Magia i Miecz wobec orginalnego Talismanu i Warhammera.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Hmmm, jednak jest cos na rzeczy w klimacie tych dwoch gier, widac to nawet po postach, wielbiciele warhammera oraz mim to zazwyczaj jedno i to samo.Dla mnie MiM to ulubiona planszowka, warhammer ulubiony RPG, i nie sadze, ze dlatego, ze uleglem wylacznie marketingowi. Moze obydwie pachna mi dziecinstwem dlatego je lubie, a moze mam skojarzenia z okladka "Miasta" gdzie dzielnie wywija toporem zabójca trolii?
Trzeba przyznac, ze obydwie wymienione gry sa w klimacie dark fantasy, swiata malo optymistycznego, zepsutego, podkreslaja to mroczne swietne grafiki z podstawowej wersji gry. MiM raczej nie kojarzy mi się z radosnym światem AD&D- ale sa to tylko luzne skojarzenia, zero konkretow.
W swiecie Warhammera sa niejasne odnosniki do warhammera40.000, pojawiaja sie czasem lasery, technika, w MiM mamy od czapki "Kosmiczna Otchlan".
Czy sa podobne czy nie moga byc nawzajem dla siebie swietna inspiracja. Extra jest poszukiwacz juz nie pamietam czyj : Wojownik chaosu- idealnie oddaje klimat Warhammera a przyznacie ,ze do MiM tez pasuje, wiekszosc czarow z 1 wersji warhammera mozna bezposrednio przeniesc na swiat MiM, klasy magii: demonolog, nekromanta, elementalista, alchemik, iluzjonista- to niemal gotowe pomysl na swietnych poszukiwaczy.To samo sie tyczy profesji: Żołnierz, Złodziej, Banita, Medyk, Bard, Zabijaka- to przeciez albo obecni poszukiwacze, albo nowi ktorych zdolnosci mozna wymyslic na poczekaniu w 5 min. (defakto juz wymyslilem ale nie mam jeszcze obrobki technicznej wiec siedze na razie cicho)
Czuje miedzy tymi dwoma grami jednego ducha.


wisnia
Awatar użytkownika
Stopek
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 03 wrz 2006, 17:53
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Stopek »

Witam!

Jak dla mnie MiM ma z Warhammerem wspólne tylko jedno - wydawcę. Szczególnie jest to widoczne po drugiej edycji WFRP. Zgodzę się z opinią, że MiM to bliżej nieokreślony świat fantasy, który mi najbardziej kojarzy się z prozą Howarda, a konkretnie światem Conana. Jest tu dużo odwołań do historii naszego świata, wszak wystarczy spojrzeć na rysunku i co niektóre nazwy.

Pozdrawiam


Fajnie jest mieć hobby ;)
Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Zgadzam się ze Stopkiem

Post autor: kilof »

Wg mnie Warhammer i Talisman (MiM) mają wspólnego wydawce i to, że są to gry Fantasy. Żeby stwierdzić, że są umiejscowione w tym samym świecie, to musiałyby w nich występować takie same miejsca i takie same osoby lub rasy i 'potworki', no bo przecież w każdym systemie występują praktycznie te same współczynniki opisujące postacie i zbliżone warianty profesji, oczywiście z niewielkimi zmianami w zależności od systemu. Systemy różnią się od siebie głównie mechaniką gry, historią wykreowanego świata i fauną zamieszkującą ten świat. W Talismanie akcja toczy się w bliżej nieokreślonym świecie i trudno tam spotkać choćby Skavena czy Zwierzoludzia, więc chćbym bardzo się starał, to nijak nie mogę zauważyć nawet najmniejszych podobieństw między nim a Warhammerem. A można w Talismanie spotkać istoty, które w świecie Warhammera nie występują.
Talisman jest najogólniej rzecz ujmując umiejscowiony w świecie Fantasy i tyle, jakieś dalsze uszczegółowienie tego faktu mija się z prawdą. Games Workshop stworzyło Talismana jako 'reklamę' Warhammera dla małych dzieci, dla których Warhammer jest jeszcze zbyt skomplikowany, by mogły się w niego bawić. I pewnie dlatego GW napisał o Talismanie, że jego akcja dzieje się w świecie Warhammera, żeby dzieci, które się w Talismana zagrywały, a podrosną, zainteresowały się Warhammerem. I nie zależało im, żeby Talisman dokładnie rozgrywał się w świecie Warhamera, tylko chodziło im o sam klimat fantastyczny. Kiedy GW wypuściło Warhammera 40.000, to wypuścili dodatek do Talismana - Timescape (Kosmiczna Otchłań), znowu żeby zainteresować dzieciaki klimatem science-fiction, który w W40K występuje (tylko żeby ktoś nie zauważył teraz, że Timescape dzieje się w świecie Warhammera 40.000!)


