Kilka zasad z częsci podstawowej

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

To lepiej teraz zajrzyj na allegro, bo są dwa dodatki tanio sprzedawane. aukcje jeszcze będą trwały szejść godzin.


hoshi
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2006, 23:25

Post autor: hoshi »

Dzieki, zrobiłam to po przeczytaniu postu od SeSima - już obserwuję


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Re: muł

Post autor: Gieferg »

lukas pisze:Mój brat próbuje mnie przekonać że można wejśc z Mułem do Podziemi. Jak bo się dokładnie wczytać w prepisy do tego dodatku to nie wymieniają tam muła, ale dla mnie oczywistym jest że muł do Podziemi nie wejdzie. Proszę powiedzcie mu coś ... :o
Muł może wejśc do podziemi :P nigdzie nie pisze że nie wejdzie, a jak ktoś uważa że to takie oczywiste że nie może to polecam poczytać "Łyska z pokładu Idy" tam co prawda był to koń,a nie muł ale jakoś mógł w kopalni pracować.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

IMHO nie moze. ALe KAZDY GRA JAK CHCE ;)

PS. Co Łyska z pokładu Idy ma Do Magii i Miecza? Już byli tacy co i Herosów do MiMa przypasowywali. Ludzie dajcie sobie z tym spokoj. Magia to jedno, inne fantasy to drugie.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Odkąd Łysek to fantasy? :D

A tak na poważnie - muł wejść może bo mu tego zasady nie zabraniają :) Jak ktoś mu zakazuje wejść - łamie zasady, co jest oczywiście dozwolone w domowym zaciszu, ale oficjalne źródła mułowi wizyty w podziemiach nie zakazują i koniec :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

IMHO nie moze. ALe KAZDY GRA JAK CHCE
ty grasz wg IMHO 8) ja gram wg zasad,a te mu nie zabraniają.

Co Łyska z pokładu Idy ma Do Magii i Miecza?
Ma to, że jak ktoś się powołuje na logikę i realny świat twierdząc że np muła nie da się zabrać do podziemi, to ja na to, że w kopalniach wykorzystywano do pracy konie więc powinno się je dać zabierać do podziemi - nie da się, bo tak mówią zasady. O mułach nic nie mówią i można je zabierać do podziemi.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Jordan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

pam pytanie :D co do karty --SZULER-- "miasto" jak gracie z t± kart± ?!! co je¶li nie mam 2mz albo przyjaciela, no i co jak wygra³em a szuler jeszcze nic nie ma ?!


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ta karta jest potrzaskana, tam chyba pisze że możesz zagrać , a nie musisz, więc po cholerę grać skoro i tak prawie zawsze się przegrywa, a na początku i tak nic nie można wygrac :?:


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

o mule nie ma mowy w instrukcji, mozliwe ze dlatego ze doszly one w dodatku miasto, ale pewien tego nei jestem. no ale jak konia nie mozna to czemu mozna mula? wystarczy na konia zawiesic pare beczek i juz bedzie kwalifikowany do wejscia na door selection :)


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Muły były już w części podstawowej.


Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

slusznie slusznie.


Jordan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

Mam dwie sprawy pierwsza:
Karta „Banda zombich” Si³a 2 Ka¿dy w tek¶cie jest napisane ”(8 punktów do zmiany na si³ê)” jak to rozumieæ ?
Czar „Odbicie czaru” czy t± kart± mo¿na odbiæ dzia³anie „ró¿d¿ki zniszczenia” ?


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Karta „Banda zombich” Siła 2 Każdy w tekście jest napisane ”(8 punktów do zmiany na siłę)” jak to rozumieć ?
Nie mam przy sobie instrukcji więc nie podam Ci dokładnych paragrafów na to ;) ale:

Instrukcja mówi, że za każde uzbierane 7 punktów siły z pokonanych wrogów można wymienić na 1 punkt siły. Czyli jak pokonasz na siłę wroga, zbierasz jego truchło jako doświadczenie. Dajmy na to było to coś siłą 4. Później rozwalasz coś co ma siłę 3. Suma daje Ci 7. Wymieniasz to na punkt siły. Proste i przyjemne :D

Teraz drugą zasadą jest to, że jak spoktykasz kliku wrogów walczących na siłę na jednym obszarze to ich siła się sumuje i walczysz jakby z jednym.

