Odnośnie ruchu

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jamis [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 09 sty 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Odnośnie ruchu

Post autor: jamis »

Witam, wcześniej nie udało mi się znaleść tego tematu, więc pozwolę sobie go otworzyć.
Problem jest taki: przykładowo ruszam się poszukiwaczem do kaplicy. Rzut kostką mnie satysfakcjonuje.
Czy w następnej turze muszę się ruszyć czy też kosztem ruchu wykonać rzut kostką w kaplicy? To samo pytanie dotyczy kart zdarzeń na które wchodzę np. kapliczka lub jaskinia.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hmm, czytałeś może instrukcję do MiMa?

Najpierw rzucasz kostką za ruch, następnie (po zobaczeniu wyniku rzutu kostką) wybierasz kierunek, w którym chcesz podążyć i przesuwasz swego Poszukiwacza na odpowiednie pole. Następnie badasz dany obszar (ciągniesz karty lub wykonujesz inne instrukcje) i Twoja tura się kończy. Potem znów rzucasz kostką, wybierasz kierunek et cetera..

W Twoim przypadku, jak już trafiłeś na Kapliczkę, to (o ile Twojego Poszukiwacza Charakter jest Dobry), możesz zdecydować czy odzyskujesz punkty Wytrzymałości, czy też rzucasz kostką. Robisz to w tej samej turze, co wszedłeś na ten obszar. Nie w następnej turze. Rozpatrywanie kart / obszarów jest nazywane "Badaniem Obszarów", czyli integralną rzeczą, wykonywaną zawsze, tuż po wykonaniu ruchu.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Podsumowując słowa Nemomona, dodam tylko, że MUSISZ wykonać ruch (chyba, że tracisz turę, lub cokolwiek innego Ci tego zabrania - np zniewolenie w Świątyni itp).


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Rogo pisze:Podsumowując słowa Nemomona, dodam tylko, że MUSISZ wykonać ruch (chyba, że tracisz turę, lub cokolwiek innego Ci tego zabrania - np zniewolenie w Świątyni itp).
Dokładnie tak.

Wątpliwa jest natomiast kwestia czy w sytuacji, w której w wyniku badania obszaru uzyskujemy możliwość teleportowania się na dowolny obszar w obrębie tej samej krainy (np. 5 oczek w Gospodzie), to możemy "przenieść" się ten sam obszar gdzie juz stoimy i ponownie go zbadać.

Osobiście jestem zdania, że tak bo skoro jest mowa o "dowolnym" obszarze, to ten, na którym stoimy też się liczy.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Leviathan pisze:
Rogo pisze:Podsumowując słowa Nemomona, dodam tylko, że MUSISZ wykonać ruch (chyba, że tracisz turę, lub cokolwiek innego Ci tego zabrania - np zniewolenie w Świątyni itp).
Dokładnie tak.

Wątpliwa jest natomiast kwestia czy w sytuacji, w której w wyniku badania obszaru uzyskujemy możliwość teleportowania się na dowolny obszar w obrębie tej samej krainy (np. 5 oczek w Gospodzie), to możemy "przenieść" się ten sam obszar gdzie juz stoimy i ponownie go zbadać.

Osobiście jestem zdania, że tak bo skoro jest mowa o "dowolnym" obszarze, to ten, na którym stoimy też się liczy.
Dokładnie tak, np. w Kapliczce, po wyrzuceniu 6 ja się znów na nią teleportuję w nadziei, że coś lepszego wypadnie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