Moje boje z Lukasem przy zamawianiu Magii i Miecza

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
MrJack [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: MrJack »

nadal nie przelal mi ani kasy, ani nie dostalem paczki. Jak dla mnie Lukas jest pieprzonym złodziejem i tak zostanie niebawem potraktowany.


Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Ja również już tracę cierpliwość.

Krótka historia: 3 grudnia wysłałem Lukasowi maila z zamówieniem. Tego samego dnia wpłaciłem mu na konto pieniądze - ponad 170 zł. Lukas odpisuje, iż przygotowanie zestawu zajmie mu trochę, i że powinienem się spodziewać paczki 13-16 grudnia

20 grudnia wysyłam maila, z zapytaniem czy już wysłał paczkę. Odpisuję, ze wyśle następnego dnia.

29 grudnia wysylam kolejnego maila. Lukas nie odpowiada. 31 grudnia i 3 stycznia kolejne. W ostatnim zwracam uwagę, że jeśli nie otrzymam paczki w ciągu kilku dni zglaszam sprawę na policję.

Lukas odpisuje, że poczta zwróciła mu paczkę i że wyśle ją jeszcze raz. To cały czas 3 stycznia.

10 stycznia cały czas nie mam paczki. Wieczorem wysyłam maila, z zapytaniem czy paczka została wysłana. Otrzymuję odpowiedź: tak

12 stycznia wysyłam kolejnego maila, że nie mam paczki. W odpowiedzi Lukas przysyła maila ze skanem, w ktorym jest dowód wysłania paczki, ale 11 stycznia. Czyli zajęło mu ponad tydzień, żeby paczkę, ktorą podobno miał przygotowaną zanieść na pocztę.

13 stycznia dostaję paczkę. Jak się okazuje bez dodatku Doliny Elfów. Wysyłam maila do Lukasa, dlaczego go nie ma. Nie odpowiada. 15 stycznia i 17 wysyłam kolejne. Odpowiedzi żadnej.

Podsumowując: na paczkę czekałem półtora miesiąca i nie dostałem części tego, co zamówiłem. Nie chce już mi się wysyłać kolejnych mail; 25 złotych to nie majątek więc przeżyje. Ale przestrzegam, żeby wszyscy którzy będą chcieli coś od niego kupić zastanowili się i na pewno nie płacili wcześniej przelewem.


MrJack [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: MrJack »

Zlozylem doniesienie na policje o popelnienie przestepstwa. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Kibicuję. Daj znać na forum, jakie będą tego efekty.


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Powinniście połączyć siły, im więcej zgłosi się poszkodowanych tym większa szansa na sukces.
25 złotych to niewiele, ale jeśli więcej osób zostało w ten sposób oszukanych to może z tego wyjść dużo większa suma zarobiona na łatwowierności ludzkiej.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Zlozylem doniesienie na policje o popelnienie przestepstwa. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Moim zdaniem to nic z tego nie wyjdzie... policji się nie będzie chciało...


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Niebroniąc Lukasa napisze co myśle na ten temat bo mam dużo czasu. A więc nieobraźcie sie ale uważam że Lukas poprostu sie niewyrobił, niedziwie sie mu że tu nieodpisuje wsumnie jak by ktoś domnie pisał "że odwiedzi mnie z kolegami..." (sory to takie troszku dziecinne...) to bym odpowiedział pewnikiem podobnie. Niesajmuje sie drukiem dodatków z paru powodów:
1. Napoczątku niemiałem czasu.
2. Stwierdziłem że jeżeli ktoś sie już tym zajmuje niebęde robił konkurencji.
3. Gdybym miał mieć ceny konkurencyjne to by mi sie nieopłacało.
4. Pracuje (tak samo jak Lukas tzn. DUŻO) i niezawsze jest jak usiąść przed MiM.
Wracając do tematu domyślam sie że Lukas dostał poprostu zadużo zamówień i sie zaczoł niewyrabiać zresztą ores sylwestrowo świąteczny jest tragiczny pod każdym względem tj. najczęsiciej sie planuje urlopy itp.
Myśle że jakby sie napisało do Lukasa NORMALNY email bez żadnych bluzg, to odpisałby na niego tak samo z dokładnym wyjaśnieniem przyczyny opóźnienia (które dlamnie jest oczywiste.) Lukas zrobił dwa błędy brał zamówienia przed świętami wiedząc że może sie niewyrobić.

