Wytrzymałość - jaki jest limit??

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6191
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Melańczuk pisze:A gdzie niby jest tak napisane??
A gdzie jest napisane, że jest inaczej? Właśnie problem w tym, że nie jest to jasno wytłumaczone... Różni ludzie różnymi rzeczami się sugerują i inaczej to interpretują. Po prostu napisz listę spraw do ustalenia przed rozgrywką i przegłosujcie to w ekipie w której gracie :)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Gieferg pisze:Jak dla mnie można rzucić.
To w końcu "Ocalenie" czyli chroni przed utratą punktu, a nie przywraca go. Masz stracić punk WT rzucasz czar i punktu nie tracisz.
Jak dla mnie to jasne. A co z Uzdrowieniem? Też można rzucić po utracie ostatniego pkt Wytrzymałości?
W zasadzie na obydwóch kartach pisze, że można te Czary rzucić w dowolnym momencie.
Rogo pisze: Po prostu napisz listę spraw do ustalenia przed rozgrywką i przegłosujcie to w ekipie w której gracie
Tylko nie głosujcie "ręcznie". "Nożnie" też nie. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie to jasne. A co z Uzdrowieniem? Też można rzucić po utracie ostatniego pkt Wytrzymałości?
Nie.

Uzdrowienie przywraca utracone punkty, nie zapobiega utracie punktu. Ocaleniem zapobiegamy śmierci (wyraźnie pisze o tym na karcie tego czaru). Tzn utraty ostatniego punktu po prostu nie było. Poszukiwacz nie zginął. Uzdrowienie śmierci poszukiwacza nie zapobiega. Punkt jest stracony i dopiero potem uzdrowieniem, mozna go przywrócic, ale jeśli się jest martwy to czarów już nie można rzucać, a trupa też uzdrawiać się nie da :P Kiedy poszukiwacz ponosi śmierc wypada z gry więc i czarów nie mozna już na niego rzucać bo go po prostu nie ma.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
bert04
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2008, 00:32
Lokalizacja: z Konopii
Płeć:

Post autor: bert04 »

Przeczytałem jeszcze raz tamten fragment w tym oficjalnym FAQ i rzeczywiście chodziło o czar "Healing", a nie o czar <tu wstawić angielskie tłumaczenie słowa "Ocalenie">. Czyli poparcie dla Gieferga (uzasadnienie też podobne było).


ODPOWIEDZ