Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)
Zapraszamy na Zjazd do Kielc w sierpniu!
(Więcej informacji tutaj)

Ulubiony poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o MiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon

Postautor: Little Nemo » czwartek 22 sty 2009, 11:52

Hmm, niewiele nim grałem (a jak grałem, to na 5 partyjek, w 4 zginąłem w czwartej czy piątej turze, zaprawdę powiadam, że to poszukiwacz z największą śmiertelnością), ale zawsze lubiłem Wojownika z Zaświatów oraz jego całkowite przeciwieństwo w MM - Wikinga.
Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz

Postautor: T-Bone » czwartek 22 sty 2009, 14:38

ja często grałem Wojownikiem Zaświatów przezemnie nazywany "Ghostbusters"

dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Postautor: dragon98 » czwartek 22 sty 2009, 20:55

A ja lubię grać Trollem :)(MA 6 siły; chodzi i morduje), czarnoksiężnik(Moc 5 to dużo jak na początek, poza tym lubię gnębić innych czarami), za to chciałbym zobaczyć jak się gra...zabójcą.
Nie grałem jeszcze wszystkimi poszukiwaczami, więc ciężko mi ocenić.Nienawidzę, po prostu nienawidzę kapłana(Niby jest czar-1 na początku-, niby może niszczyć duchy, ale co z tego, ma przecież mało siły, którą ciężko bez broni zwiększyć)i...Ropuchy:) :badgrin:

Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz

Postautor: T-Bone » czwartek 22 sty 2009, 21:06

a ja nienawidze Mnicha tym nawet nieda walczyć. Zawsze nim przegrywam bo nie morze nieć broni, zbroji, hełmu i tarczy a jego siła 2, moc 3 ta postać jest do ........
chodzi o Mnicha

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: stave » czwartek 22 sty 2009, 21:13

T-Bone pisze:Mnicha

Jak by to napisac aby cie nie urazic hm........ napisze tyle Mnich wymiata i jest jedna z najpotężniejszych postaci w grze, ale widać nie było ci dane jego możliwości wykorzystać :mrgreen:
Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Postautor: Rogo » czwartek 22 sty 2009, 21:16

T-Bone, a dodawałeś podczas walki Moc do Siły? Co z tego, że nie może mieć broni, skoro na starcie ma w walce 5 Siły? A później mu to rośnie z przypływem Mocy :P Dopiero w TMiM się to zmieniło :P
Czas umierać.

dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Postautor: dragon98 » czwartek 22 sty 2009, 21:20

Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: stave » czwartek 22 sty 2009, 21:36

dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta

No cóż a ja nadal bede sie upieral ze jak sie dobrze poprowadzi to jest bardzo mocną postacią ----- ma wbudowanego Rumaka to tak dla całkowitego rozjaśnienia sytuacji.
5 punktów Siły na starcie robi dużą różnicę, aczkolwiek każdą postacią można mieć pecha i zginąć nawet takim Jasnowidzem hehe.
Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat

Awatar użytkownika
Little Nemo

Postautor: Little Nemo » czwartek 22 sty 2009, 21:40

stave pisze:i zginąć nawet takim Jasnowidzem hehe.

Oczywiście, o ile ktoś źle potasował decka i Jasnowidz wyciągnie 12 Smoków pod rząd.... ;]
Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

dragon98
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Postautor: dragon98 » czwartek 22 sty 2009, 21:46

No cóż a ja nadal bede sie upieral ze jak sie dobrze poprowadzi to jest bardzo mocną postacią

cóż, każda postać, o ile się ma farta i dobrze się ją poprowadzi jest potężna.ja kiedyś tak poprowadziłem trolla, że siły miał 16(o 10 więcej) a mocy coś koło 12(11 więcej)
Gdyby nie cień, umarłbym z samotności.

Staram się pisać poprawnie, jak nie wyjdzie...to...Patrzę do słownika i edytuję :):):):):)

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: stave » czwartek 22 sty 2009, 22:18

No tak, ale na starcie w/g mnie to jednak Mnich jest Mocną postacią przynajmniej się do nich zalicza nie jest w czołówce, ale nie można go lekceważyć.

