Pytanie o Różdżkę.

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Emil [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Pytanie o Różdżkę.

Post autor: Emil »

Moc zawarta w różdżce zapewnia jej właścicielowi posiadanie co najmniej 1 czaru więcej niż ta ilość, z jaka rozpoczynał grę (powinien wziąć nowy czar w momencie, w którym będzie ich miał tyle, ile na początku lub mniej)
Teraz moje pytanie możliwe że oczywiste jednak ostatnio z kumplami zaczęliśmy coś cudować z różdżką.
Czyli jeśli poszukiwacz nie rozpoczynał gry z żadnym czarem to różdżka pozwala mu posiadać cały czas jeden czar? Czy w różdżce chodzi o to że ona powiększa limit czarów na jaki zezwala nam dana moc postaci?


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Czyli jeśli poszukiwacz nie rozpoczynał gry z żadnym czarem to różdżka pozwala mu posiadać cały czas jeden czar?
Cóż, rozumiejąc dosłownie tekst karty, to wg mnie tak.
Czy w różdżce chodzi o to że ona powiększa limit czarów na jaki zezwala nam dana moc postaci?
Wg mnie nie zwiększa ona limitu mocy.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

SeSim pisze:Wg mnie nie zwiększa ona limitu mocy.
Wg mnie też nie. Po prostu pozwala posiadać o jeden czar więcej niż ilość z jaką zaczynaliśmy grę.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Emil [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Ja jeszcze raz odświeżę ten temat bo ciągle mam wątpliwości :/ Jeśli postać ma cały czas 2 czary ma jako zdolność to zapisaną to teraz moje pytanie czy mając różdżkę będzie ona miała cały czas 3 czary? odwrotnie jeśli postać nia ma czarów i znajdzie różdżkę będzie ona cały czas miała 1 czar? i jeszcze chyba z tego wszystkiego najprostsze pytanie: czy kanibal może rzucić czar mając różdżkę czy bez względu na to nie będzie on posiadał nigdy czaru? - też ostatnio ze znajomym się spieraliśmy.
Coś mi ta różdżka ciągle nie daje spać i spieramy się ze znajomymi jak ona naprawdę działa bo tekst w karcie jest dla nas dwuznaczny...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Majac różdżkę masz cały czas o jeden więcej czar niż miałeś na początku rozgrywki. Co tu jest dwuznaczne?

Wróżka czy Czarownica z różdżką ma cały czas 2, ale np czarnoksięznik czy Kobold - 3. Z kolei Naukowiec to poszukiwacz któremu różdżka w zasadzie nic nie daje, bo na początku nie ma czaru, ale od momentu kiedy jaki znajdzie ma już ciągle 1. Jeden więcej niż na początku to w jego przypadku 1. Co do limitu - różdżka zapewnia ci określoną ilośc czarów i jak dla mnie limit od mocy nie ma wtedy zastosowania. Mając Moc-1 i tak możesz używać czarów jeśli masz różdżkę.

Kanibal nie może rzucać czarów nawet z różdżką.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

O LOL nigdy nie zwróciłem uwagi na to "z jaką rozpoczynał grę" i odbierałem to jako powiększenie limitu Czarów, które ma się cały czas o 1 :P W angielskim Talismanie też tak jest? Jakby ktoś był tak miły żeby to sprawdzić... :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Emil [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Mnie ciągle gryzło to że różdżka po prostu zwiększa limit czarów. Do tego jeszcze moi znajomi z którymi gram też tak stwierdzili dlatego wolałem jeszcze raz się zapytać bo upewnić się do końca jak ona działa. Teraz już żadnych wątpliwości co do działania różdżki nie posiadam.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Pytanie o Różdżkę.

Post autor: Kufir »

Emil pisze:
Moc zawarta w różdżce zapewnia jej właścicielowi posiadanie co najmniej 1 czaru więcej niż ta ilość, z jaka rozpoczynał grę (powinien wziąć nowy czar w momencie, w którym będzie ich miał tyle, ile na początku lub mniej)
Teraz moje pytanie możliwe że oczywiste jednak ostatnio z kumplami zaczęliśmy coś cudować z różdżką.
Czyli jeśli poszukiwacz nie rozpoczynał gry z żadnym czarem to różdżka pozwala mu posiadać cały czas jeden czar?

Zdecydowanie tak!!! I mowi wam to doswiadczony MiMowiec :)
Czy w różdżce chodzi o to że ona powiększa limit czarów na jaki zezwala nam dana moc postaci?
Patrzac na cytat powyzej owego ---- tak.
Gdyz mozna miec nawet 1 MOCY i dzieki rózdzce posiadasz czar, analogocznie dalej.
Zatem limit czarow sie powiekszyl.
Pozdr.


