Gildia Anarchistów - zmiana charakteru

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lens [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Gildia Anarchistów - zmiana charakteru

Post autor: Lens »

Mam pewną watpliwosc i chcialbym sie dowiedziec jak wy to rozumujecie. Rozchodzi sie o Gildie Anarchistow w Miescie i o zapis:
Neutralni Poszukiwacze moga sie tu za darmo wyleczyc do poczatkowej Wytrzymałości. Ponadto moga się zwrócić do Gildii z prośbą - rzuc kostką:
1-3 Prośba zignorowana; 4 Otrzymujesz 1MZ; 5 Zyskujesz jeden punkt Wytrzymałości; 6 Zyskujesz 1 Czar. Dobrzy i Źli Poszukiwacze zmieniają swój Charakter na Neutralny.


Wnioski - Kluczowe jest tu słowo "ponadto", bo sugeruje jednoznacznie, ze odnosi sie ta mozliwosc rzutu tylko dla poszukiwaczy o charakterze neutralnym, z drugiej strony przy rzucie 6 - napisane jest jak byk, ze zmieniasz charakter na neutralny. No ale jak skoro z opisu wynika, ze rzucac kostką mogą tylko neutralni :?:


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Cześć Lens
W/g mnie to jest błąd twórców, ja zawsze grałem tak, że tylko Neutralni mogli się tam leczyć i rzucać kostką, a jeśli zawitał do Gildii Dobry lub Zły Poszukiwacz został zmieniony w Neutralnego. Przy rezultacie 6 po " Zyskujesz 1 Czar." dalsze zdanie traktowałem jak coś odrębnego nie dotyczące już rezultatu rzutu kostką.
Pozdrawiam Stave.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

To ostatnie zdanie i jest po kropce a nie przecinku jak przy rzutach kostką. Wydaje mi sie że to zdanie jest troche niefortunnie ulokowane. Moim skromnym zdaniem wchodząc do Gildi można zmienić sobie charakter z Dobrego lub Złego na Neutralny. Tak hop i już. Pozatym z wyciągu z instrukcji:
"Przed rozpoczęciem gry gracze muszą dojść do porozumienia z których (o ile w ogóle) reguł będa korzystać." 8)

P.S. Oj, chyba nieco powtórzyłam z postu Stave'a, ale w tym czasie pisałam tego posta i niewidzałam co napisał ;-)
Ostatnio zmieniony wtorek 16 paź 2007, 20:21 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Lens [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

O to jeszcze sie rozchodzi, ze zdanie - 6 Zyskujesz 1 Czar. Dobrzy i Źli Poszukiwacze zmieniają swój Charakter na Neutralny. jest napisane w jednej linijce. Gdyby sie mialo zmieniac charakter poprzez zwykle tylo odwiedzenie Gildii Anarchistow jakos by to rozsadnie ulokowali, miejsca na obszarze jest duzo. W logike nie chce mi sie wnikac, bo mimo wszystko jak wchodzisz do kapliczki nie zmieniasz charakteru, tak samo jak na cmentarzu. Chodzi tylko o sam zapis.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz mi osobiście się wydaje, że to zwyczajna pomyłka twórców, a niestety nadal nie jestem u siebie i nie mam po ręką planszy z oryginalnego Talismanu by sprawdzić jak tam u nich to wyglądało.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Lens [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Niestety tez nie posiadam oryginalow Talizmana nawet w wersji cyfrowej, zeby to sprawdzic.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Lens,

Ale zauważ że wszystko jest pisane w jednym ciągu. To o leczeniu przed rzutami też tak jak i to po rzutach o zmianie charakteru. Zwykła niedbałość o szczegóły twórców planszy. #-o


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Lens [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

No jest taka mozliwosc, ze to niedbalosc tworcow, co na planszy Miasta akurat nowoscia nie jest (chocby opuszczone zasady walki na rękę ze straznikiem bramy, czy brak strzałki do karczmy).


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz Lens jak Valdi tylko będzie to myślę, ze co do oryginału z Uk da odpowiedź, ja niestety dopiero w weekend mogę to sprawdzić. Jego odpowiedź albo osoby mającej dostęp do angielskiego oryginału rozświetli nam tę kwestię.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ja zawsze grałem tak, że tutaj rzucają tylko Neutralni... ale to chyba źle jest. Kurcze trzeba sprawdzić na planszy angielskiej edycji :) Wydaje mi się, że powinno się oddzielić to co jest po kropce po 6tym punkcie i traktować jako coś oddzielnego dla Dobrych i Złych Poszukiwaczy.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Skogtroll
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dolina Elfów
ZK & LK
Posty: 131
Rejestracja: wtorek 01 lis 2005, 23:54
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Skogtroll »

Witam!
Chciałbym pomóc. Oto oryginalna Gildia Anarchistów:
Obrazek

Pozdrawiam!


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Czyli wszystko jasne panowie ze Sfery, źle to zwyczajnie napisali.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Z oryginału to tak:
Neutral characters heal to starting quota. you may
address the guild - roll 1 dice: 1-3: Ignored; 4: Gain 1 G;
5: Gain 1 Life; 6: Gain 1 Spell.
Good/Evil Characters Change Alignment

Z zachowaniem wszystkich enterów i kropek

Także w polskiej edycji po prostu sie wkradł chochlik a projektanci niepomyśleli żeby przenieść tekst do kolejnej linijki.

