Poszukiwane dodatki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
fifas [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

Poszukiwane dodatki

Post autor: fifas »

Witam.
Wie ktoś skąd można pobrać wersje do druku wymienionych dodatków ??
Dolina Elfów
Lodowa Kraina (wydanie 2)
Pustynia (wydanie 2)
Kanały
Zapomniane Pustkowia
Kontrakty
Zdobyłem wiele dodatków, ale są one porzucane po całym necie, dlaczego nikt nie zajmie się tym i nie zbierze ich w jedno miejsce.;)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hej. Polecam http://talisman.clift.org/talismanisland/MiM2003/ ;)
A dlaczego w jedno miejsce się nie zbiera? Bo część autorów sobie tego nie życzy :P A co do Doliny Elfów to też chętnie bym skądś zassał :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Dolina Elfów - Polska przeróbka (autorstwa Lukasa) angieskiego dodatku Fearlieland. Tylko ui wyłącznie z nim gadać. Jesli mnie pamieec nie myli Juri zaupił dodatek. JEsli chcesz cos wiecej o nim wiedziec to zagadaj wlasnie do niego

Lodowa Kraina (wydanie 2) - autorstwem kart są Cliff, Dess i Gedo. Wydanie drugie to po prostu koretka kkilku kart i dorobiona plansza przez Lukasa. Jeśli byłeś na tyle szybki że zdołałeś wczesniej sciągnac to git. Jak nie przykro mi, znowu osdsyłam do Lukasa. On jest autorem.

Pustynia (wydanie 2) - Z Pustynią jest dziwnie.. Najpierw wspomniani wczesniej Cliff Dess i Gedo zrobili karty. Potem Robson zrobil plansze i dorobil wlasne karty. Teraz powstaje projekt Mega pustynia. Radze na niego poczekac ;)

Kanały - Lukas zauwazyl na angielskiej stronie pomysl na dodatek o nazwie Sewers. Karty zrobił nowe, zrobił nową planszę. Plansza dostępna w językuu angielskim w necie. Strona Valdiego m. in. Zaś kart nie znajdziesz...

Zapomniane Pustkowia - Znowu Lukas przetlumaczyl angielski pomysł... ;]. Do pobrania w necie jedynie wersja angielska, jesli takowa Cie interesuje.

Kontrakty - Kiedys były u Lukasa. Teraz tylko do nabycia bogdaj...
SeSim pisze:A dlaczego w jedno miejsce się nie zbiera? Bo część autorów sobie tego nie życzy Razz
no niestety. Byłoby wygodniej, ale to ich prawo, nie ma co miec do nich o to pretensji ;) Sporym zbiorem jest strona Valdiego. Pozdrawiam, witam na forum.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

Tjaaa, na Lukasa to ja bym już raczej nie liczył, a szkoda, bo brakuje mi dodatku Kanały, planszy do Lodowej Krainy i Zapomnianych pustkowi.


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ja tak myśle że jeżeli lukas sie niezjawi do końca powiedzmy wakacji to udostepnie wszystko umnie na stronie co wy na to? tak wiem wszyscy są uśmiechnięci że bedzie dym jak Lukas sie pojawi ale po co komu dodatki które są ale tylko zamknięte na kompach bez możliwości ich zdobycia.

Hmm Dolina Elfów jak ostatnio gadałem Lukas miał ją w 1/2 po polsku już ale potem znikł:| narazie jak ktoś inny sie za to nieweźmie to bym nieliczył.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jestem jak najbardziej za udostępnieniem tych dodatków na takich zasadach jak powiadasz :) Btw ktoś wogóle go powiadomił, że forum znowu istnieje?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

Byłoby super. W końcu i tak prawie wszyscy na tym forum chcielibyśmy mieć te dodatki dla własnego użytku a nie sprzedawać za grube kokosy na Allegro ... :D


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Hmm raczej wątpię czy go jeszcze interesuje to forum. Chociaż nie wątpię że jak dojdzie do udostepniania jego dodatków do się pojawi.
Z drugiej strony sądzę że do tego żeby każdy miał dodatki Lukasa za darmo jeszcze długa droga


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Valdi, proponuje najpierw napisac mu maila czy cos... To w sumie jego praca. Z drugiej strony jesli sie swojego nie pilnuje to sie ma. Ale napisz mu cos wczesniej zeby nie mogl sie czepiac...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Możesz dopisać też w P.S. że wypadałoby uregulować długi ;).


