Smocza Kolczuga

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Felis [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Smocza Kolczuga

Post autor: Felis »

Nie uwierzycie :!:
Przegladalem orginalne karty "Talisman-Dragons" i co widze? Dragonscale Shirt broni przed strata Wytrzymalosci przy rzucie 3-6! :shock: A nasza Smocza Kolczuga? 4-6!
Zawsze mnie zastanawialo dlaczego Smocza Kolczuga, choc magiczna i wogole, chroni tak samo jak zwykla Zbroja za 3 MZ.
I oto powod. Tlumacz skrewil, korekta nawet nie zauwazyla (cyferki to cyferki) i tak to poszlo do druku!
Macie pomysl co z tym fantem zrobic?
Ostatnio zmieniony sobota 17 gru 2011, 20:40 przez Felis, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

To jeszcze nic, zobacz jak skrewiony jest Magiczny Sztandar. W oryginale powinien dodawać po jednym punkcie do każdego bonusu, a w karcie jest to ujęte tak, że dodaje w sumie tylko jeden! Powinno być tak, że jeśli masz np. trzech przyjaciół którzy dodają razem 4 punkty siły, to ze sztandarem dodają 7, a jest tak zrobione, że 5...

Pomysł to ja mam taki: reedycja. Mam zamiar zrobić taką na własne potrzeby, przy okazji robiąc podział na wrogów typu: postać, potwór, demon, duch, zwierzę, smok, być może martwiak/ożywieniec (w tym mieszanki typu: smok ożywieniec "Zombie Smok"). Taki podział nie zmusza np Nietoperzy atakujących Mocą do bycia Duchem, gameteksty się nie zmienią (no chyba że bedą to sensowne erraty, jak ta ze smoczą kolczugą). Podobnie przedmioty, tzn wydzielę rodzaje: przedmiot, magiczny, drobiazg, być może broń, pancerz. Drobiazg to jak nazwa wskazuje rzeczy typu Pierścień, pomysł jest taki, by każdy miał prawo nosić trzy drobiazgi jako jedną jednostkę nośności.

Wiem że to budzi kontrowersje, dlatego zaznaczyłem, że ta reedycja będzie wyłącznie na moje potrzeby. Oczywiście tak przerobionymi kartami można będzie grać lekceważąc nowe podziały. Chetnym oczywiscie udostępnię (gdy już oczywiście powstaną).


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Felis [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

Wilczy! Czy ty jestes pewien, ze nie jestes moim (zlym) klonem? ;)
Od dawna juz mysle o tym samym, tj. poprawieniu wszelkich niescislosci w Magii... Na moj prywatny uzytek nazwalem to "Projekt MiM v.1.5". Wspominalem juz zreszta o tym gdzies na Forum. :)
Tylko w moim projekcie chcialem pojsc nieco dalej. Niektore gametexty gryza sie po prostu z innymi dodatkami (vide kombo Ukryta Kieszen / Platforma Antygrawitacyjna :) ). Ale jest tez mnostwo innych drobiazgow, ktore potem wychodza w grze.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

A nasza Smocza Kolczuga? 4-6!
Zawsze mnie zastanawialo dlaczego Smocza Kolczuga, choc magiczna i wogole, chroni tak samo jak zwykla Zbroja za 3 MZ.
I oto powod. Tlumacz skrewil, korekta nawet nie zauwazyla (cyferki to cyferki) i tak to poszlo do druku!
Macie pomysl co z tym fantem zrobic?
Popraw na karcie z 4-6 na 3-6 i po problemie. jest jeszcze kilka podobnych wpadek w grze i niestety trzeba samemu logicnie je naprawiac ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

takie mam pytanie apropos smokow...gdzie dodajemy ten dodatek?to glownych kart??


Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »



ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Smoki składają się głównie z kart przygód, więc dodajemy tam gdzie one występują (czyt. plansza główna).


ODPOWIEDZ