Smoki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

SeSim pisze:zdecydowanie pasuje bardziej pierwsza
Zdecydowanie nie.


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... ght=#10521

testowalem dwa pomysly grania inaczej ze smokami, raz losowalo sie je tylko w srodkowej krainie, raz loswalo po wykonczeniu "normalnych " kart przygod.
- pierwsza metoda byla nawet ciekawa, zwlaszcza w pierwszym etapie rozgrywki, srodkowa kraina stala sie naprawde niebezpiecznym miescem ktore odwiedzalo sie ze skokiem adrenaliny.
- gdy testowalem druga metode do kart smokow jak latwo sie domyslic nie doszlismy, w koncu troszke juz tych przygod jest i doszlismy do wniosku, ze bez smokow gra sie o wiele przyjemniej. Znaczenia nabiera jaskinia oraz lodowa kraina, nie ma tych durnych przepakowanych magicznych przedmiotow, a po "miesko" silniejszych potworow trzeba sie pofatygowac do innych krain i super, od tamej pory dodatel smoki trzymam tylko z powodow kolekcjonerskich :-({|=
pomysl z rzucaniem kostka przy kazdej okazji losowania kart przygod to naprawde upierdliwa zbedna komplikacja.


wisnia
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

A ja nie wiem czemu wam się tak te smoki nie podobają :-p ja z nimi zawsze grałem i będę grać wtasowanymi w talię kart przygód. Jakoś nie chce mi sie inaczej bawić w smoki że wybierać je w środkowej krainie czy rzucać kostką - osobiście odradzam bo rozgrywka zrobi się okropnie nuda i zbyt długa -. Lubię dodatek smoki sam nie wiem dlaczego może za karty smoków z którymi na początku jest ciężko wygrać.

A co do oceny tych rewersów to pasuje tylko pierwszy ale ten smok jakoś mi się nie podoba bo jakoś taki prze bajerowany...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Nie wiem, czy ktoś już się nad tym nie zastanawiał, ale ktoś podjął by się zrobienia planszy do Smoków? Wtedy nie byłoby problemu z wtasowywaniem ich gdziekolwiek, a ciągnęło by się je na ów planszy. Uprzedzając pytanie, motywacją na wejście byłyby magiczne artefakty i ładnie expodajne potworki. Pomyślcie nad tym MiMowcy.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Karty do smoków sa tak beznadziejnie nieciekawe, że taki pomysł mija się z celem. Wtasowane w resztą kart to jeszcze tak nie rażą bo się trafiają na przenmian z innymi, ale krainy gdzie występują tylko one? nieeee


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Obawiasz się, że powstanie "II Jaskinia"?


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

gural pisze:Nie wiem, czy ktoś już się nad tym nie zastanawiał, ale ktoś podjął by się zrobienia planszy do Smoków? Wtedy nie byłoby problemu z wtasowywaniem ich gdziekolwiek, a ciągnęło by się je na ów planszy. Uprzedzając pytanie, motywacją na wejście byłyby magiczne artefakty i ładnie expodajne potworki. Pomyślcie nad tym MiMowcy.
A nie lepiej zrobić nowy dodatek ? Jeśli już bym tworzył planszę i miał wymyślać karty to wymyśliłbym coś zupełnie nowego - nawet jeśli pomysł miałby się opierać na smokach. W jakimś stopniu mogłoby to się wiązać ze smokami oficjalnymi.


ODPOWIEDZ