Wojownik a broń ?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jeśli na karcie nie pisze że broni nie można używać razem z tarczą czy coś w tym stylu broń jest jednoręczna. Na Morning Star chyba nic takiego nie pisze.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Dokładnie to samo myślę, ale czytając ten temat zauważyłem, że dla niektórych +3 do Siły jest argumentem, że to jest broń dwuręczna (lol :P), a Wojownik byłby z Morning Starem i Magiczną Buławą byłby za silny.
A guzik prawda - po to Wojownik ma zdolność używania 2 broni naraz, żeby nie był jakims tam przeciętniakiem :)
Prawdę mówiąc w jego zdolnościach nie ma nic o Toporze Obosiecznym i Mieczu Oburęcznym, więc na chama i tego mógłby używać, ale takie przekręty już sobie podarujemy :) Aczkolwiek, jak ktoś ma 20 Siły to chyba już wystarczająco dużo, żeby broń dwuręczną w jednej ręce utrzymać, ale nie ma co komplikować zasad :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

W zasadzie to w MiMie nie ma czegoś takiego jak podział na bronie jedno bądź dwuręczne. Jedynie miecz oburęczny ma zaznaczone na karcie że używając go, nie można używać tarczy (a więc także drugiej broni). Był tu już chyba temat o planach stworzenia jednego podziału broni na jedno i dwuręczną ale to zasady fanowskie a nie oficjalne i też bardziej oparte na logice.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