Różnice między MiM a TMiM: którą grę kupić?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Gladix [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 16:20
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Różnice między MiM a TMiM: którą grę kupić?

Post autor: Gladix »

Witam,
Grałem w tą grę bardzo dawno temu, ponad 10 lat. Chciałem sobie kupić ją teraz, ponieważ bardzo lubię gry planszowe i chcę kilka nabyć, natomiast mam malutki problem. Gdy ja w to grałem to była to jeszcze stara wersja, teraz patrzę, że istnieje nowsza wersja z 2007 roku. czy mógłby ktoś mi opisać mniej więcej jak bardzo się one różnią, która jest według Was lepsza oraz czy w tej nowszej wersji można grać we wszystkie dodatki naraz? Aby rozróżnić wersje wysyłam link:
Klik
Pozdrawiam
Gladix ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 gru 2014, 17:16 przez Gladix, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Temat rzeka. Polecam przeszukać forum, bo gotowej, wyczerpującej i jednocześnie rzetelnej odpowiedzi nikt raczej nie udzieli.

To co jest umieszczone na Wikipedii daje ogólnie dobre pojęcie.
Wersję, w którą grałeś dawniej, wydaną przez wydawnictwo Sfera można kupić już tylko w obiegu kolekcjonerskim, a kompletne zestawy w dobrym stanie są bardzo rzadkie. Skompletowanie zestawu nie ogranicza się tylko do klikania "kup teraz".
Wersję "nową" można wciąż kupić w sklepach. Wydawane są wciąż dodruki i dodatki. Podobnie jak w poprzednio wydanej grze przez Sferę, tak i w obecnej wersji można grać ze wszystkimi dodatkami na raz.

Jednocześnie jako moderator proszę o rzeczowe redagowanie tytułu tematu, ten który zaproponowałeś nie daje pojęcia o co w nim konkretnie chodzi.


Gladix [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 16:20
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Gladix »

Dzięki wielkie, myślę, że to mi wystarczy aby kupić nowszą wersje. Mógłbym jeszcze prosić o pomoc przy zakupie? Na internecie znalazłem zakup, ale niestety ciężko znaleźć wszystkie części ze wszystkimi dodatkami naraz. Stąd moje pytanie, które dodatki najlepiej sobie kupić na początek?


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Na to pytanie również trudno udzielić odpowiedzi, poza tym pojawiało się również wcześniej na forum. Biorąc pod uwagę zbliżające się święta, nie będziemy karać za takie pytania :) Rozumiemy potrzebę chwili.

Łatwiej udzielić odpowiedzi, których dodatków nie kupować.
Na początek przygody z grą nie warto kupować dodatków tzw. "print on demand".
Dalej wybór polega przede wszystkim na wybraniu czy zamierza się rozszerzyć planszę główną o plansze dodatkowe, czy tylko o dodatkowe karty.
Dodatki, które nie wprowadzają dużych zmian do gry, a więc ułatwiające poznanie gry, to Pani Jeziora i Królowa Lodu. Dodatki, które wprowadzają duże zmiany i mocno komplikujące grę to Smoki i Żniwiarz.
Osobiście na początku rozszerzyłbym planszę główną o dodatki planszowe.


Gladix [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 16:20
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Gladix »

Okej, dziękuję bardzo jeszcze raz, bardzo mi pomogłeś. Ostateczne pytanie które jeszcze zadaję, dodatek który wymieniłeś: "print on demand" podałeś w wersji angielskiej. ta gra w tej nowej wersji jest po angielsku? Nie żeby robiło mi to problem, ale lepiej jednak by się grało w polską wersję. Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za tworzenie nowego tematu, szukałem wcześniejszych ale jedyne co znalazłem to to, że np. grafika w nowszej wersji jest gorsza