Łącząc te dwie zasady masz wyjaśnienie wymiany 8 punktów z „Bandy Zomich”

Jedna rzecz mnie zastanawia tylko. Jak gracie z tym zbieraniem doświadczenia? Znaczy się zbieracie trupy wrogów i jezeli np macie 4 i 5 to wymieniacie tych dwóch przeciwników na jeden punkt siły ale tracicie te 2 ponad 7 punktów w wyniku odłożenia dwóch kart pokonanych wrogów? Czy zapisujecie punkty na kartce i np przy tej wymianie z 9ciu punktów odejmujecie 7, dopisujecie sobie 1 pkt siły a te dwa zostają, że tak powiem w „magazynie”? :)
Czar „Odbicie czaru” czy tą kartą można odbić działanie „różdżki zniszczenia” ?
Niestety nie pamiętam jak działa różdżka zniszczenia :( Jak dojdę do domu to srpawdzę. Mniemam, ze to nie jest ta sama różdżka od kulgarza :P

EDIT:
Wydaje mi się, że takie pytania o zasady powinny być mimo wszystko odzielnnymi tematami. Łatwiej wtedy komuś nowemu przeszukiwać forum.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jedna rzecz mnie zastanawia tylko. Jak gracie z tym zbieraniem doświadczenia? Znaczy się zbieracie trupy wrogów i jezeli np macie 4 i 5 to wymieniacie tych dwóch przeciwników na jeden punkt siły ale tracicie te 2 ponad 7 punktów w wyniku odłożenia dwóch kart pokonanych wrogów?
Chyba gdzieś pisze, że jak wymieniasz to całość tego co uzbierałeś a punkty ponad wielokrotnośc 7 są tracone.
Czar „Odbicie czaru” czy tą kartą można odbić działanie „różdżki zniszczenia” ?
różdżka zniszczenia to przedmiot a nie czar i nie można odbić jej działania,czarem który działa na czary.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Jordan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

CYTAT:

"Instrukcja mówi, ¿e za ka¿de uzbierane 7 punktów si³y z pokonanych wrogów mo¿na wymieniæ na 1 punkt si³y. Czyli jak pokonasz na si³ê wroga, zbierasz jego truch³o jako do¶wiadczenie. Dajmy na to by³o to co¶ si³± 4. Pó¼niej rozwalasz co¶ co ma si³ê 3. Suma daje Ci 7. Wymieniasz to na punkt si³y. Proste i przyjemne "

OK ciemna masa ze mnie !!

"Jedna rzecz mnie zastanawia tylko. Jak gracie z tym zbieraniem do¶wiadczenia? Znaczy siê zbieracie trupy wrogów i jezeli np macie 4 i 5 to wymieniacie tych dwóch przeciwników na jeden punkt si³y ale tracicie te 2 ponad 7 punktów w wyniku od³o¿enia dwóch kart pokonanych wrogów? Czy zapisujecie punkty na kartce i np przy tej wymianie z 9ciu punktów odejmujecie 7, dopisujecie sobie 1 pkt si³y a te dwa zostaj±, ¿e tak powiem w „magazynie”?"

Ja wymieniam wed³ug zasady LUKASA, czyli im wiêksz± mam sile tym wiêcej potrzebuje si³y trupów do wymiany na kolejny dodatkowy ptk. A „nadwy¿ka” przepada

wiêc tak tych zombi jest czterech i musze z nimi walczyæ po kolejki i pokonaæ wszystkich tak jest napisanie na karcie Si³a 2 ka¿dy. Czyli atakuje mnie grupa (4x2) wiêc toczê 4 walki pierwsz± z Si³± 8 je¶li zwyciê¿ê drog± walka (3x2 bo jeden ju¿ pokonany) czyli z si³a 6 itd. dobrze rozumiem :lol:

"Niestety nie pamiêtam jak dzia³a ró¿d¿ka zniszczenia Jak dojdê do domu to srpawdzê. Mniemam, ze to nie jest ta sama ró¿d¿ka od kulgarza "

Kart MAGICZNY PRZEDMIOT "ró¿d¿ka u¿yta przeciwko innemu Poszukiwaczowi, zabierze mu 2ptk. Si³y lub po 1 Mocy i Si³y ...."


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kart MAGICZNY PRZEDMIOT "różdżka użyta przeciwko innemu Poszukiwaczowi, zabierze mu 2ptk. Siły lub po 1 Mocy i Siły ...."
Tak jak Gieferg napisał. To magiczny przedmiot. Nie ma nic wspólnego z czarami więc nie możesz zniwelować jej działania czarem używanym strikte przeciwko czarom ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

więc tak tych zombi jest czterech i musze z nimi walczyć po kolejki i pokonać wszystkich tak jest napisanie na karcie Siła 2 każdy. Czyli atakuje mnie grupa (4x2) więc toczę 4 walki pierwszą z Siłą 8 jeśli zwyciężę drogą walka (3x2 bo jeden już pokonany) czyli z siła 6 itd. dobrze rozumiem
Nie.
Akurat zombiaki się nie sumują. Po prostu po kolei walczysz z każdym (4 walki z przeciwnikiem o sile2) a jeśli pokonałeś wszystkich dostajesz punkty 4x2=8. Gdyby się sumowały, to walczyłbyś tylko raz z przeciwnikiem o sile 8 i po wygranej kasowalbyś wszystkich czterech bo tak jest kiedy pokonasz zsumowanych przeciwników. A tu walczysz z każdym po kolei.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