Moja rada na rozwiązanie problemu jest prosta normalny mail normalnej treści (bo Lukas inaczdej podchodzi którzy piszą normalnie a inaczej do tych którzy piszą językiem podwórkowym.

Teraz będzie z 5 postów które będą odpowiedzią na ten post gdzie będziecie pisać że pisaliście do Niego normalnie zawsze sie sie ludzie bronią...


Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
MrJack [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 13 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: MrJack »

Valdi, czy tobie sie wydaje, ze ludzie nie dostajac swojego towaru od razu zaczynaja bluzgac, straszyc itp? Oczywiscie, ze pewnie wszyscy pisali normalnie. Mam ci wyslac na maila cala moja korespondencje z nim?

Poza tym klienta nie interesuje, ze ktos ma duzo zamowien. Skoro wiedzial, ze tyle ma, to nie powinien brac nastepnych. To jest BARDZO PROSTE. A skoro juz sie nie wyrabial, to powinien sie jakos zrehabilitowac. A Lukas ani nie przeslal tego co mial przeslac, ani nie oddal pieniedzy. Nie widze jak mam inaczej to nazwac jak zlodziejstwem.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No cóż :) Ja jestem widać bardziej cierpliwy. Na allegro nie raz zdażało mi sie czekać ponad miesiąć na finalizację transakcji :] Co nie znaczy, że mi się taki stan rzeczy podoba...
Ostatnio zmieniony środa 18 sty 2006, 21:50 przez SeSim, łącznie zmieniany 1 raz.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Valdi,

Ani jeden z moich maili do Lukasa nie był obraźliwy. Powtarzam ani jeden. Zresztą możesz sprawdzić u Lukasa lub sam mogę przesłać na maila.

Ja rozumiem, że mógł się nie wyrobić, ale wtedy wystarczy napisać maila: sorry, nie zdążyłem, paczka przyjdzie za tydzień i ok. Zamiast tego było ignorowanie maili i brak zamawianych rzeczy w paczce.


chepper
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 22:22

Post autor: chepper »

Witam, to mój pierwszy tekst na tym forum,ale podobnie jak poprzednicy byłem klientem Lukasa i to w okresie grudniowym.Zamówiłem podstawke plus lodowa krainę i paczka przyszła w komplecie, owszem było lekkie opóznienie i brak kontaktu ze strony Lukasa ale po jakimś czasie sie skontaktował ,przeprosił i zaznaczył że ma dużo roboty i zleceń.Wiem że posklejanie wydrukowanej gry troche trwa (sam dodrukowałem reszte dodatków),więc troche cierpliwości.


Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Chepper,

Ty miałeś lekkie opóźnienie i otrzymałeś, to co zamówiłeś. Ja i Mr Jack mielismy DUŻE OPÓŹNIENIE i nie dostaliśmy rzeczy, za które zapłaciliśmy.

Dla mnie sprawa jest zamknięta; nie zamierzam się po raz dziesiąty upominać o jeden dodatek za 25 zł.

Naprawdę tak trudno napisać maila do kogoś, kto zapłacił ci za wykonanie rzeczy, których nie zrobiłeś?

Pomyśl też o tym Valdi; bo widzę, że łatwiej Ci znaleźć zrozumienie dla kogoś kto oszukuje, niż dla tych kórych oszukał.

Nie widzę już sensu kontaktować się z Lukasem. Mam nadzieję, że dla niego dyskomfort psychiczny z powodu złodziejstwa kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych będzie większy, niż dla mnie ich strata


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

raczej nie należy liczyc na to że Lukas nie będzie spał po nocach gdyż wisi komuś 25 złotych .
A swojądroga skoro ma tyle rzeczy do zrobienia nie ma absolutnie na nic czasu to PO CO PRZYJMUJE ZAMÓWIENIA ? ewentualnie mogłby wysłać wszystkom zainteresowanym maila z informacją że nie ma czasu i tyle ale nie . widocznie taki typ człowieka
PS:
Niech nikt nie traktuje tego jako argumentów przeciw Lukasowi w związku z tym co robi teraz , opisałem to tylko aby uświadomić że Lukas zawsze był niemiły wobec niektórych klientów.
Ostatnio zmieniony sobota 04 mar 2006, 10:07 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Jak widać nie był to przypadek incydentalny, lecz reguła postępowania. Dla mnie jest to żenujące i tyle.