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Q-boot
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 02:55
Lokalizacja: Lublyn
Płeć:

Post autor: Q-boot »

Jestem 100% za. Tym bardziej, ze Lukas nie szanowal praw autorskich innych...


¯yj i pozwól ¿yæ innym!
Awatar użytkownika
New0
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: wtorek 07 cze 2005, 07:46
Lokalizacja: Barczewo
Płeć:

Post autor: New0 »

Myślę, że mimo wszystko powinniśmy uszanować pracę Lukasa i dać mu znać. Pomysł bardzo dobry :)


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jestem 100% za. Tym bardziej, ze Lukas nie szanowal praw autorskich innych...
Co racja to racja ale faktem jest że część dodatków (w całości bo częściowo) jest autorstwa Lukasa i nie mówię tu o tłumaczeniu.

Tak więc uważam że w sprawie dodatków innych autorów należy najpierw dogadać się z nimi, jeśli chodzi o dodatki autorstwa Lukasa wyadałoby pogadać z nim na ten temat. Jeśli nie będzie odzewu to znaczy że już mu na tym nie zależy więc chyba nie będzie problemu :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

HunteR pisze:Jeśli nie będzie odzewu to znaczy że już mu na tym nie zależy więc chyba nie będzie problemu :roll:
To nie takie proste. Równie dobrze mozna zalozyc, iz np. ma wakacje i nie ma go w domu bo jest na Bahamach za kase SeSima :wink: , lub odcieli mu np. net.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Hmm... no wsumie racja... tak tylko palnąłem, jednak na temat rozszerzeń które sam zrobił trzeba pogadać. Jeśli wyrazi zgodę to dobrze, jeśli nie no to nie można "ukraść" i umieścić za darmo jeśli on zdecydował się to sprzedawać. Jeśli jednak przez dłuższy czas (np. do końca wakacji) nie da znaku zycia... :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Q-boot
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 02:55
Lokalizacja: Lublyn
Płeć:

Post autor: Q-boot »

A je¶li nie zgodzi siê? U Lukasa raczej nikt ju¿ zamówienia nie z³o¿y (btw. sam chcia³em to zrobiæ, ale komentaze na jego stronce + afera na forum odwiod³y mnie od tego) i skoñczy siê na tym, ¿e te dodatki, owszem, bêd± sobie istnia³y, niedostêpne jednak dla kogokolwiek.
Choæ z drugiej strony kto¶ kiedy¶ na pewno je opublikuje... No, ale zobaczymy jak sprawa siê rozwinie i co powie sam Lukas.
po co komu dodatki które s± ale tylko zamkniête na kompach bez mo¿liwo¶ci ich zdobycia.
dobrze powiedziane...


¯yj i pozwól ¿yæ innym!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Wiecie co... ja rozumiem, że on może być na wakacjach, że może być naprawdę ciężko chory cycuś ale gdyby tak było to kultura nakazuje wysłać maile do ludzi, których oszukał (tak najzwijmy to po imieniu wreszcie) a nie bezczelnie znikać bez słowa. Bez jaj. Kafejka internetowa jest na każdym kroku.
Pozatym defkato jego działaność była mocno nielegalna więc jak chcecie żeby w razie czego dochodził swoich racji? :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Zaraz zaraz, czy ta dyskusja nie zaczyna czasem przypominać tematu " Moje boje z Lukasem przy zamawianiu Magii i Miecza"?
Q-boot pisze:A jeśli nie zgodzi się?
HunteR na poprzedniej stronie pisze:Jeśli wyrazi zgodę to dobrze, jeśli nie no to nie można "ukraść" i umieścić za darmo
Jak nie to nie. Wszelkie autorskie rozszrzenia krążące w niecie ktoś zrobił aby się nimi podzielić. Jeśli Lucas nie chce się dzielić to jego sprawa i należy uznać że owe dodatki zrobił tylko i wyłącznie dla własnego użytku.
Q-boot pisze:i skończy się na tym, że te dodatki, owszem, będą sobie istniały, niedostępne jednak dla kogokolwiek.
Jak już napiasałem wcześniej, większość dodatków nie jest autorstwa Lucasa, on tylko wprowadził (jeśli wogóle) pare poprawek, dorzucił ewentualnie pare własnych kart a potem podrukował, pociął i wysyłał tym którzy zapłacili. Te dodatki są jak najbardziej dostępne, wystarczy tylko zajżeć na odpowiednie strony a w przypadku umieszczenia ich gdzieś indziej (np. po to żeby wszystkie były w jednym miejscu) trzeba pogadać z poszczególnymi autorami. Dodatków autorstwa tylko i wyłącznie Lucasa jest niewiele a jak już powiedziałem wcześniej: jeśli nie chce się dzielić to nie i już.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Q-boot
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 02:55
Lokalizacja: Lublyn
Płeć:

Post autor: Q-boot »

Pozwolê sobie zamie¶ciæ cytat z oferty zamówienia ze strony Lukasa:
Oto lista dodatków, które mo¿ecie u mnie zamówiæ. Oficjalne dodatki to oczywi¶cie piractwo.
Mówi samo za siebie...


¯yj i pozwól ¿yæ innym!
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Tak jak można było przypuszczać , ponownie chodzi o to aby nie skrzywdzić Lukasa. Znowu się zakłada że jest chory , nie ma neta albo jeszcze coś gorszego. Efekt będzie taki ze żaden z dodatków nie zostanie udostępniony.


Awatar użytkownika
fifas [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

Zbrodnia i kara;)

Post autor: fifas »

Witam.

Wprawdzie jestem tu w miarę nowy, ale mam kilka pytań. Dlaczego bronicie osoby, która okradła ludzi?? Mówicie coś o prawach autorskich, a nie zauważacie, że mówimy o (postawmy sporawe jasno) złodzieju. Wiedz, w czym problem?? Rozumiem, że ktoś się włożył trochę w pracy w przerobieniu takich dodatków, ale myślę, że kwoty z umowy, których się nie wywiązał z zaliczko mu to spłaciły. Chciałbym wspomnieć różnisz ze z tego, co wiem to Lukas potrafią sprzedawać czyjeś dodatki poprawione, „ulepszone” czy to nie jest jakiś tam plagiat?? Podsumowując niech nadejdzie kara, która będzie sprawiedliwa. Dla dobra ogóły ludzi, którzy chcą grać a nie zajmować się lichwą, wyłudzaniem udostępnijmy dodatki.

Pozdrawiam.;)
Grzegorz M

PS.: Cackacie się z tym problemem jak dziewicę;)
Myślę, że implikacja przewinie -> kara jest wystarczając w tej sytuacji, było przewiewnie, zostali oszukani ludzie kropka.
Wiec pytam jeszcze ras przewinie już było gdzie jest kara???

Zbrodnia i kara;)


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wyjdzie na to że jesteśmy tacy sami jak Lucas :P
Q-boot pisze:
Oto lista dodatków, które możecie u mnie zamówić. Oficjalne dodatki to oczywiście piractwo.
Mówi samo za siebie...
Tak, ale jednak tych gier już w normalnym sklepie kupić się nie da. Podobnie mamy ze stronkami typu CDA na których można sciągać stare gry. Nie ma ich w sklepach od dawna ale to nie oznacza że licencja wygasła i można je sobie legalnie sciągnąć...
Fifas pisze:Rozumiem, że ktoś się włożył trochę w pracy w przerobieniu takich dodatków
I chodzi (przynajmniej mnie) tylko o te dodatki które Lucas sam przetłumaczył, skorygował itp. Co do pozostałych które tylko nieznacznie "ulepszył" to nie widzę problemu, wystarczy pogadać z właściwymi autorami i po sprawie. Co do "złodziejstwa" i praw autorskich, z tego co mi wiadomo Lucas (przynajmniej do części) otrzyłam pozwolenie (ale mogę się mylić bo trochę wypadłem z obiegu).

