Smoczny najazd vs Trzęsienie ziemi

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Dobra Przyjaciele, pocałujcie się albo podajcie rękę na zgodę i przejdźmy on topic. Pozdrawiam, Nemomon.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SeSim [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Rogo pisze:A jeśli jakaś Karta każe nam się przeteleportować do Zamku (co jest poleceniem związanym z obszarem zamku), to się nie teleportujemy tam, tylko od razu na miejscu ciągniemy kartę Przygody? ;> :mrgreen:
Teleportujesz się do obszaru na którym stał Zamek i tam ciągniesz kartę Przygody.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

SeSim, Rogo to wie, tylko taki przykład podał jako konsekwencje mojego toku rozumowania. :smile:

A skoro już jesteśmy przy temacie, może faktycznie rację ma Hellhound z tą "przypominajką". Gdyby horda smoków przypuszczała nalot podczas trzęsienia ziemi, wtedy by może trzęsienie mogło to zdarzenie - oblężenie zamku, ubiec i mu zapobiec. Ale jako że najpierw wyciągneliśmy zdarzenie S. Najazd i zamek po nim został zburzony, to karta zdążyła zrobić swoje, a trzęsienie na nalot nie zdążyło.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Hmm, no faktycznie, zakładając że Trzęsienie wpływa na Najazd to co zrobić kiedy oba wyciągniemy w tej samej turze?


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Hellhound pisze:Hmm, no faktycznie, zakładając że Trzęsienie wpływa na Najazd to co zrobić kiedy oba wyciągniemy w tej samej turze?
Rozpatrywać je wg kolejności w jakiej się te karty wyciągnęło.
Korczyk pisze:A skoro już jesteśmy przy temacie, może faktycznie rację ma Hellhound z tą "przypominajką".
Możliwe, że autor miał to właśnie na myśli ale moim zdaniem to po prostu zwykłe niedopatrzenie. Ja grałbym wg zasad.
A jeśli szukacie logicznego wyjaśnienia tego fenomenu to może tak: Smoki atakują zamek, niszczą tylko jego część i zajmują jako legowisko (dlatego nie można z niego korzystać). Przychodzi trzęsienie ziemi, smokom sie to nie podoba i odlatują gdzie indziej a ludzie wracają do opuszczonego przez bestie zamku i odżywa on na nowo :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Trzeba wprowadzić nowy typ kart - Zdarzenie - Przypominajka :D
A Zamek nie jest zniszczony tylko w części tylko zrównany z ziemią:
"Horda Smoków atakuje Zamek, równając go z ziemią. Umieść tę kartę na obszarze Zamek. Od tej chwili pomijaj wszelkie polecenia związane z tym obszarem i zamiast tego weź jedną Kartę Przygody."


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Dokładnie jest tak jak napisał Rogo. W związku z czym uważam, że pole zostaje całkowicie zmienione ,a karta jest tylko po to, żeby o tym przypominać.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Mi się od początku wydawało to być oczywistą oczywistością - bez tej karty szybko by ludzie o tym pozapominali (dla mnie nieraz strata tury jest problemem ciężkim do zapamiętania :P)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Powiedzcie co za problem nie kłaść karty Najazdu na polu gdzie jest Zamek aby nie zajmowała miejsca, tylko pod plansze na ten obszar, tak aby wystawała np tylko sama grafika karty?
Przypominać będzie, że Zamku brak z powodu Najazdu.
Albo zrobić nową taką karte "przypominajke" z grafiką rozwalonego Zamku i tez umieścić pod planszą.
A co do Trzęsienia Ziemi, to nie widze problemu, bo wtedy tej karty nie ma przecież na planszy, tylko pod. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