Miasto i jego uroki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Witaj M_T na Forum. Jeśli zamierzasz pisywać na temat rozwiązań zastosowanych w T. 3rd ed. to rzeczywiście założenie osobnego tematu jest właściwym pomysłem. Zwracam jednak uwagę że prawdopodobnie kompletnie nikt nie posiada i nie gra w "trójkę" więc byłby to temat informacyjny gdzie niewiele byłoby zapewne dyskusji. Chociaż kto tam wie.

Gdybyś uważał że masz coś do powiedzenia w temacie trójki" to załóż temat w "Dziale Ogólnym" - jeśli administracja uzna że jest lepsze miejsce na temat to zostanie on tam przełożony, tak więc nie ma stresu. Proszę tylko o staranne wymyślenie tytułu tematu, aby precyzyjnie określał treść (innymi słowy - jak najmniej ogólnie). Myślę że coś w stylu "Talisman 3rd edition - przegląd różnic w zasadach" - nie wiem, jak chcesz.

Jeszcze raz witam Cię M_T na Forum. Witam także Kardobana w jego własnym temacie z ciekawymi zapytaniami ;-).


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
kymil
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

W jaki sposób Poszukiwacz może dostać List Gończy?
Jeden znany mi sposób, to po prostu od innego Poszukiwacza :mrgreen: A co jeśli pokonamy straż miejską, to List Gończy otrzymujemy w końcu czy nie?


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Nie, nie otrzymujemy. Też tak grałem na początku, że gdy złamię prawo automatycznie dostaję list gończy, ale to błąd z tego co pamiętam.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Przeczytaj Statut Miejski tam masz napisane za co dostaniesz List Gończy.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

stave pisze:Przeczytaj Statut Miejski tam masz napisane za co dostaniesz List Gończy.
Ale złamanie prawa nie jest jednoznaczne z Listem gończym.
LIST GOŃCZY dostajemy tylko od innego POSZUKIWACZA. No i MISTRZ ZŁODZIEI może dostać LIST od tego rzucania kostką co ma w zdolnościach.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Jest dokładnie tak jak napisał Hrabia.

Złamanie prawa zawartego w Statucie Miasta jest równoznaczne z dociągnięciem kolejne karty Miasta i sprawdzeniu czy są to Stróże Prawa, ale nie dobiera się od razu Listu Gończego.

List Gończy najprościej otrzymać od drugiego Poszukiwacza w Zamku Królewskim oraz przy kilku innych okazjach - np. obrabiając Bank. Tak czy inaczej zawsze jest dokładnie sprecyzowane, że trzeba wziąć List Gończy.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz Statut jest czymś w rodzaju bazy aby otrzymać List, fakt też jest taki że nie od razu dostaniesz go - mój błąd źle się wyraziłem (nadal w pracy - ciężki dzień)..... aczkolwiek raz tak grałem i był ubaw po pachy hehe.
Swoją drogą:
HRABIA GENERAŁ LORD pisze:LIST GOŃCZY dostajemy tylko od innego POSZUKIWACZA.
nie jest do końca jedyną metodą na otrzymanie Listu co już Art napisałeś.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Dziwne, odkąd pamiętam że gram w MiMa, to za każdym razem, gdy złamałem prawo, to brałem list gonczy, oraz dociągałem kartę Miasta, aby sprawdzić, czy przy okazji od razu nie trafię do ciemnicy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

stave pisze:HRABIA GENERAŁ LORD napisał/a:
LIST GOŃCZY dostajemy tylko od innego POSZUKIWACZA.

nie jest do końca jedyną metodą na otrzymanie Listu co już Art napisałeś.
Wiem, zapomniałem o innych możliwościach, ale tak czy siak jest niewiele.
Nemomon pisze:Dziwne, odkąd pamiętam że gram w MiMa, to za każdym razem, gdy złamałem prawo, to brałem list gonczy, oraz dociągałem kartę Miasta, aby sprawdzić, czy przy okazji od razu nie trafię do ciemnicy.
Też tak dłuuugo grałem, aż doczytałem w instrukcji jak to jest na prawdę.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
kymil
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Artownik pisze:Złamanie prawa zawartego w Statucie Miasta jest równoznaczne z dociągnięciem kolejne karty Miasta i sprawdzeniu czy są to Stróże Prawa, ale nie dobiera się od razu Listu Gończego.
Zatłuczenie Straży Miejskiej w porównaniu z obdarowaniem Listem Gończym innego Poszukiwacza jest WIELKIM złamaniem Statutu :). Porównywalnym z obrabowaniem banku. Logika nakazywałaby ciągnięcie karty Listu Gończego, ale wiadomo w MiMa logika nie zawsze działa.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 gru 2009, 18:23 przez kymil, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Jeśli mam coś tak od siebie napisać, pomijając faktycznie instrukcję to jednak bardziej mi osobiście odpowiada - łamiesz Statut, bierzesz List, ciągniesz Kartę itd. To jest np.: jedna z tych rzeczy nad którymi będę ostro myślał przy pisaniu instrukcji do Projektu.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6190
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

