji a Mistrz powinien sprawdzac sie w kazdej ;)

inna sprawa ze jak juz spiszemy watpliwosci to zrobimy oficjalna wykladnie turniejowa (moze)

w zeszlym roku bylo tak, ze wlasciwie z kazda decyzja odwolywalo sie do sedziego co jest problemem gdy takich spraw jest 20 w ciagu godziny, bo pozniej jak kto inny z innego stolu zapyta o interpretacje to sedzie omylkowo moze inaczej podac wykladnie

stad w tym roku mam nadzieje ze przy kazdym stole bedzie sedzia i do niego lokalnie bedzie nalezala interpretacja.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

ale jesli z kazdego stolu awansuje konkretna ilosc graczy to na potrzeby rundy reguly moga byc ustalane (chodzi wlasnie o owe komba) przez graczy. jak wiekszosc graczy/sedziow zdecyduje ze cos przechodzi to nei jest powiedziane ze w nastepnej rundzie taka osoba nei bedzie grala z ina interpretacja przepisow
HAHAHA!
Tylko jak u mistrza wyłonić skoro raz jego taktyka jest świetna i przynosi mu sukces, a za chwilę jest nielegalna, działa natomiast taktyka przeciwnika, która przed momentem była nielegalna. To zaczyna być coraz badziej zabawne :) Napiszcie od razu, że wygrywa losowo wybrana osoba, albo ta, która cieszy się największą sympatią i jej gracze pozwolą wcielać w życie wymyślone przez nią kombosy.

Osobiście, wstydziłbym się napisać coś takiego, jak Oley napisałeś, w odniesieniu do jakiegokolwiek organizowanego przeze mnie turnieju.
W żadnym wypadku turniej nie wyłoni najlepszego gracza MiM, a conajwyżej największego fuksiarza w bliżej nieokreśloną grę na bazie MiM'a.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

1) Mistrza poznac po tym jak sie dostosowuje do lokalnych zasad, a nie po tym ze jak mu komba ulubione zablokuja to chlopak nie wie co grac.

Badz powazny.

Jak znasz mozliwosci planszy, kart przygod i KORZSTASZ ze Sp. Zd. (90% turniejowiczow nie korzysta) i umiesz je wykorzystac to je wykorzystasz nawet na totalnie innych zasadach.

Nie zmieniamy brzmienia kart prygod, czy celu gry. Zmieniamy (i to nie jest powiedziane) srodki pomocne w osiagnieciu celu. Pozwalamy sobie 'ustawic kilka plotkow', ze sie tak obrazowo wyraze, na tej prostej drodze przez zasady oryginalne.

2) Mistrza poznac mozna po tym, ze najlatwiej zalapie co jest grane w DOWOLNYCH warunkach a nier w jego wymarzonych gdzie on sobie 3 miesiace posiedzi i kombosy powymysla a jak mu zmienia zasady to tupnie nozka i usiadzie zaplakany w piaskownicy, bo zgubi rezon.

Powagi troche.


Prezentujesz postawe kujona co wyryl pamieciowe a profesor go pyta w taki sposob by sprawdzic czy rozumie ... a Ty co? Paniczny smiech.



Dalej nie bede mily.

3) Prosta zasada: Turniej NIE JEST ORGANIZOWANY wg oryginalnych zasad - to wiadomo od 2 lat. Informacja tak na wskros przejrzysta, ze ameba by ja pojela w lot.

Nikt ci nie kaze pod grozba jakakolwiek przyjezdzac, zwlaszcza jak ci cos nie odpowiada.

Wstydzilbys sie? heh .. no spoko

Zabawnie zero-jedynkowe myslenie prezentujesz. wWszelkie odstepstwo od normy "nie wchodzi na kalkulator', jak widze.


Wytlumacz mi moze zatem czegoz to sie obawiasz tak bardzo? Ze raz bedziesz chcial pokombowac (albo nie Ty bo przeciez na taki beznadziejny turniej nie przyjedzie tak oldchoolowy i wybitny gracz jak Ty) i gracze sie zgodza, a nastepnym razem twoje triki nie przejda bo wiekszosc graczy bedzie zdania ze nie chca tak grac?

