Miasto i jego uroki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
EvilMonkey
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 25
Rejestracja: sobota 01 sty 2011, 15:47
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: EvilMonkey »

Artownik pisze:
EvilMonkey pisze:To tutaj dopytam jeszcze - jeżeli zostawiam muła, a posiadam powiedzmy 6 przedmiotów, to te dwa przedmioty również zostają w przechowalni razem z mułem? I czy można je np. wykraść.
Nie przyszło mi nawet coś takiego do głowy. Powiedziałbym, że zostawiasz też z Mułem te Przedmioty, które chcesz / musisz zostawić. Nie można tego wykraść - nigdzie w grze taka opcja się nie pojawia.
Też mi się tak wydaje. Ale wówczas jak rozumiem Złodziej mógłby okraść naszego Poszukiwacza jedynie z przedmiotów posiadanych "przy sobie". Do tych w Stajni nie miałby dostępu. W ten sposób pojawia się ciekawy sposób na ocalenie przed kradzieżą przedmiotów istotnych z puntku widzenia końcówki rozgrywki (np. Talizmanu) przy poruszaniu się w mieście i nie tylko. Wystarczy go zostawić w Stajni wraz z "dodatkowym" mułem.

Kolejne pytanie - czy np. w przypadku, gdy zostawię w Stajni muła z Talizmanem, następnie opuszczę miasto i w Krainie Zewnętrznej stoczę przegraną potyczkę z innym Poszukiwaczem - czy ten poszukiwacz może odebrac mi przedmiot przechowywany w Stajni?

Ale fajna zabawa :D
Artownik pisze:
EvilMonkey pisze:W takim razie jaka byłaby kolejność ruchu, ponieważ plansza Miasta ma w tamtym miejscu specyficzny układ Ulic, tzn. traktować Przystań jako Ulicę pomiędzy Aleją Północną i Pasażem Królewskim. Czy też inaczej.
Nie no, w takim układzie Przystań byłaby ulicą pomiędzy Aleją Północną, a Złotym Zaułkiem - w ten sposób będzie możliwych ruch w kółko.
Podoba mi się taka koncepcja.

]


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

EvilMonkey pisze:W ten sposób pojawia się ciekawy sposób na ocalenie przed kradzieżą przedmiotów istotnych z puntku widzenia końcówki rozgrywki (np. Talizmanu) przy poruszaniu się w mieście i nie tylko. Wystarczy go zostawić w Stajni wraz z "dodatkowym" mułem.

Kolejne pytanie - czy np. w przypadku, gdy zostawię w Stajni muła z Talizmanem, następnie opuszczę miasto i w Krainie Zewnętrznej stoczę przegraną potyczkę z innym Poszukiwaczem - czy ten poszukiwacz może odebrac mi przedmiot przechowywany w Stajni?
Generalnie oficjalne zasady nie precyzują czy można okraść w tym przypadku muła. Moim zdaniem znalazłeś pewnego rodzaju skrytkę na przedmioty :) Natomiast jest to karta na planszy. Wg mnie można by np ją skasować jakimś czarem lub zdarzeniem itp.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Christianos
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: wtorek 14 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Kłodzko
Płeć:

Post autor: Christianos »

EvilMonkey napisał/a:
W takim razie jaka byłaby kolejność ruchu, ponieważ plansza Miasta ma w tamtym miejscu specyficzny układ Ulic, tzn. traktować Przystań jako Ulicę pomiędzy Aleją Północną i Pasażem Królewskim. Czy też inaczej.