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Michael [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Interesujące opinie można znaleźć na stronie http://forum.blackindustr...p?TOPIC_ID=9208
właśnie w wątku poświęconym powiązaniom Talismanu z Warhammerem

The expansions added playable Chaos Warrior, Amazon (Adventure) and Space Marine (Timescape) characters. Aside from those, I don't recall any obvious connections, but keep in mind original Talisman was written in 1983 when the Warhammer world was still in its embryonic state - Herr Arnulfe

czyli poza niektóymi Poszukiwaczami jak Kosmiczny Marines , Wojownik Chaosu brak oczywistych nawiązań. Jenak należy pamiętać że Talisman powstał w 1983 kiedy to świat Warhammera był w powijakach

oraz

Warhammer Battle, 40K, Blood Bowl, Chainsaw warrior, Talisman... and some GW classical game are attach in the same multiverse. For Talisman is a little like a parallel dimension... like the bubble of warhammer reality created by Bill King. - Dreadaxe

czyli Warhammer Battle, 40K, Blood Bowl, Chainsaw warrior, Talisman i wiele innych kultowych planszówek umiejcowionych jest w tym samym uniwersum jednak w różnych równoległych światach , jak bąbel w rzeczywistości Warhammera stworzony przez Billy Kinga


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Ausir
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 lut 2007, 01:03
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Ausir »

Michael pisze: czyli poza niektóymi Poszukiwaczami jak Kosmiczny Marines , Wojownik Chaosu brak oczywistych nawiązań. Jenak należy pamiętać że Talisman powstał w 1983 kiedy to świat Warhammera był w powijakach
W 1 i 2 edycji, owszem. W 3 i zapewne również w nadchodzącej 4 tych nawiązań jest dużo więcej. Zresztą oficjalne stanowisko GW dotyczące osadzenia MiM w świecie WH dotyczy zapewne właśnie 3 edycji.


Awatar użytkownika
Morgoth61
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: sobota 13 sty 2007, 18:20
Lokalizacja: Knurów
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Morgoth61 »

