MiM - najlepszy autorski dodatek?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Qrdoopel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 paź 2006, 12:04

MiM - najlepszy autorski dodatek?

Post autor: Qrdoopel »

Wpadłem na pomysł, żeby sobie poszerzyć zestaw MiMa o jakis autorski dodatek, ale nie za bardzo wiem, który wybrać. Pewnie możecie mi z tmy pomóc.

Chodzi mi o to aby:

1) dobrze się prezentował wizualnie 8)
2) był zbalansowany (karty dobrze zrównoważone)
3) był grywalny (tzn, żeby był sens wchodzić na nową planszę, a nie tylko żeby robiła za zapychacz miejsca na stole)

który dodatek autorski waszym zdaniem spełnia te kryteria ?

PS: i od razu skąd go wziąść :mrgreen:


Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Re: MiM - najlepszy autorski dodatek?

Post autor: Łudi »

Proponuje przejrzeć dział "warsztaty/źródła".

Najlepiej zrobisz jak samemu zobaczysz zamieszczone dodatki.
Jędną z lepszch moim zdaniem jest kampania 3 masek. :wink:


Don’t wory be happy :-)
Qrdoopel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 paź 2006, 12:04

Post autor: Qrdoopel »

No tak, niby moge ściągnać i obejrzeć, ale to mi nie powie jak się sprawdzają w praktyce :?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm myśle że niemożna powiedzieć że ten a nie inny jest najleprzy niestety ta juz jest że musisz wypróbować ten naj. Każdy dodatek wychodzi od autora i da niego bedzie naj. więc mósisz sam wybrać czego Ci brakuje w MiM


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Dlatego propouje ci dodatki w postaci samych kart. Jest to bardzo praktyczne gdy masz mały stół a graczy jest dużo. Spróbuj zagrać z wszystkimi rozszerzeiami plus autorskie dodatki a zobaczych o co mi chodzi. :wink:
Całkiem niezła jest kampaia 3 masek. Jeśli już chcesz z plaszą to np. wioska.


Don’t wory be happy :-)
NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

no wlasnie, ja rozumiem to pytanie, bo niedawno mialem podobny dylemat (zreszta nadal mam)

bardzo ciekawy wydaje sie nowy dodatek Valdiego - dwa dodatkowe kregi planszy glownej - ale niestety nie mialem go jeszcze okazji wydrukowac, a co za tym idzie sprawdzic.

do tej pory zagralem z:

wioska - prawde mowiac... ona sobie po prostu lezy na stole.. czasem ktos tam zawital, , ale na zasadzie "sprawdze co tam daja" - gracze dosc szybko z wioski wychodzili, (inna sprawa, ze w naszych grach zrobil sie ostatnio jakis taki klimat glownej planszy - rzadko kto odwiedza pozostale miejsca (z wyjatkiem miasta - ale to wiadomo, tam mozna sie niezle podpakowac)

las - tez wlasciwie niewiele wniosl do rozgrywki, ale ze nie jest to kolejna plansza, to mysle, ze moze byc - jako takie male urozmaicenie

najwieksze nadzieje pokladam we wspomnianych wyzej dodatkowych kregach planszy glownej... i oczywiscie we wlasnym rozszerzeniu podziemi (kiedy tylko powstana ;>


Qrdoopel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 paź 2006, 12:04

Post autor: Qrdoopel »

:shock: przecież nie będę drukował po to żeby się okazało że w praktyce do niczego się nie nadaje :?
myśle że niemożna powiedzieć że ten a nie inny jest najleprzy
można spokojnie powiedzieć: "ten jest wg mnie najlepszy" i o takie opinie mi chodzi :)
Jeśli już chcesz z plaszą to np. wioska.
a to ma jakieś większe zastosowanie niż miasto ? (bo tam sie chodzi tylko po sprzęt i żeby zostać np aercymagiem a poza tym to nie bardzo jest po co)
EDIT: no właśnie, tak jak napisał NoWay - "tylko leży na stole"...
Całkiem niezła jest kampaia 3 masek.
:? no to sie zapoznam z nią w takim razie.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 paź 2006, 13:21 przez Qrdoopel, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Ostatecznie zostaje podstawowa MiM z autorskimi dodatkami. Dodatkowych kręgów jeszcze nie sprawdziłem. :cry:


Don’t wory be happy :-)
NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

w zasadzie przydalby sie jakis "przewodnik po autorskich dodatkach"

niby informacji na ten temat jest na forum sporo, ale (wiem z wlasnego doswiadczenia) gdy ma sie zamiar juz cos wydrukowac, to ciezko sie w tym wszystkich polapac.

moze znajdzie sie ktos 'doswiadczony', kto cos takiego by zrobil?

spis dodatkow - posegregowany wg tego czy dodatek jest z plansza, czy bez, czy sa to tylko karty poszukiwaczy, itp - wraz z odpowiednimi odnosnikami do stron - temat przyklejony i na biezaco aktualizowany. podejrzewam, ze bardzo by sie to przydalo - nie tylko nowym graczom


Qrdoopel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 paź 2006, 12:04

Post autor: Qrdoopel »

Wioska mnie jakoś za bardzo nie ciagnie, las chyba też nie (co to za dodatek gdzie się tylko ciągnie karty na jednym obszarze planszy głownej...).

Dodatkowe Kręgi nie wiem gdzie znaleźć...
w zasadzie przydalby sie jakis "przewodnik po autorskich dodatkach"
No własnie, przydałby sie :D chyba nei ma ich aż tak dużo żeby to było dużo roboty?
A w ogóle to w których dodatkach są nowi poszukiwacze?


NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

ja nie mam takiej wiedzy i doswiadczenia, ale Valdi ma tak dosc dobrze na stronie opisane dodatki, moze by sie pokusil o zrobienie na forum takiego malego przewodnika? (lacznie z dodatkami, ktore nie sa u niego na stronie dostepne)


Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Valdi ma tak dosc dobrze na stronie opisane dodatki, moze by sie pokusil o zrobienie na forum takiego malego przewodnika?
To były by subiektywne opinie o dodatkach, niekonieczie prezentujące pełny obraz rozszerzenia ale mimo wszystko ja rówież przyłącze się do głosów mówiących o dziale z recenzjami autorskich dodatków.


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm oki moge zrobić takowy spis tutak ale żeby był obiektywny bedą tam suche informacje o dodatkach czyli ilość kart, poszukiwaczy, plansza itp. żadnych wstylu Ten dodatek jest godny uwagi bo mój :P. mysle że z końcem tygodnia pojawi sie to na forum.

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

ja od czasu do czasu na forum sie powtarzam:
- najlepszy, najwiecej nowego wnoszacy do rozgrywki to dodatek Przedpola piekiel, jest tak dobry, ze nie musze dodawac "wedlug mnie" on jest najlepszy :twisted:
- adrenalinke podnosza czasami karty pustyni, i tez nie zaszkodzi sie w nie zaopatrzyc.
- dopelnieniem 3 masek jest lodowa kraina- lecz jej nie polecam, bardzo trudno sie do niej dostac, karty sa zabojcze, nagroda nieproprcjonalna- ten dodatek trzeba wedlug mnie dopracowac
Osobiscie nie polecam wioski, nuda panie.
Zapomniane pustkowia przydają sie jak naprawde duzo osob 5-6 i wiecej. Jak grasz w skladzie 2-4 osoby naprawde nieduzo wnosza, nie ma na nich jakis arcyciekawych obszarow (dodaje w tym miejscu, ze mowie o planszy tlumaczonej przez lucasa, nie widzialem zadnego innego tlumaczenia)
Osobiscie jeszcze gram z dodatkowymi kartami miasta/przygod/podziemi kupionymi od lucasa i sa bardzo dobre, swietne pomysly, ale nie wiem czy jeszcze sa on dostepne (tzn. czy sklep u lucasa jeszcze dziala)
Tylko z tymi dodatkami mialem przyjemnosc :D
Wiecej na temat:
http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=233 :wink:


wisnia
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

ale nie wiem czy jeszcze sa on dostepne (tzn. czy sklep u lucasa jeszcze dziala)
Lukas Już niedziała

a sprawe z spisem ułatwiła by obecność denvera


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

chcialem jeszcze zwrocic uwage na to, by w tym spisie zostaly uwzglednione rozne wersje dodatkow i dokladna ich zawartosc (ja sie np gubie w przedpolach, pustyniach, itp)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

najlepszy, najwiecej nowego wnoszacy do rozgrywki to dodatek Przedpola piekiel, jest tak dobry, ze nie musze dodawac "wedlug mnie" on jest najlepszy
cóż, zestaw kart w stylu "wyskakuje na ciebie taaaaki za^%&isty demon - moc 25" może i nieco grę urozmaicić, ale żeby jakoś szczególnie dużo wnosił?
- adrenalinke podnosza czasami karty pustyni
Karty Pustyni to chyba zrobię nowe, tak ze 40 (nie żeby je dodać do starych tylko zamiast) 8) bo faktycznie przydałoby się jakoś pustynię urozmacić, ale te które są....no cóż, krótko mówiąc mi nie odpowiadają. Ale to narazie odległa przyszłość.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

