MiMa nie lubię za...

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
SeeM [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: sobota 13 gru 2003, 19:15

MiMa nie lubię za...

Post autor: SeeM »

pomyślałem, że skoro mały ruch na forum to musi być jakaś kanciasta gierka :wink: w magii mi mieczu drażniły niedorobione postacie, to najgorzej zrobiona część - gdyby nie świetne grafiki byłyby nijakie, bez wyrazu i zupelnie bez klimatu
no tyle na poczekaniu (pewnie jeszcze coś dopiszę), jakieś propozycje?


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

No coz ten dzial jest raczej przeznaczony dla zasad, ale odpowiem
Gra MiM to swietna ale nie idelana ma pare niedociagniec moim skromnym zdaniem gra idealna no moze nie w calosci ale bliska idealowi powstalaby gdyby tworzona byla przy wspoludziale paruset graczy i testerow wtedy zblizylaby sie moze do idealu


Rege
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 gru 2003, 00:45

Post autor: Rege »

Przydałoby sie zbalansować niektore postacie zeby okazły sie grywalne np. taki troll czy zulus (bida bida bida ) kto chce czymś takim grać ??

Pare przydatnych rzeczy: Ustawić maksymalny pułap siły , mocy do np 12 i to załatwia sprawe z jakimś tam królem smoków czy demonem z nadprzestrzeni kiedy napotykamy sie na niego mająć 36 siły i 24 mocy.

Niektóre dodatki są zbyt trudne dla graczy np Jaskinia do której w sumie nie opłaca sie wchodzić ( ale klimacik jest moim zdaniem nieziemski )


Johnnny
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: środa 24 gru 2003, 01:02

Post autor: Johnnny »

a ja nie lubie MiM za to, że jak gra toczy sie juz jakiś czas to główna plansza tonie pod zwałami kart które tam leżą, masy niepotrzebnych przedmiotów, miejsc, nieznajomych czy czasami wrogów... :)

pozatym wszystko jest jaknajbardziej ok tak długo jak sie gracze żreć o zasady nie zaczynają...


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Mi nie podobaja sie niektore postaci, taki ninja, zulus czy inny, pies burek nie pasuja i psuja troszke klimat. No ale niektorym moga sie podobac.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
borkmi
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 gru 2003, 15:21

Post autor: borkmi »

Ja uważam, ze najbardziej do klimatu nie pasuje Kosmiczna Otchłań. Jak w świecie MiM moze znaleźć się np. Pancerz Bojowy. Podzczas moich rozgrywek plansza kosmiczna Otchłań nie jest używana.


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Prosilbym o odsprzedaz w/w dodatku, jezeli z niego nie korzystasz. Sadze, ze dogadalibysmy sie. Moj numer GG to 3751732, a e-mail jurifr@wp.pl. Preferuje GG.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
borkmi
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 gru 2003, 15:21

Post autor: borkmi »

Nie podoba mi się, ale nie mam zamiaru go sprzedawać. Mimo wszystko to klasyka, a może kiedys mi się odwidzi.


Nayer
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 22:39
Lokalizacja: Sztolnia
Płeć:

Doswiadczenie

Post autor: Nayer »

Uwazam, ze wada "Magii i Miecza" jest nie rozwiazana kwestia doswiadczenia. Tzn. 1 punkt sily za 7 punktow zabitych wrogow to w pewnych przypadkach za wysoki lub za niski poziom (na poczatku jest ciezko zabic wroga o sile/mocy 7, a potem to pestka). Limit ten powinien wzrastat nielioniowo, tzn. im bardziej rozwinieta postac, tym wiecej wrogow musi zabic, aby uzyskac punkt sily. Niestety wszystko i tak psuja miejsca typu "fontanna madrosci" lub swiatynie, gdzie mozna bez przerwy pakowac postac. Rozwiazano ten problem dopiero w trzeciej edycji wprowadzajac dodatkowa ceche obok mocy i sily: doswiadczenie...


eli
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 04 sty 2004, 01:39

Post autor: eli »

A czy mozna spytac jak funkcjonuje owo doswiadczenie?
A moze ma ktos pomysl na wprowadzenie nieliniowy limit zabitych wrogow potrzebnych do zdobycia punktu sily? Czy przy kazdym wzroscie sily o 1 limit ten powiekszac o 1, 2 czy wiecej?