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

W Polsce Talisman wydała Galakta i jest to gra w polskiej wersji językowej.
Niektóre sklepy sprzedają, sprowadzony z zagranicy, Talisman w wersji angielkskojęzycznej. Kupują go zapewne kolekcjonerzy i osoby nie mogące się doczekać wersji polskiej dodatków, które zdążyły ukazać się "na zachodzie", a u nas jeszcze nie.
W opisie produktu, tam gdzie będziesz kupować, powinna być informacja, w jakiej wersji językowej jest sprzedawana gra. A jeśli będziesz kupował pudełko w sklepie, to jeśli napisy na pudełku będą po polsku, to i gra będzie po polsku, nie znajdziesz w pudełku niespodzianki.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Wiktor pisze:Kupują go zapewne kolekcjonerzy i osoby nie mogące się doczekać wersji polskiej dodatków, które zdążyły ukazać się "na zachodzie", a u nas jeszcze nie.
Oraz osoby które nie czują potrzeby zmagać się z błędami w tłumaczeniu, jak ja :)


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Bludgeon pisze:
Wiktor pisze:Kupują go zapewne kolekcjonerzy i osoby nie mogące się doczekać wersji polskiej dodatków, które zdążyły ukazać się "na zachodzie", a u nas jeszcze nie.
Oraz osoby które nie czują potrzeby zmagać się z błędami w tłumaczeniu, jak ja :)
Zwróć uwagę, iż nad korektą oraz poprawnością tłumaczenia czuwam ja, więc jak są jakieś błędy, to w 99% dlatego, iż to ja uznałem, iż danej rzeczy nie warto poprawiać o powinna zostać tak, jak została przetłumaczona. Dosłownie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

rozumiem, że nie tłumaczyłeś wh40k conquest ?? ani nie miałeś wglądu w to cudo?


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Niet, ja ostatnimi czasy dotykam się jedynie do Talismana i Relic.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

I bardzo dobrze - przy Relicu nie widziałem jakiś problemów i tak czułem że tej karcianki nie dotykałeś, bo byś w życiu nie puścił tego dalej. W świecie 40k jest mega polewa u graczy z tego. Jak mi to znajomy pokazał to zaraz mi się przypomniał hicior typu Bilbo Bagosz itd czyli tłumaczenia trylogii Tolkiena i Diuny. Nie żebym się czepiał bo wiem ze to masa roboty jest przy tym, ale tłumaczyć też trzeba z głową.

Prawda jest tez taka niestety, że jak ktoś nie zna angielskiego to i tak to kupi, a jak nie zna świata 40k to i tak nie zwróci na pewne nazwy w ogóle uwagi, dopiero jak się wciągnie w figurki to na pewno zostanie uświadomiony hehe.

A co do ciebie Gladix to spokojnie Talizmana PL też możesz kupić bez obawy o jakieś wynaturzenia i inne bzdety. A jeśli jest jakiś bład w tłumaczeniu to na pewno każdy już o tym wie. Pisze o tym bo np. Descent 2 i Smok Cienia - błąd tłumacza, który z deczka zmienia podczas rozgrywki.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Nemomon, kto by nie czuwał, dla mnie osobiście od wieków znany problem "walki" i "walki psychicznej" jest babolem którego nie toleruję i nie znoszę. Nie kupię żadnej polskiej edycji która ma ten babol.
Wiem marudzę, ale mam prawo jestem konsumentem i ja decyduję jak wydać pieniądze.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz ja gdyby nie fakt że gram czasami z osobami które mają problem z angielskim kupuje polskie edycje i czasem wyję z bólu, bo co innego jest zrobić taki babol o którym Bludgeon piszesz a co innego jazdę ze Smokiem Cienia z Descenta 2, którego błąd w opisie dużo zmienia podczas rozgrywki i jak na razie FAQ tego nie uwzględnia - czemu nie wiem heh :roll: .