Choc raczej piszesz to w imieniu tych ucisnionych powergamerowcow ktorzy po odebraniu im przez wiekszosc GRACZY przy stole mozliwosci kombowania popelnia samobojstwo :mrgreen:

Nie ustalilem zasady ze ZASADY SIE ZMIENIAJA ZAWSZE PO RUNDZIE - ustalilem zasade, ze GRACZE MAJA WPLYW na lokalne zasady, co nei oznacza ze te zasady beda sie zmienialy w ogole lub po rundach.


Az taki to dla ciebie problem? Cos o kuciu juz pisalem ... mistrz sie dostosuje, a nie wyryje na pamiec.


Zreszta skoro uwazasz ze twoje pomysly sa takie MEGA-SuPER-Hiper przecudowne to czego sie obawiasz? Przeciez skoro takie sa to kazdy czerwony dywan ci rozlozy za sama mozliwosc zagrania z osoba z takimi kombami jak ty i kazdy je poprze, aiiiii?




Zabawne jest to, ze robie jeszcze jedna impreze, festiwal sztuki ulicznej i spotykam taki sam 'ortodoksyjny' styl argumentacji. W nazwie imprezy jest graffiti to to ma byc graffiti TYLKO ... a graffiti to nie rysunki tylko litery .. i to nie takie 3D tylko srebra na pociagach

lol i tyle

idea MiMem jest wypracowanie zasad turniejowych, swoich wlasnych, bo ten turniej ma miec styl i klimat a nie co roku to samo, bo mimowym moherom sie w palach nie miesci ze mozna sobie zasady zmienic (juz gdzies pisalem o gromach z nieba za takei herezje).

idea jest mozliwosc spotkania sie i pogadania o roznych sprawach 'face to face', zasady sa drugorzedne, ale zeby nie bylo ze nie okreslilem dostatecznie jasno idei turnieju:

jak sobie za rok wymysle ze robie turniej tylko dla Poszukiwaczy ktorzy na starcie maja wiecej mocy niz sily to taki turniej zrobie 'bo mam takie widzimisie' i nikt mi nie bedzie mowil jak mam grac w 'magie i miecz' jezeli od lat gram i caly czas denerwuja mnie pewne rzeczy w niej.

jak wymysle ze gramy wg totalnie oryginalnych zasad to bedziemy grali wg oryginalnych zasad. Poki reprezentantow forum na MiMem jest jak kot naplakal (a Ci co sa to jakos o dziwo pozytywnie podchodza do tych zmian) to moze pozostawie wiekszosc decyzji w swoim i tych osob uwazaniu.

totez zmieniam zasady jak mnei jakies denerwuja lub uwazam ze CIEKAWIEJ bedzie zagrac inaczej i NIKOMU korona z glowki nie spadnie


pozdrawiam i do zobaczenia na Twoim Turnieju, ktorego nie bedziesz sie wstydzil


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

[powyższy post]
=D>
Piękna mowa i jakże słuszna. Zasady turniejowe to zasady turniejowe. Są jakie są i albo grasz zgodnie z tymi zasadami, albo nie grasz. W ogóle Oley coraz mniej mi się podoba fakt poddawania zasad pod sugestie i oceny innych. Dajesz palec a chcą całą rękę... Ja zamierzam pojechać tam i niezależnie od zasad skopać tyłki wszystkim Mimowcom :badgrin: (MM górą! \:D/ ) i się dobrze bawić przy tym i żadne nowe zasady mi w tym nie przeszkodzą [-( . :mrgreen:


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Oley pisze:Prezentujesz postawe kujona co wyryl pamieciowe a profesor go pyta w taki sposob by sprawdzic czy rozumie ... a Ty co? Paniczny smiech.
Ty za to Oley prezentujesz postawę gościa, który nie rozumie podstawowych zasad jakimi powinien się kierować dobrze zorganizowany turniej, między innymi takiej, że zasady ustala się przed turniejem i nie zmienia się ich w trakcie, a jeśli nawet w trakcie coś się ustali bo zaistnieje taka potrzeba, to wtedy obowiązuje to przez cały turniej a nie do czasu, aż ktoś inny będzie miał inne zdanie.

