Kobold

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Polakowski [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 20:57
Lokalizacja: Kosmicza Forteca
Płeć:
Wiek: 33

Kobold

Post autor: Polakowski »

Zdolność Kobolda:

1. Jeżeli podczas wykonywania ruchu wyrzucisz na kostce 6 oczek możesz przenieść się na dowolny obszar tej krainy.

Doszło do sytuacji kiedy mój brat upiorem stał na koronie władzy i strzelał do mnie z rozkaza. Udało mi się wylosować uzdrowiciela z kart przygód, więc podleczałem się u niego. Czy stojąc na uzdrowicielu Koboldem i wyrzucając na kostce 6 oczek można przenieść się na obszar z uzdrowiecielem, na którym się stoi? W końcu można się przenieść na DOWOLNY obszar.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Owszem, ja często tak grałem,ze jak np. na Kapliczce wylosowałem 6, to się teleportowałem na Kapliczkę i tak w koło Macieju nim nie uzyskałem czegoś lepszego.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Zgadzam się z Nemomonem. Według mnie można tak zrobić.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

ja stosuję inną interpretację, należy się przenieść na inny obszar niż ten na którym stoi nasz poszukiwacz


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kaktus+, ale to jest niezgodne z zasadami ;) Dowolny to dowolny, w tym ten sam :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

ja mam taką interpretację, reguły MiM są na tyle luźne i dwusznaczne, że pozwalają na różne spojrzenie na poszczególne zasady, w tym przypadku to teoretycznie ruch się odbył, praktycznie pionek stoi tam gdzie stał więc jakby ruchu nie było...to po prostu już kwestia indywidualnych ustaleń graczy w trakcie gry...

Gdy graczy było więcej niż 2 to takie rzeczy ustalaliśmy wspólnie, przychylając sie do jednej bądź drugiej opinii, problem był gdy liczna graczy była parzysta a głosów było po równo...ale zawsze dochodziło się do porozumienia


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

"Dowolny" oznacza dowolny, a więc może to być także to samo pole, na którym stoimy.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz w teorii jest tak, ze każdą zasadę można interpretować w/g własnego uznania, tylko zawsze wszystkich przed graniem trzeba poinformować o tym, aby nie było zgrzytu żadnego. Bo co do tej zasady to Dowolny znaczy Dowolny - ja tak grałem i widzę wiele innych przedmówców także.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Kaktus+ pisze:w tym przypadku to teoretycznie ruch się odbył, praktycznie pionek stoi tam gdzie stał więc jakby ruchu nie było..
Ruch jak najbardziej był bo ponownie (drugi raz w tej turze) badamy obszar.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Z jednej strony 'przenieść się' - powinno nastąpić jakieś przemieszczenie.
Z drugiej zaś 'dowolny'
Decyzja należy do graczy :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Zendar
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 162
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 16:38
Lokalizacja: Południe
Płeć:

Post autor: Zendar »

Zawsze gram tak, że nie można drugi raz badać tego samego obszaru bo to nie jest zgodne jak dla mnie z logiką. Oczywiście każdy interpretuje zasady wg siebie, jednak z doświadczenia wiem, że inna interpretacja zazwyczaj doprowadza do kłótni. \:D/
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 maja 2009, 16:40 przez Zendar, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zendar pisze: bo to nie jest zgodne jak dla mnie z logiką/
zapewne zaraz ktoś Ci logicznie wytłumaczy, że nie masz racji, dlatego najlogiczniej jest się na logikę nie powoływać...


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Kwitując cały temat: dowolny Obszar to dowolny nawet ten na którym jesteś w chwili wyrzucenia 6.
A z logiką proszę uważać bo zaraz Tortem dam w nos :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

tak zwane "myślenie logiczne" jest doskonały narzędziem na wykazanie osobie podatnej na sugestie oraz nie mającej zielonego pojęcia o podstawach rozumować logicznych, że czarne jest białe i na odwrót...

dlatego nie lubię odwoływania się do logiki...


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:tak zwane "myślenie logiczne" jest doskonały narzędziem na wykazanie osobie podatnej na sugestie oraz nie mającej zielonego pojęcia o podstawach rozumować logicznych, że czarne jest białe i na odwrót...
Heh, znam takich, którzy mówią wręcz wprost, że "nic ich nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne"...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Dobra Przyjaciele, ten temat nie jest o logice, a o Koboldzie. Złotą Zasadą Talismana jest to, że nie ma w nim za grosz logiki, więc trzymajmy się tego. I kobolda. Kwestia logiki już była tyle razy roztrząsana, że nie wiem, czy tyle włosów mam na głowie (a łysy nie jestem).

