Walkiria - life after life after life after...

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Płacić ;) Jeżeli nie zapłaci to Przyjaciel sobie zostanie na tym polu.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pacnutek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 09:59
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Pytanie co do umiejętności Walkirii

Post autor: pacnutek »

EDIT: Przepraszam, miałem otwarte kilka zakładek i napisałem w złym dziale. Poniższe pytanie dotyczy zasad MiM, nie MM. Niestety nie mogę skasować postu.


Pytanko co do umiejętności Walkirii:
4. Możesz wskrzesić każdego, będącego człowiekiem Wroga, którego pokonasz. Staje się on wtedy twoim Przyjacielem i dodaje 1 punkt do twojej Siły podczas jednej walki - po tej walce rozsypuje się w pył.
1. Którzy Wrogowie zaliczają się do kategorii 'będącego człowiekiem'? Nic w instrukcji nie ma o takiej kategorii kart. Czy mamy samemu rozstrzygnąć kto jest a kto nie jest człowiekiem? Czy chodzi o stwory humanoidalne czy tylko 'ewidentnie' ludzkie?
2. 'podczas jednej walki' nie precyzuje czy jest to następna walka czy może można zachować sobie takiego przyjaciela na później. Z mojej interpretacji wynika, że można sobie mieć całą armię 'przyjaciół' i wzywać ich w potrzebie.[oczywiście tylko raz]
3. Co z tymi 'przyjaciółmi' w sytuacji gdy tracisz normalnych przyjaciół? Zaklęcie w żabę, umiejętność czarownicy, itp?

5. Możesz wskrzesić każdego zabitego Przyjaciela i zatrzymać go sobie.
Oczywiście pytanie brzmi co to znaczy 'zabitego przyjaciela'? W jaki sposób przyjaciel może zostać zabity? Czy chodzi o każdą sytuację w której Przyjaciel jest odkładany na stos kart zużytych? Czy może tylko w wyniku umiejętności takich jak ma Wampir, czy Wędrujący Pustelnik?


Poprawiono - Valdi
Ostatnio zmieniony sobota 27 lut 2010, 13:22 przez pacnutek, łącznie zmieniany 1 raz.


'I meant,' said Ipslore, bitterly, 'what is there in this world that makes living worth while?'
Death thought about it.
CATS, he said eventually, CATS ARE NICE."
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Re: Pytanie co do umiejętności Walkirii

Post autor: Hellhound »

pacnutek pisze:1. Którzy Wrogowie zaliczają się do kategorii 'będącego człowiekiem'? Nic w instrukcji nie ma o takiej kategorii kart. Czy mamy samemu rozstrzygnąć kto jest a kto nie jest człowiekiem? Czy chodzi o stwory humanoidalne czy tylko 'ewidentnie' ludzkie?
Według mnie oceniamy sami, chodzi o przyjaciół ewidentnie ludzkich.
pacnutek pisze:2. 'podczas jednej walki' nie precyzuje czy jest to następna walka czy może można zachować sobie takiego przyjaciela na później. Z mojej interpretacji wynika, że można sobie mieć całą armię 'przyjaciół' i wzywać ich w potrzebie.[oczywiście tylko raz]
Zgadza się, można ich zatrzymać na później i wykorzystać wszystkich na raz.
pacnutek pisze:3. Co z tymi 'przyjaciółmi' w sytuacji gdy tracisz normalnych przyjaciół? Zaklęcie w żabę, umiejętność czarownicy, itp?
Zostają na polu w którym nastąpiła przemiana/utrata. Według mnie inny poszukiwacz może ich zabrać i będą mu dodawać 1 punkt Siły.
pacnutek pisze:
5. Możesz wskrzesić każdego zabitego Przyjaciela i zatrzymać go sobie.
Oczywiście pytanie brzmi co to znaczy 'zabitego przyjaciela'? W jaki sposób przyjaciel może zostać zabity? Czy chodzi o każdą sytuację w której Przyjaciel jest odkładany na stos kart zużytych? Czy może tylko w wyniku umiejętności takich jak ma Wampir, czy Wędrujący Pustelnik?
Zabity to zabity - chodzi o np. Przepaść, Trędowatego itp.


ODPOWIEDZ