I to jest własnie postawa jakiej organizator turniej powinien się wstydzić, a czego nawet z poprzedniego posta pretorianstalkera nie udało ci się ze zrozumieniem wyczytać.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

HAHAHA :D Jakoś coś Oley naipszesz, to tylko siąść i płakać - sorry, ale to jest po prostu żenujące... Nawet nie rozumiesz co czytasz...

Kod: Zaznacz cały

jak sobie za rok wymysle ze robie turniej tylko dla Poszukiwaczy ktorzy na starcie maja wiecej mocy niz sily to taki turniej zrobie 'bo mam takie widzimisie' i nikt mi nie bedzie mowil jak mam grac w 'magie i miecz' jezeli od lat gram i caly czas denerwuja mnie pewne rzeczy w niej. 
HAHAHAA :D "Wszyscy zatańczą tak jak im zagram, bo ja jestem Oley i wszyscy mnie kochają. Mogę zmieniać zasady kiedy mi się tylko podoba, nawet pomiędzy rundami, bo gram dla przyjemności, a nie po to żeby wygrać".

Stary z takimi hasłami to aż dziwię się, że ktokolwiek jest turniejem zaintereoswany. Jak organizujesz coś co ma nazywać się turniejem, to podaj zasady, a jak się boisz, że ktoś skopie Ci tyłek, bo jesteś badziewnym graczem, to napisz, to jasno, a nie dawaj do zroumienia, że możesz zmieniać zasady w razie gdy coś będzie szło nie po Twojej myśli.
To co sobą reprezentujesz jest po prostu żenujące.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

pretorianstalker pisze:Wszyscy zatańczą tak jak im zagram, bo ja jestem Oley i wszyscy mnie kochają.
Niekoniecznie, on organizuje Turniej więc gramy według jego zasad, nie podoba sie nie graj, tak samo jak ide do kogoś to jeżeli nie podoba mi sie rozmowa i tematy to wychodze, a nie siedze bo musze. Jak nie będziesz chciał pretorianstalker, to przecież nikt Ci nie każe grać i zrób własny turniej jak to robił Lukas jeszcze rok temu, nie bedzie problemów niedomówień. Owszem można przedyskutować pare spraw ale to od organizatorów zależy czy je zastosują czy nie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Jak ktoś kto organizuje turniej, pisze, że zasady będą wymyślane na poczekaniu wtedy kiedy będą potrzebne, do tego będą je ustalać przeciwnicy gracza, który wpadnie na konkretny pomysł, no to mi się żal takiego człowieka robi :) Nie skończę tej myśli, bo bym musiał złamać zakaz przeklinania. Po prostu, od poczatku dyskusji na temat turnieju nic ciekawego Oley nie napisał - nie ma żadnych konkretów, poza tym, ze zasady moga ulegać zmianie podczas gry, a żadna zmiana nie jest poparta konkretnymi argumentami i jest tylko po to, żeby być. Do tego, gość sugeruje mi, że jestem kujonem i zasad uczę się na pamięć - to nie kwestia znajomości zasad na pamięć, tylko zwykłe zasady fair play - jak organizuje się turniej, to wszyscy powinni wiedzieć na jakich będzie zasadach i zasady powinny być identyczne dla wszystkich, co wyraźnie miejsca nie bedzie miało, bo mamy już zapowiedź tego, że przy jednym stole coś może być legalne, a przy drugim nie. :-s
Czy ten człowiek naprawdę coś wcześniej organizował? Mi aż się wierzyć nie chce.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Pretorian przychamuj troche. Oley zrobił naprawde dużą rzecz, taką na którą niestety Ciebie chyba nie stać, z całym szacunkiem. Jeśli on jest organizatorem ma prawo nawet zaczynać na obszarze Korony Władzy(choc nie wiem wtedy ilu miałby przeciwników :D ). Jeśli Ci się nie podoba nie musisz tam jechac, ale czemu do jasnej ciasnej to krytykujesz? Zorganizuj wszystko sam i zobaczysz jakie to przyjemne kiedy ktos krytykuje to co zrobiles.
Po prostu, od poczatku dyskusji na temat turnieju nic ciekawego Oley nie napisał - nie ma żadnych konkretów
Wiec po co to komentujesz? Kiedy ja nie mam nic do powiedzenia siedze cicho. Kiedy mam sprzeciw wyraze go. Ale po co byc cynikiem? Po co na sile w sposob zlosliwy ukazywac komus ze Twoje zdanie jest lepsze? Uwazasz ze masz racje i nikt inny jej nie ma. No niestety, ale są pewne kwestie do ustalenia i to jedna z nich. I nie masz tu decydującego głosu. [/center]


