Awanse, nowe umiejętności i inne dziwne wymysły HunteRa XD

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

A ze co jakiś czas pojawi się jakieś rozwiązanie, którego wcześniej nie było, to chyba tylko na dobre wychodzi - gra się nie nudzi bo są nowe elementy, a poziom skomplikowania nie rośnie, bo kazdy nowy gracz może z miejsca skorzystać z każdego z dodatków, bo z reguły nie odbiegają one od tego co już w MiM było pod względem własnie zasad ogólnych
Na ogół nie odbiegaja, jednak w tym przypadku zmieniają się znacznie regóły gry :D . Zgodze się z tobą co do jedej rzeczy jeśli nowe zasady i rozwiązania wprowadzane są tylko na kartach to jest ok. Jeśli potrzeba kilku stron instrukcji to już gorzej :wink: :)


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

Kurcze myślałem, że pewne pomysły w moim projekcie będą nowatorskie, a tu nawet dochodzi do sprzeczek w związku z ich wprowadzeniem.

Bardzo lubię MiM i bardzo lubię RPG. Racja, że nie ma sensu na siłę zmieniać jednego w drugie. Ale wprowadzenie pewnych elementów wcale nie skomplikuje prostoty gry. Jak wspomniano wcześniej to tylko nakładka na kartę postaci i gramy dalej. Wiem, że człowiek uczy się na błędach i jest tez powiedzenie: mądry polak po szkodzie. Choć widziałem wypowiedź Lensa, że nie warto, spróbuję sie z tym zmierzyć i sprawdzić to na własnej skórze.

Ps. Ja tam wolę zobaczyć syrenkę z duchem mercedesa.

Ps2. Jeżeli ktoś chce się podzielić takimi pomysłami, chętnie posłucham na priv


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Critter, a wjakiej formie masz to zamiar zrobić? Tzn te Twoje usprawnienia do MiMa o których piszesz ciągle. Nowa instrukcja, projekt w rodzaju przeróbki MiMa Stave czy może cos jeszcze całkiem innego?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

Jeszcze nie zapoznałem się z cała twórczością użytkowników forum i tak jak pokazuje ten post, z większością pomysłów. Ciężko jest więc stwierdzić na ten moment, czy mój projekt będzie podobny (lub w jakim stopniu) do innej twórczości i innych pomysłów.

Obecnie mam wiele propozycji zmian, które nie wiem czy do końca będą możliwe do zrealizowania (wprowadzenia), czy też nie skomplikują samej rozgrywki. Chce aby zasady główne były nie zmienione, bądź zmodyfikowane w minimalny sposób. Chciałbym też umiejętnie scalić i dopasować zasady oraz większość dodatków. Na bank lecą postacie i plansze. Tyle mogę zdradzić. Więcej powiem w czasie konkretnych prac i w odpowiednim temacie.


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wow ktoś wskrzesił mój stary temacik w którym nawet nie zauważyłem że już wybuchały jakieś kłótnie, oj muszę częściej zaglądać na forum ](*,)

Cieszę się że komuś pomysły przypadły do gustu i że planuje zrobić coś w ten deseń. Co do głosów przeciw że siłą MiMa była (i jest) prostota i dzięki temu gra się tak przyjemnie itd. To się wszystko zgadza, sam lubię MiMa właśnie za to jaki był jest i będzie ale to nie znaczy że nie można się rozwijać, stworzyć alternatywnych czy bardziej rozbudowanych zasad tak jak się tworzy nowych poszukiwaczy, wrogów czy przedmioty a także plansze (które też nierzadko wprowadzają różne innowacje). Ktoś nie ma ochoty grać w taką rozbudowaną wersję? Nie musi :wink: Ale czemu by nie stworzyć bardziej rozbudowanej wersji jeśli ktoś ma taką ochotę? W końcu jak nie wypali albo się znudzi zawsze można wrócić do starego dobrego MiMa.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