fakt że Gamesworkshop umiejscowił go w świecie Warhammera ma jakieś znaczenie .
??? Nigdy nie zauważyłem, żeby MiM był umiejscowiony w świecie Warhammera ? Chyba, że to poznać po tym, że można znaleźć miecz. A co takiego jest w Talismanie co pozwala porównać to z Warhammerem ? Bo tutaj akurat nie mam zielonego pojęcia.
Moim zdaniem MiM to blizej nie okreslony swiat fantasy, ktory czerpie niektore nazwy z Warhammera: jak halfling (w Talismanie) w MiMie to niziolek i takie tam inne
Halfling to po prostu niziołek. Równie dobrze można powiedzieć, że jest elf i krasnolud i to świat Warhammera (zwłaszcza ten krasnolud bez brody)
Właściwie to nizołka (hobbita czy periana jak kto woli) wymyślił Tolkien,
Dasz za to głowę ? Hobbita owszem, ale niziołka ?
Poprostu jeśli producent mówi że Talisman (a.k.a. Magia i Miecz) jest osadzony w świecie Warhammera to czemu im nie wierzyć?
Ha ! To chyba jeszcze we wstępnej wersji - szkicowej. A gdzie Fimir ? Bogowie Chaosu ? Nigdy bym na to sam nie wpadł. Ale w Talisman nie grałem .. może coś w tym jest. Szkoda, że jeśli to jest świat Warhammera to tak mało odczuwalny.
W Warhammerze smoki to rzadkość, w MiMie co krok to smok, w Warhammerze mamy zwierzoludzi, mutantów i wojowników chaosu, gdzie są w MiMie? (tylko mi proszę nei wyjeżdżać z rycerzem chaosu którego i tak nie ma w żadnym oficjalnym dodatku), w Warhammerze jest broń palna - widział ktoś w MiMie rusznice i renesansowe pistolety? W Warhammerze mamy cały zestaw Bogów chaosu - wymieniono w MiMie choć jednego? Nawet nie z imienia, ale żeby choć cokolwiek przypominał?
True's that. Nie ma w zasadzie NICZEGO co by wskazywało jednoznacznie, że ma ten świat połaczenie z Warhammerem (nadal mogę mówić jedynie o MiM). Ale to całe multum pomysłów na nowe dodatki <błysk w oku>
Pytanie powinnobrzmieć czy Talizman jest podobny do tego Warhammera z roku 1983 ?
A nie bitewniak był pierwszy ? Nawet wtedy MiM (piszę o MiM-ie, bo jest duże podobieństwo do Talismanu) nie przypominał Warhammera :].
Talizman jest raczej przykładem tego jak mogli sobie wyobrażać świta WH ludzie z GW na początku lat 80 tych.
Też tak sądzę. Porównali pewnie projekty. Lub sam pomysł.
Tak na marginesie przypomina mi się dyskusja w której część biorących udział starała sie udowodnić że gatunek fantasy powstał dopiero z Tolkienem i np Conan nie jest fantasy bo nie ma w nim elfów i krasnoludów .
Hehe.
Ale chyba producent gry wie lepiej od ciebie, Gieferg gdzie rozgrywa się akcja gry.
Ej. Kiedy przeczytasz Władcę Pierścieni to chyba masz prawo się sprzeczać nawet z samym Tolkienem, jeśli powie ci, że jego świat opisuje problemy ludzi pozamykanych w obozach zagłady i nie ma nic wspólnego z gatunkiem fantasy. Sam Tolkien pisał, że Władca nie jest aluzją do II w.ś., ale humaniści i tak wiedzieli lepiej :].
W takim razie na kogo mam się powoływać?
HunteR - na swój rozum.
CDA? BO brzmi dość tajemniczo, a zakładam, że to jedna z badziewnych gazet o grach, gdzie o czymś spoza branży komputerowej wiadomości mają zazwyczaj kiepskie ;)
Pewnie zajmują się też czymś innym, ale ta wiedza nie jest istotna w CDA, bo właśnie ten magazyn jest z branży komputerowej - głównie z branży gier. Reszta to tylko ciekawostki, przy których myślę, że ta wiedza jaką się wykazują wystarczy. A skąd zwrot " jedna z badziewnych" ? Wg mnie bardzo dobra.
"świat luźno powiązany z WH" i nic więcej.
Indeed. Czyli jak pisałeś - jak każde fantasy. A skoro GW, to musiał się znaleźć i napis Warhammer :].
co z Warhammera jednak można znaleźć w Talismanie ?
Miecz :]. Biorąc pod uwagę podstawkę MiM - rzadko smoka. Bo ktoś wcześniej pisał, że występują często. W podstawowej wersji Talismanu też ? Fakt, że są poszukiwacze, co może świadczyć o jakichś profesjach. Rzadkie magiczne przedmioty - jeśli chodzi o podstawkę. Chęć wydostania się z murów miasta i pędzenie życia awanturnika. Wieczory w gospodzie heh. I fakt, że ma jakieś elementy RPG (jeśli porównać ogólnie gry, nie światy) - w jakimś stopniu to odgrywanie postaci, która ma na celu wypełnienie zadania. Może chcieli zachęcić tym, że skoro RPG to nowość (bo chyba wtedy jeszcze nie było tak rozpowszechnione), to tutaj mają do zaoferowania planszówkę, która stanowi bardzo uproszczone RPG - i stąd utożsamienie systemu rozgrywki RPG warhammerowego z jego światem, czyli - rzuć widły, wyjdź z obory i idź szukać smoka. Poza tym nie wiem kiedy zdanie porównujące Talisman do Warhammera zostało napisane.


