Wytrzymałość - jaki jest limit??

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Duskusja jak widać wrze. :mrgreen:

Faktycznie, to bez sensu, że Wrogowie i Przyjaciele nie mają Wytrzymałości, mieć powinni, ale pretorianstalker ma rację. W zasadach jest dokładnie tak jak on to ujął.

Czego zresztą potwierdzeniem jest Magiczny Miecz (karta, nie gra) - inaczej ta Karta byłaby po prostu przegięta.

Natomiast ogólnie wydaje mi się, że zamierzenie twórców wyglądało w ten sposób, że Poszukiwacze oraz wyjątkowi Wrogowie (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się, że tacy doszli dopiero w dodatkach) mają Wytrzymałość.
Natomiast większość Wrogów oraz Przyjaciele mają tak jakby życie - ogół wytrzymałości i w ten sposób giną.. więc ich Wytrzymałość nie wynosi zero.. po prostu oni mają tak jakby inną statystykę. I nie jest o tym w instrukcji, chodzi o zamysł.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to wyszło. ;-)


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

No generalnie tak jest. Wróg i Przyjaciel nie ma WT co nie znaczy, że jest martwy. On po prostu nie ma tej charakterystycznej dla poszukiwaczy cechy. Ale w grze podstawowej był już jeden specjalny wróg ;) Upiór.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Czyli już w podstawce był, dziękuję za sprostowanie.

A więc już w podstawce namieszali :biggrin:

Sądziłem, że to dopiero w dodatkach, no ale z drugiej strony to co się dziwić.. zaraz by powstały pomysły z leczeniem Przyjaciół i zwiększaniem im Wytrzymałości na różne sposoby.. w pewnym momencie by pewnie zamieszanie powstało (chociaż trzeba by to przemyśleć dokładnie żeby ocenić).


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ale się temat rozwiną, jakieś kłótnie... a to przecież nie jest skomplikowane. Ani przyjaciele, ani wrogowie nie mają wytrzymałości a to oznacza że nie można ich leczyć, zwiększać im wytrzymałości bądź odbierać, nie zdziała więc też magiczny miecz. W końcu ani w instrukcji ani na kartach wrogów/przyjaciół nie ma napisane 'ten i ten ma tyle i tyle wytrzymałości'. Jest tylko kilka wyjątków które mają tą cechę wyraźnie zaznaczoną jak np. (o ile pamiętam) król smoków czy też wampir który może zwiększać sobie wytrzymałość kosztem pokonanych poszukiwaczy.

Owszem, można by zakładać że wrogowie mają jeden punkt wytrzymałości, bo w końcu aby ich załatwić wystarczy pokonać ich raz ale lepiej nie robić takich założeń bo potem dochodzi do problemów typu 'czy mogę mu odebrać wytrzymałość magicznym mieczem?' :wink: Takie nadinterpretacje to raczej do MiMa według logiki bo faktycznie jakby się zastanowić to każdy powinien mieć jakiś poziom życia skoro da się go zabić :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

a to przecież nie jest skomplikowane.
Dla niektórych widać jest.
Ani przyjaciele, ani wrogowie nie mają wytrzymałości a to oznacza że nie można ich leczyć, zwiększać im wytrzymałości bądź odbierać, nie zdziała więc też magiczny miecz
100% racji. Nie ma nigdzie w instrukcji żadnego dowodu świadczącego ze jest inaczej, a wszelkie dywagacje o graniu w sposób taki, że wrogowie mają WT można jak już Hunter zaznaczył wrzucić do działu "zasady wg logiki" do którego nie zaglądam :-"

Wytrzymałość ma tylko kilku wrogów jak sobie ją zdobędą (np Hydra) i tylko wtedy Magiczny miecz zadziała. I tak - to słaby Magiczny Przedmiot, zazwyczaj się to dziadostwo oddaje w Sklepie Magicznym :)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Mógłby ktoś wrzucić tu opis z karty Maicznego Miecza?


Awatar użytkownika
Sarna
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 sty 2008, 12:16
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Sarna »

"Magiczny Miecz nie może być używany przez Dobrych Poszukiwaczy. W każdej walce, w której zostanie użyty dodaje swemu właścicielowi 1 punkt Siły. Ponadto - właściciel Miecza zyskuje 1 punkt Wytrzymałości podczas każdej walki, w której zwycięża, zabierając przeciwnikowi Wytrzymałość."


Kardoban
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 11:57
Lokalizacja: Networld
Płeć:

I wszystko jasne....

Post autor: Kardoban »

I wszystko jasne. " zabierając przeciwnikowi Wytrzymałość." oznacza, że przeciwnik musi posiadać takową na początku starcia.
Wyszczególnioną stosownym zapisem, a nie "w domyśle, bo przecież żyw Ci on" - ma być zgodnie z mechaniką gry.
A ta nie dość, że nie musi, to jeszcze rzadko bywa "logiczna".



Pozdrowienia!


