Ulubiony poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Odum
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 18:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Odum »

Wędrujący Pustelnik


dr_olek
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 13:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: dr_olek »

Wampir jest dość dobrą postacią, choć jak gram głównie tak, że losuje się 3 karty, z czego wybiera się jednego poszukiwacza.


Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Przy wyborze Poszukiwacza praktycznie zawsze kierowalem sie klimatem, mniej zdolnosciami - moi najlubiensi smialkowie to Ciemny Elf vel Wojownik Chaosu, Kosmiczny Pirat, Zawadiaka, Tropicilel i Zwiadowca (jakos najbardziej przypadly mi do gustu ich grafiki).

Maslo pisze:Jedyny sposób to ukryta kieszeñ + koñ i wóz + amulet, chocia¿ to ostatnie to z bólem serca bo czarów nie mo¿na rzucac.
hmm ja nie bardzo rozumiem, jak kon i woz oraz amulet chroni przed kradziezami? :-k
Ostatnio zmieniony piątek 16 lis 2007, 12:22 przez MichciK, łącznie zmieniany 1 raz.


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Fabianooo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 lip 2008, 15:38
Lokalizacja: Żychlin
Płeć:

Post autor: Fabianooo »

jako że grałem tylko w podstawową wersję :P nie powinienem wypowiadać się na temat innych poszukiwaczy, ale posiadam ich grafiki i zdolności na kompie, więc z tych którymi nie grałem sądzę że najfajniejszy jest Błędny Rycerz, Szaman, Zulus i Kuglarz (za wygląd, nie zdolności). w podstawkę grałem najczęściej Złodziejem, Tropicielem i Satyrem. Lubię też Minstrela. Wszystkie postacie cenię za wygląd, mniej za zdolności. Jeśli chodzi o drugi czynnik. z podstawy to wg mnie Filozof wymiata.
pozdrawiam!


'...i'm only AS crazy AS people made me'
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

więc z tych którymi nie grałem sądzę że najfajniejszy jest Błędny Rycerz
świetny wybór =D>
Niestety muszę cię rozczarować.
Nie ma w MiMie poszukiwacza, który byłby bardziej beznadziejny i miał jeszcze bardziej bezużyteczne specjalne zdolności niż Błędny Rycerz. W zasadzie po wylosowaniu tej postaci ( bo wątpię by ktokolwiek wybierał go z własnej woli ) można zacząć się rozglądać za najszybszym sposobem popełnienia samobójstwa, no chyba, że ktoś lubi grać postacią bez zdolności i jakichkolwiek zalet.
za wygląd, nie zdolności
To nieco tłumaczy, choć dla mnie Błędny Rycerz i za wygląd jest najgorszym poszukiwaczem z MiMa (bo grafika powinna moim zdaniem przedstawiać samą postać)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ogólnie nie rozumiem jak można ocenić coś tylko z wyglądu, znaczy sie z zapoznania sie tylko na Ekranie z Kartą. Według mnie trzeba czym zagraca żeby wiedzieć jak sie sprawdzi.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No dla kogoś ulubionymi są przeciętniaki i słabsze postacie - wow :P moimi ulubionymi są Ci, którymi łatwo się kumpla gnoi :badgrin: no i mam sentyment do Wojownika (jak mu się załatwi np. 2 energotopory czy co kolwiek w ten deseń, to idzie jak burza :badgrin:

Gieferg, my znamy Twoje zdanie na temat Błędnego Rycerza, a kto chce na forum dłużej zabawić napewno je przeczyta :P Aczkolwiek muszę przyznać, że rzeczywiście jego zdolności są bezużyteczne (sprzęcik na początku się przydaje, ale później każdy już ma taki sam :P)

Valdi, ale Fabianooo nie oceniał ich po wyglądzie tylko mówił, że za to ich lubi :P Jedni chcą jak najbardziej wypasione zdolności, inni klimatyczny wygląd :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Fabianooo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 lip 2008, 15:38
Lokalizacja: Żychlin
Płeć:

Post autor: Fabianooo »

Valdi pisze:Ogólnie nie rozumiem jak można ocenić coś tylko z wyglądu, znaczy sie z zapoznania sie tylko na Ekranie z Kartą. Według mnie trzeba czym zagraca żeby wiedzieć jak sie sprawdzi.
nie bardzo mam możliwości sprawdzić, gdyż posiadam tylko ich grafiki na kompie i zanim się wydrukują to troche czasu minie (brak drukarki). Dlatego zaznaczyłem, że chodzi tu tylko o wygląd. Co do umiejętności napisałem później. Fakt, zdolności ma 'co najmniej' słabe, ale czy w tej grze chodzi tylko o umiejętności? Nie sztuką jest wygrać jakąś strasznie silną postacią. Rozumiem, że każdy może mieć inne zdanie na temat postaci. Jestem tu nowy, dajcie mi trochę zapoznać się z całością gry (podstawa + dodatki itp.) i dopiero możecie krytykować. Bez spinania się...
pozdrawiam ;)

Rogo dziekuje za poparcie :) dokładnie o to mi chodziło


'...i'm only AS crazy AS people made me'
Awatar użytkownika
Aleksander104
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Poszukiwacze)
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 15 lip 2008, 21:31
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć:

Post autor: Aleksander104 »

Witam wszystkich. Moją ulubioną postacią jest od zawsze... Żołnierz \:D/ wiem że to jedna z tych postaci o których mało się mówi, ale jak nim gram to mam taki mały trik :idea: , już objaśniam:
Moc specjalna żołnierza to to że kiedy straci hełm lub miecz może odzyskać je za darmo w mieście, a ja robię tak że sprzedaję hełm i miecz jak najbliżej miasta, a w mieście odzyskuję je za darmo \:D/ . Może dla kogoś to nic wielkiego, ale ja po prostu lubię tak grać :D

Inne postacie które lubię to:
- Elf(moja pierwsza postać jaka grałem i może się teleportować po puszczach)
- Barbarzyńca(dużo siły)
- Kobold(możliwa teleportacja po wyrzuceniu
6 na kostce)

To wszystko. Powodzenia w grze innym graczom!!! :mrgreen:


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No trik z nabijaniem kasy u Żołnierza znany jest chyba każdemu graczowi :P Nawet w Mieście u Alchemika można przecież sprzedać te przedmioty (tylko trzeba wtedy ustalić na jakiej zasadzie znowu się je odzyskuje, bo od razu brać je z powrotem to bezsens).

Grasz z dodatkami? Bo same postacie z podstawki widzę i przedmioty piszesz, że spredajesz "jak najbliżej miasta" a nie w nim (więc tego chyba też nie masz?) Chociaż Żołnierz chyba z jakiegoś dodatku był, ale mniejsza o to :P

Z podanych przez Ciebie to Kobolda i Barbarzyńcę bym wybrał na czele (pozostali są wg mnie tacy nijacy :P). Podwójny atak Barbarzyńcy + jego wysoka siłą robią z niego nie lada rzeźnika, ale Kobold ze swoją teleportacją może przy odrobinie szczęścia szybko się przypakować :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Aleksander104
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Poszukiwacze)
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 15 lip 2008, 21:31
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć:

Post autor: Aleksander104 »

W magie i miecz grałem dawno temu bo w szkolnej świetlicy był jeden egzemplarz bez instrukcji, ale z kumplami szybko wszystko rozgryźliśmy. Za dwa dni będę miał MiM'a z dodatkami wszystkimi i mam tez zamiar wydrukować parę autorskich :D


Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

Po ostatnich doświadczeniach dochodzę do wniosku, że najlepiej sprawdzają się postaci, które już na starcie mają co turę nowy czar (bo najczęściej stary jest zużywany). Po prostu nie ma bata na kogoś takiego (chyba, że jakimś fartem wyciągnie się samemu czar Przeistoczenie, gdy przeciwnik nie ma jak obronić się swoim czarem)


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Można kogoś trakiego zatrzaskać ręcznie. Żaden problem :P
Poza tym nie ma postaci które mają "co turę" nowy czar, są postacie, które mają "ciągle jeden czar".

