Geografia MiMa czyli o autorskich dodatkach

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Geografia MiMa czyli o autorskich dodatkach

Post autor: Michael »

Wbrew tematowi nie będzie to kolejna dyskusja nad światem MiM lecz wyjaśnieniu kwestii przynależności autorskich dodatków do poszczególnych krain.
Wypiszę tu autorskie dodatki , te które dodają nową planszę, razem z krainą do której moim zdaniem przynależą. Autorów i nie tylko proszę o podzielenie się uwagami :

- Kanały - Zewnętrzna Kraina - jednak czy są one częścią Miasta , i odnoszą się do nich karty Miasta ?
- Bagna - tu zależy gdzie wyciągnie się kartę Wejście na Bagna, dla jasności zasad jednak przydała by się jakaś deklaracja ze strony autora , poza tym czy
- Dolina Elfów - cztery z sześciu wejść znajdują się w Krainie Zewnętrznej - czy stosować zasadę większości ?
- Kraina Snu - nowa - jak rozumieć karty odnoszące się do całej planszy gry i wszystkich poszukiwaczy jeżeli Ci znajdują się w tej krainie ?
- Krypta Upiorów - czy tak jak Podziemia jest to Kraina Zewnętrzna ?
- Labirynt Magów - tak jak wyżej ?
- Cmentarz - Kraina Zewnętrzna
- Kraina Umarłych - nowa - te same pytania co przy Krainie Snu \
- Las - Kraina Zewnętrzna
- Lodowa Kraina - nowa
- Zapomniane Pustkowia - nowa
- Odległa Kraina - nowa
- Pieczara Kanibali - Kraina Zewnętrzna
- Wioska - Kraina Zewnętrzna
- Morskie Opowieści - wydaje mi się że jest to Kraina Zewnętrzna
- Morze - Kraina Zewnętrzna ?
- Wyspa - nowa
- Wyspa Gadów - nowa
- Pustynia - Kraina Wewnętrzna
- Katakumby - Lodowa Kraina ?
- Wieża Maga - Kraina Wewnętrzna
czekam na sugestie


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

odległa kraina czeskiego???

To chyba zupełnie nowa "kraina" bo nijak ją dopasować


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Małe sprostowanie co do mojej Pieczary Kanibali.

Z instrukcji:
Pieczara Kanibali traktowana jest jako część krainy zewnętrznej oraz środkowej (korytarze rozciągają się także pod Rwącą Rzeką).


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Nie rozumiem tak do końca w jaki sposób "zakryte" i podziemne lokacje mogłyby być częścią krainy naziemnej?

Czyli efekty pogodowe też wpływają na takie Podziemia?
I czy ktoś przykładowo lazł by do Podziemi żeby ściągać Podatek z możliwe, że tam będącego Poszukiwacza?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

osobiście krainy "podziemne" czyli Podziemia, Kanały, Jaskinia (także Otchłań chociaż to trochę inna bajka) traktuję w specjalny sposób. Nie mają tam zastosowania karty pogodowe, podatki, zdarzenia typu wojna, niektóre czary. Ciężko teraz to wszystko zliczyć, dlatego wszystkie karty są interpretowane pod kątem zdrowego rozsądku, tak jak Art zauważył, raczej poborca podatkowy nie zapiepsza do śmierdzących kanałów czy podziemi by ściągnąć podatek. Mam to szczęście w grze, że przez swoich graczy uważany jestem za autorytet w kwestiach zasad itp. dlatego wszystkie tego typu niejasności sam lub wspólnie z graczami interpretujemy.
Artownik pisze:Nie rozumiem tak do końca w jaki sposób "zakryte" i podziemne lokacje mogłyby być częścią krainy naziemnej?
Wydaje mi się, że chodzi tutaj o połączenie z krainami naziemnymi poprzez karty wejścia do podziemi


Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Michael pisze:- Kraina Snu - nowa - jak rozumieć karty odnoszące się do całej planszy gry i wszystkich poszukiwaczy jeżeli Ci znajdują się w tej krainie ?
Zasady precyzują jak się do tego odnosić. Świat Krainy Snu jest mocno odrębny ale istnieją karty, które przenikają do świata realnego (na kartach zwykle pisze, że efekt dzieje się we śnie lub na jawie).
Michael pisze:- Kraina Umarłych - nowa - te same pytania co przy Krainie Snu \
W Krainie Umarłych jesteś po śmierci bohatera, więc świat zewnętrzny nie ma już na ciebie wpływu. Poza tym wątpliwości można mieć dopiero po grze w dany dodatek ;-)

Nie wymieniłeś mojej Gildii Anarchistów, która przynależy do Miasta.

A co do mojej wersji Bagien - można na nie trafić z każdej planszy - głównej, Podziemii, Miasta lub innych moich autorskich dodatków (podobnie jak na Cmentarz, Krainę Snu i Krainę Umarłych). Istnieją też dodatki autorskie, które są poszerzeniem dodatków autorskich (np. Wyspa).

Ja sam jestem w trakcie tworzenia (mniej więcej od roku . . . :doubt: ) dodatku, który ma scalić bardziej wszystkie moje twory i sprawi, że moje autorskie dodatki staną się czymś w rodzaju "projektu czeskiego". Ale nie wiadomo kiedy do tego dojdzie.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

czeski_ pisze: Ja sam jestem w trakcie tworzenia (mniej więcej od roku . . . :doubt: ) dodatku, który ma scalić bardziej wszystkie moje twory i sprawi, że moje autorskie dodatki staną się czymś w rodzaju "projektu czeskiego". Ale nie wiadomo kiedy do tego dojdzie.
to ja się bardzo z tego powodu cieszę :) jeżeli ma powstać coś tak spójnego jak np. MiM wg Gieferga to będzie to tylko kolejny powód do radości.


ODPOWIEDZ