stave, a czemu nie: Łamiesz Statut, nie ma świadków, znikasz zanim tacy się pojawią ;>
Po to po złamaniu Statutu ciągnie się kartę, żeby sprawdzić, czy ktoś to widział czy nie.
Moim skromnym zdaniem, List Gończy powinno się brać, gdy złamawszy którykolwiek punkt Statutu natrafi się na stróży prawa (wyjątkiem jest Przekupny Szeryf, gdy mu się zapłaci). Ot można sobie wyobrazić, że jeden ze stróży prawa zasuwa na Ciebie donieść i wysłać list gończy, a reszta próbuje cię aresztować :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Tyle, że wtedy szansa na to, że ktoś coś widział jest znikoma. To jest raptem zdaje się 7 czy 9 kart na 90. A małe miasteczko z MiMa, to jednak nie stolica regionu ;]


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Rzesz w mordę... ja też chyba zawsze grałem tak, że po złamaniu prawa od razu bierze się List Gończy :D No cóż... człowiek uczy się całe życie :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
kymil
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Ostatnio grając z Miastem i Kanałami ustaliliśmy zasadę, iż jeśli Poszukiwacz zbierze 3 smrodki, to nie może otrzymać w żaden sposób Listu Gończego, choć zachowuje List Gończy jeśli posiadał go wcześniej - zanim się ubrudził.
Wstępne testy okazały się obiecujące - Poszukiwacze zaczęli tarzać sie w Kanałach, aby móc obrabować bank i zapobiec wręczaniu listów gończych. I grywalnośc Kanałów wzrosła dwukrotnie.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

kymil pisze:Ostatnio grając z Miastem i Kanałami ustaliliśmy zasadę, iż jeśli Poszukiwacz zbierze 3 smrodki, to nie może otrzymać w żaden sposób Listu Gończego, choć zachowuje List Gończy jeśli posiadał go wcześniej - zanim się ubrudził.
Wstępne testy okazały się obiecujące - Poszukiwacze zaczęli tarzać sie w Kanałach, aby móc obrabować bank i zapobiec wręczaniu listów gończych. I grywalnośc Kanałów wzrosła dwukrotnie.
Nie ma to jak niewinne "zmuszanie" graczy to exploatacji innych krain, nawet wbrew ich woli :mrgreen:


Awatar użytkownika
kymil
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Nemomon pisze:Nie ma to jak niewinne "zmuszanie" graczy to exploatacji innych krain, nawet wbrew ich woli
Ująłbym to inaczej - podnoszenie grywalności dodatku. Szczególnie zabawnie jest obserwować Poszukiwaczy, gdy unikają kontaktu z "bieżącą wodą". :mrgreen:


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Hmm to ja mam dwa pytania. Po pierwsze jak gracz wychodzi z lochów jakimkolwiek sposobem to gdzie ustawiacie jego pionek? Po drugie w instrukcji pisze że wierzchowce nie mogą zostać wprowadzone do budynku (miejsca). Czyli jeśli niosą one jakieś przedmioty to trzeba je również zostawić z parzystokopytnym? Rozumiem, że jeśli się zostawi zwierzę za opłatą w stajni to nawet jak tam przyjdzie inny gracz to rzeczy te są bezpieczne? Ale np. na przystani czy ulicy, chyba już nie? (jeśli ktoś nie ma ulicznika ofc) Jak myślicie? Poza tym powiedzmy że wchodzę do płatnerza a muła zostawiłam na przyległej ulicy. Czy aby go odzyskać muszę wychodząc z budynku rzucić dokładnie jeden? I jeszcze jedno pytanie, które nie dotyczy miasta ale to drobiazg i nie będę tworzyła osobnego tematu, poza tym jest powiązane z tym o co tu pytam. W instrukcji do podziemi pisze, że nie można tam wprowadzać bodajże konia i konia i wozu. O mule nie jest nic wspomniane? Czy to znaczy, że z mułem można zejść do podziemi?
Albo w zasadzie to mam jeszcze pytanie. Tak, to miasto jest nieźle zbugowane w istocie. Ale do rzeczy. Czy jeśli nie posiadam pieniędzy co jest niezgodne z prawem, muszę zawsze dociągać dodatkową kartę miasta i jeśli to karta stróża prawa będą próbowali mnie aresztować? Czy też może traktujecie ten punkt prawa z przymrużeniem oka, jak "dobry żart"?