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Kardoban, zważ jednak że kilka osób w tym samym temacie ten zapisek interpretuje zupełnie na odwrót :P Co do tematu - ja zawsze uważałem że Magiczny Miecz daje Ci punkt wt po każdej wygranej walce wrecz z wrogiem i poszukiwaczem jak mu odbierasz wt :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Co do tematu - ja zawsze uważałem że Magiczny Miecz daje Ci punkt wt po każdej wygranej walce wrecz z wrogiem i poszukiwaczem jak mu odbierasz wt :P
No właśnie 'jak mu odbierasz'. Tak więc możesz tym mieczem zabrać wytrzymałość np. wampirowi który wcześniej zdobył punkt na jakimś poszukiwaczu, ale nie zabierzesz już rzygaczowi czy innej strzydze bo oni wytrzymałości nie posiadają. Jakkolwiek głupio by to brzmiało, tak właśnie jest :wink: To samo tyczy się poszukiwaczy, jeśli np. przeciwnik wybroni się tarczą czy zbroją, to bez względu na to że wygrałeś, wytrzymałości nie dostajesz bo on jej nie stracił :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No ja napisałem "po każdej wygranej walce wrecz z wrogiem" :P czyli z każdym wrogiem :) ale forum mnie oświeciło i już tak nie będę :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

HunteR pisze:
Co do tematu - ja zawsze uważałem że Magiczny Miecz daje Ci punkt wt po każdej wygranej walce wrecz z wrogiem i poszukiwaczem jak mu odbierasz wt :P
No właśnie 'jak mu odbierasz'. Tak więc możesz tym mieczem zabrać wytrzymałość np. wampirowi który wcześniej zdobył punkt na jakimś poszukiwaczu, ale nie zabierzesz już rzygaczowi czy innej strzydze bo oni wytrzymałości nie posiadają.
A gdzie niby jest tak napisane?? Dla mnie zawsze było oczywiste, że dodatkowe zapiski o tym, iż wróg może mieć więcej wytrzymałości jeśli się z nim kiedyś przegra, albo ma więcej wytrzymałości na starcie służy zaznaczeniu faktu, że wróg ma więcej niż 1 punkt wytrzymałości i nie da się go ubić już po pierwszej walce. Moim zdaniem każdy wróg ma co najmniej 1 pkt wytrzymałości do odebrania (no może poza takimi ewenementami jak nieśmiertelne Mumakile :P)


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Moim zdaniem każdy wróg ma co najmniej 1 pkt wytrzymałości do odebrania
No to jesteś w błędzie, a dlaczego to już nie będę powtarzał, bo juz było wyjaśniane.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
bert04
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2008, 00:32
Lokalizacja: z Konopii
Płeć:

Post autor: bert04 »

pretorianstalker pisze:2. que? Nie wiem o co chodzi z opcjami, a i sytuacji probalematycznych wiele chyba nie ma. Był kiedyś problem dotyczący Ocalenia - czy można je rzucić po utracie ostatniego pkt WT? Uważam, że można...
Nie znalałem tego tematu na forum. Natomiast pamiętam, że w oficjalnym FAQ z GW do Talizmana to pytanie było odpowiedziane przecząco. (Wiem, że MiM i Talizman do kosmicznie odległe dwie różne rzeczy ;-) )


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie można rzucić.
To w końcu "Ocalenie" czyli chroni przed utratą punktu, a nie przywraca go. Masz stracić punk WT rzucasz czar i punktu nie tracisz.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Melańczuk pisze:A gdzie niby jest tak napisane??
A gdzie jest napisane, że jest inaczej? Właśnie problem w tym, że nie jest to jasno wytłumaczone... Różni ludzie różnymi rzeczami się sugerują i inaczej to interpretują. Po prostu napisz listę spraw do ustalenia przed rozgrywką i przegłosujcie to w ekipie w której gracie :)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Gieferg pisze:Jak dla mnie można rzucić.
To w końcu "Ocalenie" czyli chroni przed utratą punktu, a nie przywraca go. Masz stracić punk WT rzucasz czar i punktu nie tracisz.
Jak dla mnie to jasne. A co z Uzdrowieniem? Też można rzucić po utracie ostatniego pkt Wytrzymałości?
W zasadzie na obydwóch kartach pisze, że można te Czary rzucić w dowolnym momencie.
Rogo pisze: Po prostu napisz listę spraw do ustalenia przed rozgrywką i przegłosujcie to w ekipie w której gracie
Tylko nie głosujcie "ręcznie". "Nożnie" też nie. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie to jasne. A co z Uzdrowieniem? Też można rzucić po utracie ostatniego pkt Wytrzymałości?
Nie.

Uzdrowienie przywraca utracone punkty, nie zapobiega utracie punktu. Ocaleniem zapobiegamy śmierci (wyraźnie pisze o tym na karcie tego czaru). Tzn utraty ostatniego punktu po prostu nie było. Poszukiwacz nie zginął. Uzdrowienie śmierci poszukiwacza nie zapobiega. Punkt jest stracony i dopiero potem uzdrowieniem, mozna go przywrócic, ale jeśli się jest martwy to czarów już nie można rzucać, a trupa też uzdrawiać się nie da :P Kiedy poszukiwacz ponosi śmierc wypada z gry więc i czarów nie mozna już na niego rzucać bo go po prostu nie ma.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
bert04
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2008, 00:32
Lokalizacja: z Konopii
Płeć:

Post autor: bert04 »

Przeczytałem jeszcze raz tamten fragment w tym oficjalnym FAQ i rzeczywiście chodziło o czar "Healing", a nie o czar <tu wstawić angielskie tłumaczenie słowa "Ocalenie">. Czyli poparcie dla Gieferga (uzasadnienie też podobne było).


ODPOWIEDZ