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Nigdy nie gralem w Warhamera, ale obilo mi sie kiedys o uszy, ze Talisman zostal stworzony w oparciu o jedna sesje Mlotka.

Czytajac wypowiedzi uzytkownikow na ten temat odnosze wrazenie, ze podobienstwo Talismana do Warhamera jest niewielkie. Ponadto nalezaloby powiedziec, ze dzieki dodatkom autorskim MiM (czyli sarmacki braciszek Talismana) rozwija sie w roznych kierunkach, a autorzy czesto czerpia inspiracje z roznych dziel fantastyki, innych gier a nawet naszej rzeczywistosci (KONON BARBARZYNCA trzesie wioska :D ).

Osobiscie traktuje swiat Magii i Miecza jako odrebny i blizej nieokreslony swiat fantasy, ktory przez odpowiedni dobor kart mozna sobie niemalze dowolnie dostosowac do swoich potrzeb. Jezeli ktos uwaza, ze smokow jest tu za duzo, moze sobie wyciagnac je z talii i odlozyc na bok. Mozna tez dodac nowe karty inspirowane Warhamerem (krasnoludow z bronia palna, bogow chaosu czy co tam jeszcze) i mamy wtedy "mlotkowego MiMa"


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

No właśnie - żeby był Młotkowy MiM trzebaby dodać coś, co jest charakterystyczne dla WH. Jak na razie w MiM nie ma nic takiego. Równie dobrze możnaby powiedzieć, że to np Śródziemie a nie WH :P Gobliny - są, Orki - są, coś na kształ hobbitów - jest :) Elfy się zdarzą, krasnale też. Gandalfów od metra ;) Pozostałe stwory też pojawiają się u Tolkiena, a jak nie, to na pewno jakiś odpowiednik by się znalazł, więc można się spierać, czy MiM to WH, a może jeszcze coś innego. Jak dla mnie, w grze nie ma nic, co mogłoby wskazywać na jakiekolwiek bliżej określone fantasy.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

No właśnie - żeby był Młotkowy MiM trzebaby dodać coś, co jest charakterystyczne dla WH.
mozna na sile dopatrzyc sie mglistego podobienstwa- MiM ma kosmiczna otchlan, mlotek ma WH40.000 i technologie chaosu.
chyba cala afera zaczela sie od tego, ze na okladce pudelka miasta narysowany byl Gotrek- zabójca troli i jakies mutanty.
moze jak Skogtroll pusic w obieg swoje trolle pojawi sie jakis sensowny zabójca. [-o<


wisnia
Awatar użytkownika
Mess
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 15:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Mess »

Witam dla informacji Skogtroll nic w tej materii nie zrobi (WH) ale :-$
edit
i chwała mu za to [-o<
edit edit


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Skogtroll nic w tej materii nie zrobi (WH)
ależ nie musi. grunt, że będą trolle czyli mięso armatnie dla zabójcy, ktorego może już dorobić ktokolwiek inny \:D/


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Grzegorz
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 18:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Grzegorz »

Mim jest luźno powiązany z Warhammerem

Uprasza sie aby posty były bardziej rozwinięte i wnosiły coś do tematu szczególnie po upływie ponad pół roku.

Administracja
Ostatnio zmieniony sobota 29 gru 2007, 08:00 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Niedawno ze zdziwieniem wyczytałem, że "Księga Spaczenia", dodatek do II edycji Warhammera opisuje dość szczegółowo Koronę Władzy.


