Ropucha, a Legionista

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Griffif [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 15:36
Lokalizacja: Nowy Sącz / Kraków
Płeć:
Wiek: 41

Ropucha, a Legionista

Post autor: Griffif »

Po jakiejs 10 letniej przerwie odkurzylem MiM'a i od 2 miesiecy znow cos pogrywam, a ze jest cos takiego jak forum to mam 2 pytania (no moze troszeke wiecej :) )


1) Na ile rund jest sie zamienionym w ropuche (np. u czarodziejki w miescie, czy przy nie zaplacie pozyczki)? Ja zawsze gralem ze na 3, bo tak czarownica z kart przygod zamienia, a w instrukcji pisze: "Jeżeli Poszukiwacz zostanie na 3 tury zamieniony w Ropuchę...". Nie jest wiec napisane ze jest zamieniony na 3 tury, tylko Jeżeli. Gdzie indziej nie pisze na ile, a na wiecznosc to byloby przegiecie.

Ostatnio kolega zostal zamieniony w Ropuche i szczesliwym, dla niego, trafem, gdy byl Ropucha, utracil ture. Zatem zakonczyl ruch na polu, gdzie pozostawil caly swoj dobytek. Czy mial prawo go podniesc, czy moze Ropucha przestal byc dopiero na koniec ostatniej tury?

Czy Ropucha ciagnie miasto, jak nie ma pieniedzy i sprawdza czy jest straz miejska?

2) Jesli walczy za nas legionista, to zamieniamy na punkty sily karty zabitych wrogow, czy nie? Na karcie pisze:

"... doskonałym wojownikiem, gwarantującym Ci zwycięstwo w walce wręcz z innymi Poszukiwaczami i istotami (poza Potworami) bez konieczności rostrzygania starcia."

Czy mozna uznac, ze walczy za poszukiwacza, czyli nie naleza sie poszukiwaczowi punkty za karty zabitych wrogow, czy nie?
Czy smoki to potwory? Co to sa wogole potwory? Czy potwory to wszyscy nie-ludzie?

Wiem ze jak wiele kart z Jaskinii, ta takze wprowadza zamet, ale ciekawy jestem jak Wy to interpretujecie.
Ostatnio zmieniony niedziela 18 gru 2011, 13:02 przez Griffif, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Ad1 na 3 tury moim zdaniem.
Ad2 nie wymieniamy karty wroga zabitego przez legionistę. Przynajmniej ja tak zawsze grałem
Smoki to smoki a potwory to inna działka jest chyba na karcie wroga napisane czy to smok czy potwór czy zwierzę... już dobrze nie pamiętam ale chyba tak jest...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Emil777 pisze:Smoki to smoki a potwory to inna działka jest chyba na karcie wroga napisane czy to smok czy potwór czy zwierzę... już dobrze nie pamiętam ale chyba tak jest...
No właśnie to jest spory błąd w grze. Na Lwie czy Niedźwiedziu nie jest napisane, że to zwierze. Osiłek w mieście jest określony jako potwór itp. Najlepiej samemu się dogadać kto jest potworem a kto nie.
Ja osobiście w ogóle nie gram na Legionistę bo jest to karta zbyt potężna.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Ropuchą jest się 3 tury.

Na forum jest gdzieś opracowany spis (aut. Pretorianstalker) z podziałem wrogów na duchy, potwory, zwierzęta itd. Ja gram wg tego spisu i np osiłek to po prostu wróg, nie potwór.

Smoki to smoki, nie potwory.

Co do legionisty to nie gram z tą kartą (zbyt przegięta) ale gdybym grał to moim zdaniem nei można wymieniać tych punktów. Tak samo jeśli chodzi o innych przyjaciół którzy za nas walczą.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Griffif [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 15:36
Lokalizacja: Nowy Sącz / Kraków
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Griffif »

To jeszcze bym prosil o ustosunkowanie się do tego problemu:
Ostatnio kolega zostal zamieniony w Ropuche i szczesliwym, dla niego, trafem, gdy byl Ropucha, utracil ture. Zatem zakonczyl ruch na polu, gdzie pozostawil caly swoj dobytek. Czy mial prawo go podniesc, czy moze Ropucha przestal byc dopiero na koniec ostatniej tury?

Czy Ropucha ciagnie miasto, jak nie ma pieniedzy i sprawdza czy jest straz miejska?
;-)


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Ropuchą przestajesz być na końcu tury, więc nie mozesz nic podnieść.

Kart Miasta by sprawdzić czy nie dorwie cie straż nie ciągniesz z powodu nie posiadania pieniedzy (tak samo jak gdy jesteś np upiorem czy inną cholerą) w takim przypadku jeśli wyciągniesz straże podczas normalnego badania obszaru będą się starały cię zatrzymać.