Awatar użytkownika
Diamon Frey
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 03 sty 2006, 22:35
Lokalizacja: Eden

Post autor: Diamon Frey »

mam pytanko. czy Lukas siê do kogo¶ ostatnio odezwa³? co¶ przys³a³? zwróci³ kasê? ¿yje? or something?


Nim zgin±³ pod ciosami mieczy, mia³ ponoæ rzec: „zabierzcie moje ¿ycie, skoro niczego wiêcej nie potrafili¶cie mi zabraæ”.
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=50830
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Chyba tylko something :twisted:

Ja pytalem, pisalem i nic...


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Diamon Frey
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 03 sty 2006, 22:35
Lokalizacja: Eden

Post autor: Diamon Frey »

scuzzi, ja tu nowy jestem... czy kto¶ go zna osobi¶cie, mieszka w pobli¿u, chodzi z nim na piwo, czy co on tam pije? bardzo mnie interesuje czemu kolega tak podupad³... wiem, wiem, nie tylko mnie...


Nim zgin±³ pod ciosami mieczy, mia³ ponoæ rzec: „zabierzcie moje ¿ycie, skoro niczego wiêcej nie potrafili¶cie mi zabraæ”.
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=50830
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Odezwał się do mnie jakiś czas temu, nie wiem ze 3 tygodnie będzie. Szczerze mówiąc trace już nadzieję na otrzymanie braków ale co jakiś czas będę spamował mu skrzynkę:) Wiecie.. chyba że kolega MrJack wpadł w szał i zrobił mu wjazd i Lukasa poprostu już nie ma ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Jak ktoś będzie miał z nim kontakt, to niech mu przypomni o kolesiu z korekty. Na szczęście jestem chyba jednym z nielicznych, którzy dostali 99% tego co chcieli. Dzięki temu, że robię, a raczej robiłem mu korektę to i taniej mnie to wyszło - w sumie raczej nie jestem stratny (choć brakuje mi kilku kart i kostek mi nie przesłał, więc nie mam czym grać ;)

Eee, jutro sobie chyba kupię ;D


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Diamon Frey
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 03 sty 2006, 22:35
Lokalizacja: Eden

Post autor: Diamon Frey »

fajnie... mi brakuje 83 z³... i paru gram nerwów. fuck!


Nim zgin±³ pod ciosami mieczy, mia³ ponoæ rzec: „zabierzcie moje ¿ycie, skoro niczego wiêcej nie potrafili¶cie mi zabraæ”.
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=50830
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Może bóg się nad Tobą zlituje i aktywuje Gwiazdę Zagłady ;) Wtedy się na legalu zemścisz :twisted:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Patrząc na wpisy w "księdze gości" na stronie Lukasa (http://www.lukasprzyjaciel.cba.pl/wzorbook.php) to można się zastanawiać, czy nie odzywa się bo już go policja ściaga. Gdyby wszyscy poszkodowani zebrali się razem, to można by niezłe paragrafy na niego wyciągnąć.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Eeee może ja jestem ślepy ale na podstawie czego wyciągnąłeś taki wniosek? (że go Policja ściga)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

To były tylko takie moje rozważania, bo patrząc na ilość poszkodowanych, to takie coś powinno być już chyba ścigane z urzędu.

BTW, ja bym jednak polecał Lukasowi ugodę z poszkodowanymi. Będzie to lepiej i dla nich i dla niego samego.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Tankret
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: sobota 11 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tankret »

tak tylko ilu jest tych poszkodowanych ;/ zreszta teraz to juz torche za pozno na mediacje... facet ma dwa wyjsci albo oddaje kase, albo daje towar.... < bez skojarzeñ:)


"Któ¿ umie tak jak Polak, mówi±c - milczeæ, milcz±c - piæ?Tak szumieæ,tak o s³owo jedno zaraz w mordê biæ...Ech biada,te gotyckie rêce znów nie tam gdzie trza,Darujcie mi wybite drzwi ³bem ¿abojada."
Zablokowany