Prawa miejskie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ciekawe że wymienia się tu Wojownika Chaosu który w polskiej edycji nigdy się nie pojawił.Przypominam że to inny Poszukiwacz niż Rycerz Chaosu z dodatku "Mistrzowie"
Jeśli to nie jest ten wojownik co w dodatku Mistrzowie tylko jakaś postać, która była w Talismanie (a nie było jej w MiM - nie słyszałem o takiej, ale znawcą Talismana nie jestem) to wcale nie jest to ciekawe - sprawa oczywista. Był w oryginalnej instrukcji to i go przetłumaczyli bo czemu niby nie?


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

To ciągnięcie dodatkowej Karty w każdej turze, jak powiedzmy należymy do istot niemile widzianych w Mieście, aż taka absurdalna nie jest.

Dla mnie ta zasada miała zawsze sens. Wiadomo, że co innego jak się po prostu napotyka Patrol, a co innego jak się łamie prawo.. można zostać dostrzeżonym, ludzie w Mieście wołają wtedy Straże i to właśnie symbolizuje dodatkowa Karta.

W przypadku tych wymienionych w punkcie 9 Statutu Miasta jest to też dość sensowne, w końcu taki osobnik musi się praktycznie ukrywać. :-k

Inna sprawa to brak złota - ta prawo jest dla mnie bezsensowne. :neutral:

Mnie najbardziej drażniło, że ze Strażami się tylko walczy, więc przy pewnym poziomie Siły, jest to sposób na nabijanie punktów.. szkoda, że chociaż w części Kart nie ma po prostu szansy na to, że zostało się aresztowanym (bez względu na poziom Siły i Mocy)


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Mnie najbardziej drażniło, że ze Strażami się tylko walczy, więc przy pewnym poziomie Siły, jest to sposób na nabijanie punktów..
Może Ty nabijasz pkt na strażnikach, ale ja gram zgodnie z zasadami i punktów na nich nie nabijam ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

więc przy pewnym poziomie Siły, jest to sposób na nabijanie punktów..
A odkąd to straż miejska jest wrogiem żeby mozna ją było wymieniać na punkty Siły? :-k


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Hmm, no fakt, tu wtopiłem :oops:

Nie wiem czemu zawsze żeśmy grali, że się wymieniało... :-k

(chociaż co do reszty przeciwników, to zgodnie z zasadami)


Dziad
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2008, 13:54
Lokalizacja: zzz
Płeć:

Post autor: Dziad »

Mi pomysł ciągnięcia kart Miasta po każdym złamaniu prawa wydaje się słaby, więc napisałem własne zasady co do prawa miejskiego:

- poszukiwacz, który złamie prawo miejskie natychmiast otrzymuje list gończy (nie ciągnie jednak dodatkowej karty miasta)
- jeżeli cyborg, wampir, troll, ork, hobgoblin, lub poszukiwacz nie posiadający złota trafi w mieście na stróża prawa, to otrzymuje natychmiast list gończy (i jest przez niego atakowany)
- cyborg, wampir, troll, ork i hobgoblin nie mogą otrzymać posady szeryfa, królewskiego championa ani arcymaga
- jeżeli cyborg, wampir, troll, ork, hobgoblin lub poszukiwacz poszukiwany listem gończym chce wejść do miasta (lub z niego wyjść) przez bramę miasta musi stoczyć walkę z strażnikiem (siła 7) - w razie porażki zamknięty zostaje w ciemnicy

Upraszcza to grę.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Witam na forum. Fajny nick ;)

Co do zaprezentowanych przez ciebie pomysłów: 3 ostatnie są OK ale nie podoba mi się to automatyczne dostawanie Listu gończego. Trochę to bez sensu, że straż zawsze wie wszystko o wszystkich. Jeśli miałbym czymś zastąpić ciągnięcie dodatkowej karty to zrobiłbym to na przykład rzutem kostką, powiedzmy 1, 2 - dostajesz list gończy.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Podpiszę się pod słowami Isztwana - trochę za szybko z tym listem gończym... Albo ten rzut kostką, albo ciągnięcie karty i list gończy jeśli jest to stróż prawa (czy jak to tam było :P)


Ja nawet nie mam Talismana.
Dziad
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2008, 13:54
Lokalizacja: zzz
Płeć:

Post autor: Dziad »

Świetny pomysł z tym rzutem kostką. Jakoś wcześniej na to nie wpadłem, a chciałem po prostu olać ten zapis z ciągnięciem kart, bo szybko się kończą. No i czasem szkoda jak coś ciekawego idzie na stos kart użytych.


ODPOWIEDZ