Nie wiem czy to jest dokładnie sprecyzowane w instrukcji, ale jk dla mnie ciągniesz kartę jesli zrobisz coś nielegalnego (rzucisz czar, okradnisz kogoś lub obijesz) , nattomiast nei jeśli twój poszukiwacz jest "nielegalny" ma list gończy, nie ma pieniędzy lub jest którymś z tych, którzy mają zakaz wchodzenia do miasta, nie ciągniesz co turę karty żeby sprawdzić czy cię dorwali, ale każdy napotkany podczas badania obszaru patrol będzie się starał cię zatrzymać.

Ropucha będzie więc normalnie badać obszary, a jak spotka straż zostanie zaatakowana ponieważ nie ma pieniędzy (jakkolwiek wydaje się to dośc idiotyczne to jednak sądzę że zgodne z zasadami i ja tak gram).


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

PoKrAk pisze:jk dla mnie ciągniesz kartę jesli zrobisz coś nielegalnego
Nieposiadanie pieniędzy jest nielegalne. Nie wiem jak w MiM ale w MM jest napisane w instrukcji, że jeżeli przestępstwo ma charakter ciągły np. nieposiadanie pieniędzy ciągnie sie dodatkową kartę grodu co turę aż stan ten nie ulegnie zmianie.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Instruckja jasno precyzuje że ci którzy mają List Gończy są atakowani przez wyciągniętych podczas badania obszaru strażników (nie wyciągają co turę karty). Ja uważam, że tych bez złota czy tez nielegalnie przebywających w mieście nalezy traktować tak jakby mieli w danym momencie list gończy, a nie tak jakby co chwilę kogoś natłukiwali czy okradali. Takei rozwiązanie o jakim mówisz dla mnie jest bezsensowne i w dodatku neiwygodne.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

PoKrAk pisze:Takei rozwiązanie o jakim mówisz dla mnie jest bezsensowne i w dodatku neiwygodne.
Całkowicie się z tym zgadzam aczkolwiek jestem na 99% pewien, że w MM jest dokładnie taki zapis. A, że MM pochodzi od MiM wnioskowałem, że w MiM powinno być podobnie. BTW ja gram, że zamiast ciągnąć dodatkową kartę po popełnieniu przestępstwa rzuca się kostką: 1,2 - dostajesz list gończy, 3-6 - nie dostajesz. Proste i wygodne.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Przy okazji Ropuchy to ostatnio z jedną z osób przerabiającą MiM odkryliśmy że ów zielone stworki różnią sie edycjami:
1 ED Ropucha z jednej strony posiada grafikę a z drugiej tekst mówiący Na ile tur, ile Siły i mocy posiada itp.
zaś w 2 ED Ropucha posiada wda oblicza :D znaczy sie grafika jest z dwóch stron.

Taka o sobie Ciekawostka.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Valdi pisze:znaczy sie grafika jest z dwóch stron.
Dzięki temu Ropuszka wygląda jak prawdziwy łowca przygód!

:mrgreen:


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

A ja właśnie się dziwiłem czemu mój kumpel ma inna ropuchę od mojej :P no ale już przynajmniej wiem dlaczego.
Leviathan pisze:Dzięki temu Ropuszka wygląda jak prawdziwy łowca przygód!
Ona nim jest pełną gębą :badgrin:


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Valdi pisze:Przy okazji Ropuchy to ostatnio z jedną z osób przerabiającą MiM odkryliśmy że owe zielone stworki różnią sie edycjami:
1 ED Ropucha z jednej strony posiada grafikę a z drugiej tekst mówiący Na ile tur, ile Siły i mocy posiada itp.
zaś w 2 ED Ropucha posiada dwa oblicza :D znaczy sie grafika jest z dwóch stron.
Taka o sobie Ciekawostka.
A to ciekawe, świetnie że o tym napisałeś Valdi! Warto zapamiętać. A już się dziwiłem jak można grać Ropuchą i nie znać opisu z karty ;-)


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Jezeli chodzi o ciagniecie kart miasta jako ropucha, jestem temu przeciwny, gdyz jest to sprzeczne ze zdrowym rozsadkiem. Gdyby sie stosowalo tutaj przepisy gry, mozna by wnioskowac, ze straz miejska, to w zasadzie taki chycel, co lapie bezpanskie zwierzeta do schroniska (sorry, do wiezienia, czy jakos tak). No i wyobrazcie sobie rozprawe sadawa:
'oskarzona ropucha prosze wstac, sad wyglosi wyrok' - czysty idiotyzm moim zdaniem.

Dlatego prawo moim zdaniem nie powinno dotyczyc ropuchy, nawet jezeli poszukiwacz w nia zamieniony posiada list gonczy.

Oczywiscie to, co wyzej napisalem jest sprzeczne z oficjalnymi zasadami. Zostaliscie ostrzezeni. Wybor nalezy do Was.


ODPOWIEDZ