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

No właśnie - miało być coś do ustalenia, ale jak padnie konkretne pytanie to pozostaje bez odpowiedzi.
Krytykuję nie bez powodu - to co się pisze w tych tematach jest po prostu śmieszne i nikt tego nie zmieni, chyba, że organizator się weźmie w garść.

A dla Twojej wiadomości Maxtoonie drogi: :)
1.Jadę tak się składa nie na turniej MiM, ale ponieważ już tam będę to postanowiłem, że zahaczę i o to.
2.Jaką dużą rzecz?
3.Jak ja organizuje turniej to wszyscy wiedzą na czym stoją na dwa tyogdnie przed turniejem, żeby się mogli przygotować, a kujony żeby mogły zasady obtrzaskać na pamięć :P Jak coś robię, to zawsze staram się dopinać to na ostatni guzik i jestem więcej niż pewny, że gdybym to ja organizował turniej MiM'a to wszystko byłoby już dawno wyjaśnione w sprawie zasad. Mam jednak inne priorytety, wiec o MiMa postanowiłem zahaczyć tylko.
4.Jak ja coś organizuję to przyjmuje każdą krytykę, która jest poparta sensownymi argumentami. Do tej pory nie udało się nawiązać rzeczowej dyskusji, chociaż działów z zasadmi jest chyba już pięć.
5.Jak nie masz nic do powiedzenia to sidzisz cicho i ja podobnie - ale jak może zauważyłeś, ja przytaczam konkrety i pytam o rzeczy kluczowe dla rozgrywki. Niestety nie ma rzeczowej odpowiedzi, a tylko oburzanie się :P
6.Nie próbuję komuś na siłe wytłumaczyć, że moje zdanie jest lepsze, ale:
a) skoro pojawia się jakiś przedmiot dyskusji i organizator chce rozmawiać z uczestnikami to mógłby przedstawiać chociaż jakieś argumenty na poparcie swojego zdania
b) są pewne rzeczy oczywiste i obiektywne - jak np to, że zasady powinny być dla każdego takie same - z tym nikt nie może się nie zgodzić... poza organizatorem oczywiście jak się okazuje.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 lut 2007, 13:04 przez pretorianstalker, łącznie zmieniany 1 raz.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

że zasady ustala się przed turniejem i nie zmienia się ich w trakcie, a jeśli nawet w trakcie coś się ustali bo zaistnieje taka potrzeba, to wtedy obowiązuje to przez cały turniej a nie do czasu, aż ktoś inny będzie miał inne zdanie.
zdaje sie ze ustalilem zasade, ze o pewnych kwestiach decyduja gracze przy stole, tak?

nie studiuje prawa, ale wydaje mi sie ze z brzmienia tej zasady wynika jasno ze pewne zasady sa ponizej tej wlasnie, tak?

jednym slowem zasada jest to, ze 90% zasad jest ustalone, a te ktore nie sa, sa doprecyzowane przy stole przez graczy i to tylko gdy wyniknie w trakcie gry koniecznosc doprecyzowania ich.