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

0. Zbalansowanie Poszukiwaczy - podstawka
1. Brak spójności logicznej - dodatek "W Kosmicznej Otchłani"
2. Zabawa ala chinczyk - dodatek "Podziemia"
3. Postacie Poszukiwaczy - dodatek "Miasto"
4. Kosmiczny poziom trudności, zbalansowanie Poszukiwaczy - dodatek "Jasknia"
5. Kompletne zdestabilizowanie balansu gry, utrudniające grę Poszukiwaczom z podstawki - dodatek "Smoki"
6. Kompletny brak znaczenia pieniądza - podstawka +wszystkie dodatki, bez "Miasta"


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

ambar0 pisze:0. Zbalansowanie Poszukiwaczy - podstawka
1. Brak spójności logicznej - dodatek "W Kosmicznej Otchłani"
2. Zabawa ala chinczyk - dodatek "Podziemia"
3. Postacie Poszukiwaczy - dodatek "Miasto"
4. Kosmiczny poziom trudności, zbalansowanie Poszukiwaczy - dodatek "Jasknia"
5. Kompletne zdestabilizowanie balansu gry, utrudniające grę Poszukiwaczom z podstawki - dodatek "Smoki"
6. Kompletny brak znaczenia pieniądza - podstawka +wszystkie dodatki, bez "Miasta"
1 . Zgadza sie popieram
2 . J.W.
3 . Wg mnie wprowadzono urozmaicenie pozatym ten dodatek jest najlepszy z posrod innych.
4 . Trudnosc byla niezbedna po wyjsciu poprzednich dodatkow.
5 . Nie tak calkiem choc w duzej mierze masz racje, ale czasem brak go w najpotrzebniejszej sytuacji.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

admin pisze: 3 . Wg mnie wprowadzono urozmaicenie pozatym ten dodatek jest najlepszy z posrod innych.
Nie chodzi mi o całość "Miasta", a tylko o bohaterów
admin pisze: 4 . Trudnosc byla niezbedna po wyjsciu poprzednich dodatkow.
Robi grę na jednym poziomie, i później w dodatkach używa się zaskakujących pomysłów (patrz "Miasto"), albo brutalnej siły (patrz poziom trudności w "Jaskini"). O ile dobrze pamiętam, ludzie, z którymi grałem, omijali "Jaskinię" szerokim łukiem - mały zysk, duże ryzyko. Lepiej było póść do "Miasta", albo trafić do "Kosmicznej Otchłani"...
admin pisze: 5 . Nie tak calkiem choc w duzej mierze masz racje, ale czasem brak go w najpotrzebniejszej sytuacji.
Zapewne chodzi o punkt 6. No cóż, poza "Miastem" pieniądzem w ilościach większych od 10MZ są bezwartościowe (co można z tym zrobić?).


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Przychylam sie do komentarza do wypowiedzi nr 5, i w MM i w MiMie cash przydaje sie tylko w miescie/grodzie, ale moze ma to podniescreazlizm ?? jezeli tak to pewnie sie udalo, ale wplynelo ujemnie na grywalnosc :(


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Optimus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 15:30

Post autor: Optimus »

Na początku gdy każdy zaczyna z paroma punktami magi i miecza gra jest ciekawa ,jednak w momencie kiedy każdy ma kilkanście punktów statystyk gra staje się trochę monotonna. W tej grze sporo też zależy od szczęścia. Ktoś trafi na dobre przedmioty, rzuci trafnie kostką i szybko może zakończyć rozgrywkę jako zwycięzca.


Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

Dla mnie MiM ma tylko jednego małego minusa:
NIENAWIDZĘ jak się pożądnie gra rozkręci to potem jest tyyyyyyyyyyyyyyle kart do skłądania że hoho.
Nielubię jej składać.
Cała reszta jest poprostu cooooool :D


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

Wprawdzie jestem nowicjuszem na tej stronie i moje wypowiedzi i opinie są zbyt ostre i na wyrost ale kolejny raz krytykyjąc stwierdzam że temat "nie lubię M i M za" puje to forum oczywiśce rozumiem i też mam drobne zastrzeżenia jeżeli chodzi o zasady i wogóle ale mi sie nie podobai jest bez sensu :?
Przepraszam jak kogoś obraziłem


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

kanibal
Wprawdzie jestem nowicjuszem na tej stronie i moje wypowiedzi i opinie są zbyt ostre i na wyrost
Fainie że to załważyłeś bo na razie pokazujesz się od tej najgorszej strony.
Co ci się w tym temacje nie podoba? Dobrze że on jest bo świadczy o tym że forumowicze nie są zaślepieni grą i widzą jej wady. Jedynie do tytułu można się doczepić, bo raczej wszyscy lubią MiM. Lepiej by brzmiało np. Co ci się nie podoba w MiM.


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

Anonim pisze: Fainie że to załważyłeś bo na razie pokazujesz się od tej najgorszej strony.
Co ci się w tym temacje nie podoba? Dobrze że on jest bo świadczy o tym że forumowicze nie są zaślepieni grą i widzą jej wady. Jedynie do tytułu można się doczepić, bo raczej wszyscy lubią MiM. Lepiej by brzmiało np. Co ci się nie podoba w MiM.
Ja sie do tych słow przypisuje...niema gier idealnych
for kanibal - Zastanów sie co ty na tym forum robisz człowieku...jak ci sie niepodoba to spadaj a nie smiecic forum swoimi zbędnymi postami :?


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

kanibal pisze:Wprawdzie jestem nowicjuszem na tej stronie i moje wypowiedzi i opinie są zbyt ostre i na wyrost ale kolejny raz krytykyjąc stwierdzam że temat "nie lubię M i M za" puje to forum oczywiśce rozumiem i też mam drobne zastrzeżenia jeżeli chodzi o zasady i wogóle ale mi sie nie podobai jest bez sensu :?
Przepraszam jak kogoś obraziłem
Twoje opinie nie są zbyt ostre tylko są po prostu bezsensowne, by nie powiedzieć dosadniej. Dlatego wcale się nie obrażam.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

No cóż, MiM ma WADY, a takżę BŁĘDY w przekładzie na j. polski (to akurat wina Sfery). Ten temat miał być próbą zarysowania problemów, z którymi miała się zmierzyć Nasza społeczność w dziale MiM 1.5.


kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

Jezu Ludzie co wy tacy nerwowi napisałem co myślę a już jakiś MEN każe mi stąd spadać .Wrzućcie sobie na luz


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

mutombo pisze: (..)
for kanibal - Zastanów sie co ty na tym forum robisz człowieku...jak ci sie niepodoba to spadaj a nie smiecic forum swoimi zbędnymi postami :?
"Jak CI SIE NIEPODOBA TO SPADAJ" rozni sie od zdania "spadaj z tąd"
Takie trudne?


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

jedna sprawa:

Wedłu mnie po zmianie chrakteru ze złego na dobry lub odwrotnie, powinny zmieniac się niektóre zdolności lub nie powienny być używane.

Ciemny elf
Charater: Zły

"1. Możesz wysysać siły życiowe ze swych Przyjaciół. Jesli to zrobisz, odłóż Kartę Przyjaciela i dodaj sobie jeden punkt Wytrzymałości."

Myśle że jak Ciemny elf zmienia charakter (na dobry) to raczej wysysanie sił życiwych nie pasuje do dobrego poszukiwacza.

lub

Walkiria
Charakter: Dobry

"1.Jesteś zawsze bezpieczna na Cmentarzu - nie musisz tam rzucać kostką."

Walkiria, gdy staje się zła, 1 zdolność powinna zmieniać się na:
Jesteś zawsze bezpieczna w Kapliczce....."


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

Niewiem.Może i masz racje ale nie wnikam w to:)


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
ODPOWIEDZ