Talisman - lista rozszerzeń

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Talisman - lista rozszerzeń

Post autor: HunteR »

Hmm... szukałem na forum ale nic podobnego nie udało mi się znaleźć :roll:
Otóż tak się zastanawiam ile (i jakie) jest wszystkich dodatków do Talismana (również tych autorskich). Czytałem o tym na różnych stronkach, część z nich została przełożona na MiMa ale np. ostatnio przeglądam tematy i widzę jakiś dodatek Mystic Brew (całkiem fajny co zresztą napisałem w stosownym temacie) o którym wcześniej nie słyszałem.

Jest na forum lista wszystkich rozszerzeń do MiMa, dlaczego by więc nie zrobić spisu rozszerzeń do Talismana (wkońcu to pierwowzór więc dobrze znać)? Jeśli komuś by się chciało to nie pogardziłbym taką listą i najlepiej ze dwa słowa na temat tego co można znaleźć w dodatku (czy to tylko pakiet kart, czy karty i plansza itd) oraz co taki dodatek oferuje bo po nazwie nie zawsze można się wyznać.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Na stronie Valdiego można zobaczyć taką listę


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No mam taką liste 69 dodatków autorskich, zaktualizowana w lutym niestety przed tym jak John z TI od nowa zamieszczać dodatki ale myśle że nieduzo sie pozmieniało, jak coś za tydzień bedzie aktualizacja (również musze zobaczyć co na TI sie pozmieniało) i bedzie juz ok.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wielkie dzięki, jakoś zapomniałem że u Valdiego są te spisy a tyle razy już tam byłem XD

Dobra, a ma ktoś jakieś konkretniejsze stronki (w tym wypadku raczej zagraniczne) na których można zobaczyć jakieś zdjęcia owych dodatków (kart, plansz itp) bo jak napisałem nie zawsze po nazwie da się wyznać co dany dodatek zawiera :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Q-boot
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 02:55
Lokalizacja: Lublyn
Płeć:

Post autor: Q-boot »

Najlepiej szukaæ u ¼róde³:

http://www.talismanisland.com/expansions.htm


¯yj i pozwól ¿yæ innym!
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Dzięki Q-boot, właśnie o coś takiego mi chodziło :P
Jednak ja nie mogę, jakie te niektóre karty w autorskich dodatkach do Talismana są zrąbane to się pociąć można. Rysunki wyglądają jakby się dziecko bawiło kredkami a pomysł na robienie rozszerzeń bazowanych na filmach i serialach typu Matrix, Hellraiser czy Star Trek to jest już doprawdy "zawodowy" :o

Co jak co ale nawet te słabsze i wtórne dodatki autorskie do naszego MiMa trzymały poziom zarówno jeśli chodzi o plansze jak i poszukiwaczy i karty. Już porównując kiedyś karty z rozszerzeń oficjlanych Talismana z oficjlanymi do MiMa tak uważałem ale te niektóre dodatki autroskie to jest przegięcie bo jak inaczej (nie używając wulgaryzmów) określić karty w których jedna jest okraszona gryzmołami a druga (z tego samego zestawu) zdjęciem z filmu w koszmarnej jakości?

Faktem jest jednak że część dodatków (z tych które jeszcze nie zostały zaadaptowane na potrzeby MiMa) są warte uwagi ze względu na pomysły w nim zawarte.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Q-boot
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 02:55
Lokalizacja: Lublyn
Płeć:

Post autor: Q-boot »

Co jak co ale nawet te s³absze i wtórne dodatki autorskie do naszego MiMa trzyma³y poziom zarówno je¶li chodzi o plansze jak i poszukiwaczy i karty. Ju¿ porównuj±c kiedy¶ karty z rozszerzeñ oficjlanych Talismana z oficjlanymi do MiMa tak uwa¿a³em
Tutaj polemizowa³bym... Chodzi o to, ¿e te dwie gry (oraz wszystkie oficjalne dodatki ofkorz) utrzymane s± w totalnie ró¿nych konwencjach. Oryginalny Talisman jest zrobiony z jajem, co podkre¶laj± ¶mieszne, trochê "dzieciêce" grafiki. Nasza Magia i Miecz z kolei to klima troszeczki bardziej powa¿na. Zarówno w ang. jak i w pol. wersji gry dodatki s± równie¿ robione (w wiêkszo¶ci) w konkretnej atmosferze pasuj±cej do ich bazowych odpowiedników. St±d takie grafiki w dodatkach do Talismana. Trudno wiêc tutaj o ocenê, co jest lepsze, bo, powtarzam, ocenia siê ró¿ne klimaty. Choæ prawd± jest te¿, ¿e nie wszyscy maj± talent do tworzenia kart, niestety...

Muszê jednak oddaæ ho³d Grzegorzowi Komorowskiemu (opracowanie graficzne MiMa), bo owali³ kawa³ dobrej roboty. Jak ju¿ bêdzie mnie staæ na sfinansowanie trzeciej edycji, zaanga¿ujê go ponownie :D

Btw, widzieli¶cie jego prace?:
http://gwk1.webpark.pl/

U mnie na Operze nie chce wej¶æ, ale na Explorerze ¶miga dobrze.


¯yj i pozwól ¿yæ innym!
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Był już na forum taki temat:

http://www.forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=107

...ale z tego co widzę, to pan Komorowski ma wędrującą stronkę i tamten adres już nie jest aktualny. Z tego co pamiętam, to zawartość była właśnie ta, jak obecnie (być może ze zmianami).

Ale brawa za czujność.

...a tak wogóle, to koniec off-topu z panem Komorowskim, ok?

Grafiki do kart na zachodzie są zupełnie przypadkowego autorstwa, jak i same karty. Kiedyś już o tym pisałem, warto przyjrzeć się pojedyńczym pomysłom, ponieważ zdarzają się perełki. Niestety zwykle - w mojej opinii - 80% zachodnich kart nadaje się do śmieci z powodu kompletnego nie przemyślenia gametextu. Jednak warto wczytać się uważnie by wychwycić te nieliczne ale kapitalne idee. Kiedyś robiłem taki przesiew, nawet chciałem zrobic własne adaptacje. Może jeszcze do tego kiedys wrócę.

A co do grafik - dla mnie 100% do zrobienia na nowo, aby przypasować do MiM. Niestety.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Popierwam. Te angielskie są takie... nieklimatyczne. Za to te nasze polskie autorstwa pana Komorowskiego są naprawde fajowe ;) Dlatego tym autorskim nadal troche brakuje. Nie mówie ze sa złe, tak nie jest, ale czegos im brakuje.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
ODPOWIEDZ