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

arai pisze:Albo w zasadzie to mam jeszcze pytanie. Tak, to miasto jest nieźle zbugowane w istocie. Ale do rzeczy. Czy jeśli nie posiadam pieniędzy co jest niezgodne z prawem, muszę zawsze dociągać dodatkową kartę miasta i jeśli to karta stróża prawa będą próbowali mnie aresztować? Czy też może traktujecie ten punkt prawa z przymrużeniem oka, jak "dobry żart"?
Ja traktowałem dosłownie. W moich grach nigdy się nie zdarzyło, aby gracz próbował wejść do Miasta nie mając 3 MZ (2 MZ, aby zapłacić przy bramie za wejście) oraz 1 MZ, aby mieć złoto.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Poza tym, nie ma to jak dać w ryja Stróżom Prawa, a późnej starać się o profesję Królewskiego Championa :)

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Wto Maj 18, 2010 11:18 am ]
... albo Szeryfa (chyba, że właśnie oklepywanie ryjów Straży jest początkiem kariery dobrego Szeryfa ;))


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Hmmm ja zawsze siłuję się na rękę ze strażnikiem przyjmując, że ma siłę 7. Jest tyle zasad, że nie mam głowy w każdej turze pilnować jeszcze czy mam przy sobie ten jeden mieszek czy go nie mam.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

arai pisze:Po pierwsze jak gracz wychodzi z lochów jakimkolwiek sposobem to gdzie ustawiacie jego pionek?
Nie ma na to odpowiedzi. Nie jest to sprecyzowane. Może być to dowolna ulica, albo jakaś wcześniej określona konkretna.
arai pisze:Po drugie w instrukcji pisze że wierzchowce nie mogą zostać wprowadzone do budynku (miejsca). Czyli jeśli niosą one jakieś przedmioty to trzeba je również zostawić z parzystokopytnym?
Tak.
arai pisze:Rozumiem, że jeśli się zostawi zwierzę za opłatą w stajni to nawet jak tam przyjdzie inny gracz to rzeczy te są bezpieczne?
Tak
arai pisze:Ale np. na przystani czy ulicy, chyba już nie? (jeśli ktoś nie ma ulicznika ofc)
Nie.
arai pisze:Poza tym powiedzmy że wchodzę do płatnerza a muła zostawiłam na przyległej ulicy. Czy aby go odzyskać muszę wychodząc z budynku rzucić dokładnie jeden?
Zdaje się, że w następnej turze można po niego wrócić zamiast ruchu (albo mi się z koniem i przyjaciółmi myli).
arai pisze:W instrukcji do podziemi pisze, że nie można tam wprowadzać bodajże konia i konia i wozu. O mule nie jest nic wspomniane? Czy to znaczy, że z mułem można zejść do podziemi?
Tak.
arai pisze:Czy jeśli nie posiadam pieniędzy co jest niezgodne z prawem, muszę zawsze dociągać dodatkową kartę miasta i jeśli to karta stróża prawa będą próbowali mnie aresztować? Czy też może traktujecie ten punkt prawa z przymrużeniem oka, jak "dobry żart"?
Nie ma na to odpowiedzi konkretnej (chociaż branie co turę karty nakazuje logika). W "Magicznym mieczu" (czyli zmienionej przez wydawcę "Magii i Miecz") jest to już konkretnie powiedziane, że trzeba brać kartę co turę.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hellhound pisze:Zdaje się, że w następnej turze można po niego wrócić zamiast ruchu (albo mi się z koniem i przyjaciółmi myli).
No nie wiem, nie przypominam sobie takiej zasady w instrukcji miasta. To jest raczej na zasadzie, jak zostawisz na ulicy to Twój problem :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze:No nie wiem, nie przypominam sobie takiej zasady w instrukcji miasta. To jest raczej na zasadzie, jak zostawisz na ulicy to Twój problem :D
Nie ma takiego zapisu w instrukcji. Zostawiasz i tyle. Po to właśnie jest Stajnia by tam zostawić kunia i później se po niego wrócić bez stresu, że innych gracz nam go zaiwani.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

A co z Wymianą towarów? Nie uważacie, że to przegięta karta? Kiedy za kilka śmieci można nagle w jednej turze zdobyć rumaka, konia z wozem, zbroję płytową i topór obosieczny? (mówię tu o wersji z uzupełnionymi kartami ekwipunku, chociaż i bez tego to bardzo mocna karta)


ODPOWIEDZ