Ulubiony poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

Nom całkiem całkiem te postacie:):):)


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

Niewiedziałem że jest taki orginalny poszukiwacz jak wampir.z jakiej on jest czesci :?: może ktoś zna adres gzie mozna go zobaczyć


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Wampir znajduje się w Jaskini.


kon4444
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 05 paź 2004, 12:31

Post autor: kon4444 »

Dla mnie kombosy jakie odwala Kuglarz z rozdzka to sie w pale nie mieszcza. Ten gosc zabawia sie w Najwyzszego. Dorwie Witalnosc, Zawladniecie i on sam tylko wie co jeszcze i mamy do czynienia ze Starszym Bratem W Kapeluszu. Kuglarz po prostu czuje rytm i umie zamienic swoj cylinder w kufel pelen zlocistego napoju :) . Stawiam na niego.


Awatar użytkownika
Nekrus
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2005, 16:16
Lokalizacja: Ciechanów
Płeć:

Jaki licz?

Post autor: Nekrus »

-=FALLEN=- pisze:Ja się wypowiem :D
Moim ulubionym poszukiwaczem jest (pełnym zdaniem jak przystało na dorosłego i poważnego człowieka) Nekromancer i Upiór... ale odkąd zrobiłem te dodatkowe postacie... mam na myśli Elfią Wiedźme i Licza, także gram bardzo często teraz Elfią Wiedźmą... a gdy zdarza mi się grać Nekromancerem... to pędzę na Cmentarz żeby zamienić sięw Licza :-), Upiorem prawie nie gram :|
Moim ulubionym jest Zabójca, jak atakuje mało kto ma szansę przeżyć:) Przy okzazji, ak wygląda karta postaci licza? takiej jeszcze nie widziełem szczerze mówiąc nekromancera też... adałoby radę jakoś mi odpowiedzieć? nawet nie wiem jakie zdolności mieli :( mam kartę upiora ale ile on ma wspólnego z pozostałymi dwoma?


Zawiesiłem robienie kart, aktualnie tworzę figurki do gier planszowych i Fantasy jako "Marek Miniatures"
Tutoriale mam na kanale Youtube "Marcus Fox" zapraszam. :-)
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A to ciekawe że Nekromancera nie widziałeś bo on jest w podstawowej grze (tej z planszą główną). Jeżeli go nie masz to pewnie dlatego że brakowało go w zestawie. Ja podobnie miałem z Wampirem. W pudełku z grą rakowało piona Wampira.

A jeżeli chodzi o Licza to o nim nie słyszałem. Czym się charakteryzuje (jakie ma zdolności).

A co do tematu to moim ulubionym poszukiwaczem jest Rycerz (chyba najwięcej razy grałem właśnie nim a grałem już większością poszukiwaczy). Szanse wygranej z innym poszukiwaczem przy użyciu siły zawsze się wyruwnują jeżeli to przeciwnik jest silniejszy. Poza tym za każdego pokonanego ducha punkt mocy. Bardzo przydatne.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Licz nie pochodzi z zadnego oficjalnego dodatku; mozna go bylo sciagnac z ktoregos ftp (nie wiem, czy jeszcze jest, bo dawno tam nie zagladalem). Liczem gralo sie na tych samychzasadach jak poszukiwaczami-profesjami (np. Szeryf, Arcymag itp.). Karte licza mozna bylo dostac na cmentarzu, zdolnosci niestety nie pamietam.


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Witam jestem nowy :)

Moimi ulubionymi poszukiwaczami są
1 Wampir
2 Monarcha
3 Kanibal
czyli wszyscy z Jaskini , ale to chyba dlatego ze zaczynalem od Jaskini wlaśnie

a tak na boku czy ktos wie czmu w polskiej edycji nie ma Pirata i Saracena ktozy w orginale byli w dodatku Podziemia ?


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Możliwe że Saracen został przerobiony na Zulusa który właśnie był w Podziemiach a jedyny Pirat to Kosmiczny Pirat z Otchłani. Nie mam jednak dużego doświadczenia w Talizmanie więc pewny nie jestem. Jaki jednak problem zrobić taką postać? Zwłaszcza jeżeli widziałeś ją w wersji angielskiej. Trzeba tylko przetłumaczyć zdolności i wydrukować.
Poza tym zaciekawiłeś mnie tym piratem więc jak mógłbyś do zapodaj link gdzie go można zobaczyć albo chociaż podaj jego zdolności.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

W orginalnym dodatku Podziemia do 2ed Talizmanu był Zulus , sprawdzalem , ich umiejetnosci nie zostały "podrzucone" żadnej postaci
napewno nie ma na to wpływu faky iz i Pirat i Saracen są uznawani za najslabszych Poszukiwaczy przez graczy ,
nie wiej jak wstawić obrazek ale to sa ich umiejetnosci po przetłumaczeniu
SARACEN Siła 3 Moc 3 start Skały charakter Zły
1) nie traci wytrzymałości na Pustyni
2)Zamiast atakowac poszukiwacza mozesz probowac Zniewolić jego Przyjaciół. Rzuć kostką jeżeli wyrzucisz liczbe oczek mniejsza lub rowna liczbie przyjacioł innego poszukiwacza , mozesz wziac jednego jego przyjaciela i zrobic go wlasnym przyjacielem
3)Na koniec kazdej tury mozesz sprzedac swojego przyjaciela , odrzuc jego karte i rzuc kostką
1-3 dostales za niego 1mz
4-5 dostales 2 mz
6 dostales 3 mz


