Gdzie zdobyć koszulki do MiM wydanej przez SFERA ?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blacklobo [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 19:36
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Gdzie zdobyć koszulki do MiM wydanej przez SFERA ?

Post autor: blacklobo »

Poszukuję koszulek na karty do MiM Sfery. Czy gdzieś można kupić gotowe takie koszulki? A może ktoś ma (nowe lub używane) do sprzedania?

Generalnie jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć lub zaoferować w tej kwestii to bardzo proszę o info.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Zapomnij - takich formatów nikt nie produkuje - temat wałkowany od dawien dawna na tym forum i na forum Magicznego Miecza.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
blacklobo [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 19:36
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: blacklobo »

Ale... jak to ? :sad:
Na wersje, które w każdej chwili sobie można dodrukować są a na cenne oryginały brak? ](*,)

A tego nie da się (nie opłaca) zlecić komuś? Taką opcje też już przerabialiście?


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Istniała tajlandzka grupa która robiła custom koszulki ale chyba zbankrutowali.
Musi być odpowiednio duże zapotrzebowanie żeby coś takiego było opłacalne.

Raczej bym szukał czegoś co nie było pomyślane jako koszulki na karty, ale można tego tak użyć.
Może np. któryś z rozmiarów koszulek do zdjęć da się odpowiednio przyciąć.

Koszulki na poszukiwaczy istnieją.


Awatar użytkownika
blacklobo [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 19:36
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: blacklobo »

Nie kojarzę teraz wymiarów Poszukiwaczy mimo, że mam w domu zapisane. Wysokość chyba 66mm ale szerokości nie pamiętam.
Jeśli pasowałyby choć w miarę to na samych Poszukiwaczy zawsze coś już by było. Dzięki za linka.

Ale do przygód to musiałoby być coś dobrze spasowanego żeby się tym jakoś sprawnie dało grać.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Google wypluło mi coś takiego.

Jeśli ta informacja jest prawdziwa to inne Mini Euro też powinny pasować. Na przykład te dobre.

Mam niestety problem ze zgooglaniem jaki jest wymiar kart Przygód, a zmierzyć nie mam możliwości.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

A nie próbował ktoś przypadkiem tych koszulek? http://3trolle.pl/209-Koszulki-Mayday-G ... 0-szt.html

Z tego co wiem, karty przygód to około: 40x66mm
Wymiar karty podawany dla tych koszulek to: 43x65mm


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

abubu pisze:Z tego co wiem, karty przygód to około: 40x66mm
Mini Euro to 44x68 więc powinny pasować :-)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

+5mm to chyba byłby już za duży luz .. a -1mm przy wymiarze na wysokość to chyba było by akceptowalne.
Aktualnie nie planuję zakupów "około-planszówkowych", więc nie nie będę miał okazji sprawdzić. Tak więc jeżeli ktoś by miał okazję przetestować, niech śmiało podzieli się swoją opinią :)

Ps. Nie zapominajmy, że na koszulkach podawany jest wymiar pasującej do nich karty, a nie samej koszulki. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że koszulki Mayday Games są raczej bardziej dopasowane aniżeli mniej.

edit: http://3trolle.pl/690-Board-Game-Sleeve ... 0-szt.html
W specyfikacji jest podane Talisman 2nd Edition! (pytanie czy polskie wydanie się różniło rozmiarem kart)

edit: http://www.maydaygames.com/sleeves.pdf
adres do specyfikacji koszulek z Mayday Games (podane tytuły gier, wymiary kart oraz pasujące edycje koszulek)
Ostatnio zmieniony środa 07 paź 2015, 21:49 przez abubu, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

abubu pisze:W specyfikacji jest podane Talisman 2nd Edition! (pytanie czy polskie wydanie się różniło rozmiarem kart)
Karty Przygód z Talisman 2nd Ed. mają rozmiary 6,7 x 4 cm. Karty Przygód z MiM są identycznego rozmiaru, może 6,65 x 4 cm.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zrobiłem porównanie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 07 paź 2015, 18:32 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

O no proszę to jednak ktoś tam się zlitował - szkoda ze ja k ja szukałem kiedyś do MM to nikt sie nie wypucował że są do Talisman 2nd edition jakieś koszulki...


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
blacklobo [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 19:36
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: blacklobo »

No, to nie jest jednak tak źle, jednak są jakieś opcje na koszulki do MiM.
abubu pisze:edit: http://3trolle.pl/690-Board-Game-Sleeve ... 0-szt.html

W specyfikacji jest podane Talisman 2nd Edition! (pytanie czy polskie wydanie się różniło rozmiarem kart)
W specyfikacji podane Talisman 2nd Edition. Według porównania Nemo szerokość przygód Talisman 2nd i MiM jest taka sama ale w opisie koszulek jest napisane: "Pasują do kart o rozmiarze: 44 x 68 mm". A przecież szerokość kart przygód to 40mm. To o co kaman ??
Prawdopodobnie przy opisywaniu koszulki podają jako pasujące również te rodzaje kart, które są mniejsze, bo się po prostu zmieszczą z luzem. W takiej sytuacji mogli dopisać Talisman 2nd Edition.


Tak czy inaczej dzięki za namiary. Jest się czego zaczepić. Jak coś wybiorę i kupię nie omieszkam podzielić się wrażeniami z ich dopasowania.
Ostatnio zmieniony środa 07 paź 2015, 21:43 przez blacklobo, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

blacklobo pisze:W specyfikacji podane Talisman 2nd Edition. Według porównania Nemo szerokość przygód Talisman 2nd i MiM jest taka sama ale w opisie koszulek jest napisane: "Pasują do kart o rozmiarze: 44 x 68 mm". A przecież szerokość kart przygód to 40mm. To o co kaman ??
Chodzi o to, że wejdą koszulki do 44mm szerokości. To, że akurat MiM lub T2ndEd (alem skrót wymyślił) są mniejsze, to chyba nie jest aż taki problem. W najgorszym wypadku będą luźniejsze. Nie miałem jak na razie z nimi (tymi konkretnymi) do czynienia, więc ciężko mi się wypowiedzieć, czy ten "luz" jest znośny czy też nie.
blacklobo pisze:Jak coś wybiorę i kupię nie omieszkam podzielić się wrażeniami z ich dopasowania.
Czekamy na recenzję! Z pewnością znajdą się na nią chętni :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
blacklobo [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 19:36
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: blacklobo »

abubu pisze:Chodzi o to, że wejdą koszulki do 44mm szerokości.
No właśnie wertowałem co jest dostępne w tym sklepie polskim i też tak pomyślałem.

Do poszukiwaczy luz by mi nie przeszkadzał ale do przygód marzą mi się idealne. No ale to być może "sen motyla" :)
Sporo tam różnych grubości i najlepiej byłoby przymierzyć, pomacać ale coś trzeba będzie wybrać.


Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

Według dokonanych przeze mnie pomiarów na posiadanych Kartach Przygód "dokładne" wymiary kart to 38,5-39,5 mm x 67-68 mm. Zmierzyłem całkiem sporo kart, ale nie wykluczam, że gdybym zmierzył jeszcze więcej, odchylenia byłyby większe :)

Karty Poszukiwaczy w moich pudełkach mają 66,5-67,5 mm x 82-82,5 mm. Przynajmniej te, które zmierzyłem...


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