Swoją droga weź pierwszą edycję Arkham Horror - brak słów - masakra totalna, zero profesjonalizmu ze strony Galakty po całej linii. Przy kolejnych częściach maczał palce juz Nemo i była mega poprawa, aczkolwiek zawsze cos się zdarzyło, jak brak polskich liter na jednej z kart z pewnego dodatku itd itd. lecz generalnie tłumaczenie było gitara i myślałem, że to będzie STANDARD dla Galakty, dlatego tak bardzo bylem zdziwiony przy Descencie a teraz przy karciance do 40k, bo widzę Galakta nie do końca wyciąga błędy ze swoich decyzji co jest smutne bo widać nie zauważyli, że język angielski staje sie (jak już się to nie stało) drugim j. polskim. Idziesz znaleźć pracę itd to prawie dużo osób zna chociaż podstawy angielskiego więc jak Galakta nie będzie wyciągać wniosków to w końcu im się to odbije.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

@save: jeśli można, to co to za błąd w tym Descencie 2ed (w którym miejscu i co powinno być w zamian)? Grałem w to dość sporo (i planuję dalej grać), ale nie sięgałem do wersji EN, więc mogłem nie zauważyć.

Ps. Wesołych :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Zdolność Cień została źle przetłumaczona a dokładnie wprowadzono pewne sformułowanie, którego w wersji angielskiej nie uświadczysz a to szefowi zła utrudnia grę a tym wieśniakom którzy zowią się bohaterami ułatwia - ja niestety jestem zboczony i bardzo wrażliwy na polskie tłumaczenia więc zawsze staram się sprawdzać, dodatkowo jeśli jakąś grę uwielbiam a Descenta grałem od pierwszej edycji którą notabene mam w domu prawie w całości - brak dwóch dodatków bez figurkowych (mam tylko dużą część żetonów z dodatku kampanijnego) i Tomb of ice, którego planuję kupić ale ceny sa na razie chore.

Z Conversion Setem daje to niezłe możliwości :mrgreen: , jeszcze mam tych limitowanych geniuszy - sa upierdliwi gdy któryś z nich jest w drużynie bohaterów - no ale cóż lubię wyzwania :mrgreen:

Tu masz linka do forum Galakty:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=6272

Tu masz linka do wiki do wersji ENG:
http://descent2e.wikia.com/wiki/Shadow_Dragon

i żebyś nie szukał oto oryginał:

Shadow: A hero adjacent to this monster that declares an attack must spend 1 Surge or the attack is considered a miss.

Ten zapis dotyczy każdego ataku a nie ataku tylko i wyłącznie na Smoka jak jest w PL
więc...... zagrasz inaczej Panem zła. Umieścisz np.: gości którzy leczą za właśnie Smokiem hehe i bohaterowie czytaj pożywka dla Smoka i pozostałych mych minionów mają nie lada zgryz.

Jak widzisz nieźle wpływa na taktykę gry zważywszy że ja zawsze gram tym złym i niedobrym i on to najbardziej odczuwał :mrgreen:

Dodam, że w angielskim FAQu nie ma nic na ten temat więc wychodzi jak wół, że tłumacz dał ciała.

I Wesołych również :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Super dzięki za wytłumaczenie ... zmienia sporo taktykę ... 1szą kampanię grałem Mrocznym, teraz dwa kolejne podejścia mam już bohaterami (bycie Mrocznym spodobało się mojej kobiecie) zmieniając postacie oraz ich liczebność aby urozmaicić. Descent to w sumie najlepsza gra w jaką ostatnio grywam więc jeżeli ktoś się zastanawia - to polecam.