proste
Stary z takimi hasłami to aż dziwię się, że ktokolwiek jest turniejem zaintereoswany. Jak organizujesz coś co ma nazywać się turniejem, to podaj zasady, a jak się boisz, że ktoś skopie Ci tyłek, bo jesteś badziewnym graczem, to napisz, to jasno, a nie dawaj do zroumienia, że możesz zmieniać zasady w razie gdy coś będzie szło nie po Twojej myśli.
To co sobą reprezentujesz jest po prostu żenujące..
:D chyba pani przedszkolanka cie na zbyt dlugo wypuscila z lezakowania - zastanow sie czy nie powinienes juz wrocic do lozka :]


1) dowiedz sie od mamy znaczenia slowa 'konwencja' .. polacz te wiedze z wiedza o znaczeniu slowa "tematyczna" i przenies na moje uwagi o "turniejach z graczami majacymi wiecej mocy niz sily na bazie".

2) zasady sa okreslone w 85 % - z doswiadczenia wiem ile jest nieprecyzyjnych regul i intepretacji totez pozostawiam je do uzgodnienie graczom.

I TERAZ SIE POSTARAJ

Zastanow sie .. PO CO DAJE JE DO UZGODNIENIA GRACZOM .. no??

niech te synapsy raz zadzialaja sprawniej niz do tej pory ...

no?

jak beda rozmawiac to podziela sie swoimi punktami widzenia, jak sie podziela punktami widzenia to da im to wiecej niz 2 tygodnie rozmow na forum. Poznaja sie blizej, zakumpluja lub chociaz poznaja inne intepretacje zasad. A po co jest ten zlot? Nooooooo?? Werble werble?

DOTARLO? Szach.

przeczytaj moje uwagi na forum o IDEI tego zlotu i przemysl swoje wypociny po raz pierwszy zdaje sie

3) jestem slabym graczem, bo mi NIE ZALEZY NA WYGRYWANIU w MiM (o dziwo!) tylko na dobrej zabawie (poczytaj moje rozne uwagi m. in. o wykorzystaniu pokonanego weza jako liny lub broni w nastepnej turze), a slaba to zabawa DLA MNIE gdy sie mysli tylko o tym by wygrac. Moge chyba decydowac kiedy sie dobrze bawie?

Czy panowie Pokrak i PretorianStalker roszcza sobie prawa takze do tego by mi mowic jak mam sie w MiMa bawic i keidy ta zabawa jest ok a kiedy nie?


4) jako organizator NIE GRAM w turnieju - MAT




EDIT: sie nie moge powstrzymac


absurdalnosc stwierdzenia ze jak mi nie beda pasowaly zasady i wyczuje w tym zagrozenie dla swych planow wygrania turnieju jest tak wielka, ze az o stan umyslu zaczynajacy sie od 'd' zahacza.

czlowieczku malutki ... ty chyba zbyt powaznie do tej gry podchodzisz :D ty myslisz ze polowa ludzkosci jest gotowa isc na krucjate w imie MiMa?

rozumiem jeszcze jakies tego typu klotnie w przypadku turneju nie wiem .. M:tG gdzie nagrody to wartosciowe rzeczy .. ale tu?

sa nagrody, nawet calkiem wartosciowe (mam nadzieje panie koordynatorze Coolkonu), ale czy ty naprawde uwazasz ze bede robil turniej by moc go wygrac? wyroslem z tego mniej wiecej w wieku lat szesnastu, ale chyba ty mierzysz ludzi swoja miarka skoro takie podejrzenia i 'mysli' rzucasz publicznie



Do osob zajmujacych podobne mi stanowisko:

bardzo slusznie podchodzicie, choc zbyt ortodoksyjnie w przeciwna strone. Jakbym w ogole sie nie liczyl ze zdaniem innych to bym nawet Was o nie nie zapytal. Owszem moje zdanie liczy sie ostatecznie z kilku wzgledow

1) mam 2 lata doswiadczen i iwem ze turniej to sajgon, chce sobie ulatwic nieco zycie (takze i stad owe lokalne interpretacje) i to ode mnie zalezy co uznam za ULATWIANIE SOBIE ZYCIA