Co do tego zarabania. Zauważcie że Lucas nie pobierał opłat za np. wysłanie spakowanych gier mailem które każdy potem musiałby sam drukować itd. Pobierał opłatę za gry wydrukowane, pocięte, posklejane które nie dość że wyglądały jak ze sklepu (jeśli nie lepiej) to jeszcze odrazu po otwarciu paczki można było zasiadać do stołu i grać. Nie każdy (np. ja :( ) ma możliwość wydrukowania wszystkiego więc taka opcja jest wygodna a papier, tusz i czas kosztują. Jednak myślę że wszystko byłoby w porządku (o czym już gdzieś tu chyba pisałem) gdyby Lucas oprócz oferty płatnej umieścił też za darmo na swojej stronce wszystkie rozszerzenia. Wtedy jeśli ktoś by nie miał czasu ani ochoty bądź możliwości a miał przyoszczędzoną kasę składałby zamówienie na gotowe, pocięte i posklejane gry. Jeśli kogoś takie rozwiązanie nie zadowala a ma możliwości i chęci sciąga sobie "paczkę" ze stronki za darmo i sam wszystko drukuje, tnie i skleja.

I na koniec tak jak już wcześniej pisałem, temat znowu zaczyna zchodzić na oskarżanie Lucasa itp. Był już taki temat a skoro został zamknięty to znaczy że wszyscy którzy mieli coś do powiedzenia już to zrobili (a w tym temacie zaczynają się pojawiać te same oskarżenia i te same argumenty co tam). Ten temat dotyczył poszukiwanych dodatków, jeśli są gdzieś dostępne niech ktoś poda niamiary i po krzyku, jeśli tylko Lucas nimi dysponuje to też moim zdaniem kończy dyskusję.

PS. A tak wogólę to ja nigdy nie grałem z autorskimi dodatkami, wystarczają mi te oficjalne które kupiłem w sklepie wiele lat temu a wy się kłucicie o każdą planszę i kartę tak jak byście nie mogli żyć bez dwóch czy trzech dodatków które Lucas ma na wyłączność i nie chce się podzielić :P

PS2. Nie to żebym miał coś przeciwko nieoficjalnym dodatkom. Jakbym miał kiedyś okazję z chęcią bym zagrał ale to zaczyna przypominać fanatyzm: Lucas ma jakąś planszę czy pakiet kart których nie chce rozdać za darmo więc wszyczynacie awantury :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A ja jestem mimo wszystko za tym, żeby udostępnić dodatki po wakacjach, jak się nie odzewie. Nie ukrywam, że przemawia przeze mnie rozgoryczenie z powodu permenetnego osrania mojej osoby przez Lukasa. Wybaczcie, zapłaciłem 200 zeta i chcę mieć wszystko to, za co zapłaciłem. Kropka ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

HunteR pisze:PS. A tak wogólę to ja nigdy nie grałem z autorskimi dodatkami, wystarczają mi te oficjalne które kupiłem w sklepie wiele lat temu a wy się kłucicie o każdą planszę i kartę tak jak byście nie mogli żyć bez dwóch czy trzech dodatków które Lucas ma na wyłączność i nie chce się podzielić :P

PS2. Nie to żebym miał coś przeciwko nieoficjalnym dodatkom. Jakbym miał kiedyś okazję z chęcią bym zagrał ale to zaczyna przypominać fanatyzm: Lucas ma jakąś planszę czy pakiet kart których nie chce rozdać za darmo więc wszyczynacie awantury :P
Jestem precyzyjnie tego samego zdania. Choćby dla tego uważam, że nie należy udostępniać publicznie pracy Lukasa wbrew jego zakazowi (czy też bez jego zezwolenia - na jedno wychodzi)
SeSim pisze:Wybaczcie, zapłaciłem 200 zeta i chcę mieć wszystko to, za co zapłaciłem.
Ciebie doskonale rozumiem, ale patrząc tak liberalnie, to należałyby sie takie skany TOBIE ale nikomu więcej. Zresztą wciąż jeszcze może nadejśc taki dzień, że zapuka listonosz z paczką z Krakowa, he he. Oczywiście wypadałoby wówczas, żeby paczka zawierała 120% zamówienia i grzeczne przeprosiny.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wow, więc po kolei...
Q-boot pisze:Pozwolę sobie zamieścić cytat z oferty zamówienia ze strony Lukasa:

Cytat:
Oto lista dodatków, które możecie u mnie zamówić. Oficjalne dodatki to oczywiście piractwo.