A "Przeistoczenie" jest czarem tak bardzo przegiętym i psującym rozgrywkę (zwłaszcza kiey w grze jest ktoś kto ma ciągle czary przez co stos się ciągle kończy i powtarza na nowo), że z nim od lat nie gramy :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

W tym sęk, że zazwyczaj los sprzyja tej osobie i dostaje wierzchowca, przez co nawet jak ktoś się przypakuje to mu spierpapier na tyle, że nici z łowów.

W takiej sytuacji "Przeistoczenie" to jedyny ratunek (ewentualnie kartas "dziura w moście" czy coś w tym stylu) choć warto mieć w zanadrzu "Odbicie czaru".

Pamiętam kiedyś taką piękną sytuację. Ja rzucam na tego kolegę czar przeistoczenie, on rzuca odbicie czaru, a ja rzucam kolejne odbicie czaru i nie ma już nic do gadania. :biggrin:


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

W tym sęk, że zazwyczaj los sprzyja tej osobie i dostaje wierzchowca
Po pierwsze - czysty przypadek.
Po drugie - w tej grze nei chodzi o to żeby nakopać przeciwnikowi tylko o zdobycie korony, jesli nie mozesz kogoś pokonać wejdź na koronę i załatw go rozkazem :P

A Przeistoczenie rozwala rozgrywkę (cóż, w końcu to czar z zupełnie skopanej "Jaskini"), używanie go to jakiś absurd :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Melańczuk pisze:Po ostatnich doświadczeniach dochodzę do wniosku, że najlepiej sprawdzają się postaci, które już na starcie mają co turę nowy czar (bo najczęściej stary jest zużywany). Po prostu nie ma bata na kogoś takiego (chyba, że jakimś fartem wyciągnie się samemu czar Przeistoczenie, gdy przeciwnik nie ma jak obronić się swoim czarem)
Rzeczywiście postacie stale posiadające jeden czas mają łatwiej, zazwyczaj również dlatego, że posiadają jeszcze inne zdolności. Zwróć jednak uwagę, że postacie te najczęściej same w sobie są słabe pod względem siły. Masz trochę racji, ale tylko trochę.. ;)

Tak naprawdę dużo zależy od innej okoliczności: ilu poszukiwaczy bierze udział w rozgrywce. Najczęściej jak dane mi było grać, grałem w niewielkim gronie, natomiast MiM jest tym fajniejszy, im więcej osób uczestniczy. W takim przypadku postacie posiadające czar, a zarazem niewielką siłę nie są tak potężne. Z prostej przyczyny: jeśli postacie te będą za bardzo się wybijać, pozostali towarzysze najczęściej są w stanie łatwo sprowadzić je do parteru, z tego względu, że jak wiadomo: non Hercules contra plures.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

natomiast MiM jest tym fajniejszy, im więcej osób uczestniczy
Przy czym 2 osoby to za mało, 3 w sam raz, a więcej to już za dużo i gra się zaczyna niemiłosiernie wlec. W więcej niż 4 w ogóle nie lubię grać, zresztą w 4 również nie.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Jak ma się piwo i rozgadaną ekipę to w 4 właśnie fajnie sie gra :) może i się gra wlecze, ale ciekawiej jest, na więcej osób trzeba uważać, czasem jakiś sojusz się nawiąże (ostatnio mojej siostrzyczce już się nie chciało grać to w mieście u medyka zostawiła wszystkie przedmioty, a ja blisko byłem (a wiadomo, że do budynku trafić w MiM nie jest trudno :)). Trochę stresa miałem, bo kumpel grał Koboldem i miał ruch przede mną, ale udało mi się :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Rogo pisze:ostatnio mojej siostrzyczce już się nie chciało grać to w mieście u medyka zostawiła wszystkie przedmioty
Seppuku MiMowe popełniła? I to u Medyka? Pewno jakieś środki nasenne zakupiła od niego... ;)