DGNH
Szermierz
Szermierz
Szermierz

Postautor: DGNH » czwartek 22 sty 2009, 22:32

wszystkimi postaciami się da grać xD te słabe np mają taki bonus że dłużej się nudzą xD bo ja np nie lubię grać w momencie jak mam miliony :-s siły i nie muszę rzucać kostką jak walczę ze smokiem etc #-o 8-[
Sorry za orto ale jestem dysorto[albo dysmuzgiem jak kto woli xD] (poprawiam fire foxem xD) Parkour my life (second name: Sousuke Ryuu Shinozaki xD) Masz coś do mnie powiedz mi to otwarcie ^_^ale nie czepiaj się o byle co xD

Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Postautor: SeSim » piątek 23 sty 2009, 08:43

Jak ktoś ma dużo szczęścia to najlepszą postacią jest Morlok :P Wystarczy jedna, jedyna 6stka na końcu Podziemi ;) 1/6 to wcale nie takie małe szanse :D

Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Postautor: Machete » piątek 23 sty 2009, 12:24

dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .

Tak jest tylko w nowym Talizmanie, a ten dział jest akurat poświęcony klasycznej Magii i Miecz, w której Mnich dodaje CAŁĄ Moc do siły, przez co jest postacią przepotężną.
If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!

Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz

Postautor: T-Bone » piątek 23 sty 2009, 21:14

skąd miałem wiedzieć że Mnich jest potężny ja grałem Kanibalem , Minotaurem i
Wojownikien Zaświatówczęsto.

sorry za błędy.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2009, 18:28 przez T-Bone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów

Postautor: Astropata » niedziela 25 sty 2009, 01:44

Machete pisze:
dragon98 pisze:Mnich to taka średnia karta.Należy jednak pamiętać, że dodaje się tylko wartość mocy wydrukowaną na karcie.Czyli na starcie ma w sumie, po użyciu zdolności 5 siły, 3 mocy, Brawo =D> .

Tak jest tylko w nowym Talizmanie, a ten dział jest akurat poświęcony klasycznej Magii i Miecz, w której Mnich dodaje CAŁĄ Moc do siły, przez co jest postacią przepotężną.

Według instrukcji przy dodawaniu mocy do siły bierze się pod uwagę wartość startową parametru, a nie aktualny, jeżeli się nie mylę, a raczej się nie mylę

Awatar użytkownika
Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Postautor: Rogo » niedziela 25 sty 2009, 10:16

Astropata, wg instrukcji Talismana owszem, w starym poczciwym MiM chyba nie ma o tym słówka. A sam cytujesz zdanie, w którym jest napisane, że mówimy o MiM a nie TMiM :P
Czas umierać.

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: stave » niedziela 25 sty 2009, 13:52

Dla wyjaśnienia:
1. Podczas walki wręcz możesz dodać do Siły swą Moc.
To jest Specjalna zdolność Mnicha, dalej jak już Rogo napisał rozmawiamy tu o MiM a nie o nowym Talizmanie, a to oznacza, ze zanim coś napiszesz przeczytaj uważnie temat, bo twój post w tym układzie jest jak z innego świata. Jeśli się mylę to mnie wyprowadź z błędu.

Aleksander
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Postautor: Aleksander » sobota 18 kwie 2009, 22:06

Wracając do tematu :-) : Dla mnie najlepszą/najfajniejszą postacią jest Wojownik. Jego umiejętności , choć jest ich niewiele , czynią z niego potężną machinę do zabijania :badgrin: .
Nic nie jest wieczne - powiedział ze smutkiem patrząc na nią.

Awatar użytkownika
Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Postautor: Rogo » sobota 18 kwie 2009, 22:37

O, mądre słowa :D Też od zawsze darzę Wojownika pewnym sentymentem i bardzo lubię nim grać (zwłaszcza jak dorwę 2 bonie dające +2 do Siły :D). Szkoda, że w nowym Talizmanie zrobili z niego frajera - obniżając mu Moc i dając tylko 1 punkt Losu, w zamian dając marny punkt Wytrzymałości...
Czas umierać.

Wróć do „Dział Ogólny (MiM)”