niepokonany wróg na obszarze Przedpól Piekieł

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nillu [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karczma
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

niepokonany wróg na obszarze Przedpól Piekieł

Post autor: nillu »

Czy przegrywając walkę z wrogiem na obszarze Przedpól Piekieł (krainy wewnętrznej) można iść dalej w następnej turze, nie pokonując wroga? (np: Agresora) Chyba jednak nie, choć nie ma stosownego zapisu w instrukcji do PP. W normalnych zasadach z wewnętrzną krainą Poszukiwacz musiałby badać obszary wewnętrznej krainy do czasu aż uda mu się wygrać - wtedy dopiero może iść krok dalej

Wczoraj pierwszy raz graliśmy z kartami PP i wole się upewnić, dlatego proszę o odpowiedź w jaki sposób Wy to regulujecie...


Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Re: niepokonany wróg na obszarze Przedpól Piekieł

Post autor: Egon »

Ja gram ze nie można isc dalej póki się nie pokona, ale ogólnie zdania są podzielone.


drake.pl
"Udowodnić można wszystko"
P.S. Ja dbam o poprawność swoich wypowiedzi.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Z jaką wersją PP grasz?

W mojej (do ściagnięcia pod linkiem w podpisie) jest zawsze zaznaczone na karcie jeśli wróg czy inna karta (np nieznajomy) z jakiegoś powodu "nie przepuszcza" poszukiwacza więc nei ma problemu. Niektórzy wrogowie zmuszają do cofnięcia się (np. podstępny demon), z innymi trzeba walczyć do skutku (np. ożywieńczy strażnik, władca umarłych), jeszcze inni np zmuszają do opuszczenia krainy, a sporą część (tych na których nic na ten temat nie pisze) po walce można spokojnie ominąć i iśc dalej, poziom trudności i tak jest wystarczająco wysoki. No i ciagnie się karty ZAWSZE po jednej ale za to również na Równinie Grozy i w Dolnie Ognia.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Post autor: Egon »

PoKrAk pisze: a sporą część (tych na których nic na ten temat nie pisze) po walce można spokojnie ominąć i iśc dalej
Jak mniemam ich dotyczyło pytanie i co do nich odpowiedziałem.


drake.pl
"Udowodnić można wszystko"
P.S. Ja dbam o poprawność swoich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Nie sądzę, aby Twoja odpowiedź dotyczyła wersji Przedpól Pokraka :)

Ja uważam, że jeżeli nie ma wyraźnego zakazy dalszej wędrówki, to nic nie jest nam w stanie jej zabronić - powód prosty - nigdzie indziej nie ma zasad dotyczących tego, że niepokonani wrogowie blokują przejście, a skoro nie ma takiej zasady w jakichkolwiek przedpolach, to nie widzę sensu jej dodawać.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

W oryginalnych Przedpolach Piekieł nie stosujemy się do polecań dotyczących samych pól Wewnętrznej Krainy, ale zasady nic nie mówią, że nie działa zasada dotycząca przechodzenia tych pól "do skutku". Najlepiej ustalić to przed grą i tyla ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