2) mam pomysl na turniej i jakas idee, wiec chce ja sprawdzic

3) jesli w tym roku przyjedzie wiecej forumowiczow to gotow jestem czesc kwestii organizacyjnych (programowych) przekazac chetnym. O to chodzi by robic takei akcje wspolnie. jak ktos bedzie mial wiekszy (realnie) udzial w akcji to bedzie mail wiekszy wplyw na jej forme.


mysle ze czesc z Was zauwazy swoje sugestie w niedlugo opublikowanych zasadach


Ciesze sie zeszta ze wreszcie temat wzbudza jakies spory bo o to chodzilo, by ludzie zaczeli nad czyms dyskutowac - nawet jesli te zasady nie sa dobre to w wyniku tej dyskusji moga stac sie lepsze. Nie w tym roku to w nastepnym.

Poza tym jak piszecie: jak ktos ma lepszy pomysl to prosze bardzo, nie ma prawnego limitu turneijow MiMa w Posce chyba



------------------------------------------------------------------
PS .. przypomnialo mi sie takie zdarzenie

rok temu byl tureniej M:tG na Coolkonie i przyszlo 3 gosci z neigo w przerwie zagrac w MiM .. jeden tylko znala zasady i ostatnio gral 8-10 lat temu ...

usiedli z graczami z wysokim stazem .. grali wg oryginalnych zasad .. magicowcy zmietli MiMowcow z powierzchni ...

poprosilem ich by sprawdzili zasady turenijowe ... zmietli MiMowcow ...

jak ktos jest dobry to sie w kazdych warunkach odnajdzie


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

zdaje sie ze ustalilem zasade, ze o pewnych kwestiach decyduja gracze przy stole, tak?
Słyszałeś o takiej zasadzie, NIE MOŻNA BYĆ SĘDZIĄ WE WŁASNEJ SPRAWIE? Nie? no popatrz, a jest znana od starożytności :-" i powinno to być motto każdego organizatora jakiegokolwiek turnieju.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

aha .. no tak .. jakze moglem o tym nie pomyslec?

a w 10-ciu Przykazaniach jest ze nie mozna zabija i krasc .. i jak ma Zlodziej teraz grac w MiM? A jak ktos ma bez oporow atakowac i zabijac innych poszukiwaczy?



Powaga: graczy jest np 5 na stol. Powstaje kwestia forsowana przez gracza nr np 4 (chce by mozna bylo wrzucic do ukrytej kieszeni lance lub konia - przyklady omawiane wczesniej ale nie chce mi sie myslec nad innymi). Wiekszosc jest przeciwna = zasada odpada i do konca rundy jest przestrzegana.

Tak jak podczas gry ze znajomymi. Wiekszosc ustala zasady - to nie sa az tak wielkie zmiany. Nikt nie zmienia zasad dot. awansu, a z racji na to, ze nie bedzie porownywania graczy m-dzy stolami (by np najlepszego sposord trzecich awansowac) nikt nie bedzie pokrzywdzony, bo te zasady nei wplywaja na wyniki z innych stolow.

Jak bedzie remis to ustali sedzia. (ale remisow nie bedzie bo ja juz tak zrobie by nie bylo :])


Podsumowujac:

1) nikt nie bedzie sedzia w swej wlasnej sprawie, a nawet jesli tak to bedzie zarazem i katem, bo fakt przyjecia takeij a nie innej intepretacji moze sie na nim zemscic.

2) sedzia jest wiekszosc, a nie osoba jednostkowo, stad mozna wnioskowac ze powiedzenie owo nie odnosi sie do grup tylko do pojedynczych osob.

Jesli wiekszosc jest za jakas opcja to stanowi ona prawo (w tym turnieju w tym zakresie w jakim moze stanowic) jest wiec nie sedzia w swej sprawie ale prawodawca a to juz roznica.

3) sprawy dopuszczone do moderacji nie wplywaja na wyniki turnieju w skali globalne a w lokalnej moga wplynac tak samo pozytywnie jak i negatywnie na kazda z osob przy stole.


