Propozycje zmian zasad

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arithil [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 30
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Propozycje zmian zasad

Post autor: Arithil »

Wraz z kolega korzystamy z takich zmian do zasad. Chętnie dowiem się co o tym sądzicie.
1. Kiedy Poszukiwacz zostanie zaatakowany, musi rzucić kostką, żeby sprawdzić, czy został zaskoczony tym atakiem (1-4), czy nie (5-6). Jeśli został, musi walczyć z przeciwnikiem tym, co miał na sobie w chwili ataku (stąd bardzo ważne jest, żeby każdy Poszukiwacz miał zadeklarowane, co aktualnie nosi). Jeśli Poszukiwacz nie został zaskoczony, może zmienić swój ekwipunek na dowolny inny ze swojego plecaka lub zwierząt jucznych (lub platformy antygrawitacyjnej, itp.).
2. Zmienony został system przyznawania dodatkowych punktów Siły. NIE zbiera się zabitych wrogów i czeka, aż ich sumaryczna siła osiągnie 7. Zamiast tego postać zyskuje punkt Siły za KAŻDEGO zabitego wroga, którego Siła jest większa lub równa jego Sile bazowej (czyli bez Przedmiotów i Przyjaciół). Jeśli zaatakują dwaj lub więcej przeciwnicy na raz, sumuje się ich Siłę i jeżeli ta suma jest większa lub równa Sile bazowej Poszukiwacza, dostaje on punkt Siły. Na początku może się to wydawać zbytnim ułatwieniem, ale poczekajcie, aż będziecie mieli Siłę 12.
3. Można nosić do 3 Przedmiotów w swoim plecaku (wymyślona rzecz, każdy Poszukiwacz ma plecak, nie jest to jakaś karta ekwipunku). Dodatkowo można nosić wszystko to, co ma się na sobie, czyli zbroję, broń, tarczę, hełm, itp. Nie można trzymać dwóch broni na raz, chyba że ma się odpowiednią umiejętność. Można nosić dowolną liczbę pierścieni i amuletów. Dodatkowe Przedmioty można nosić na zwierzętach jucznych itp.
4. Muły, konie, itd. nie liczą się jak Przedmioty. Nie są traktowane tak samo, jak Przyjaciele (jeśli opis karty lub miejsca mówi „zostaw wszystkie swoje przedmioty” albo „rzuć kostką za każdy przedmiot w swoim posiadaniu”, dotyczy to również tych zwierząt), ale nie są również materią nieożywioną (nie można przetopić ich na złoto i mogą same chodzić). Nie dotyczy to kart zwierząt oznaczonych jako Przyjaciel.
5. Specjalna zdolność „Zawsze musisz posiadać 1-2 czary” została zmodyfikowana. Prowadziło to do nadużyć – Poszukiwacz rzucal 10 czarów w ciągu jednej tury. Nowe czary można brać dopiero na początku swojej nastepnej tury. Tak więc, jeśli masz taką umiejętność i rzuciłeś obydwa swoje czary w jednej turze, musisz poczekać na początek następnej, żeby dobrać nowe.
6. Święty Graal nie może zostać zamieniony w złoto w Aptece ani przez Klątwę na Pustyni. Można go sprzedać.
7. Na planszy Pustynia każde pole Pustynia traktowane jest jak te na planszy głównej, z tym że zamiast lądować w Oazie Sułtana, czy Studni, ląduje się w Oazie lub Świątyni na planszy głównej.
8. Kiedy Generał chce wejść do Miasta, aby przeprowadzić oblężenie Zamku Królewskiego, nie musi rzucać kostką, aby przejść przez Bramę (nie trzeba pytać o zgodę na wejście, kiedy ma się za sobą armię), po prostu wchodzi z planszy głównej.
9. Po wyciągnięciu karty Propozycja z Karczemnych Historii każdy zły lub neutralny Poszukiwacz może starać się zostać Hersztem. W tym celu musi 3 razy z rzędu obrobić Bank w Mieście. Tylko jeden Poszukiwacz może w ten sposób stać się Hersztem.
10. Herszt może wezwać swoich kompanów do pomocy w walce (dodatkowy rzut kością), ale tylko jeśli wyrzuci 5-6.
11. Aby zniewolić Wroga używając Laski Władzy Poszukiwacz musi mieć bazową Moc większą od Siły lub Mocy tego Wroga.
12. Rumak dodaje 2 do Siły podczas walki i zachowuje się jak koń (dodaje do ruchu). Zastępuje to jego dotychczasowy opis.
13. Magiczna Kusza dodaje 1 do Siły podczas walki i pozwala na wyssanie punktu Wytrzymałości pokonanemu przeciwnikowi, ale tylko do Wytrzymałości z początku gry. Zastępuje to jej dotychczasowy opis.

