Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)
Zapraszamy na Zjazd do Kielc w sierpniu!
(Więcej informacji tutaj)

Co i jak drukować, w jaki sposób zlepić w całość?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o MiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
nekkoru [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Co i jak drukować, w jaki sposób zlepić w całość?

Postautor: nekkoru » niedziela 27 lis 2016, 22:14

Witam szanowne grono graczy. Z góry przepraszam za zawracanie głowy i proszę o niewylewanie hektolitrów pomyj na mnie, jako iż pomimo stażu konta - w świecie Sferowej MiM jestem nowy. Zdaje sobie sprawę że jest forum, i jest wyszukiwarka, ale ja na prawdę już sporo czasu poświęciłem na ten temat, i myślę że najszybciej pomóc mi możecie Wy - maniacy i fanatycy MiM ogarnięci w każdym dodatku i każdej karcie :)

Historia wygląda tak: w MiM za dzieciaka nie grałem, nie wiem czemu, byłem chyba zbyt zajęty zbieraniem gum turbo i graniem w pierwsze odsłony Heroes na komputerze. Ochotę na stare wersje MiM mam co prawda od dawna, aczkolwiek w przypływie natłoku stresujących spraw życia dorosłego zwyczajnie o tym notorycznie zapominałem. Szalę goryczy przelał fakt, iż jeden ze znajomych dostał T:MiM, cud miód i orzeszki, przynajmniej do 10-tej rozgrywki, kiedy to człowiek uświadomił sobie że robi się już trochę przewidywalnie i łatwo (gramy bez dodatków). W końcu stwierdziłem że pora ruszyć mój ekstra pomysł z drukiem starej MiM wraz z .. no właśnie. Zaopatrzyłem się cyfrowo w miliard dodatków, od MiM By Shuma, Wielka Magia i miecz, poprzez dodatki typu Mistrzowie, Apteka, Przedpola Piekieł, Północny Ląd na Błogosławieństwach, krainach snu, gwiezdnych wrotach, bankach i mundialach skończywszy. Powiem szczerze - jest tego w 3d i trochę, aż wręcz czuje się przytłoczony ilością. I tutaj zaczyna się moja pokorna prośba o pomoc: od czego zacząć?

1. Zważywszy na znajomych o nie-eksperckich doświadczeniach w planszówkach nie chciałbym, żeby od razu było tego mnóstwo. Myślę, że idealna na początek byłaby sama plansza MiM z 5 kręgami bez dodatkowych plansz. Teraz pytanie które dodatki i zbiory kart/poszukiwacze współgrają z samą mapą z 5 kręgami, a których nie wrzucać aby nie psuć balansu gry? Czy dodatek Korona Władzy oraz Przedpola Piekieł będą dobrze współgrać?

2. Zauważyłem też, że są dwie wersje dodatkowych ostatniego - piątego kręgu podstawowej mapy - w tej załączonej do Shuma jest krąg ten bardziej wypełniony lokacjami (np. Obóz Orków, Peryton), natomiast ten okrąg z samego dodatku "Zapomniane Pustkowia" posiada głównie lokacje typu Góry, Tundra itp. Czy różnica jest jedynie estetyczna - więcej fajnych lokacji, czy jednak ma to ścisłe powiązanie z innymi dodatkami, dodatkowymi mapami itp?

3. Jakie jeszcze ciekawe dodatki polecacie na początek takiej przygody z MiM na sterydach (unikając komplikacji mechaniki w styku napadu na bank, listów gończych, atutów czy run - raczej szedłbym w kierunku więcej poszukiwaczy, więcej sprzętu, więcej zdarzeń).

Kolejna kwestia to techniczny fakt druku, klejenia itp. Jako że większość z was najpewniej już wydrukowała kilka/kilkanaście egzemplarzy i możecie porównać swoje efekty z zamierzeniami, to jesteście w tym temacie doświadczeni. Sam drukarki nie mam, tak więc zdaje się na punkty xero itp. Plan mam następujący:

1a) druk awersów kart na papierze fotograficznym, rewersów na samoprzylepnym ("pionki" postaci na kredzie 300cm^2 dwustronnie) + podstawki pod karty Battlemodels
1b) druk obu stron osobno na kredzie 200-250, cięcie w domu, przyklejenie do siebie klejem w spreju do podsufitek + ew koszulki European Mini
2) Druk planszy na papierze fotograficznym w postaci 4x A4, do tego tektura introligatorska A2 + Bigowanie, klejenie papieru fotograficznego klejem do podsufitek

Jak to będzie ze ścieralnością na dłuższą metę (50+ gier)?
Skoro podstawowa plansza MiM jest przeznaczona na A2, to plansza z dodatkowymi dwoma kręgami nie będzie za mała na A2?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
Re: Co i jak drukować, w jaki sposób zlepić w całość?

Postautor: Valdi » niedziela 27 lis 2016, 23:05

Znaczy tak.
Ad 0.: gratuluje że wróciłeś do świata MiM, coraz więcej osób gra w gry planszowe, to i ciesze się ze ludzie wracają do MiM.

Ad 1.: Na początek przede wszystkim zmiana zasad wewnętrznej krainy, czyli Przedpola Piekieł, potem kolejne dodatki i tu pytanie czego oczekujesz od rozgrywki - czyli jeżeli chcesz iść w epickie rozgrywki to bierz dodatki planszowe, od oryginalnych (Podziemia, Miasto, WKO itd.) po dodatki te o których mówisz czyli Lodowa Kraina i Zapomniane Pustkowia.

Ad 2.: W skrócie odpowiem że jakiego autora wybierzesz, to twoja sprawa, wszystkie as bardzo podobne, ale pytanie jak szukasz? Jeżeli do podstawki ORYGINALNEJ, to trudno wstawiać tam projekty czy to Wielkiej Magii i Miecz - stave, czy MiM By Shuma. Jeżeli chcesz drukować wszystko z jakiegoś dużego projektu to ja osobiście polecam Wielką Magię i Miecz - stave. Jest ona tak doszlifowana że nie będziecie mieli problemów z niespójnościami w instrukcji / dodatkach itp.
przy okazji w Wielkiej Magii i Miecz - stave, masz odrazu zawarte dużo mniejszych kart / dodatków i pomysłów.

Ad.: 3 odpowiedź masz powyżej.

Tech.
Technicznie odpowiem Ci że 1b) Klejenie, cięcie, +/- życie oznacza że nie zagrasz prędko - i tu reklama, zawsze możesz zamówić druk u mnie, dostaniesz Kompletną, gotową do gry MiM :)

Inaczej nie jestem Ci wstanie pomóc. Najlepszym rozwiązaniem jest jak drukniesz sobie np. właśnie Przedpola Piekieł, bo są małe i będziesz miał porównanie.
Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

nekkoru [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Postautor: nekkoru » poniedziałek 28 lis 2016, 00:20

Dzięki za szybki odzew :)

Valdi pisze:i tu reklama, zawsze możesz zamówić druk u mnie, dostaniesz Kompletną, gotową do gry MiM :)

Inaczej nie jestem Ci wstanie pomóc. Najlepszym rozwiązaniem jest jak drukniesz sobie np. właśnie Przedpola Piekieł, bo są małe i będziesz miał porównanie.

Brzmi ciekawie :) 3 pytanka:
1) plansza twarda czy miękka
2) Jaki koszt?
3) A za wersje turniejową ile? (już obczaiłem forum :) )

Awatar użytkownika
Valdi

Postautor: Valdi » poniedziałek 28 lis 2016, 00:41

Plansza mniękka, reszta na prv
Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Wróć do „Dział Ogólny (MiM)”