Zdjęcia z rozgrywki 2

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
grobyk [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:26
Lokalizacja: Wloclawek
Płeć:
Wiek: 39

Zdjęcia z rozgrywki 2

Post autor: grobyk »

Witam wszystkich ponownie.
Chciałem pokazać a może i trochę pochwalić ostatnią grą z kilkoma nowymi dodatkami.
Poprzedni temat znajduje się pod linkiem: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=6549

Zacznę może od pierwszych 5 zdjęć które, przedstawiają rozkładanie gry i jej finalny wygląd na stole. Trwa to około 1godziny i zazwyczaj dzień przed rozgrywką.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


W przeddzień rozgrywki losujemy po 3 postacie i wybieramy jedną z nich. W kolumnach można zobaczyć co kto wylosował a na samej górze jest ta postać która została wybrana. Do postaci losujemy też "UKRYTĄ ZDOLNOŚĆ" jeden z dodatków o którym później.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moja postać to arcymag który w połączeniu z ASERTYWNOŚCIĄ dał bardzo mocną postać, niestety w późniejszej fazie gry umarłem. (mając 1 punkt wytrzymałości ktoś wylosował Jeźdźca Apokalipsy zorientowani wiedzą co się stało) Nowo wylosowana postać to gladiator. Szczęśliwym trafem nikt nie zdołał zabrać przede mną ekwipunku oraz przyjaciół którzy zostali porzuceni na pulu na którym "umarłem".

Koleżanka która grała Pielgrzymem miała dużo większego pecha i prócz zamiany w ropuchę również umarłą z powodu schorzenia jakie ją dopadło. Nowa postać jaką wylosowała to Egzorcysta ale wybrała Rycerza Ciemności widać to na zdjęciu z wylosowanymi postaciami.

Kolejną postacią był Kat który na starcie miał bardzo mocną broń Topór Kata (podczas walki jak wypadnie 1 oczko wygrywa ją zadając cios krytyczny)

Ostatnia postać to Hiena Cmentarna z dwoma super zdolnościami potem osoba nią grająca zdobyła profesje Arcymaga

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz trochę o dodatkach jakie zostały wprowadzone.
Pochodzą one z Talismana a autorem ich jest ERESTOR. Na moją prośbę udostępnił mi je. Modyfikując trochę zasady wdrożyłem je w WMIM Steva którą mam wydrukowaną.
1.Dodatek to "Nagrody" losujemy zawsze gdy wchodzimy do nowej krainy itp. Super sprawa gdyż opłacało się wszystko zwiedzić.
2. Wrogowie świata - porozkładani wrogowie na wszystkich krainach. Zabicie ich (zebranie) w ilości sztuk 8 powoduje natychmiastową wygraną ( według moich zasad) i tym właśnie sposobem zakończyliśmy wczorajszą rozgrywkę.
3. Ukryte zdolności - losowane przed grą do postaci jaką gramy. Różne są ich wartości ale dla większości warto zrealizować CEL aby stały się aktywne (gdyż możemy ich używać dopiero po ich aktywowaniu) zmuszają nas do odwiedzania różnych miejsc.
4. Duchy pradawnych smoków - po pokonaniu smoka mamy możliwość spotkania się z duchem po wyrzuceniu 4,5,6, Jak pokonamy ducha dostajemy jego zdolność.
5. Żniwacz - raczej każdy wie ocb.
6. Ropuszy Król - coś jak Żniwacz tylko zmienione zasady poruszania się.
Dwa ostatnie dodatki są utrudnieniem i zbalansowaniem na 4 pierwsze które są ułatwieniem.

Obrazek Obrazek


Początek gry 9.00

Obrazek

Gdzieś w okolicach godzin popołudniowych:

Obrazek Obrazek Obrazek


Poniżej zdjęcia postaci wraz z ich ekwipunkiem i wszystkim co zdołali zdobyć z końca rozgrywki. Ostatnie zdjęcie jest z pokonanymi wrogami świata jakie dały zwycięstwo w grze.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Jak czytacie od początku to wiecie że potrzeba pokonać 8 Wrogów Świata ( na czas tej partii ustaliliśmy że liczba ta spadnie do 7) był to błąd i w kolejnych grach ich liczba do wygrania gry wyniesie 9 albo nawet 10.
Dodatkowo dziś z kolegą zobaczyliśmy na zdjęciach że moja postać Gladiatora która wygrała całą rozgrywkę, posiada przyjaciela którego nie powinna używać jest nim: HIPER ZAJ...TY " MISTRZ ZE WSCHODU". Stało się tak dlatego że gdy umarłem Arcykapłanem i udało mi się gladiatorem jako pierwszemu dojść do ekwipunku i przyjaciół jacy leżeli na planszy, nie przeczytałem iż pana mistrz ze wschodu nie może używać zła postać. I w ten oto sposób nielegalnie wygrałem grę =D>


Poniżej plansza pod koniec:

Obrazek

Oraz wielkie sprzątanie. Gra trwałą od 9.00 do 17.00 z przerwą na pizze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I ja....

Obrazek


Mam nadziej że się podobało.
Pozdrawiam wszystkich.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Świetna rozgrywka! Bardzo się cieszę, że dodatki się przydały. Ehhh... gdzie te czasy kiedy mogłem poświęcić cały dzień na granie :cry:


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
ODPOWIEDZ