Mówi samo za siebie...
Ten cytat to było ironia i złośliwość z jego strony w naszym kierunku. Kiedy na forum ktoś napisał ze to piractwo on dał taki podpis na stronie. Tyle.
Michael Augustus pisze:Tak jak można było przypuszczać , ponownie chodzi o to aby nie skrzywdzić Lukasa. Znowu się zakłada że jest chory , nie ma neta albo jeszcze coś gorszego. Efekt będzie taki ze żaden z dodatków nie zostanie udostępniony.
Nie chodzi o to by go nie skrzywdzić. Chodzi o poszanowanie podstawowych praw mornalnych. Z całym szacunkiem MA, ale nie mozna zachowywac sie na zasadzie jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie, czy co gorsza, Jak Kali ukraść konia... Podstawowy problem to sprawa moralności. Czy Valdi powinien udostepnic ot tak za friks te dodatki, czy nie.
fifas pisze:Witam.

Wprawdzie jestem tu w miarę nowy, ale mam kilka pytań. Dlaczego bronicie osoby, która okradła ludzi?? Mówicie coś o prawach autorskich, a nie zauważacie, że mówimy o (postawmy sporawe jasno) złodzieju. Wiedz, w czym problem?? Rozumiem, że ktoś się włożył trochę w pracy w przerobieniu takich dodatków, ale myślę, że kwoty z umowy, których się nie wywiązał z zaliczko mu to spłaciły. Chciałbym wspomnieć różnisz ze z tego, co wiem to Lukas potrafią sprzedawać czyjeś dodatki poprawione, „ulepszone” czy to nie jest jakiś tam plagiat?? Podsumowując niech nadejdzie kara, która będzie sprawiedliwa. Dla dobra ogóły ludzi, którzy chcą grać a nie zajmować się lichwą, wyłudzaniem udostępnijmy dodatki.

Pozdrawiam.Wink
Grzegorz M

PS.: Cackacie się z tym problemem jak dziewicęWink
Myślę, że implikacja przewinie -> kara jest wystarczając w tej sytuacji, było przewiewnie, zostali oszukani ludzie kropka.
Wiec pytam jeszcze ras przewinie już było gdzie jest kara???

Zbrodnia i kara;)
Słuchaj największemu zbrodniarzowi nalezy sie obrona. Nie powinnismy zachowywac sie jak Lukas bo on tak zrobil. Do jasnej ciasnej miał do tego prawo! Nie miał prawa do wysyłania niepełnych paczek. Ale do zatrzymania dodatków dla siebie jak najbardziej... Najmoralniejsze byłby gdyby osoby które za to zapłaciły dostały to co zamawiały + mały bonus za 'opóznienia...'

No czas do Huntera przejsc, ten sie rozpisał.. :twisted:

(3 godziny pózniej) ZzzzZzzz... a to juz? xD

Nie bede sie rozpisywał, bo trzeba przyznac ze sie zgadzam w 99, 99 % . Ma prawo zostawic dla siebie te dodatki. My tylko chcemy miec je udostepnione. No ale chciec a móc to dwie rozne rzeczy ;)

SeSim : Taka prawda zostałes oszukany. Powinienes szukac sprawiedliwosci u winowajcy. Jak sie nie da u Policji xD. Ale tam nie znajdziesz, wiec proponuje sie dogadac z Valdim. Co do problemow natury moralnej nie sadze zeby tu były jakiekolwiek opory...

Wilczy jak zwykle mądrze i nie ma co komentowac... xD

Podsumowująć, ja ostaje cały czas przy swoim zdaniu. Napisac Mail do Lukasa w nadziei ze odpisze. Jesli przez dajmy na to miecha nie odpisze wtedy zastanwaiac sie co dalej. Prosze Was, nie piszcie 'Daj dodatki jak sie nie odezwie do konca wakacji' bo to jest złodziejstwo i niemoralnosc o jaka oskarzacie Lukasa. Nie zachowujcie sie jak ten, na ktorego narzekacie. On zawalil tylko wobec osob ktorym przysłał niepełne dodatki. A w necie umieszczac za free swojej pracy nie musi. Taka gorzka prawda. Pozdrawiam, tyle mojego filozoficznego ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Zablokowany