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Hellhound pisze:Niedawno ze zdziwieniem wyczytałem, że "Księga Spaczenia", dodatek do II edycji Warhammera opisuje dość szczegółowo Koronę Władzy.
Wow. Reaktywacja tematu po prawie 10 latach :)
Czy mógłbyś opisać coś więcej na ten temat? W samym MiM Korona nie jest w ogóle opisana - po prostu sobie jest. A jak to było w Warhammerze?


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

No wiem, że stary temat, ale nigdy nie widziałem nic złego w odgrzebywaniu takich. W sumie to mnie właśnie takie najbardziej interesują.

W Warhammerze Korona Władzy to jakiś mityczny przedmiot, którego używali najwięksi herosi chaosu. Innymi słowy, raczej nic dobrego. Nie wiadomo czy to zbieg okoliczności z Talismanem czy jakiś "easter egg". Trzeba by poczytać na zagranicznych stronach.


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Możliwe, że po prostu zbieżność koncepcji. W końcu o coś ta rywalizacja na planszy do MiM musiała się toczyć.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Wartość Siły wrogów zdaje się być bardzo dokładnie oparta na starym warhammerze. Np. w obu grach przeciętny człowiek ma siłę 3, olbrzym siłę 6, smok siłę 7 itd.
3 edycja ewidentnie czerpie pełnymi garściami z młotka, np. są skaveni i wojownicy chaosu.
W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Miejscami można też się dopatrzyć innych zapożyczeń np. godeł imperium albo orków.


What a view.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Chyba wystarczy fakt, że i jedno i drugie jest spod znaku Games Workshop, żeby stwierdzić, że to wszystko to nie przypadek


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Bludgeon pisze:W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Wydawało mi się że "W Kosmicznej Otchłani" wręcz jawnie toczy się w uniwersum WH40K.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Krzysiek pisze:
Bludgeon pisze:W kosmicznej otchłani mamy takie nawiązania jak brama nadprzestrzenna (w oryginale warp gate, czyli ewidentnie coś z młotka), kosmicznego demona czy piłomiecz (broń space marines).
Wydawało mi się że "W Kosmicznej Otchłani" wręcz jawnie toczy się w uniwersum WH40K.
Czy ja wiem czy tak jawnie - jest w WKO dużo elementów które wyglądają bardziej jak typowe elementy sci-fi z lat 80tych niż wzięte z młotka.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Są Bludgeon wzięte z Młotka 40k widać to gołym okiem - to są oczywistości dla każdej osoby grającej w tenże Młotek - popatrz na wersję ENG bo ona jest głównym wyznacznikiem to zobaczysz WKO było ukłonem GW w stronę nowo powstałego cudu jakim był właśnie 40k - zbyt dużo rzeczy się pokrywa więc to było jawne posunięcie GW, zresztą jak się prześledzi ich historię to nie pierwszy raz i nie ostatni :mrgreen: Popatrz na daty kiedy WKO zostało wydane a kiedy 40k I ED i co? przypadek? nie, nie u GW - tam nie ma przypadków.

Jak weźmiesz np. kolejny twór GW czyli 3 ED Talizmana to momentalnie widzisz WFB tak jak sam napisałeś - zresztą w tamtym okresie nikt się nie krył z tym, że ta wersja Talizmana ma zachęcać młodych do kupna WFB.

Po prostu tak oni zawsze działali - pod postacią czegoś nowego chcą sprzedać jeszcze cosik innego.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Hellhound pisze:Niedawno ze zdziwieniem wyczytałem, że "Księga Spaczenia", dodatek do II edycji Warhammera opisuje dość szczegółowo Koronę Władzy.
Ale jako Crown of Command, czy jako Crown of Domination?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Nie wiem, mam polską wersję.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A możesz zapodać mi scan? Lub przynajmniej numer strony.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Strona 14.


ODPOWIEDZ