Pirat zły start tawerna sila 4 moc 2
1) Jezeli jestes w grze i inny Poszukiwacz leczy sie w Mieście , Wiosce lub Zamku , musi mieszki zlota ktorymi zaplacil zostawic na polu na ktorym sie wyleczyl. Zaden inny Poszukiwacz poza toba nie moze ich podniesc, jezeli ty trafisz na te pola mozesz je Splądrowac i zabrac zostawione tam zloto.
2) Mozesz schwytać kazdego nieznajomego ktorego spotkasz z wyjatkiem : Wiedżmy , Sędziego , Syreny , Trędowatego i Outlaw ( nie pamietam jak on sie nazywa w MiM ) Nieznajomy porusza sie z toba jak twoj Przyjaciel jednak ani ty ani inny Poszukiwacz nie mozecie korzystac z jego umiejetności. Jeżeli chcesz uwolnic Nieznajomego , zostaw jego kartę na planszy w miejscu gdzie go uwolniles.
Mozesz miec jednego Schwytanego na raz.
3)Mozesz zbudowac tratwe w Lesie i Puszczy bez uzycia Topora
4) mozesz dodac jeden do rzutu kostka w Tawernie

oto one , moje tlumaczenie jest troche przydlugie ale robilem to " na zywca" i staralem sie oddac istote ich umiejetnosci a nie zgrabnosc sformulowan :D

osobiscie uwazam ze z Saracena jeszcze cos by sie dalo zrobic , co zreszta zrobilem na swoj uzytek , ale ten Pirat jest calkiem bezuzyteczny, jednak mozna by zrobic nowa wersje i powiazac ja jakos z Morskimi Opowieściami



[/img]


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mnie akurat podoba się Pirat zwłaszcza ta umiejętność ze złotem. Umiejętność zniewolenia nieznajomych byłaby świetna gdyby można było korzystać z jego umiejętności np. teleportować sie kiedy chcesz, leczyć za darmo wytrzymałość itd. Oczywiście ograniczenie do jednego niewolnika naraz musiałoby pozostać aby nie zrobić z niego zbytniego pakera.
osobiscie uwazam ze z Saracena jeszcze cos by sie dalo zrobic , co zreszta zrobilem na swoj uzytek , ale ten Pirat jest calkiem bezuzyteczny, jednak mozna by zrobic nowa wersje i powiazac ja jakos z Morskimi Opowieściami
Wprowadzenie nowych umiejętności związanych z Morskimi Opoweiściami to świetny pomysł. Mógłby np. przejmować okręty innych poszukiwaczy, kraść statki z portów albo gromadzić oddział wrogów z kart Morskich Opowieści.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Witam Michael!

To arcyciekawe, co napisałeś o Saracenie i Piracie. Cholera, a ja się uważałem za osobę, która sporo wie o MiM i Talisman! Czapka z głowy.

Poza pierwszym nasuwającym się wytłumaczeniem, że te dwie postacie po prostu nie znalazły się przez nieuwagę, można przypuszczać, że:

Pirat - faktycznie żadna z niego rewelacja. Jego umiejętność nr1 (ta ze złotem za leczenie) to tylko dziwna komplikacja reguł, w dodatku wyszczególniona wyłącznie dla niego. Więc może został skreślony by nie robić zamieszania na planszy bez konkretnego powodu. Umiejętność nr2 jest równie dziwna, bo to jak pies ogrodnika, co innym nie da a sam nie skorzysta. Tym razem mniejsze zamieszanie na planszy, ale cecha nadal "oryginalna". Cechy 3 i 4 nawet fajne. Cóż, myślę, że pan się nie zakwalifikował z powodu wielkiego szumu jaki robił, a który nic nie wnosił.

Saracen - może był nie poprawny politycznie? he he he! Ale wygląda mi na to, że rzeczywiście to może być trop. Bo jako saracen, czyli innowierca z Arabii - jest nie tylko człowiekiem pustyni, ale też Islamu. A jego cechy są takie, że tylko splunąć. Typowy handlarz niewolników, tyle że z religijną nazwą. Powiedziałbym, że to obraźliwe.

Jeśli się nie mylę, to żaden z nich nie pojawił się już w (niesławnej) 3ed. Talismanu, ale prawdę mówiąc, tam wszystkie postacie zostały poprzestawiane, "odnowione" i "ulepszone".

Pozdrawiam Michael i cieszę się z obecności kolejnej "obkutej" osoby na Forum!