Innymi słowy, koniec off topu o logice.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

(nie)logicznie spróbujmy odpowiedzieć:
Co znaczy przenieść się? Czy można się przenieść w miejsce, w którym się było?

Wyślij sms o treści TAK na numer... kurde, to nie to xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Słuchajcie dla mnie ten temat ma jedną odpowiedź, nie ważne czy jet to logiczne czy nie. Jeśli osoby, które maja zamiar rozegrać partyjkę ustalą, że dowolny Obszar to nie ten na którym jest Kobold nie ma sprawy - (mogą tak grać i nikt ich za to nie ukaże - zresztą tu jest wiele różnych kwestii, które lepiej przed grą ustalić, aby nie było kłótni itp.), lecz w/g zasad to będzie także ten Obszar na którym jesteśmy cokolwiek tu napiszecie to jest jedyna słuszna interpretacja - wiem niektórym się to nie spodoba 8-[ .
I pamiętajcie o tym co napisał Nemomon - ciężko wszystko wziąć na logikę - z jednej strony mogę cosik popoprawiać powiedzmy hm... w Projekcie czy w dziale MiM 1,5 ale całej gry za cholerę nie przerzucicie na logike - nie ważne kto by się za to nie wziął i jakiego zapału by nie miał - bo po takim zabiegu będzie to zupełnie inna gra, która wcale nam nie musi się spodobać. Dla mnie temacik uległ już wyczerpaniu, więc jeśli nie będzie kolejnych pytań do Kobolda to myślę, że niedługo ten temat zostanie zamknięty.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Poniższa wypowiedź została napisana w atmosferze spokoju, nie jest kolejnym wybuchem moich humorów - uprzedzam takie domysły.
stave pisze:lecz w/g zasad to będzie także ten Obszar na którym jesteśmy cokolwiek tu napiszecie to jest jedyna słuszna interpretacja - wiem niektórym się to nie spodoba 8-[
I żebyś wiedział! :razz: Należę do nich. Na pewno teraz sobie niektórzy z Was pomyśleli, że znowu Korczyk tu jako kolejny z rozmówców nie chce przystać na to, co mówią - Zasady. Ale skąd wiecie, że taka jak Wasza, a nie jak innych, interpretacja jest słuszna? Skąd wiesz Stave, że to „jedyna słuszna” :roll: interpretacja tego gametekstu, iż rościsz sobie dla niej jakąś wyłączność do tego miana? Jeśli stąd, że:
SeSim pisze:Dowolny to dowolny, w tym ten sam
to fajnie, bo tak się składa, że jest to wyjęte z kontekstu. Bo jak to, na co zwrócił uwagę Rogo nie zmienia postaci rzeczy, to znaczy, że jakby tam pisało przeczenie „nie”, znaczenie słowa „dowolny” w kontekście całego zdania nie odeszłoby od tego, co to słowo znaczyłoby samo, tak? Ale tak nie jest. Słowo „dowolny” nie jest tu samo.
Rogo pisze:Z jednej strony 'przenieść się' - powinno nastąpić jakieś przemieszczenie.
Z drugiej zaś 'dowolny'
Decyzja należy do graczy :razz:
Rogo pisze:Co znaczy przenieść się? Czy można się przenieść w miejsce, w którym się było?
...w którym się jest, a nie było, bo tak tu mamy - nie można. Niech mnie słownik poprawi jeśli się mylę. http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=przenie%B6%E6

Podsumowując, dla mnie to ani nie dowolność, ani też nie zakaz ponownego badania tego samego obszaru. To najwyraźniej jest paradoks. I nie widzę tu sensu upierać się przy takim czy innym stanowisku, a już w ogóle zamykania tematu tylko dlatego, że dla moderatora ten temat uległ wyczerpaniu, a zasady są takie jak je on interpretuje i to jest jedyna słuszna interpretacja. :???:


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

No dobra, ja tylko wspomnę, iż polską tradycją jest niezgadzanie się z drugą osobą, bez względu na to, co ta druga osoba mówi. U nas, w przeciwieństwie do innych krajów, akurat zasada przekory sięga wyżyn. Dlatego też nikt nie powie, że to tylko Tobie Korczyk coś nie odpowiada, ale że grupie polaków o innych poglądach na sprawę. Inną sprawą jest fakt, iż najchętniej bym usunął to, co na samej górze napisałeś, bo to ma się nijak do tego tematu oraz implikuje do zawartości innego wiadomego tematu, który zdecydowanie nie jest na miejscu co do tego tematu. Zapewniam Ciebie, iż ani przed utworzeniem, ani po utworzeniu tego tematu nikt nie ma prawa osądzać ani osoby, ani jej stanów, która napisała jakąś wiadomość. Może jestem tylko Moderatorem, ale myślę, iż powiem w imieniu całej Administracji, iż nie ma tutaj miejsca dla osób, które spoglądają na wiadomość z punktu widzenia osoby, która ją napisała, nie z punktu widzenia zawartości oraz rzeczowości samej wiadomości. Dlatego tym samym prosiłbym Ciebie, abyś na przyszłość nie pisał na początku swej wiadomości, czy piszesz ją będąc w dobrym stanie, czy też złym - wiadomość zawsze jest pisana będąc w dobrym stanie umysłu.

To tyle, jeżeli chodzi o sam wstęp, co się tyczy tematu, to jak Rogo i inni zauważyli, dowolny, to dowolny. Nie ma czegoś takiego jak "dowolny, prócz tego, na którym się znajdujemy". Gdyby tak było jak powiadasz, to albo na karcie, albo w instrukcji zostało by wyjaśnione, co w MiM oznacza "dowolny". Jako, że nie ma tego napisanego, to musimy stosować się do ogólnego znaczenia wyrazu "dowolny" i nie próbować przenieść logiki do gry, która jest jej pozbawiona. Jak Stave powiedział: albo cała gra jest logiczna, albo cała gra jest nielogiczna. MiM z założenia jest grą nielogiczną, więc trudno na siłę cokolwiek z logiki w niej szukać. Więc prosiłbym zakończyć próby "ulogicznienia" MiMa. Albo przenieść się do odpowiedniego miejsca - Zasady według "logiki".


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Rozwiązaniem może być np. karta Szeryfa, który może przenieść się, cytuję "na każdy inny" Obszar miasta :P
A to co wcześniej pisałem to taka mobilizacja do spojrzenia na to z innej strony :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Dokładnie to, co Rogo w pierwszym zdaniu powiedział :)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jeśli cytat "przenieść się na dowolny" pochodzi z podstawki MiMa, to w Mieście tekst Szeryfa może poprostu został "naprawiony". Grałbym tak jak Korczyk mówi, bo omijacie drugi ważny słowo-klucz "przenieść się - czyli opuścić miejsce i iść gdzie indziej"

Korektę robiła chyba też K. Makowska tak jak w MM i tam co nowsza część serii to lekko ma polepszone instrukcje Kart.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Nemomon pisze:Może jestem tylko Moderatorem, ale myślę, iż powiem w imieniu całej Administracji, iż nie ma tutaj miejsca dla osób, które spoglądają na wiadomość z punktu widzenia osoby, która ją napisała, nie z punktu widzenia zawartości oraz rzeczowości samej wiadomości.
Jak mam to rozumieć? Bo dwuznacznie to zabrzmiało. Czy Tobie chodzi jedynie o to, że nikt nie ocenia i nie może mych wiadomości przez pryzmat mojej osoby, czy też o to, jakobym to ja w którymś miejscu ocenił w ten sposób Stava? Bo oprócz tego pierwszego znaczenia zabrzmiało to również tak, jakby ktoś kogoś wypraszał. Pytam się więc, by mieć tu pewność.