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Żeby nie bylo nieścisłości dorzucę od siebie, że Ródżka co najwyżej pozwala mieć te Czary powyżej limitu (np. właśnie Troll z Mocą 1 i Ródżką zawsze może mieć 1 Czar) ale nie zwiększa limitu (tzn. np mając 6 Mocy i Różdżkę nie możesz mieć 4 Czarów, chyba, że grasz Poszukiwaczem, który zaczynał grę z 3 Czarami) :P

Niby oczywiste, ale niektórzy mają tendencję do czepiania się niedomówień xD


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Heh ostatnio miałem taką sytuację. Grałem z całkiem nową ekipą (tj. nikt oprócz mnie nie grał wcześniej w MiMa) i koleżanka zdobyła różdżkę. Nie miała żadnych czarów a na dodatek jedynie 2pkt mocy. Wszyscy od razu zwrócili się do mnie o rozsądzenie sporu no i uznałem że może mieć ten jeden czar :-" Tak więc jeśli wszystko zrozumiałem to postąpiłem dobrze, tak? Różdżka pozwala mieć jeden czar więcej niż posiadasz obecnie (a więc mając zero czarów możesz mieć jeden) nawet jeśli nie pozwala na to moc poszukiwacza?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Najprawdopodobniej tak :P Można by to zgłosić do MiM 1.5, żeby było o czym gadać :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Generalnie tak to należałoby zinterpretować, ale fakt w MiM 1.5 można by się tą kartą zająć, żeby ją doprecyzować.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

HunteR pisze:Heh ostatnio miałem taką sytuację. Grałem z całkiem nową ekipą (tj. nikt oprócz mnie nie grał wcześniej w MiMa) i koleżanka zdobyła różdżkę. Nie miała żadnych czarów a na dodatek jedynie 2pkt mocy. Wszyscy od razu zwrócili się do mnie o rozsądzenie sporu no i uznałem że może mieć ten jeden czar :-" Tak więc jeśli wszystko zrozumiałem to postąpiłem dobrze, tak? Różdżka pozwala mieć jeden czar więcej niż posiadasz obecnie (a więc mając zero czarów możesz mieć jeden) nawet jeśli nie pozwala na to moc poszukiwacza?

Cała logika ku temu właśnie się skłania. Dobrze postąpiłeś :)


Obrazek
Horror__
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 18 sty 2009, 14:40
Lokalizacja: okolice Cz-wy
Płeć:

Pytanie huntera

Post autor: Horror__ »

Myślę, że odpowiedź na pytanie twoich przyjaciół w tej sprawie była poprawna (na waszych zasadach) lecz tok rozumowania jest niepoprawny:
"Różdżka pozwala mieć jeden czar więcej niż posiadasz obecnie".
Powinno być nie:"niż posiadasz obecnie"
tylko - niż posiadałeś na początku gry. Jeśli koleżanka miała 2 pkt. mocy więc nie zaczynała posiadając czary i tu odpowiedź trafiła się poprawna. :)

Ja i moja ekipa gramy jednak tak, że jeśli nie ma się odpowiedniej mocy to nie można posiadać czaru nawet znajdując różdżkę. Dlaczego? A dlatego iż: jest taka zasada, że nie można posiadać przedmiotów, których nie możemy używać (ze względu na posiadany charakter, na niedostateczną siłę np. maczuga (siła 5), tak i różdżka (moc 3 aby mieć czar)).
Jeżeli delikwent, który znajdzie różdżkę nie ma odpowiedniej mocy aby mieć czar więc nie może używać tego przedmiotu (jest na to za głupi - po prostu) więc ją zostawia tam gdzie ją znalazł (dla niego to po prostu kawałek bezużytecznego patyka).

Sorki, że tak się rozpisałem. Pozdrawiam all.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No wg instrukcji to postąpiłeś raczej dobrze, ale...
Ja gram tak, że nie możesz podnieść przedmiotów, które wymagają jakiegoś Charakteru, a Ty tego nie spełniasz (np. Dobry poszukiwacz nie weźmie przeklętego Magicznego Miecza, vel Runicznego w TMiM, a Zły brzydzi się świętością Świętej Lancy :P). Co do ograniczeń Siły, Mocy, Specjalnych Zdolności zawsze grałem tak, że można taki przedmiot nosić aż się zdobędzie dane wymagania, albo po prostu żeby go u Alchemika zmienić w złoto :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Horror__
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 18 sty 2009, 14:40
Lokalizacja: okolice Cz-wy
Płeć:

Post autor: Horror__ »

Jak to nie spełniam wymagania co do charakteru. Przecież to napisałem jako pierwsze:
"nie można posiadać przedmiotów, których nie możemy używać (ze względu na posiadany charakter, na niedostateczną siłę np. maczuga (siła 5), tak i różdżka (moc 3 aby mieć czar)). "

Proszę czytać uważnie :)


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A co ma piernik do wiatraka? Jak masz mniej niż 3pkt mocy to nie możesz mieć czarów - koniec i kropka. Chyba, że coś pozoli ci obejść tą zasadę. Różdżkę możesz natomiast śmiało nośić mimo, że nie możesz mieć czarów - co za problem? Gdzie tu jest jakaś sprzeczność? To tak jakbyś nie mógł podnieść różdżki zniszczenia, bo nikt nie ma pkt siły czy mocy, których możnaby go pozbawić - kompletny absurd.

Różdżkę możesz nosić zawsze i wszędzie - jeśli masz odpowiednią moc to będzie dawać czary, jeśli nie - to nie możesz mieć czarów i tyle. Sama różdżka nie ma zapisów takich jak są na św Lancy czy Maczudze.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Poszukiwacz nie może posiadać przedmiotów, których nie może używać (nie dlatego że akurat w tym momencie nie ma go na kogo użyc, ale dlatego że ma jakieś ograniczenie które temu poszukiwaczowi w jego obecnym stanie nie pozwala go używać w ogóle). Ale jak dla mnie różdżka powinna raczej pozwalać mieć o 1 czar więcej niezależnie od poziomu mocy (bo zasada z konkretnej karty powinna byc nadrzędna w stosunku do instrukcji - tak sądzę). chyba w instrukcji pisze coś o tym, że limit posiadanych czarow mozna przekroczyć jesli ma się różdżke, ale nie mam teraz pod ręka, żeby sprawdzic. W sumie Kanibal nie powinien móc jej nawet podnieśc jesli trzymac się tych zasad.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Axegrinder
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: polska tzn. małopolska ;)
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Axegrinder »

Machete pisze:Poszukiwacz nie może posiadać przedmiotów, których nie może używać (nie dlatego że akurat w tym momencie nie ma go na kogo użyc, ale dlatego że ma jakieś ograniczenie które temu poszukiwaczowi w jego obecnym stanie nie pozwala go używać w ogóle). Ale jak dla mnie różdżka powinna raczej pozwalać mieć o 1 czar więcej niezależnie od poziomu mocy (bo zasada z konkretnej karty powinna byc nadrzędna w stosunku do instrukcji - tak sądzę). chyba w instrukcji pisze coś o tym, że limit posiadanych czarow mozna przekroczyć jesli ma się różdżke, ale nie mam teraz pod ręka, żeby sprawdzic. W sumie Kanibal nie powinien móc jej nawet podnieśc jesli trzymac się tych zasad.
Zgadzam się w 100%. Instrukcja mówi wyraźnie, że jeśli istnieje sprzeczność między jej zapisami a zapisami na karcie, to te ostatnie traktujemy jako nadrzędne. Innymi słowy przy mocy=2 nie mogę posiadać czarów, ale zapis na karcie różdżki mi to umożliwia, więc ignoruję ograniczenia związane z niskim poziomem mocy. Dodam jeszcze, że gdy w jakikolwiek sposób stracę różdżkę, automatycznie pozostawiam sobie tyle czarów na ile pozwala mi w tej chwili moc - resztę ponad limit muszę natychmiast odrzucić.


Tu miało pojawić się coś mądrego, ale jakoś w tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wypowiedź użytkownika dms~ wycięta z pewnego tematu gdzie pojawiła się kupa spamu...
Mam wrażenie, iż nie rozumiecie zasady działania przedmiotu "Różdżka"
Otóż różdżka ma czar w Sobie i biorąc go z puli, kładziemy go właśnie na tym przedmiocie. Strata tego przedmiotu w jakikolwiek sposób ciągnie za sobą stratę również czaru. Posiadając nawet moc 1, możemy używać różdżki i rzucać czary. Ale podczas walki, gdy nie możemy używać przedmiotów np. magicznych (którym właśnie jest różdżka) nie możemy również rzucić czaru (np. dotyk śmierci). Posiadając moc 6 możemy mieć 3 czary, oraz 1 czar na różdżce.