Ps. Admin/mod - możecie wydzielić temat ze względu na offtop (aby nie mieszać)?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz pszczółkom zazwyczaj podoba sie bycie tym złym :mrgreen:

Gra czyli Descent 2 (aby nie zgubić wątku) na pewno jest rewelacyjna i w stosunku do 1edycji bardzo położona nacisk na grywalność - wiele motywów uproszczona dzięki czemu gra jest bardziej dynamiczna - wszelkie zmiany w stosunku do 1 edycji wyszły na plus - więc kompletnie nie dziwi mnie jej sukces co bardzo cieszy i pokazuje, że FFG tylko czasem popełnia błędy (patrz Miasto do nowego Talizmanu).
Mimo wszystko 1 edycja nadal też jest wyśmienita i serdecznie polecam tylko należy przygotować się na długie granie bo niestety mechanika potrafi w pewnych momentach dać w kość np.: gdy bohater zginie to musi przejść przez Glyph, który wcześniej musi zostać aktywowany więc jak się zapomni to jest zgryz bo trza przez pół podziemi zapieprzać, ale mimo tego nadal 1 edycja trzyma poziom :mrgreen:

Co do przerzucenia tematu - ja bym to zostawił abubu bo mimo wszystko pokazujemy, że kupując grę nie należy tylko kierować się zawartością, mechaniką itd ale także rodzima lokalizacją :mrgreen: a to jest dość ważne aby z zakupionej gry czerpać jak najwięcej przyjemności a nie co chwilę się irytować.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Mam kolegę z 1ed (czy komplet, tego nie wiem) i planujemy kiedyś przysiąść do niej. Wspominał, że 2ed jest znacznie uproszczona względem swojego pierwowzoru, ale z tego co zauważyłem, FFG ma właśnie taką tendencję, tak aby na re-edycjach wycisnąć więcej na dodatkach.

Sięgnąłem do erraty i odkryłem kilka innych moich błędów w rozgrywce (zwłaszcza "ogłuszenie" - ale to błąd zrozumienia - teraz jest jasne - "jedyna akcja" ale nie koniecznie ostatnia).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

No dokładnie, ale w sumie im się nie dziwię, dzięki uproszczeniu więcej dodatków więcej zabawy i więcej kasy :mrgreen: czyli firma idzie do przodu, aczkolwiek ostatnio z Descentem 2 troszkę podirytowali graczy. W sumie nie każdy z graczy wie o tym.

Geniusze wydali dwa dodatki kooperacyjne gdzie gra jest przeciwko tobie czyli nie ma Pana Zła tylko sami bohaterowie. Gra się świetnie i jest CIĘŻKO ale no właśnie.... wydali je jako Night Kity do pokazania w sklepach i zachęcenia do zakupu Descenta 2. Galakta przetłumaczyła to - ja dzięki znajomemu, który notabene sponsorował nagrody na ostatnim Zjeździe w Zgierzu - mam to u siebie ze wszystkimi cudami,które w nich dodali. Zwykły gracz będzie miał ciężko aby to znaleźć w takiej właśnie formie ale już pomijam to i fakt, że sklepy za materiał promocyjny także muszą zabulić - NIE ROZUMIEM, czemu jeśli już zdecydowali się wydać cześć pierwszą tego NightKitu - wydali to mega okrojone za 15 dolców - same Karty bez drukowanej instrukcji, kostek, żetonów wypalonych laserem itd itd. Podnieśli by cenę i ludzie by się rzucili jak nawiedzeni.

Co do erraty to najlepiej jak podrukujesz sobie karty z poprawkami - cześć mam w wersji ENG z wiadomej strony czyli boardgamegeek, a resztę sam sobie poprawiłem z polskiej erraty. Włożysz do koszulki i nawet nie zobaczysz różnicy a będzie ci sie grało lepiej. No chyba że już to zrobiłeś :mrgreen: .


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Poszperałem i znalazłem wideo recenzję tego Night Kita ... jaaaakbyś gdzieś kiedyś na to trafił (PL) to ja byłbym bardzo zainteresowany :) Na razie mam wszystko co wyszło PL poza taliami popleczników. Do nich się przymierzam, chociaż nie ukrywam, że wolałbym aby Lieutenant Pack'i były całe PL - z nich mam tylko Belthira. A właśnie, takie pytanie - czy te PL talie popleczników to jest to samo co Lieutenant Pack tylko bez figurki i żetonów, czy jakieś inne różnice są (np. zupełnie inne karty)?