Pisząc swój powyższy post zaprawdę długo głowiłem się nad tym, jakby tu wyrazić swoje przekonania, w których i swe drobne oburzenie, by przy okazji nie pokrzywdzić osoby i moderatora, do jakiej i jakiego mam spory respekt i szacunek - Stava, ale i kieruję jednorazowy głos drobnego oburzenia z pozycji kogoś rangą niższego. Nie było to dla mnie łatwe, jako że go raczej lubię niż coś odwrotnego. I uważnie przeczytawszy odpowiedź na mój post, poczuwam się w takim razie do błędu i pisania na forum rzeczy niestosownych - gdy chodzi o to, co napisałem u góry swego ostatniego postu; wezmę sobie do serca słowa, którymi mnie pouczono w tej materii. W innej - nie mogę tego, choćbym chciał, do swego serca przyjąć, co przeczytałem jako niewątpliwą aluzję w moją stronę :arrow:
Nemomon pisze:polską tradycją jest niezgadzanie się z drugą osobą, bez względu na to, co ta druga osoba mówi. U nas, w przeciwieństwie do innych krajów, akurat zasada przekory sięga wyżyn.
Jeśli o mnie Tobie chodziło, to chyba nie zauważyłeś w jakim ja stopniu wglądnąłem na to, co tu każdy napisał, nawet to zacytowałem. I prawda, nie zgodziłem się ani z jedną, ani drugą interpretacją, tylko wyniosłem z ich obu w oparciu o gametekst swoją, jeszcze inną, a mianowicie, że to paradoks. Ale ponieważ ośmieliłem się podważyć m. in. Twoją, to się nazywa polska przekora. Z całym szacunkiem, ale niech Moderator spojrzy może na siebie i na to, jak sam liczy się z argumentami takimi jak odnalezienie paradoksu w gametekście przez Rogo, upraszając o milczenie w tej kwestii lub wyniesienie się z nią stąd do działu - Zasady wg logiki. Ponieważ równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że to Ty się Nemomon na coś nie zgadzasz „bez względu na to, co ta druga osoba mówi” i że tak samo tyczy się Ciebie owa przekora, czego jednak o Tobie nie powiem, bo przede wszystkim mnie nie zależy na tym, żebyś się ze mną zgadzał.
Nemomon pisze:co się tyczy tematu, to jak Rogo i inni zauważyli, dowolny, to dowolny. Nie ma czegoś takiego jak "dowolny, prócz tego, na którym się znajdujemy". Gdyby tak było jak powiadasz, to albo na karcie, albo w instrukcji zostało by wyjaśnione, co w MiM oznacza "dowolny". Jako, że nie ma tego napisanego, to musimy stosować się do ogólnego znaczenia wyrazu "dowolny" i nie próbować przenieść logiki do gry, która jest jej pozbawiona.
Jak przychodzi to wytłumaczyć, wtedy to się nazywa kwestią zasad. Ale jak ktoś chce tą drogą tłumaczyć już obecność innych słów, wtedy dorabia on do gry logikę, czy tak?


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Jeżeli w rzucie dotyczącym Ruchu wyrzucisz 6 oczek, możesz teleportować się do dowolnego Obszaru w tej samej Krainie.
To jest oryginalny tekst - taki mam w Projekcie, a nie sądzę abym go zmieniał - jak coś to mnie poprawcie bo oryginału nie mam przy sobie. Co z niego wynika: dowolny czyli jaki: "dowolny" czyli także ten na którym obecnie jesteśmy, jak już było pisane nigdzie nie ma wzmianki dotyczącej tego punktu, jakoby moje i wielu innych osób interpretowanie tego faktu było by błędne. Nie neguje stanowiska innych tylko piszę, że w/g instrukcji i tak dalej nie maja oni racji i tyle więc na siłę pisanie że my nie mamy racji jest bezsensu - to jest tak jak z wozem i kieszenią ukrytą, pamiętasz Korczyk? Gieferg chował go sobie do kieszeni bo nic nie mówiło że jest inaczej. To było kompletna bzdura lecz jednak zgodne z instrukcją. To oznacza, że jesli brygada twórców popełniła tu błąd to należy to zgłośić do dziąłu MiM 1,5 i zrobimy Ankietę (jak my kochamy te ankiety :mrgreen:) i wtedy zastanowimy się co z tym fantem począć. Takie jest moje stanowisko i myślę wielu innych osób - to nie jest nasza wina, że twórcy to tak napisali a nie inaczej. W tej chwili możemy się domyślac czy był to bład a może i działanie celowe.....
Na Szeryfie faktycznie jest inaczej ale przy nim nie ma się co dziwić.
W tej grze jest wiele nie logicznych rozwiązań i musimy to zaakceptować lub próbowac zmienić w dziale MiM 1,5 lecz jak mawiam nic na siłe.
To tyle z mojej strony - jesli są osoby które nie potrafią tego przetrawić to ja już nic na to nie poradzę i nie pisze tego aby kogokolwiek urazić.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
ODPOWIEDZ