SeSim pisze:

Jedna rzecz mnie zastanawia tylko. Jak gracie z tym zbieraniem doświadczenia? Znaczy się zbieracie trupy wrogów i jezeli np macie 4 i 5 to wymieniacie tych dwóch przeciwników na jeden punkt siły ale tracicie te 2 ponad 7 punktów w wyniku odłożenia dwóch kart pokonanych wrogów? Czy zapisujecie punkty na kartce i np przy tej wymianie z 9ciu punktów odejmujecie 7, dopisujecie sobie 1 pkt siły a te dwa zostają, że tak powiem w „magazynie”? :)
.
nadwyzka przepada :evil:


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie.
Akurat zombiaki się nie sumują. Po prostu po kolei walczysz z każdym (4 walki z przeciwnikiem o sile2) a jeśli pokonałeś wszystkich dostajesz punkty 4x2=8. Gdyby się sumowały, to walczyłbyś tylko raz z przeciwnikiem o sile 8 i po wygranej kasowalbyś wszystkich czterech bo tak jest kiedy pokonasz zsumowanych przeciwników. A tu walczysz z każdym po kolei.
Hmm nie mam przed sobą tej karty więc mogę się mylić, ale instrukcja wyraźnie mówi, że jak jest kilku wrogów walczących na siłę to się ich sumuje.
Oczywiście to sumowanie nie odbywa się na takiej zasadzie na jakiej opisał to Jordan. Na karcie jest wyraźnie napisane, że walczy się po kolei z każdym?
nadwyzka przepada Evil or Very Mad
Tak też zawsze grałem :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Jordan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

OK dzieki ju¿ wszystko rozumiem dzieki !!

cytat:
"Na karcie jest wyra¼nie napisane, ¿e walczy siê po kolei z ka¿dym? "

tak w³a¶nie pisze "Po tym obszarze w³óczy siê banda czterech zombich. Muszisz z nimi walczyæ po kolei i pokonaæ wszystkich.."


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

tak właśnie pisze "Po tym obszarze włóczy się banda czterech zombich. Muszisz z nimi walczyć po kolei i pokonać wszystkich.."
No to wszystko jasne. Robisz tak jak Gieferg to opisał. Anyway... a co w przypadku jak ktoś załóżmy pokona dwóch a na trzecim się wyłoży? :) Jest napisane, że musisz pokonać wszystkich. Czyli niby można to rozumieć, że jak któregoś nie pokonasz to one się odrodzą i w następnej turze będzie ich znowu 4 :) Szczerze mówiąc nie pamiętam jak to z nimi było u mnie. Chyba zawsze się z nimi wygrywało poprostu :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

wszystko pisze na karcie :P . Jeśli się raz wyłożysz jest koniec walki, tracisz punkt wytrzymałości a zombiaki zostają na obszarze we czwórkę.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
rana
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 19:16
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: rana »

a mnie trapi karta przygody "Usypiający nektar" ( "Znajdujesz flakonik z niebieskawą cieczą w środku i nieopatrznie kosztujesz jego zawartość, zasypiając na trzy kolejne tury. W tym czasie możesz zostać obrabowany przez innych poszukiwaczy badających ten Obszar. Potem odłóż tę Kartę." )

czy w tym momencie śpiącego poszukiwacza można obrabować z całego złota i wszystkich przedmiotów naraz czy tylko kraść po jednym? :roll:


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Kolejna głupawa karta z "Jaskini", ciekawe, że to przedmiot a używa się go automatycznie :? ...my gramy, że można go obrabować tak samo jak trupa (czyli ze wszystkich przedmiotów i złota) ale nie będę się wcale upierał, że to jedyna słuszna wersja.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
rana
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 19:16
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: rana »

no właśnie...
ale...
trupa jako trupa chyba nie można obrabować. nawet jak zabijasz poszukiwacza zabierając mu ostatni punkt wytrzymałości to i tak masz do wyboru jeden przedmiot.

i na logikę kobiecą: jeżeli walczę z poszukiwaczem i przegrywam (zakładam, że jestem wówczas np nieprzytomna) trace jeden przedmiot. a jeśli śpię to czy można zabrać więcej? przecież większe prawdopodobieństwo jest, że zbudzę sie ze snu niż po przegranej walce wstanęe obolała i bedę bronić majątku :P

a poza tym to brutalne tak rabować ze wszystkiego... :wink:

a inni, jak gracie?


ODPOWIEDZ