PP wnoszą całkowicie nową jakość gry. bez nich zwłaszcza gdy się ze smokami wystarczy szybciorem utłuc 12 pktow sily otworzyc tajemne wrota ( nie jest to za duza sztuczka, teoretycznie mozna to zrobic z moca 3 -, a nawet 2 jak sie ma skrzata lub jest sie krasnoludem) i jest po grze, no ewentualnie jak ktos gra z alterantywnymi zakonczeniami to jest 1 na 6 ze wylosuje wladce demonow.
Przedpola piekiel z jednej strony wyrownuja dysproporceje przydatnosci sily i mocy z drugiej podnosza znacznie adrenaline rozgrywki, nigdy nic nie wiadomo co ci sie moze przydarzyć.
jednym slowem dodatek calkowicie zmienia optyke rozgrywki, zacheca do odwiedzania innych krain, zwlaszcza jaskini (magiczny krysztal wreszcie nabiera znaczenia).
ps. ja w swoich kartach PP nie mam zadnego demona moc 25, mam za to cala mase switnych kart z niebanalnymi pomyslami i klimatyczna grafika, jak nie wiesz to nie mow :P


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

PP wnoszą całkowicie nową jakość gry. bez nich zwłaszcza gdy się ze smokami wystarczy szybciorem utłuc 12 pktow sily otworzyc tajemne wrota
gram z rozwijaniem siły nie 7 za 1 punkt tylko 2x nowy poziom za 1 punkt więc nie jest tak szybko. Akurat PP to i tak jeden z najlepszych dodatków jakie widziałem, więc nie żebym go nie doceniał. Jak się dokładnie przyjrzę (i co nieco dodam :twisted: ) to może go nwaet wydrukuję. BTw Krzyż jest jednym z najsilniejszch przedmiotów jeśli sie gra z PP :twisted: no i kapłan wymiata :lol:


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Valdi pisze:Hmm oki moge zrobić takowy spis tutak ale żeby był obiektywny bedą tam suche informacje o dodatkach czyli ilość kart, poszukiwaczy, plansza itp. żadnych wstylu Ten dodatek jest godny uwagi bo mój :P.
Czekam z niecierpliwością na wyniki tej pracy :wink: :D :D :D


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Na szybko więc może mieć błędy Spis dostępny na mojej stronie dział "Spis Magii i Miecza i Angielskiego Talismana" => Spis Dodatków Autorskich: Spis Dodatków

Niestety spowodu braku jeszcze uprawnieni niebedzie jako ogłoszenie ale aktualizować go bede nabierząco. Jak ktoś ma jakies obiekcje co do informacji w spisie prosiłbym na PM
Ostatnio zmieniony wtorek 17 paź 2006, 19:53 przez Valdi, łącznie zmieniany 2 razy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Wow to się nazywa tempo pracy :) . Zdaje się, że wcześniej Valdi coś wspominał o kilku dniach na zrobienie takiego spisu (koniec tygodnia) a już po paru godzinach są pierwsze rezultaty. :D

Częściej takie podejście do roboty a będziemy drugą japonią. :wink: :D


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak coś zmieniłem spis i dodałem pare pozycji, a że jako że nie lubie txt czytać teraz jest ładniej. zapraszam na moją strone


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Taki spis to słuszna sprawa :) Brawo Valdi
a sprawe z spisem ułatwiła by obecność denvera
Mam takie dziwne pytanie, bo pisałem do Denvera i nie doczekałem się odzewu. Czy ktoś wie co się z nim dzieje?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wiem że miał remont ale to jakiś miech dwa temu. od tego czasu aniwidu ani słychu. :/ no ale nieroztrząsajmy jego braku bo jakiś cwaniak sie zaraz znajdzie i forum sie popsuje...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