Całkowita siła/moc

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
bushido [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 28 lut 2007, 12:12
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Całkowita siła/moc

Post autor: bushido »

Witam wszystkich forumowiczów.

Pewnie moje pytanie wyda się banalne, ale jestem niedoświadczonym graczem i kilka punktów instrukcji jest dla mnie niejasnych. Czy przy otwieraniu Tajemnych Wrót oraz przy wizycie w Kopalni i Krypcie używa się całkowitej sily lub mocy (liczonej wraz z magicznymi przedmiotami i przyjaciółmi) czy tylko tej bazowej, zaznaczonej żetonami? Ani w instrukcji, ani tez na planszy nie są podane żadne ograniczenia użycia wybranych cech w wymienionych przeze mnie sytuacjach. Nie jest też napisane że do otwierania wrót czy w kopalni i krypcie używa się Całkowitej Siły. Jak wy gracie? Czekam na wasze odpowiedzi
Pozdrawiam Fanów gry.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Wg. mnie z przedmiotami/przyjaciółmi, bo skoro nie pisze, że "bazowa siła/moc" to znaczy, że z ze wszystkim.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Czy przy otwieraniu Tajemnych Wrót oraz przy wizycie w Kopalni i Krypcie używa się całkowitej sily lub mocy (liczonej wraz z magicznymi przedmiotami i przyjaciółmi)
oczywiście że z magicznymi przedmiotami i przyjaciółmi,w końcu po to są, żeby z nich korzystać.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Witam w imieniu administracji ;) (kurcze ostatnio to ja tu sam sprzątam... hmmm pomór jakiś czy co? :D Valdi naprawiaj szybciej ten kabel :P)

Liczysz Moc i Siłę ze wszystkiego co się da policzyć ;) Oczywiście nie dodajesz punktów np za Miecz czy inne takie co tylko podczas walki działają.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
bushido [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 28 lut 2007, 12:12
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: bushido »

Dzięki Tak też gram i jest to dla mnie logiczne, ale ostatnio zwątpiłem wypróbowując MiM on-line autorstwa Mistrza Dzwonów. Tam np w Krypcie używana jest tylko bazowa siła, nie uwzględniania jest siła dodatkowa (i to ta nie czerpana z broni)


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

w takim razie w MiM-online jest błąd (ale pewnei takich rzeczy mozna w nim znaleźć sporo).


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Zależy od przedmiotu/przyjaciela. Nie wiem jak w MiM ale w MM jest w kartach wyraźnie powiedziane czy dany przedmiot/przyjaciel dodaje punkt podczas walki czy po prostu, że dodaje. Jeśli nie pisze, że tylko podczas walki to można go używać by podciągnąć bazową siłę w każdej sytuacji.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Całkowita siła/moc

Post autor: Kufir »

bushido pisze:Witam wszystkich forumowiczów.

Pewnie moje pytanie wyda się banalne, ale jestem niedoświadczonym graczem i kilka punktów instrukcji jest dla mnie niejasnych. Czy przy otwieraniu Tajemnych Wrót oraz przy wizycie w Kopalni i Krypcie używa się całkowitej sily lub mocy (liczonej wraz z magicznymi przedmiotami i przyjaciółmi) czy tylko tej bazowej, zaznaczonej żetonami? Ani w instrukcji, ani tez na planszy nie są podane żadne ograniczenia użycia wybranych cech w wymienionych przeze mnie sytuacjach. Nie jest też napisane że do otwierania wrót czy w kopalni i krypcie używa się Całkowitej Siły. Jak wy gracie? Czekam na wasze odpowiedzi
Pozdrawiam Fanów gry.
Dodajesz do swoich żetonów punkty siły bądź mocy uzyskane dzieki, przejaciołom, przedmiotom itp za WYJĄTKIEM tych przyjaciół i przedmiotów itp. ktore dodaje swoje punkty jedynie podczas WALKI. Tak wiec nie liczy sie tutaj Twoja CAŁKWITA Siła/Moc (bo calkowite parametry masz zawsze tylko podczas walki) tyllko bazowa (nie poczatkowa!!). Na takiej samej zasadzie okreslasz np. ile mozesz posiadac czarów.


Obrazek
ODPOWIEDZ