Arcymag i Pożyczka

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

O rety. dms~ już spokorniał a Wy dalej ciągniecie temat :P
stave pisze:Dalej jak mam brać cię na poważnie, jeśli grając tak długo nie masz pojęcia o bardzo istotnych kwestiach związanych z MiM nie wspominając o dodatku Mistrzowie??
dms~ pisze:Gram od 1994 roku więc prawie 20 lat. Graliśmy w podstawę + wszystkie oryginalne dodatki (podziemia, miasto, kosmiczna otchłań, jaskinia, smoki) oraz + 4 poszukiwaczy z pisma Magia i Miecz.
stave, ciśniesz po nim, a nie czytasz co pisze :P

Ponadto:
stave pisze:Polskie wydania posiadają niejednokrotnie błędy i dla graczy wyznacznikiem poprawności są angielskie wydania.
W bitewniaki gra się bardzo często na jakichś zjazdach, turniejach, konwentach - z nowo poznanymi ludźmi, dlatego zasady muszą być jednoznacznie sprecyzowane. W planszówki natomiast z reguły gra się ze swoimi znajomymi, z którymi można ustalić swoje reguły. Jedyny błąd, jaki popełnił dms~, to że nie napisał głupiego "moim zdaniem, wg moich poprawek".

Wrzućcie na wstrzymanie, bo jesteście jeszcze nudniejsi niż Sporek ze swoimi kucykami :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Widzę Rogo nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi cóż bywa. Temat wraca na tory Arcymag vs Pożyczka.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

dms~ pisze:Piszesz teraz o angielskiej wersji. W polskiej wersji gry nigdzie na karcie żadnego dodatkowego poszukiwacza nie ma słów "i zdolności" więc jeśli nawet jest tak w 1 ed. oryginalnej to w polskiej tak się nie gra.
A Ja pisałem dlaczego tak się nie gra i wyjaśniłem parę paradoksów...
Osobiście nie korzystam z dodatku mistrzowie, choć nim dysponuję (bo te cztery profesje są beznadziejne) ani żadnych zasad, które wprowadza. Co za tym idzie ze starych zdolności się w moich rozgrywkach nie korzysta, ale jeśli ktoś chce się trzymać instrukcji "Mistrzów" to nie ma podstaw by mu wmawiać, że gra niezgodnie z zasadami, gdy będzie korzystał zarówno z nowych jak i starych zdolności.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Gieferg pisze:Osobiście nie korzystam z dodatku mistrzowie, choć nim dysponuję (bo te cztery profesje są beznadziejne) ani żadnych zasad, które wprowadza. Co za tym idzie ze starych zdolności się w moich rozgrywkach nie korzysta
Uzasadnienie może wprowadzić w błąd niezorientowanych. To że nie korzystasz nie oznacza, że zasady się zmieniają wraz z dołożeniem lub nie go do rozgrywki. Korzystać powinno się zawsze, reszta to house rules, których w czasach bez netu wszyscy natworzyliśmy masę.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

o że nie korzystasz nie oznacza, że zasady się zmieniają wraz z dołożeniem lub nie go do rozgrywki.
Polski MiM nie daje żadnych podstaw by grać inaczej jeśli nie bierze się pod uwagę dodatku Mistrzowie. Ale jak tam sobie chcesz. Jest to zasada którą olewam ciepłym moczem.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Wiesz to jest gra planszowa, a nie konstytucja więc też mam zlew na to jak kto gra o ile robi to świadomie, bo kogoś tak bardziej bawi, jedak MiM jest na licencji, co szeroko było głoszone jako atut wobec plagiatowości MMa i licencja nie obejmuje tworzenia nowych zasad z czym przekonali się tworząc Jaskinię. Graj więc jak lubisz, tylko nie mieszaj jak DMS, gdyż mimo wszystko takiego siana jak on nie masz w głowie.

Pytanie skoro używasz zasad Mistrzów dla nich wyłącznie to czy grając z tym dodatkiem pozostali mistrzowie z Miasta nie używają umiejętności bazowych poszukiwaczy? W grze można spotkać jednych i drugich? Czy może Arcymag z Miasta nagle zaczyna używać umiejętności których wg ciebie nie może używać gdyż nie są opisane w instrukcji jego dodatku. Same nielogoczne przypadki.

To jest rozdmuchiwanie niedociągnięcia tłumacza z ery gdzie angielski nie był popularny, a możliwości ogłoszenia sprostowania słabe.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Co jest niby nielogiczne?
Pytanie skoro używasz zasad Mistrzów dla nich wyłącznie
Ja po prostu olewam ten dodatek całkowicie i w ogóle z tymi czterema dziadami nie gram bo są jak dla mnie beznadziejni.

Wszystkie pozostałe profesje, tak te z Miasta jak i te zrobione przeze mnie w każdym wypadku korzystają tylko i wyłącznie z umiejętności opisanych na ich kartach. Nie korzystają ze zdolności oryginalnego poszukiwacza. No i oczywiście wszystkie profesje jakie sam zrobiłem są projektowane z myślą o takim właśnie graniu.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jednak nie chodzi o to co kto ma na karcie, gdyż sama nazwa teatu pokazuje jaki jedynie mistrz jest grywalny, tylko o zasadę z instrukcji. Ta jest jedna, tylko za pierwszym razem nieklarownie przetłumaczona, potem w Mistrzach chyba też przez D. Torunia opisana jest już tak jak w oryginale. Co do poszukiwaczy autorskich warto więc dodać notkę w instrukcji do jakich celów są przewidziani, choć z drugiej strony brak graczy nie zachęca do modyfikacji czegokolwiek.


ODPOWIEDZ