Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

Magia i Miecz wobec orginalnego Talismanu i Warhammera.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o MiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof

Postautor: Leviathan » środa 10 lut 2016, 22:04

Możliwe, że po prostu zbieżność koncepcji. W końcu o coś ta rywalizacja na planszy do MiM musiała się toczyć.
"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28

Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Postautor: Bludgeon » środa 10 lut 2016, 22:16

Wartość Siły wrogów zdaje się być bardzo dokładnie oparta na starym warhammerze. Np. w obu grach przeciętny człowiek ma siłę 3, olbrzym siłę 6, smok siłę 7 itd.
3 edycja ewidentnie czerpie pełnymi garściami z młotka, np. są skaveni i wojownicy chaosu.
W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Miejscami można też się dopatrzyć innych zapożyczeń np. godeł imperium albo orków.
What a view.

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Postautor: Rogo » środa 10 lut 2016, 22:50

Chyba wystarczy fakt, że i jedno i drugie jest spod znaku Games Workshop, żeby stwierdzić, że to wszystko to nie przypadek
Czas umierać.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Postautor: Krzysiek » piątek 12 lut 2016, 08:52

Bludgeon pisze:W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Wydawało mi się że "W Kosmicznej Otchłani" wręcz jawnie toczy się w uniwersum WH40K.

Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Postautor: Bludgeon » piątek 12 lut 2016, 17:33

Krzysiek pisze:
Bludgeon pisze:W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Wydawało mi się że "W Kosmicznej Otchłani" wręcz jawnie toczy się w uniwersum WH40K.
Czy ja wiem czy tak jawnie - jest w WKO dużo elementów które wyglądają bardziej jak typowe elementy sci-fi z lat 80tych niż wzięte z młotka.
What a view.

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: stave » piątek 12 lut 2016, 21:26

Są Bludgeon wzięte z Młotka 40k widać to gołym okiem - to są oczywistości dla każdej osoby grającej w tenże Młotek - popatrz na wersję ENG bo ona jest głównym wyznacznikiem to zobaczysz WKO było ukłonem GW w stronę nowo powstałego cudu jakim był właśnie 40k - zbyt dużo rzeczy się pokrywa więc to było jawne posunięcie GW, zresztą jak się prześledzi ich historię to nie pierwszy raz i nie ostatni :mrgreen: Popatrz na daty kiedy WKO zostało wydane a kiedy 40k I ED i co? przypadek? nie, nie u GW - tam nie ma przypadków.

Jak weźmiesz np. kolejny twór GW czyli 3 ED Talizmana to momentalnie widzisz WFB tak jak sam napisałeś - zresztą w tamtym okresie nikt się nie krył z tym, że ta wersja Talizmana ma zachęcać młodych do kupna WFB.

Po prostu tak oni zawsze działali - pod postacią czegoś nowego chcą sprzedać jeszcze cosik innego.
Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski

Awatar użytkownika
Nemomon
#Administrator: Nemomon

Postautor: Nemomon » poniedziałek 15 lut 2016, 13:40

Hellhound pisze:Niedawno ze zdziwieniem wyczytałem, że "Księga Spaczenia", dodatek do II edycji Warhammera opisuje dość szczegółowo Koronę Władzy.

Ale jako Crown of Command, czy jako Crown of Domination?

Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hellhound » poniedziałek 15 lut 2016, 15:15

Nie wiem, mam polską wersję.

Awatar użytkownika
Nemomon

Postautor: Nemomon » poniedziałek 15 lut 2016, 15:37

A możesz zapodać mi scan? Lub przynajmniej numer strony.
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hellhound » wtorek 16 lut 2016, 00:07

Strona 14.

Wróć do „Dział Ogólny (MiM)”