Zasady te na pewno będą się zmieniać (chociaż raczej będą dodawane nowe, niż obecne zmieniane) w miarę wymyślania i odkrywania nowych dodatków.
Zasady te nie muszą być traktowane jako dogmaty – po prostu zmieniliśmy rzeczy, które nie podobały nam się w oryginalnych zasadach, żeby mieć większą frajdę z gry.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Ciekawe. 2 punkt mnie zainteresował szczególnie. Też fajna wydała mi się możność noszenia "wszystkiego, co ma się na sobie", jednak to
Arithil pisze:Nie można trzymać dwóch broni na raz, chyba że ma się odpowiednią umiejętność.
czy ja wiem :-k , tarcza też broń, sama nazwa broń mówi, że nas broni, i co, do miecza nie pasuje? Tak poza tym, przecież można w rzeczywistości wymachiwać mieczem i powiedzmy nożem.
Odnośnie 4 punktu sam przyznam, że jeśli by chodziło o charakter, to by było słuszne posunięcie, aby dobry jednak nie mógł przetopić zwierzęcia w złoto, bo to też mi się wydawało dziwne. Tylko mam tu niejasność, czym, kim? u Ciebie jest zwierzę, które nie jest przyjacielem, taki muł na przykład, bo chyba powiedziałeś na razie czym nie jest.
Arithil pisze:Specjalna zdolność „Zawsze musisz posiadać 1-2 czary” została zmodyfikowana. Prowadziło to do nadużyć – Poszukiwacz rzucal 10 czarów w ciągu jednej tury.
:-s Pierwsze słyszę, nigdy tak nie grałem, ale może to i prawda :-k , nie mam niestety instrukcji, by to sprawdzić.
Punkty 1 i 11 są nieco bardziej złożonymi zasadami takiego typu, którego ja akurat nie lubię, no ale to nie znaczy, że nie są fajne ;-) .
O pozostałych punktach nie wypowiem się z racji tego, że z wielom dodatkami nie grałem.

Dobrze kombinujecie z kolegą. Pozdrawiam was obu ;-) !


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kombinuj, kombinuj ale jak dobrze się rozejrzysz po forum to zauważysz, że większosć bugów w grze, które opisujesz, już była przemaglowana w różnych tematach na wszystkie sposoby.
Zauważyłam, że większość graczy niezależnie od siebie bardzo podobnie rozwiązuje buraki w MiMie. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Arithil [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 30
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Arithil »

mowiac o broni chodzilo mi o to zeby taki sobie niziolek nie latal z mieczem i toporem naraz. zreszta obsluga nawet miecza i sztyletu wymaga wprawy. tarcza to nie bron tak samo jak nie jest nia zbroja, helm czy futro jakies albo pole silowe

wiem ze niektore z tych problemow byly juz poruszane
ale chyba niewszystkie. a wrzucilem generalnie cala zawartosc poprostu listy ktora sami zrobilismy
a ze wiele osob tak samo rozwiazuje tak samo te same problemy swiadczy tylko o tym
ze da sie logicznie podejsc do grania w MiM


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Zmiany wydają się być całkiem przemyślane i rozsądne. Kontrowersyjne i rozmyte może być ta kwestia z trzymaniem broni, no ale cóż. MiMa ciężko zrobić idealnym ;) Generalnie spoko, ale w brew pozorom to trochę komplikuje grę. Zasady w oryginalnej formie są skupione na prostocie i każda dodatkowa zasada wymagająca zwiększenia kontroli w którymś elemencie może spowalniać rozgrywkę.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Arithil pisze:tarcza to nie bron
No fakt #-o
Arithil pisze:a ze wiele osob tak samo rozwiazuje tak samo te same problemy swiadczy tylko o tym
ze da sie logicznie podejsc do grania w MiM
Do dorobku w tym zakresie na forum też.


Awatar użytkownika
maverick109
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 16:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: maverick109 »

Arithil pisze:5. Specjalna zdolność „Zawsze musisz posiadać 1-2 czary” została zmodyfikowana. Prowadziło to do nadużyć – Poszukiwacz rzucal 10 czarów w ciągu jednej tury. Nowe czary można brać dopiero na początku swojej nastepnej tury. Tak więc, jeśli masz taką umiejętność i rzuciłeś obydwa swoje czary w jednej turze, musisz poczekać na początek następnej, żeby dobrać nowe.
dokladnie tak gramy ze znajomymi. inaczej dochodzilo do kilkuminutowych walk na czary miedzy dwoma magami ktorzy akurat obaj 'musieli' miec po 2 czary, + ktos byl arcymagiem, i stawalo sie to naprawde nudne, nawet dla tych ktorzy uczestniczyli w rzucaniu czarow, chociaz zaden nie odpuscil i czarowal jak tylko sie dalo zeby nie przegrac pojedynku. niestety strasznie spowalnalo to rozgrywke. a dzieki temu rozwiazniu, problem znika ;)


ODPOWIEDZ