MiMa nie lubię za...

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

Pewnie, że masz rację skwaru, pracuję nad tym i innymi elementami w tworzeniu "odnowionych" postaci. Mi też nie do końca podobało się małe zbalansowanie cech i ich nie jednoznaczności w momentach gdy powinny jasno określać nasze postępowanie.

Co do tematu, to uważam, że jest trafny. Dzięki krytycznym wypowiedziom, nie tylko można poznać, że nie jesteśmy ślepo zakochani w grze, ale wiemy co poprawiać by gra stała się bliższa ideału ;).


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Fej Wong pisze:NIENAWIDZĘ jak się pożądnie gra rozkręci to potem jest tyyyyyyyyyyyyyyle kart do skłądania że hoho.
Zgadzam się w 100%, to chyba jedna z niewielu rzeczy która mnie w MiMie wkurza, zwłaszcza że zwykle ja potem muszę wszystko zbierać i segregować.
Druga rzecz która mnie wkurzała w młodszych latach, kiedy graliśmy z bratem do późna, miałem już pełno złota, przedmiotów, dobre staty aż tu nagle wpada matka i mówi "no zbierać te szpargały czas do spania" -___-'
Trzecia kwestia, ilekroć mam ochotę sobie zagrać partyjkę nikt ze znajomych nie ma czasu i dlatego bardzo rzadko (zwłaszcza w ostatnich latach) mam okazję pograć.

Poza tym w zasadzie chyba nic mi nie przeszkadza, gra jest prosta i nie wymagająca ale to właśnie w tym tkwi jej siła. A jako że zacząłem grać będąc małym dzieckiem nie miałem jakiegoś sprecyzowanego poglądu na to jak powinna wyglądać gra osadzona w świecie fantasy i dlatego takie rzeczy jak Kosmiczna Otchłań, Ninja czy Zulus nie psuły mi klimatu a teraz jestem już po prostu przyzwyczajony :wink:

PS. Zauważyliście że połowa ludzi którzy się tu wypowiadali została usunięta? Ktoś obłożył ten temat klątwą czy coś? :-p


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

HunteR pisze:PS. Zauważyliście że połowa ludzi którzy się tu wypowiadali została usunięta? Ktoś obłożył ten temat klątwą czy coś?
No i po co piszesz w tym temacie? Chcesz też aby na Ciebie spadła? ;)
Zresztą i na mnie może też spaść, bo przecież też tu pisze. 8-[

Zauważyłam ostatnio, że może nie tyle, że MiMa nie lubie tylko poprostu zaczyna mnie...nudzić...
A czemu? Bo znam już wszystkie karty na pamięć i jak wyciągam przygode, miasto, czar etc, to nawet nie musze czytać tylko rzut oka na grafike i wiem OCB.
Taka rutyna. Pisze oczywiście o oryginale Sfery.
Ale znalazłam na to rade, wydrukowałam retusze (np podstawa z PP) i dużo dodatków autorskich. Potem sobie jeszcze jakieś wydrukuje i w ten sposób moge cieszyć się MiMem na nowo i przeżywać dreszczyk emocji wyciągając karty których nie znam. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

Ja właśnie MiM-a nie lubię za to, że rzadko kiedy udało mi się kończyć grę. A to wszyscy musieli się zbierać, a to późno, a to zajęcia następnego dnia...
Próbowałem Save Game robić - czytaj zdjęcie planszy i tego co bohaterowie maja przy sobie, ale doszukiwanie się tego i rozstawianie tego na nowo....po prostu mi się po 2 razach odechciało...


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja kiedyś zastosowałem metodę save'u na zasadzie samoprzylepnych karteczek. Przyklejałem takie na odpowiednie pola z opisem typu 'tutaj stał wojownik' tutaj 'miecz' a tam 'zamieć' itd. Oczywiście karty używane w grze odkładałem na osobną kupkę i spinałem gumką recepturką.

Ale w sumie jak emocje opadną to następnego dnia jakoś nie zbyt się chce to rozkładać i kontynuować.
Katiusha pisze:No i po co piszesz w tym temacie? Chcesz też aby na Ciebie spadła? ;)
My Inkwizy... tfu, Moderatorzy jesteśmy nietykalni :badgrin:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Zbieranie MiM`a do pudełek to udręka. Mnie przed stagnacją i nudą ratuje to że nie posiadam jeszcze wszystkich oryginalnych dodatków (i zadnego autorskiego) więc kiedy się o nie wzbogacę to w dalszym ciągu będę wyciągał karty mi nie znane (choć tylko w małym procencie).


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

HunteR pisze:My Inkwizy... tfu, Moderatorzy jesteśmy nietykalni :badgrin:


Tak? A Ambar0? Klątwa może dopaść każdego... :P

Jedynym ratunkiem aby wywinąć się jej jest wydrukowanie co najmniej 5 dodatków autorskich. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A czemu? Bo znam już wszystkie karty na pamięć i jak wyciągam przygode, miasto, czar etc, to nawet nie musze czytać tylko rzut oka na grafike i wiem OCB.
Taka rutyna. Pisze oczywiście o oryginale Sfery.
Polecam po prostu rzadziej grać :) Obecnie baaaardzo rzadko już niestety gram, ale dzięki temu każda z tych rzadkich partyjek jest na wagę złota ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