Ale zerknę do innych tematów jak radzicie :)
I przepraszam jeśli kogoś uraziłem! Ale chciałem pomóc 8-[
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro już się wszyscy przepraszają, to ja przepraszam za kontynuowanie motywu różdżki. Jeśli będzie tego dużo i modzi będą musieli zrobić osobny temat.... i beg your Pardon :)
dms~, nie pisz w liczbie mnogiej, bo najwyżej ja tutaj mogę czegoś nie rozumieć :)

"Moc zawarta w Różdżce zapewnia jej właścicielowi posiadanie co najmniej 1 Czaru więcej niż ta ilość, z jaką rozpoczynał grę (powinien wziąć nowy Czar w momencie, w którym będzie miał ich tyle, ile na początku lub mniej). Podkreślone fragmenty moim zdaniem wskazują na to, że ów dodatkowy Czar posiada Poszukiwacz. On osobiście, bo ma artefakt. Nigdzie nie ma wzmianki, że ten Czar jest w przedmiocie. To moc przedmiotu daje Czar Poszukiwaczowi.

I faktycznie, o ile Poszukiwacz o Mocy 1-2 może posiadać ten jeden Czar, o i tyle o Mocy 6 nie może posiadać 4. Czemu? Bo nie ma oryginalnego Poszukiwacza z tyloma Czarami bazowymi :) Ale jakby był, to tak, on może mieć wtedy 4 Czary.
Oczywiście w grę wchodzą jakieś combo typu Dżinn + Różdżka + Wampir + NieWiadomoCo, dzięki czemu tych Czarów można mieć milion. Ale w standardowym wypadku, czyli dowolny Poszukiwacz z MiM i dodatków + Różdżka = maksymalnie 3 Czary.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 kwie 2012, 11:10 przez SPIDIvonMARDER, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
dms~
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2012, 01:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: dms~ »

Nie zgodzę się z Tobą. Poszukiwacz posiadający moc 6 może mieć 3 czary (niekoniecznie do pobrania, może mieć 2 jako arcymag i jeden Sobie kupić) a różdżka trzyma na Sobie oddzielny czar, dlatego nawet z mocą równą jeden możesz go mieć na niej i rzucić, a normalnie przy mocy 1 nie możesz kupić czaru.

Czyli arcymag = 2 czary, + jedne kupiony + 1 na różdżce co daje łącznie 4 czary.
Właśnie ten czwarty czar jest zawarty w mocy różdżki (czyli oddzielny), on nie liczy się za pomocą Twojej mocy tylko ten czar po prostu jest związany z przedmiotem.
Nawet trzymać jego kartę łącznie z kartami pozostałych czarów nie można. On powinien leżeć pod albo nad kartą różdżki żeby było widoczne, że jest do niej przywiązany.
Przy stracie, kradzieży, oddaniu różdżki również czar w niej przechodzi w ręce kolejnego właściciela lub na stos kart zużytych czarów (w przypadku straty różdżki).


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Twoja interpretacja jest bardzo ciekawa i może nawet jej użyję w jakiejś rozgrywce... ale niestety, na karcie Przedmiotu nie ma ani słowa o tym, że ten Czar jest w środku. Taki Dżinn np. ma uwzględnione, że to on posiada Czar i on go rzuca.


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

SPIDIvonMARDER pisze:Taki Dżinn np. ma uwzględnione, że to on posiada Czar i on go rzuca.
Kontrprzykład jest moim zdaniem wystarczającym dowodem.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Coś mi się zdaje, że wy wszyscy tej Różdżki niedoceniacie i każdy tekst tej karty ignoruje.

Różdżka
"Moc zawarta w Różdżce zapewnia jej właścicielowi posiadanie co najmniej 1 Czaru więcej niż ta ilość, z jaką rozpoczynał grę (powinien wziąć nowy Czar w momencie, w którym będzie miał ich tyle, ile na początku lub mniej).

Tekst karty bezpośrednio przeczy, że Czar "posiada" Różdżka. Mało tego, to wcale nie musi być jeden Czar.

Czarnoksiężnik
Zgodnie ze swymi Zdolnościami rozpoczyna grę posiadając dwa Czary i w każdym momencie gry musi posiadać przynajmniej jeden Czar.
Gdy Czarnoksiężnik zdobędzie Różdżkę, to w każdym momencie gry będzie musiał mieć aż trzy Czary!.

Jest to bardzo wiele, ale zapis Karty jasno o tym mówi - o jeden więcej, niż ta ilość z jaką rozpoczynał grę.


Możliwe, że jest to błąd w tłumaczeniu. Poprosiłem Nemomona żeby w miarę możliwości zaprezentował oryginalny tekst anglojęzycznej karty.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Po lewej Różdżka z Talisman 1st Edition, a po prawej Różdżka z Talisman 2nd Edition

Obrazek Obrazek


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