Artownik napisał/a:
Nie no, w takim układzie Przystań byłaby ulicą pomiędzy Aleją Północną, a Złotym Zaułkiem - w ten sposób będzie możliwych ruch w kółko.
Z tego co pamiętam, w swoich rozgrywkach traktowaliśmy Przystań jako Ulicę, co właśnie umożliwiało ruch "w kółko" podobnie jak na planszy głównej. Było to znaczne ułatwienie :)
SeSim napisał/a:
Generalnie oficjalne zasady nie precyzują czy można okraść w tym przypadku muła. Moim zdaniem znalazłeś pewnego rodzaju skrytkę na przedmioty :) Natomiast jest to karta na planszy. Wg mnie można by np ją skasować jakimś czarem lub zdarzeniem itp.
Co w wypadku, gdy właściciel pozostawionego muła zginie ??? usuwamy muła wraz z "zawartością" z planszy ??? czy inny Poszukiwacz może go np. odkupić ???


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Christianos pisze:Co w wypadku, gdy właściciel pozostawionego muła zginie ??? usuwamy muła wraz z "zawartością" z planszy ??? czy inny Poszukiwacz może go np. odkupić ???
Nie wiem. Instrukcja nie precyzuje. Możesz przyjąć, że możesz go odkupić, skoro Stajnia oferuje teoretycznie fuchę sprzedaży :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze:Nie wiem. Instrukcja nie precyzuje. Możesz przyjąć, że możesz go odkupić, skoro Stajnia oferuje teoretycznie fuchę sprzedaży :D
Sprzęt pozostaje tam gdzie był, czyli w stajni. Pierwszy kto tam wkroczy, zabiera muła i stuff. Taka jest moja interpretacja, gdyż jeżeli poszukiwacz ginie, zostawia przedmioty tam gdzie to nastąpiło. Poza tym, będzie to analogiczna sytuacja do tego, gdy poszukiwacz pozostawia niechciane przedmioty na jakimś obszarze. Wkraczamy i bierzemy całość.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Kaktus+ pisze:
SeSim pisze:Nie wiem. Instrukcja nie precyzuje. Możesz przyjąć, że możesz go odkupić, skoro Stajnia oferuje teoretycznie fuchę sprzedaży :D
Sprzęt pozostaje tam gdzie był, czyli w stajni. Pierwszy kto tam wkroczy, zabiera muła i stuff. Taka jest moja interpretacja, gdyż jeżeli poszukiwacz ginie, zostawia przedmioty tam gdzie to nastąpiło. Poza tym, będzie to analogiczna sytuacja do tego, gdy poszukiwacz pozostawia niechciane przedmioty na jakimś obszarze. Wkraczamy i bierzemy całość.
Ale Twoja interpretacja kłóci się z przytoczonym fragmentem instrukcji: "jeżeli poszukiwacz ginie, zostawia przedmioty tam gdzie to nastąpiło". A nie "tam gdzie były w chwili śmierci". Ja skłaniałbym się do odkupywania mułów. Biorąc pod uwagę, że stajnia oferuje sprzedaż np. konia i wozu, czy rumaka, których nie ma w kartach ekwipunku jedyna szansa na to ,żeby można było je kupić, to gdy ktoś zostawi i zginie. Być może taki był zamysł tego odkupywania? Spekulacja.

Ewentualnie w stajni można zostawić tylko muła, konia itd. Czyli nie można zostawić razem z nimi przedmiotów, a jeżeli po zostawieniu zwierzątka masz za dużo przedmiotów, to musisz je zostawić na polu stajni i ktoś może je po prostu zabrać.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

7Tristan pisze:Ewentualnie w stajni można zostawić tylko muła, konia itd. Czyli nie można zostawić razem z nimi przedmiotów, a jeżeli po zostawieniu zwierzątka masz za dużo przedmiotów, to musisz je zostawić na polu stajni i ktoś może je po prostu zabrać.
To jest całkowicie bezsensowny pomysł. Po to on jest by tachać sprzęt, nie tylko dobrze wyglądać i owies szamać


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ja skłaniałbym się do odkupywania mułów. Biorąc pod uwagę, że stajnia oferuje sprzedaż np. konia i wozu, czy rumaka, których nie ma w kartach ekwipunku jedyna szansa na to ,żeby można było je kupić, to gdy ktoś zostawi i zginie. Być może taki był zamysł tego odkupywania?
Tak właśnie gramy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
ODPOWIEDZ