Ulubiony poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Aleksander
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: piątek 17 kwie 2009, 13:16
Lokalizacja: niedaleko Wa-wy
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Aleksander »

Taa... nie fajnie , nie fajnie. Ale czego się nie robi aby gra była zrównoważona. Jak gram z kolegami w MiMa i losujemy poszukiwaczy to każdy się modli o woja ;-)


Nic nie jest wieczne - powiedział ze smutkiem patrząc na nią.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Złodziej:
-za fakt, że może kraść
-za neutralność
-za obrazek (oh jeha!)
Wampir
-za dwa czary na początku
-za wysysanie krwi
Jasnowidz
-za dodatkowe karty przygód

Za Leśnym duszkiem nie przepadam, bo tak jakoś się zdarza, że ma go ktoś inny i mnie wykańcza tymi dwoma czarami :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Polakowski
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 20:57
Lokalizacja: Kosmicza Forteca
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Polakowski »

Dla mnie najlepszy jest Astronauta. Spotkam się pewnie z krytyką, ale co tam :) Lubie go za rysunek (Jim Lovell :) ), za start z pełnym kosmicznym wypasem, i za darmowe 2 punkty mocy. A w połowie gry zmieniam go na szeryfa i pozamiatane. Astronautą jeszcze nigdy nie przegrałem, choć pewnie grając z wami zdarzyło by się to nie raz.


Close your eyes and see the sky is fallin'...
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

wiesz każdym Poszukiwaczem możesz wygrać, nawet największa dupą z Poszukiwaczy. Mniejsza jest procentowa szansa na to ale zawsze to coś. Powiedźmy Morlok i rzut 6 oczek w Podziemiach hehe. Najważniejsze jest, że ci sie podoba Astronauta i tyle.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Polakowski
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 20:57
Lokalizacja: Kosmicza Forteca
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Polakowski »

Aleksander pisze:Taa... nie fajnie , nie fajnie. Ale czego się nie robi aby gra była zrównoważona. Jak gram z kolegami w MiMa i losujemy poszukiwaczy to każdy się modli o woja ;-)
U nas Woj nie jest aż taki popularny :) U nas się modlimy o Mnicha lub Astropate :) Choć ja wolę Neila Armstronga


Close your eyes and see the sky is fallin'...
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

tropiciel.. za swoją średniość hehe.. nie najlepszy i nie najgorszy.. wywarzony


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Skromny Mnich :)


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
rinaldo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: rinaldo »

Skromność, to ostatnia cecha, o jaką można posądzić naszego mnicha-wymiatacza z wbudowanym rumakiem :)

Złodziej - pierwszy poszukiwacz, którego zobaczyłem po otworzeniu pudełka (ile to było lat temu? Poniżej 20, ale niewiele). Niestety padł ofiarą tej samej przypadłości, co większość poszukiwaczy podstawkowych - ich zdolności odnoszące się do kart z podstawki mocno straciły na znaczeniu po dojściu dodatków i targowisko pojawia się sporo rzadziej (w sumie jedyną postacią chyba, która zyskała, jest MInstrel, którego zdolność unikania walki ze smokami stała się znacznie przydatniejsza :) )
Astropata za przyjemną grę w otchłani i wykorzystanie pętli czasowej.

Szpieg i Zwiadowca - za fajne umiejętności (odnośnie nieznajomych i miejsc) - umiejętności, które nie są przesadnie silne, ale przy odrobinie szczęscia, mogą odegrać dużą rolę w rozgrywce. Ci dwaj to dla mnie modelowi poszukiwacze. Mają coś, co ich wyróżnia i sprawia, że gra każdym jest inna, pozwala na przyjęcie jakiejś tam (tak wiem, że nieprzesadnie wyrafinowanej) taktyki, a równocześnie nie są to umiejetności, które zupełnie ustawiałyby grę (jak nieszczęsny jasnowidz, czy mnich).


Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Zgadzam się z rinaldo.. Np jak gram z bratem i on wylosuje Szpiega to łapie się za głowę i mówi że nie chce grać taką ciotą.. A to jedna z postaci tzw "klimatycznych" i bardzo przyjemnych w rozgrywce.. Ja np jak wylosuje Kosmicznego wojownika to mówię że nie chce kims takim grać..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

kayoy pisze:nie chce grać taką ciotą
Trudno się nie zgodzić z taką opinią. Mam pewien plan dodatków/kart do stworzenia i zaraz po Lodowej Krainie powstaną Poszukiwacze z Podstawki "po lifcie". Swoją drogą zapraszam do zajrzenia do Projektu Stava, odświeżył on najciekawszych Poszukiwaczy, w ten sposób, że da radę już nimi grać.


