walka psychiczna

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maverick109 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 16:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

walka psychiczna

Post autor: maverick109 »

witam,
mam pytanie, mianowicie, czy wy rowniez gracie w MiM pomijajac zasade ze tylko niektore postacie moga atakowac innego poszukiwacza mocą? tylko kilka postaci ma umiejetnosc wyboru walki na walke psychiczna wiec ja, no i moi znajomi, generalnie ignorujemy to. wydaje mi sie ze kazda postac powinna miec taki wybor, w innym wypadku granie 'magiczynymi' postaciami ktore inwestuja w moc bylo by troche niezbalansowane w porownaniu do typowych silaczy. a wy co o tym sadzicie?


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ja sądzę, ze nie powinno się tego zmieniać. Jak słusznie zauważyłeś tylko kilka postaci to potrafi. Jak taką zdolność damy wszystkim, to te kilka postaci traci sporo. A może wszystkim dać zdolność o ciągłym posiadaniu czarów, tak dla zbalansowania?
Siłacze mogą dorwać takich magików i skopać im tyłki, jak magik dorwie siłacza to może wybrać walkę na moc i wtedy też skopie mu tyłek - nie widzę, żadnego problemu. Mocy nie można tak szybko rozwinąć jak siły, więc jest to kolejny powód, dla którego nie ma sensu wprowadzać zmian.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

W ten sposób mavericku pozbawiłeś tej garstki poszukiwaczy ich jednej z mocniejszej umiejętności i dałeś ją wszystkim. Ja osobiście na ten krok bym się nie zdecydował a dlaczego to bardzo ładnie Pret wyjaśnił:
Siłacze mogą dorwać takich magików i skopać im tyłki, jak magik dorwie siłacza to może wybrać walkę na moc i wtedy też skopie mu tyłek - nie widzę, żadnego problemu.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Ja naginam tą zasadę jedynie dla jednej postaci a mianowicie Kosmicznego Szpiega. Jeżeli inny poszukiwacz go atakuje to walka odbywa się na Moc.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Master pisze:Ja naginam tą zasadę jedynie dla jednej postaci a mianowicie Kosmicznego Szpiega. Jeżeli inny poszukiwacz go atakuje to walka odbywa się na Moc.
Ale to jest Twój Poszukiwacz autorski a nie oryginalny.
Pamiętasz, w temacie o Twoich Poszukiwaczach napisałam Ci, że skoro tak nagiąłeś przepisy do niego, to pewnie tak robisz z wszystkimi Poszukiwaczami i zabierasz im czasami ich jedyną mocną umiejętność?

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?p=30985#30985

Też uważam, że powinno sie grać tak jak opisał to Pret i takie granie jest zgodne z instrukcją, choć przyznam, że za małolaty jak grałam ze starszymi braćmi też olewaliśmy tę zasade i można było się tłuc na Siłe i Moc wszystkimi Poszukiwaczami. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Ale ja tej zasady nie naginam na okrągło (tak pamiętam co mi pisałaś), tylko przy tym jednym poszukiwaczu. To taka jego uroda i inezwykłość :biggrin: Jak mięśniaczek chce mu zrobić kuku to musi się liczyć z walką psychiczną. Jednak gdy Szpiegowi zachce się szaleć to musi sie liczyć z siłą mięśniaczka ;-)


Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

To taka jego uroda i inezwykłość
Miał tą zdolność już wcześniej Wojownik z Zaświatów z Jaskini, więc to żadna nowośc.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Johnny 5 pisze:Miał tą zdolność już wcześniej Wojownik z Zaświatów z Jaskini,
Wychodzi następny feler z Jaskini.
Jeśli wyjdzie akurat tak, że żaden Poszukiwacz biorący udział w grze z nim nie będzie miał umiejętności ataku za pomocą Mocy, Wojownik z Zaświatów jest nietykalny dla Poszukiwaczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Nie o to chodzi. On ma po prostu zdolność która pozwala innym go atakować na Moc i tylko na Moc. Przynajmniej ja zawsze tak to rozumiałem.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Hmm, wcześniej nie pomyślałam o tym w ten sposób... :-k
W sumie na takie postacie można patrzeć i od tej strony i tak je rozpatrywać jak piszesz.

Skill Poszukiwacza, w tym wypadku Wojownika z Zaświatów (tak samo z Kosmicznym Szpiegiem Mastera), pozwalajacy wszystkim Poszukiwaczom, a nie tylko tym ze specjalną umiejętnością, atakować go za pomocą Mocy i tylko w ten sposób.
Następny dylemat rozwiązany. :biggrin:
Ostatnio zmieniony piątek 21 mar 2008, 16:23 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

i nie tylko ty Johnny, mysle, ze wiekszość osob tak rozumie. Oznacza to,ze go też można ubić tylko z lekka inna strategię trzeba przyjąć.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Bardzo się cieszę że to się wyjasniło :mrgreen:


ODPOWIEDZ