Zrobmy cos z Czarami!

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Carnagge
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: środa 30 sie 2006, 19:08
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Carnagge »

A no fakt - w sumie instrukcji nigdy nie czytalem ;) Ale to nie zmienia faktu, ze mozna co ture rzucic czar i szybko bedzie taka rotacja, ze dostaniemy w swoje raczki takie zaklecie jakie chcemy.


www.oldsql.go.pl -> sterydy dla pamiêci :)
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Zatem trzeba dorobić trochę czarów ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Nawet bez łatki rzucanie nie jest aż takie mocne. Wiele czarów rzuca się w konkretnym momencie, jak się zdenerewuję to napiszę ile to jest procentowo :D Ile rzuca się na początku tury przed ruchem, ile po, a ile w odpowiedzi na inne rzeczy :) Bo widzę, że ta magia strasznie was drażni. Jeden czar na turę to porażka. Jak masz pod ręką Rozproszenie magii i czegoś się obawiasz to nigdy nie rzucisz żadnego innego czaru, zeby zawsze być gotowym na odbicie/rozproszenie. Jak np poszukiwacz zostanie zmuszony do użycia czaru aby przeżyć - dajmy na to ocalenie, to mimo tego, że ma też Rozproszenie może zaraz oberwać Dotykiem Śmierci czy innym Przypadkiem, bo czar rzucił i przeciwnik to wykorzysta. Dlatego, zawsze gram tak, że czary rzuca się wtedy kiedy ich rzucanie przewidziano zapisem na karcie, lub wtedy kiedy wynika to z ich działania - np Opatrzność - nie pisze, kiedy to rzucamy, ale jak doczytamy do końca, to można wywnioskować, że podczas modlitwy ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

pretorianstalker, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i odnieś się do instrukcji ;)
Nie ma takiej potrzeby. Autorzy sami zaproponowali łatkę do zasad używania czarów w instrukcji do Miasta. Ostania strona ostani akapit


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Już pisałem w którymś temacie że rzuca się czar tylko raz na turę ale oczywiście ja się nie znam, lepiej grać po swojemu. Nawet powiedziałem że moja wiedza pochodzi z instrukcji a to że mi się pomyliła instrukcja główna z instrukcją do miasta to już inna bajka :roll:

Dobrze że SeSim wyszperał ten punkt :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Napisałem jak gram bo mi akurat ilość rzucanych czarów nie przeszkadza. A to co napisali w instrukcji jest ewidentnie sugestią, a bynajmniej nie zasadą.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No tak ale w instrukcji nie ograniczyli wszystkich czarów do jednego na turę. Chodzi tylko o te ofensywne. Defensywnych możesz rzucać do skończenia się kupki kart teoretycznie ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wszystko się zgadza, każdy ma prawo grać tak jak mu pasuje, wkońcu gra ma sprawiać przyjemność. Chodziło mi tylko o to że jak wspomniałem że rzuca się jeden czar na turę zamiast walić w niekskończoność nawet będąc Kuglarzem z różdżką to zaraz ktoś na mnie naskoczył :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Kuglarz w jednym momencie staje sie postacią(imho) nie akceptowalną. Mianowicie, gdy ktoś doszedł do Korony Władzy a Kuglarz ma różdżkę i czar odbicie. Wtedy Korona Władzy = Śmierć. Trzeba zejść z niej, iść nakopać Kuglarzowi zabrać różdżkę wywalić na smieci, badz zabrac ze sobą i dopiero ponownie wejść na obszar Korony. Troche głupie.

Inna głupia sytuacja kiedy znajdzie zaklęcie, dajmy na to, Moc. Co ture rośnie mu moc o 1 punkt. I to tez jest troche debilne. Ale do tych dwóch sytuacji trzeba mieć różdżkę i głowa w tym innych graczy, żeby Kuglarz za długo tej różdżki nie mial ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Kuglarz w jednym momencie staje sie postacią(imho) nie akceptowalną. Mianowicie, gdy ktoś doszedł do Korony Władzy a Kuglarz ma różdżkę i czar odbicie. Wtedy Korona Władzy = Śmierć. Trzeba zejść z niej, iść nakopać Kuglarzowi zabrać różdżkę wywalić na smieci, badz zabrac ze sobą i dopiero ponownie wejść na obszar Korony. Troche głupie.
To mi się akurat podoba :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Peter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 12:21
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Peter »

Oto moja propozycja: Poszukiwacz może w swojej turze rzucić tyle czarów, ile pozwala mu posiadać Moc (czyli max 3). Podobnie, jeśli zostanie zaatakowany przez innego Poszukiwacza - tyle czarów ile może mieć dzięki Mocy, ale tylko przeciw atakującemu. Oprócz tego oczywiście zawsze może użyć czaru niwelującego działanie rzuconych nań czarów lub innych zagranych kart. Myślę, że to jest optymalne rozwiązanie, nie ogranicza postaci nastawionych na Moc, a jednocześnie uniemożliwia przerób całego stosu czarów w jednej, dwóch kolejkach.


ODPOWIEDZ