Awatar użytkownika
rinaldo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: rinaldo »

Nie przesadzajmy. O ile podstawkowi rzeczywiście bardzo dużo utracili, to jednak szpieg nie jest taki ostatni. Oczywiście w odpowiednich okolicznościach - jeśli akurat się trafi jakaś grupa solidnych nieznajomych - to możliwość ich poblokowania dla innych graczy może mieć znaczenie. Podobnie, jak znajomość czarów pozwala na łatwiejszą ocenę ryzyka niektórych zagrań ;)


Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

rinaldo pisze:Nie przesadzajmy. O ile podstawkowi rzeczywiście bardzo dużo utracili, to jednak szpieg nie jest taki ostatni. Oczywiście w odpowiednich okolicznościach - jeśli akurat się trafi jakaś grupa solidnych nieznajomych - to możliwość ich poblokowania dla innych graczy może mieć znaczenie. Podobnie, jak znajomość czarów pozwala na łatwiejszą ocenę ryzyka niektórych zagrań ;)
Dokładnie tak! Jak dla mnie Szpieg to jeden z lepszych Poszukiwaczy. Możliwość podglądania czarów i Nieznajomi jako jego agenci to bardzo pomocne zdolności. Są to też oryginalne zdolności. Tylko on potrafi tworzyć swoich agentów, a Czary może podglądać tylko on i Wróżka z oficjalnych dodatków.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

jeśli chodzi o mojego ulubionego Poszukiwacza to jest on autorskim dziełem. W moich rękach przeszedł drobny retusz ale uważam go za najbardziej klimatycznego - Gobliński Fanatyk.
Jeśli chodzi o Poszukiwaczy z orginalnych dodatków to zdecydowanie stawiam na Filozofa. Mam jakiś dziwny sentyment do tej postaci i zanim jeszcze zaczęliśmy losować karty, ten był przez mnie najczęściej wybieranym.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Jak byłem mały to uwielbiałem UPIORA, bardziej ze względu na obrazek niż umiejętności, które w tamtych czasach tak naginałem, że aż boli.
Teraz nie mam ulubionego poszukiwacza. Wiadomo, że są lepsi jak MNICH, ZŁODZIEJ, ZABÓJCA, WĘDRUJĄCY PUSTELNIK i gorsi jak na przykład MORLOK ale ja zawsze gram takim poszukiwaczem jakiego wylosuję.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
truchel
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 20:45
Lokalizacja: glasgow
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: truchel »

HRABIA GENERAŁ LORD pisze:Jak byłem mały to uwielbiałem UPIORA, bardziej ze względu na obrazek niż umiejętności
To fakt. Rewelacyjna ilustracja!!!

Moi wybrancy, to:
Czarownica - sentyment
Wojownik z Zaswiatow - czesto go losowalem


Awatar użytkownika
Wolfus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 21:47
Lokalizacja: Slovensko
Płeć:

Post autor: Wolfus »

Zawadiaka!


Awatar użytkownika
nillu
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karczma
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: nillu »

Poszukiwacze którymi najbardziej lubię grać to:

Źli: Czarnoksiężnik, Ciemny elf
Neutralni: Wojownik, Zwiadowca
Dobrzy: Minstrel, Kobold


Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

hmm wpisywalem sie juz tu jako 'Fabianooo' ale od tamtego czasu troche sie zmienilo, troche sie pogralo, podrukowalo i czas na nową opinię :)
Otóż: najbardziej klimatyczni są wg mnie: Satyr (tu zdania nie zmieniam) Kupiec i Szaman.
Z autorskich jestem zachwycony (na podstawie wizerunku karty) Gromadą Szczurów czy jakoś tak autorstwa pillowbookworma (stary, niesamowite!!!!) gdzie mogę znaleźć ją w wersji do druku wraz z pionkiem? to jest masakra jesli chodzi o klimat i totalnie świeży powiew! oj propsy dla Ciebie :)


kuglo82
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 13:01
Lokalizacja: KrakOw
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: kuglo82 »

Kuglarz bo w polaczeniu z Arcymagiem badz magiczna rozdzka gre miales wygrana


ODPOWIEDZ