Co do erraty i kart, to wstyd się przyznać, ale nie mam kart w koszulkach (jeszcze). Kiedyś się za to wezmę porządnie i poprawię, ale ostatnio czasu nie ma nawet na granie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

szkoda, że nie mieszkasz bliżej Łodzi :mrgreen: bo robimy sylwka Descentowego plus test Kanałów i Miasta (w końcu skończone) do WMiM więc będzie sie działo.
Mógłbys wtedy na zywo sobie oblukać te Nightkity.

Ogólnie pierwszy Night Kit kupiłem tu:

http://www.xjoy.pl/descent/5652-descent ... s1-pl.html

drugi u znajomego czyli sklepu z Łodzi o którym pisałem powyżej - jak coś zapytam go czy może jeszcze załatwić, ogólnie atakuj jeszcze naszego Ojca Dyrektora forum znaczy Denvera bo przecież on tez ma firme sprzedającą planszówki to może też mu się uda załatwić 2 Night Kita. Z pierwszym już widzę będzie problem. Ogólnie jak będzie info o 3 bo pewnie wydadzą dam ci znaka to zamówimy jak będziesz zainteresowany. Za drugi płaciłem 130 więc nie jest źle, chociaż jak taki zestaw jest na promocję Descenta dla sklepów to ja się cieszę że GW nie ma takich chorych pomysłów jeszcze. /cenzura

Ogólnie może Galakta to wyda ale pewnie też będzie w okrojonej wersji jak na FFG. Na ebay nie wchodz bo się załamiesz cenowo - no chyba że staniało ale tam były wersje tylko ENG za kosmiczną kasę.

Co do popleczników to zakupiłem w PL te tłumaczenia do oryginałów in ENG - są u mnie w folijkach więc różnicy nie widać, a ja mam spokój jak ktos INGliszu nie zna :mrgreen: Ogólnie to są te same Karty co masz w wersji ENG razem z Kartą poplecznika do podmiany bez figurki oraz żetonów i papier jest taki sam jak przy druku na życzenie - czyli inny, ale nie jakiś badziew na szczęście. Ale tak jak pisałem do folijki włożysz i guzik kto pozna że to inny papier.

Jak cos będę wiedział dam znaka.

A z tym czasem to sam widzisz ja cały czas choruję na chorobą zwaną Chronicznym Brakiem Czasu co widać chociażby po tym, że po pół roku skończyłem wreszcie wersje finalną Miasta do projektu heh :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Jak będzie luźniej to może się kiedyś z Kaktusem wybierzemy (może przy okazji jakiejś okazji) i pomęczymy :) Oczywiście czuję się zaproszony :D

Trafiłem na ten sklep (dzięki wujkowi google) ale niestety brak magazynowy... Na polskie NK (1,2,3...itd) jestem chętny więc możesz spokojnie o mnie pamiętać w tej kwestii. Na ebaju nawet nie szukałem, bo Engliszów nie chcę.

Popleczników PL zatem zamówię sobie, a z czasem uzupełnię je o pełne paczki EN :) Niestety trochę one łącznie sobie kosztują.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

No dokładnie jesteście zaproszeni :mrgreen:

Jak tylko coś będę wiedział o NK to dam ci znaka. A co do popleczników itd to wiesz kasa misiu kasa - jak zawsze zreszta. Pewnie widziałeś te nowe paczki gdzie masz figsy z 1 edycji w nowej odsłonie? też mają być tylko dodrukowane karty w PL tak jak Poplecznicy czyli druk na życzenie.

ogólnie to mi sie nawet nie chce myślę ile ta zabawa będzie kosztować. :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
ODPOWIEDZ