Ja zawsze grałem że Dobrzy/Źli mogli tam tylko zmienić charakter, a dopiero po wejściu jako neutralny stosować sie do całej instrukcji. Przy okazji chyba niema takiej opcji że po żucie kostką otrzymujemy jeden czar ale i musimy zmienić charakter.

PS. Co śmieszniejsze w oryginalnej instrukcji niema określonego na jaki charakter np dobry poszukiwać musi przejść. Po prostu "Dobry/Zły Poszukiwacz zmienia charakter."


EDIT: Ehh Skogtroll mnie uprzedził no ale nic to ważne że sie wyjaśniło:)
Ostatnio zmieniony wtorek 16 paź 2007, 21:45 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ale oryginalna instrukcja też nie jest znowuż taka super... Na jaki charakter ma się zmienić dobry i zły? Nie jest to jednoznacznie określone.

EDIT:
Valdi mnie ubiegł :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Mam plansze polskiego MiMa przetłumaczoną na angielski. Autor przeróbki bardziej się postarał od Sfery i wszystko pięknie i przejrzyście rozmieścił. Jestem 'zielona' w progsach graficznych także troszke się namęczyłam w konwersji tego pliku z BMP na JPEG. No i z wycięciem z planszy. Tylko prosze się nie śmiać ze mnie. 8-[ ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Lens [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Katiusha pisze:Mam plansze polskiego MiMa przetłumaczoną na angielski
A o czyms takim to ja jeszcze nie slyszalem :???: . Autor postaral sie o tyle, ze wstawił oryginalny tekst na polska plansze.
btw - mozesz te plansze udostepnic w calosci. tak z ciekawosci, zeby rzucic okiem.
Stave ty przy okazji swego projektu robisz poprawki na planszach? Bo wyglada na to, ze juz sa 3 rzeczy do poprawy na planszy miasta.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Lens pisze:
Lens pisze:Katiusha napisał/a:
Mam plansze polskiego MiMa przetłumaczoną na angielski
A o czyms takim to ja jeszcze nie slyszalem
No tak poza tematem to Polish Edition Converted To Uk obejmował Podstawke, Podziemia, Miasto, Kosmiczną Otchłań, Jaskinie, Alternatywne zakończenia. Zajmuje coś koło 90MB i kiedyś zdaj sie było dostępne na TI.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Lens,

Ależ prosze Cię bardzo:

http://talisman.clift.org/sam/expansion ... /index.htm

Wszystko co przerobili z polskiego MiMa na angielski. :grin: Chyba mocno im się polska wersja spodobała. 8-[

P.S. A karczma to jakby budynek przechodni miedzy ulicami, także ja wiem czy potrzebne są tam strzałki? :-k Przynajmniej zawsze ja tak grałam. Strzałki mogły by równie dobrze być ze Złotego Zaułka, Przystani, Aleii Północnej jak i Pasażu Królewskiego... :roll:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Stave'a chyba już nie ma, a widzę, że nikt się nie pokusił o sprostowanie, więc tylko na wszelki wypadek do wiadomości napiszę, iż Stave zapis przy Gildii Anarchistów w swoim projekcie poprawił, także nie powinno być żadnych wątpliwości.

EDIT:

Jednak Stave się wypowiedział, tyle, że w temacie poświęconym jego projekcie. Nie zauważyłem, mój błąd.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Nawiązując do mojego poprzedniego postu, Stave umieścił wejście do Karczmy na Aleii Północnej. Wydaje mi się że to trafiony wybór =D> ponieważ od tej strony wygląda najsensowniej wejście do niej. Karczma w zasadzie mogłaby mieć dwa wejścia, jedno główne a drugie tylne 'kuchenne' np od strony przystani. Przykładowo na świeże rybki z portu a także aby Poszukiwacz mógł się wymknąć niepostrzeżenie z Karczmy. ;-)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Wiem że sprawa się wyjaśniła lecz i tak chciał bym dodac mój komantarz (a co ;-) ):
Moim zadniem trzeba interpretowac wszystko jako ciąg podpunktów. Pierwsze dwa czyli leczenie oraz rzut kostką dotyczą tylko neutralnego poszukiwacza, natomisat trzeci podpunkt tyczy sie tylko dobrych oraz złych którzy (jeżeli chcą) zmieniają charakter na neutralny.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

A może to jednak nadinterpretacja w tłumaczeniu?

Good/Evil Characters Change Alignment
Dobrzy i Źli Poszukiwacze zmieniają swój Charakter na Neutralny.


Na moje to wcale nie wygląda w oryginale na wyprostowanie do neutralnego. Myślę że głoszone przez członków Gildii Anarchistów hasła można ująć w słowa znanego wieszcza "róbta co chceta" ;-)
A więc Dobrzy i Źli jeśli mieli takie zamiary (by z jakichś powodów zmienić charakter na jeden z dwóch pozostałych) to mogą zrobić to w tym miejscu. Czyli Dobry może chcieć zmienić się w Neutralnego... lub Złego równie dobrze. Co o tym myślicie?
Ach, jeszcze jedno... w angielskim oryginale brak słówka "może" a więc... to jest mus, Panie i Panowie ;-)

Co do sprawy odrębności tej procedury zmiany charakteru od rzutów dla Neutralnych to także uważam że stave doskonale to rozsądził uznając, że w naszej edycji zabrakło tzw "powrotu karetki" (czyli entera, może nawet dwóch dla spokoju) i poprawnie należy to odczytywać jako niezależną instrukcję (niezależną od listy wyników rzutu dla Neutralnych).


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ODPOWIEDZ