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Jeee
okazało się że w polskiej edycji zniknęło jeszcze dwóch poszukiwaczy , mianowicie Wojownik Chaosu ( nie mylić z Czempionem Chaosu) i Drwal
no proszę proszę , całe szczęście że mam ich skany :D


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wojownik chaosu jest (w Jaskini), a nie ma Czempiona chaosu. Chyba że chodzi Ci o to, że źle przetłumaczyli.
Ostatnio zmieniony piątek 19 sie 2005, 09:31 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

W Jaskini jest Wojownik z zaświatów, Wojownika chaosu nie ma, chyba że polski Wojownik z zaświatów jest angielskim Wojownikiem chaosu


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Nie jest
Wojownik Chaosu to zwykla postac Rycerz Chaosu w orginale Czempion to postac z Magii i Miecza 4/93 , sam Wojownik Chaosu w orginale Warrior of Chaos sie nie pojawil w zadnej wersji i mial takie umiejetności
1.Za każdego zabitego wroga dostawal dar od bogow chaosu , po rzucie kostka wiedziales co i tam moglo to byc punkt Siły , punkt . Mocy . punkt Wytrzymałości , 1 czar , Tarcza , zbroja ,
2. po wyladowaniu na polu z innym poszukiwaczem mogl zmienic jego charakter na zły jezeli wyrzuciles na kostce mniej niz moc tego poszukiwacza ,

podejrzewam ze w polskiej wersji nie pojawil sie bo za bardzo mylił się z ta postacia specjalną czyli Rycerzem


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

no to w sumie mozna sie domyslic czemu go nei ma...jego umiejetnosci(szczegolnie pierwsza)pozwalaja na strasznie szybki rozwoj postaci, ktory w mim i tak jest juz zbyt szybki. Za pokonanie przeciwnika o sile np 2 punt sily?hmm...cos mi tutaj nie pasuje...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Anonim pisze:W Jaskini jest Wojownik z zaświatów, Wojownika chaosu nie ma, chyba że polski Wojownik z zaświatów jest angielskim Wojownikiem chaosu
Ja namieszałem, przepraszam. Chodziło o tego "z zaświatów". Tylu ich jest, że już się myli. Rycerza chaosu oczywiście kojarzę z dodatku. Był razem z mistykiem, templariuszem i heroldem.


kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

z jakiego dodatku.są ci mistyk, templariusz i herold ?


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Z magazynu "Magia i Miecz" nr 4/93 jako wkładka. Czwartym Poszukiwaczem zamieszczonym tam jest Rycerz Chaosu.

Oryginalne brytyjskie wydanie też jako wkładka, ale w magazynie "White Dwarf".


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
ES
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:36
Lokalizacja: SUB =][= ROSA

Post autor: ES »

Moimi ulubionymi postaciami były te, których rysunki najbardziej przypadły mi do gustu. Tak samo miałem kilka takich, których nie lubiłem i cierpiałem, gdy przyszło nimi grać :)

Ci ulubieni: Nekromancer (świetna ilustracja), Wojownik, Żebrak

Ci nielubieni: Niziołek (tak się nazywał?), Czarownica, Troll... było ich więcej, ale się zapomniało.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

No tyle ze zebrakiem to jeszcze w tej grze nie gralem...tak nazywal sie niziolek a zebraka w grze niestety nie ma i dla mnie wszystkie postaci maja super rysunki nie ma to tamto... ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
ES
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:36
Lokalizacja: SUB =][= ROSA

Post autor: ES »

MAXtoon pisze:No tyle ze zebrakiem to jeszcze w tej grze nie gralem...tak nazywal sie niziolek a zebraka w grze niestety nie ma
Hmmm... skoro nie Żebrak, to... Pielgrzym, tak to się chyba nazywało :)
Przepraszam za pomyłkę, piszę z pamięci o odległych czasach.

Generalnie grafika jest bardzo fajna, ale nic nie poradzę na to, że niektóre postacie bardziej mi przypadły do gustu niż inne :)


Awatar użytkownika
Fly
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów
Labirynt Magów
Posty: 220
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 17:45
Lokalizacja: Miasto Kominów
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Fly »

Żebrak już jest w grze, zapraszam serdecznie do wątku --> http://www.gamekeeper.itl.pl/forum/view ... =5287#5287

:wink:


Crux santa sit mihi lux.
Non draco sid mihi dux.
Vade retro satana, non suade mihi vana.
Sunt mala quae libas, ipse venena bibas.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Fly, czy to usługa mówisz i masz? Es napisał o Żebraku i nagle pojawia się taka postać.

Es, tak to był na pewno Pielgrzym. Hmm... nawiasem mówiąc faktycznie wygląda jak jakiś żebrak i jeszcze ten tobołek :P

Jeśli chodzi o nie lubianych poszukiwaczy z powodu wyglądu to napewno będzie to Niziołek (jakiś taki mały syf), a do tego jeszcze Krasnolud. Krasnoludy w świecie Młotka mają brody, irokezy i inne takie elementy a ten z MiMa wygląda jak Laleczka Chucki :twisted:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