A tak poważniej, to jak uważacie, jeśli osoba dobrowolnie rezygnuje z gry, to jej Przedmioty i Przyjaciele powinny zostać na planszy w miejscu rezygnacji z gry czy powinny być odkładane na stos kart zużytych?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

U nas jeśli ktoś zrezygnuje z gry, jego postać zostaje na planszy. Żeby mu coś zabrać trzeba go normalnie pokonać. Stoi tak dopóki nie zostanie zabity.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ale ja nie pozwalam na seppuku w grze. Chyba, że ktoś ostatecznie rezygnuje z gry, bo tak to bym popełniał takie selfkille aż bym trafił na jakąś postać którą bardziej lubię :P
A co do tego co zrobiła moja siostra - najpierw zgarnęła większość tych przedmiotów po tym jak zostałem Ropuchą, więc odchodząc od gry postanowiła mi to oddać (albo taka bratersko-siostrzana więź :P) Poza tym w MiM nie ma obowiązku noszenia wszystkich przedmiotów jeśli możesz jeszcze je pomieścić - i na tej podstawie moja siostra odłożyła sprzęt, a później chodziła po silnych stworkach, żeby zginąć xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rogo pisze:Ale ja nie pozwalam na seppuku w grze. Chyba, że ktoś ostatecznie rezygnuje z gry, bo tak to bym popełniał takie selfkille aż bym trafił na jakąś postać którą bardziej lubię :P
A co do tego co zrobiła moja siostra - najpierw zgarnęła większość tych przedmiotów po tym jak zostałem Ropuchą, więc odchodząc od gry postanowiła mi to oddać (albo taka bratersko-siostrzana więź :P) Poza tym w MiM nie ma obowiązku noszenia wszystkich przedmiotów jeśli możesz jeszcze je pomieścić - i na tej podstawie moja siostra odłożyła sprzęt, a później chodziła po silnych stworkach, żeby zginąć xD
Wydaje mi się, że mówicie o dwóch różnych rzeczach: 1) rezygnacji z gry w ogóle i 2) zabicia swojego poszukiwacza by wylosować sobie nowego. Co do pierwszego nie zdarzało mi się zbyt często, więc nawet nie pamiętam dobrze co z tym robiłem. Co do drugiego, moim zdaniem przedmioty i inny osprzęt oczywiście po takiej postaci zostają. Natomiast co do możliwości zabijania się, żeby zyskać nową lepszą postać - u nas było to możliwe z tym, że za każdym następnym razem losowało się mniejszą liczbę postaci, więc wybór był coraz bardziej ograniczony, z początku był dość spory. Tak, że niosło to duże ryzyko.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Tak czy siak, nawet jak za każdym razem losuje się jedną postać to wystarczy się zabić kilkanaście razy (xD) i stę trafi na kogoś dobrego :P Jak ktoś chce umrzeć to niech skacze po silnych stworkach :) jak ma mało siły niech 4 kolejne tury próbuje przejść do środkowej krainy i przegrywa ze strażnikiem :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

No, w sobotę lub niedzielę będzie kolejna partyjka. Kto wie, może będę miał nowego ulubionego poszukiwacza. :P


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Rogo pisze:Tak czy siak, nawet jak za każdym razem losuje się jedną postać to wystarczy się zabić kilkanaście razy (xD) i stę trafi na kogoś dobrego :P Jak ktoś chce umrzeć to niech skacze po silnych stworkach :) jak ma mało siły niech 4 kolejne tury próbuje przejść do środkowej krainy i przegrywa ze strażnikiem :P
Ale to takie, powiedziałbym, bez polotu ;)


ODPOWIEDZ