Zeby nei bylo: chcialbym by wszelkie tego typu dyskusje i problemy wynikle podczas turnieju byly notowane, gdyz pozniej je omowimy lub nwyciagniemy wnioski z tego jak dane sytuacje rozsadzalo 'spoleczenstwo" i one beda stanowily przyszloroczne zasady (i juz nie bedzie placzow i lamentow nad 'zmianami zasad w trakcie turnieju')
Ostatnio zmieniony czwartek 15 lut 2007, 01:29 przez Oley, łącznie zmieniany 1 raz.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Powaga: graczy jest np 5 na stol. Powstaje kwestia forsowana przez gracza nr np 4 (chce by mozna bylo wrzucic do ukrytej kieszeni lance lub konia - przyklady omawiane wczesniej ale nie chce mi sie myslec nad innymi). Wiekszosc jest przeciwna = zasada odpada i do konca rundy jest przestrzegana.
A w kolejnej rundzie może już normalnie działac... :???:
Absurd totalny.

Od tego żeby podejmować takie deycyzje jest SĘDZIA albo kilku sędziów i jeśli coś raz ustali, to powinno to obowiązywać do końca turnieju. Widziałeś, żeby podczas meczu piłkarze głosowali czy był faul czy nie? Właśnie coś takiego chcesz wprowadzić.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

PoKrAk pisze: A w kolejnej rundzie może już normalnie działac... :???:
Co znaczy "normalnie"? Zdefiniuj prosze? Bo widzisz idea tego pomyslu jest to, ze dla 10 osob grajacych w mima jest 8 wersji dla takiej sprawy. Wiec? Zdefiniuj normalnosc prosze.

Czy przypadkiem nie chce tych zasad w tym roku takich 'pynniejszych" by za rok miec zrobione przez graczy NORMALNE ZASADY?

Widziałeś, żeby podczas meczu piłkarze głosowali czy był faul czy nie? Właśnie coś takiego chcesz wprowadzić.
Pilka nozna ma jasno sprecyzowane zasady, znane wszystkim, kazdy interpretuje (ZASADY a nie sytuacje na boisku) je tak samo (procz kobiet i 'spalonego') - subtelna roznica

gracze nie decyduja czy byl faul czy nie tylko decyduja co mozna a czego nie jest wiec to (logicznie) wczesniejszy element ukladanki - subtelna roznica


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Co znaczy "normalnie"? Zdefiniuj prosze? Bo widzisz idea tego pomyslu jest to, ze dla 10 osob grajacych w mima jest 8 wersji dla takiej sprawy. Wiec? Zdefiniuj normalnosc prosze.
powyższa prśba nie ma najmniejszego sensu i omija meritum sprawy - które polega na tym - zasada przy jednym stole działa, przy drugim nie działa - dla każdego normalnie myślącego jest to rzecz na jakimkolwiek turnieju niedopuszczalna.
Czy przypadkiem nie chce tych zasad w tym roku takich 'pynniejszych" by za rok miec zrobione przez graczy NORMALNE ZASADY?
podobno organizujesz turniej już któryś tam raz, skoro jeszcze nie doszedłeś do ustalenia zasad, to już nie ma co liczyć na to że do tego dojdziesz. Zwłaszcza, że jako organizator możesz to spokojnie ustalić na podstawie własnych przemyśleń i gier ze znajomymi, wbrew pozorom nie trzeba wszystkiego przetestować ( a już tym bardziej turniej do testowania zasad potrzebny nie jest) wyglada niestety na to, że nei jesteś w stanie tego zrobić. Zresztą to co pokazujesz na forum pisząc o jednym turnieju w trzech tematach naraz tylko mnie utwierdza w przekonaniu o tym jakie masz predyspozycje organizacyjne. Powodzenia przy kolejnych edycjach...
gracze nie decyduja czy byl faul czy nie tylko decyduja co mozna a czego nie - subtelna roznica
Przykro mi ale różnicy nie ma.

PS. nie piszę nic wiecej bo zaraz zarobię ostrzeżenie za pisanie o rzeczach w które się nie angażuję/nie gram/nie korzystam.

Dobranoc


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
ODPOWIEDZ